Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Családon belüli erőszak

Hozzászólások

(#1) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Sziasztok, ilyen fórumot még nem találtam,tehát adott a téma, beszélgessünk róla, ne menjünk el emellett a probléma mellett becsukott szemmel!
-Ha bárkinek tudok segíteni keressen meg, akár itt, akár privátban!

(#2) zsolt1129 válasza -NOKIA- (#1) üzenetére


zsolt1129
addikt

Elég szomorú hogy ezeknek aszáma rohamosan emelkedik,de már hallottam olyan törvényről (nem tudom hogy hatájba lépett-e),hogy a férjet a rendőrök akár fizikai kényszer alkalmazásával is eltilthatják a lakóházától.

(#3) -NOKIA- válasza zsolt1129 (#2) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Szia, igen, jó tudod, ez a távol tartás intézménye, amelyet a büntetőeljárásról szóló törvény határoz meg, és a bíró dönthet róla. A rendőrség pedig ellenőrizheti, hogy végrehajtja e az illető.

(#4) fekeandras


fekeandras
őstag

Igen csak még jelenleg is az a gyakorlat, hogy kellő segítség híján a bántalmazott Anya menekül anyaotthonba a gyerekkel a férj/élettárs meg boldogan éli mindennapjait a közös lakásban.Nem jól van ez így. :(

(#5) stichus válasza -NOKIA- (#1) üzenetére


stichus
tag

nem akarom elbagatellizálni a dolgot, és nem is kellene megemlítenem, mert messzire vezethet a téma, de utolsó ismereteim szerint a családon belüli erőszakos cselekményeket (szándékosan nem családon belüli erőszakot, vagy bűncselekményt írok, mert egyik sem pontos kategória) 49%ban nők követik el és 51%ban férfiak. ebben természetesen az is benne van, ha az anya megpofozza a gyereket és az is, ha - most durva leszek- apu feldarabolja anyut és elássa a kertben

(#6) -NOKIA- válasza stichus (#5) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A statisztikát tegyük félre. Inkább foglalkozzunk a tényleges problémával.

(#7) mexx0407 válasza -NOKIA- (#6) üzenetére


mexx0407
tag

ez már gáz :(((

(#8) Rive válasza stichus (#5) üzenetére


Rive
veterán

AZ élet egy nagy erőszakos izé. Ha csunyán rádnéz anyu, mer' összekented a frissen mosott nacit mogyorókrémmel, az már erőszak. Ha apu picit hangosabban szól, mer' illene jobban figyelni a leckére, az már erőszak.

De ez a topik egy picit másféle határokról szól. Szólna.

Nem így gondolod?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9) zsid


zsid
senior tag

A probléma az, ismerek egy csajt, az általa kiszemelt pasi a szeme láttára pofozta le a diszkóban a volt barátnőjét, és a csaj simán összejött vele. Na itt kezdődik a probléma...

<tRucKdriFteR>

(#10) whitezo88 válasza zsid (#9) üzenetére


whitezo88
nagyúr

rendszeres az is, hogy hiába veri a férfi a nőt részegen, de a nő x+1 edszerre is megbocsát neki és visszamegy. akkor is ha egy naplopó senkiházi.

(#11) lomha lepke válasza whitezo88 (#10) üzenetére


lomha lepke
tag

Ebből számomra az jön le, hogy a nők egyszerűen nem normálisak. Vagy számukra ettől igazi férfi valaki? Biztos van olyan helyzet, amikor nem egyszerű lépni (pl. x éve állás nélkül vezeti a háztartást és anyagilag teljesen ki van szolgáltatva a férfinek), de ha ilyen nem áll fent, akkor miért maradnak? Szeretnek szenvedni? Nyugtasson meg valaki, hogy rosszul látom.

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#12) -NOKIA- válasza lomha lepke (#11) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A nagy része az általad is említett okokból tűri el a megaláztatást:

-anyagilag teljesen ki van szolgáltatva a férfinek
-gyerekek
-reménykedik hogy jobb lesz a helyzet..
-és még számos egyéb tényező.

