Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  D-link 524up gondok!!! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) enzo_ferrari


enzo_ferrari
tag

Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni.

van egy dlink 524up routerem, ami már a 3. ami nálam van, a többit kicserélték gariban, mert olyat csinált, hogy bizonyos időnként megáll az adatforgalom wlan-on. A kapcsolat megvan, de forgalom egy szál sem. A max idle time 0, kapcsolat always-on van, és egyszerűen nem tudom mit kéne még beállítani rajta hogy megszűnjön ez a problem. Általában úgy orvosolható, hogy nyomok egy javítást a kis wlan ikonra és akkor megint minden rendbe jön, de idegesítő (pl MSN újraindul, töltés megáll, stb...)

Mi lehet az ok? Már a hajamat tépem :(

Köszi
Üdv
Enzo (a reménytelen)

ui.: kérném nem zárni a topikot, mert nem találtam gyógyszert a többi topik között a problémámra :( Köszönöm

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#2) Omni válasza enzo_ferrari (#1) üzenetére


Omni
aktív tag

Talán válassz más titkosítást. Engem a wpa2-TKIP 5 perc után ledob (vagy zero az adatforgalom), de a wpa2-AES stabil.

(#3) enzo_ferrari válasza Omni (#2) üzenetére


enzo_ferrari
tag

wpa-psk-n van...ez baj?

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#4) Noxy válasza enzo_ferrari (#1) üzenetére


Noxy
veterán

A 3. után, arra nem gondoltál, hogy amivel használod ,Wlan kártya, USB-kütyü, PMCIA-kártya lehet a rossz, vagy rosszul van bekonfigolva. ( Firmware frissítés, csatorna váltás, ha meg USB-s és van közben 1-2 fal akkor sok jóra ne számíts)) A másik oldalról is kellene infót adni. Mivel használod? A topikra meg valszeg lakatot raknak, mert itt kellet volna olvasgatnod, vagy kérdezned:[link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5) Omni válasza enzo_ferrari (#3) üzenetére


Omni
aktív tag

Az nem baj. Probáld ki hogy a wpa-psk marad és az alatta lévő gombot állítsd át AES-re ha eddig TKIP-en volt, vagy fordítva. Hátha meggyógyul..

(#6) Noxy válasza Omni (#2) üzenetére


Noxy
veterán

Lehet hogy el írtad, de helyesen: WPA-PSK[TKIP] WPA2-PSK[AES]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#7) BioNiCMaN válasza enzo_ferrari (#1) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Másik D-link di-524 totyikot sem találtál? [link] :U

mod: firmware frissités?

[Szerkesztve]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#8) Omni válasza Noxy (#6) üzenetére


Omni
aktív tag

igazad van rosszul emlékeztem! igy a helyes. én is szivtam egy Hp notebookkal, router fuggő melyik szereti. a Belkinen gond nélkül megy a TKIP és az AES is. Zyxelen egyik se :W Dlinken meg csak az AES. Ki érti ezt..

(#9) enzo_ferrari válasza Noxy (#4) üzenetére


enzo_ferrari
tag

nem csak ez az egy gép megy erről a routerről wlanon hanem másik kettő is. Sőt, ezt kipróbáltam egy zsír új usb kütyüvel is (dlink) és azzal is ezt produkálja egy idő után...FW frissítés megvolt, up és downgrade próbával egyaránt.

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#10) enzo_ferrari válasza Omni (#5) üzenetére


enzo_ferrari
tag

nincs ilyen gomb...

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#11) enzo_ferrari válasza BioNiCMaN (#7) üzenetére


enzo_ferrari
tag

ezt már végignéztem!!!!!!!!!

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#12) Noxy válasza BioNiCMaN (#7) üzenetére


Noxy
veterán

Ez egyedi, különleges probléma. :))

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#13) enzo_ferrari válasza Noxy (#12) üzenetére


enzo_ferrari
tag

én nem találom murisnak, mert bazi idegesítő hogy állandóan a dlink szervízbe kell járkálnom a halál f...szára mert senki nem tudja mi lehet a baj...

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#14) enzo_ferrari válasza Noxy (#6) üzenetére


enzo_ferrari
tag

anyway
Current Firmware Version: v1.03
Firmware Date: Tue Oct 17 16:15:24 CST 2006

amúgy WPA2-PSKn nem megy fel egyáltalán...

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#15) Noxy válasza enzo_ferrari (#14) üzenetére


Noxy
veterán

Az sp2 fent van a gépeden? Olvasd el ezt is:[link]
Az USB-s kütyü helyett nem tudsz más eszközt be rakni, mert azok nagyon gyengék.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16) BioNiCMaN válasza enzo_ferrari (#13) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Garanciás még? :U

Általános garancia

Minden D-Link termékre 2 év csere-garanciát vállalunk. A garanciális időtartam a termék megvásárlásának dátumától számított – ami a vásárláskor adott számlán/igazoláson szerepel.

A garanciális csere a raktárkészleten alapul. Amennyiben nincs lehetőség ugyanolyan eszköz biztosítására, egy alternatív terméket biztosítunk amely ugyanolyan vagy jobb tudással rendelkezik mint a hibás eszköz. Egyéb termékekre - pl.: tápegység, ventilátor, kábelek és más alkatrészekre – 1 év garanciát vállalunk.

A D-Link garantálja ezen termékek cseréjét amennyiben a meghibásodás az előírt felhasználási feltételek mellett következett be – fizikai sérülés, rossz használat vagy természeti katasztrófa miatt meghibásodott eszközökre a garancia nem vonatkozik.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#17) enzo_ferrari válasza Noxy (#15) üzenetére


enzo_ferrari
tag

igen, fent van...elolvastam a cikket, de nem tom hogy ez miben vonatkozik rám...