(#13) mexx0407


mexx0407
tag

A Nök azok bolondok !Valamitöl megörülnek egy idö után ?Mi van velük erre kérnék egy választ ?

(#14) mexx0407


mexx0407
tag

még megy az oldal ?

[ Szerkesztve ]

(#15) cherilady


cherilady
tag

A legtöbb kapcsolatban nincs beszélgetés nincsenek megbeszélve a problémák. Inkább ordibálással és pofoszkodással intézik el a dolgokat. Ez nem normális.
Nálunk ha bármi probléma van leülünk és megbeszéljük. Sajnos az én szüleim közt is volt "verekedés" apám próbálta volna megpofozni anyámat de az volt a mázli h anyám sokkal erősebb volt és apámat ellökte. Persze anáym se volt normális mert 7 éven keresztűl türt én meg 2 zárt ajtó mögött hallottam a veszekedéseket :(((
Én ezt nem akarom!! Így ha bármi baj van leülök a párommal és megbeszéljük.
De hál ég se én se ő nem harcias. Ő csak a számítógéppel szokott veszekedni, de azzal nagyon :DDD
De az tény h nemcsak a pasik verik a nőket hanem a nők is verik a pasikat, van erre is példa.
Amúgy a nőknél lehet idősebb korban felborul vmi, hormonok, öregedés stb és lehet ezért zizzenek meg. De ezt én nem tudom konkrétan én még messze vagyok az öreg kortól ;)

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#16) Depression


Depression
veterán

Sajnos addig nem foglalkoznak vele, amíg vér nem folyik. Az eltiltott férfi nem kerül börtönba, ha bekopog az ajtón, vagy telefonálgat (zaklat). Nincs is rendőri kapacitás arra, hogy az ilyeneket figyeljék.
addig ütném a bántalmazókat, amig be nem látják, hogy mindig van egy erősebb. Szép szóval nem érnek el semmit az ilyenekkel :-(

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#17) mexx0407 válasza cherilady (#15) üzenetére


mexx0407
tag

40 éves kortól kattanak be nök :DDD Egyszer csak megörülnek te mitöl van ez ? :F

(#18) mexx0407 válasza mexx0407 (#17) üzenetére


mexx0407
tag

Talán a változó kor teszi ezt :U

(#19) lomha lepke válasza -NOKIA- (#12) üzenetére


lomha lepke
tag

Ebből a "reménykedik, hogy jobb lesz a helyzet"-et nem bírom megérteni. Ha nem arról van szó, hogy egyszer-kétszer a nő hiszti közben teljesen kivetkőzik magából, és kap egy pofont, hogy észhez térjen, hanem rendszeres fizikai bántalmazásról, akkor miben reménykednek? Hogy a férfi magába száll és bocsánatot kér? És akkor ezzel el is lenne intézve a dolog? Nem fér a fejembe. Mondjuk az se, hogy a nők buknak a rosszfiúkra. De azért más összejönni a "falurosszával", és más éveken keresztül tűrni az ütlegeket.

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#20) -NOKIA- válasza lomha lepke (#19) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nehéz megértenünk, de nem jártunk a cipőjében, így hát nem is tudhatjuk milyen érzések zajlanak le benne.
Rossz fiúkat izgalmasnak vagánynak találják. Sok pénzes is köztük, aztán ugye arra is mennek.

(#21) -NOKIA- válasza Depression (#16) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A jelenlegi szabályozások szerint a hatóságokat feljogosítják büntetőjogi eszközök, büntető eljárásjogi kényszerintézkedések arra, hogyha gond van, közbe tudjanak lépni. De csak ha a sértett akarja. Általában nem is jut a tudomásukra. Vannak ingyenes számok amiket fel sem hívnak, vagy volt olyan aki 5 év verés után hívta fel. Arra is kíváncsi leszek, hogy itt valaha fordul e hozzánk valaki ilyen problémával, pedig biztos vagyok benne hogy segítenénk.
Egyébként az erőszak sem megoldás. Abból csak a rendőröknek az van, hogy bántalmazás hivatalos eljárásban... Több megtörtént eset is bizonyítja, ha bárki elveri az illetőt, nem ijed meg, folytatja tovább az undorító viselkedését a gyengébbel szemben.

(#22) -NOKIA- válasza cherilady (#15) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

"A legtöbb kapcsolatban nincs beszélgetés nincsenek megbeszélve a problémák."

Ezt és amiket leírtál én is tapasztaltam itthon. És épp ezek miatt nem lettem olyan mint ők, ahogy te sem. Ez így helyes. Csak sajnos a nagy többség olyan lesz mint a szülei, olyanná válik mint ők, hisz ezt látta otthon, nem tudja mi a helyes. Na ez is 1 nagy probléma.

(#23) cherilady válasza mexx0407 (#17) üzenetére


cherilady
tag

Anyám 50 éves, de nem érzem h belenne kattanva! Hál ég nagyon jól elvagyunk.
De én is hallottam már olyat ismerőstől h neki ment az urának mert összebalhéztak vmi baromságon, aztán még a nő akarta feljelenteni a férjét mert a férj megvédte magát. Normális??? És egy 60 éves nőről van szó. Gáz!
Ha én így bekattannék inkább megkérem a párom h lőjön le :DDD

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#24) cherilady válasza -NOKIA- (#22) üzenetére


cherilady
tag

Sajnos apám egyébként is a legrosszabb megoldást választotta a beszélgetések helyett. Ő az alkoholhoz nyúlt. Ezért én őt elégé elítélem!
Anyámék is elváltak, anyám anyuja is elvált, apámék szülei együtt maradtak, de csak mind azért mert a nagyanyám félt a nagyapámtól. Nagyapám is nagy alkeszos volt és verte a családot. 1x nagyapám késsel támadott neki nagyanyámnak mire ő az első emeletről kiugrott és eltörte a lábát, és ennek ellenére vele maradt! :(
Én ezeket mind nem akarom! Én nem leszek iylen az biztos! Bármi baj avn leülök a párommal és megbeszélem, nem pedig örlődöm és 1x robbanok mert az a legrosszabb mikor gyűlik és 1x csak robban és akkor káosz!
Szörnyű h milyen kapcsolatok vannak manapság! A sok válás a sok egyedülálló anya vagy apa és sok esetben a gyerek sínyli meg a dolgokat mert a szülők nem képesek gondolkodni :( Az én családom kiegyensúlyozott harmonikus és boldog lesz én erre törekszem és így is lesz! :)

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#25) mexx0407 válasza cherilady (#23) üzenetére


mexx0407
tag

Pl Anyám idén lesz 43 és bekantatt az agya :((( de hála jó ég már nem élek vele egy háztartásban :R ennek örülö .Elment világot látni ennyi :K

(#26) mexx0407


mexx0407
tag

El kell még gondolkoznom ,hogy kell e család nekem :K Amilyen világot élünk mostanság az egyenlö a 0 -val nagyon gáz. :W Fiatal vagyok én még a családhoz ,majd biztos idövel máshogy gondolkozok ezen. Jó is család mert mindig is együtt vagytok 2 -3 poronttyal és velük foglalkozni kell ám :K

(#27) cherilady válasza mexx0407 (#25) üzenetére


cherilady
tag

Mi anyummal élünk együtt a párommal és nagyon jól megvagyunk nincs semmi gond. Néha anyámmal összevitázom de hát az bárhol előfordul!
De amúgy nemcsak az idős nők kergülnek meg! Az egyik ismerősöm ismerőse 32 éves és egy idegbeteg agresszív barom!
Amúgy hány éves vagy? Én 25 leszek de szeretnék már férjhez menni! :DDD