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#18) enzo_ferrari válasza BioNiCMaN (#16) üzenetére


enzo_ferrari
tag

igen, garis.
előtte egy 824up+-om volt ami megadta magát, azzal egyébként ilyen probléma nem volt, elment a notim wlanjával is és a PCm dlink vevőjével is.
Természetesen 824up+ már nem volt amikor ősszel vittem, mert beszüntették a gyártását, helyette kaptam ezt a sz.rt. Ez még garis, de ebből is azóta ez a második ami nálam van. Az előzőt is pont ugyanezen ok miatt vittem vissza, de ezek szerint ez sem jó...

nincs valami ötlet, beállítás, stb, VALAMI???

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#19) enzo_ferrari


enzo_ferrari
tag

up

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#20) enzo_ferrari


enzo_ferrari
tag

up

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#21) klambi


klambi
addikt

Egy WRT54GR tipusú router vettem amiben van ''RangeBooster2 technika ami
azt jelenti hogy 2x nagyobb elvileg a hatótávolsága.
Nemrég volt nállam 1 Dlink 524 es router és még azis továb vitt el mi ez
most!
fizikai hibája van, esetleg nemállítottunk be valamit rajta?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#22) gjess válasza enzo_ferrari (#20) üzenetére


gjess
csendes tag

Abban az esetben ha biztosan a legfrissebb firmware van az eszközön, akkor édemes lenne megnézni, az USB adapter vezeték nélküli hálózati konfigurációs szoftverét, hogy a D-Link-es, vagy pedig a Windows saját cucca.
Ha a Windows sajátja akkor ki kellenne kipróbálni a D-Link Air Plus G Utility-vel.

(Az A, B hardver verziónál az 1.03 legfrisebb frimware:
[link])


[Szerkesztve]

(#23) roxan


roxan
senior tag

Hi!

Vettem ma egy ilyen rootert. Most csak az asztali gépen próbálom, utp kábellel összekötve, a wlan-os notim holnap jön meg.

Egyelőre vmi nem stimmelt, mert kurva lassú a net. Ha a gép direkt a kábelmodemre van kötve, a sebességmérő 3Mbit/s-et mér (ennyi is a kapcsolat), ha a modem és a gép között vana router, akkor 750kbit, jó esetben 1500kbit/sec a sebesség.

Az oldalak és a mailek is bazi lassan jönnek.

Wlan-t titkosítottam (WPA-PSK), de gondolom a kábeles részét nem kéne ennek érinteni.
A firmware: 2006.12.18 V1.03

Nem tudom, melyik a legfrissebb, mert a dlink hivatalos oldalán ilyen nincs is (Hm..)
Csak a dlink magyar oldalán találtam ilyen rootert.

Mi lehet a baj, hogy ilyen lassú?

Rox,

(#24) roxan válasza roxan (#23) üzenetére


roxan
senior tag

Na megoldódott, FW frissítéssel.

Az UPnélküli fórumon volt egy link a sima 524-eshez, azt kicsit átírva találtam egy frissebb (1.04. 2007-es) firmware-t.

Most megy rendesen, jó gyors.

Holnap a wlan-t is kipróbálom. Notin Vista lesz, remélem nem szopok vele, még nem ismerem.

Rox,

(#25) Döme_01


Döme_01
csendes tag

Hello!
Azt látom, hogy a router alapvető problémáival is vannak gondok, de szerencsére az nekem még nem jött elő. Valaki próbáljon meg abba segíten nekem, hogy ha nyomtatószerverként is használni akarom, meglegyen a kétirányú adatforgalom.

(#26) roxan


roxan
senior tag

Nem tud valaki segíten, hogyan lehet beállítani nyomtatót a routerre?

A status ablakban látszik a nyomtató, de winfos nem találja. Meg kell adni vmit a routeren?
Nincs fix ip cím beállítva, DHCP dinamikus. Ha beállítottam fix-re, valahogy nem ment a net (kábelnet).

Üdv, Roxan

(#27) gex75 válasza roxan (#26) üzenetére


gex75
tag

ftp://ftp.dlink.pl/di/di-524up/documentation/DI-524UP_man_revA_1-02_all_en_20061114.pdf

78.-ik oldaltól van a nyomtató beállítása.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#28) roxan válasza gex75 (#27) üzenetére


roxan
senior tag

Jövök Neked 1-el, én valahogy nem találtam sehol.
Sikerült beállítani, működik.
Még1x hálás köszönet!

Rox,

(#29) oliver186


oliver186
csendes tag

Helotok!
nekem van egy d-link 524 up routerem.
ADSL modemmel van megosztva a routerem és idáig ment minden de most már nem joh.
A modemmel semmi gond, a routerhez kapot telepitö cd se engedi feltelepiteni.
A http://192.168.0.1 koddal se engedi beléptetni.
Valaki tudna segiteni, vagy tanácsot adni?.
irjatok:)
köszi!
üdv: OLI

(#30) Bálnaborjú


Bálnaborjú
tag

Sziasztok,

A nemrég kitudódott backdoor probléma a d-link routerek gyári firmware-ében többek között az 525UP-ot is érintette, és ITT azt írták, hogy okt. 31-én érkezik a javított változat, de ehhez a típushoz azóta se sehol semmi..

"DI-524UP Revision A1/A2
The new firmware 1.08b01 that fixes the security vulnerabilities will be available by the 31st of October"

Írtam a magyarországi fiókcégnek, válaszra sem méltatnak. Létezik még egyáltalán a D-link Magyarország ? :F

Tud esetleg valaki a frissítésről ? Köszi

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  D-link 524up gondok!!! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.