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#28) mexx0407 válasza cherilady (#27) üzenetére


mexx0407
tag

23 leszek nem soká alig 1 hónap :K Apám is elvált Anyámtol tavaly!!! 24 évig voltak együtt :) Mi is 3 vagyunk.Anyám az nagyon szemét modon vált el Apámtol,na de mind1 kibekkeltül ezt az idöszakot valahogy sikerült :R

[ Szerkesztve ]

(#29) cherilady válasza mexx0407 (#28) üzenetére


cherilady
tag

Még fiatal vagy biztos fog változnia véleményed! AZért jó ha az embernek van egy normális családja :)

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#30) mexx0407 válasza cherilady (#29) üzenetére


mexx0407
tag

Igen ez jó dolog ,ahogy mondod :K Csak tudod vannak dolgkok amiket nekem kell megoldanom itthon ,mert más nem csinálja meg helyettem. :F

(#31) cherilady válasza mexx0407 (#30) üzenetére


cherilady
tag

Ez mindenhol így van h meg kell dolgokat oldani mert más nem csinálja meg helyetted.
Nem fog mindig mindent megcsinálni anyuka apuka tesó stb...
Ha az ember felnő akkor saját magáért a felelős és saját magának kell megoldani a dolgokat nem várhatja mástól a segítséget max megkérhet vkit h segítsen.

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#32) mexx0407 válasza cherilady (#31) üzenetére


mexx0407
tag

jaja értem :D pl az édesem megcsinál nekem mindent :B

(#33) cherilady válasza mexx0407 (#32) üzenetére


cherilady
tag

Nah igen egy kapcsolatban nagyon jó ha a másik fél segít, főleg lelkileg. Hál ég ez is megvan nálunk ott segítjük egymást ahol tudjuk. A kölcsönös adok kapok kapcsolat a legjobb! :)

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#34) lomha lepke válasza cherilady (#33) üzenetére


lomha lepke
tag

A kölcsönös adok kapok kapcsolat a legjobb!

Ez a mondat ebben a topicban kissé necces. :))

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#35) -NOKIA- válasza lomha lepke (#34) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

szerintem is... :K

(#36) cherilady válasza lomha lepke (#34) üzenetére


cherilady
tag

Most nem a pofonokra értem ^^'
A szeretetre értettem a dolgot. ;)

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#37) -NOKIA- válasza cherilady (#36) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

csak vicceltünk :)

(#38) cherilady válasza -NOKIA- (#37) üzenetére


cherilady
tag

Gondoltam ;)

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#39) mexx0407


mexx0407
tag

Látom már régen irtatok.

(#40) -NOKIA- válasza mexx0407 (#39) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nem foglalkoztatja a fórumozókat a téma annyira ezek szerint.

(#41) lúzer válasza fekeandras (#4) üzenetére


lúzer
veterán

hát én eddig az ellenkezőjét láttam.
nem sok csöves nőt látni :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#42) -NOKIA- válasza lúzer (#41) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

hogy érted hogy csöves?

(#43) lúzer válasza -NOKIA- (#42) üzenetére


lúzer
veterán

hajléktalan :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#44) -NOKIA- válasza lúzer (#43) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Jah, értem már mire akarsz kilyukadni.
Hát ha az utcára kerül egy ilyen sz@rházi férj, így járt. Én nem fogom sajnálni. Talán normálisan kéne viselkedni.

(#45) stichus válasza mexx0407 (#39) üzenetére


stichus
tag

szerintem a téma túl van hájpolva

(#46) -NOKIA- válasza stichus (#45) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

nem hiszem, csak te keveset foglalkozol a témával, és/vagy a környezetedben nem tapasztaltad.

(#47) mexx0407 válasza stichus (#45) üzenetére


mexx0407
tag

miért?

(#48) Agyasima


Agyasima
senior tag

Egy kis adalék:

Ki is ver kit? Férfi a nőt, vagy a nő a férfit?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#49) mexx0407 válasza Agyasima (#48) üzenetére


mexx0407
tag

Látod a nök azok már csak ilyenek :D

(#50) mexx0407


mexx0407
tag

téma?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Családon belüli erőszak
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.