Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Márton


Márton
nagyúr

Mindenkit figyelmeztetni szeretnék, hogy messze kerülje el a T-com ''újgenerációs'' vezetéknélküli vezetékes telefonját. Ez a kis aranyos akkor is csilingel, amikor a vele párhuzamosan kötött analóg készüléket már rég felvetttük, és beszélünk rajta.
Úgy 8-10 mp-cel utána áll le, ami nagyon zavaró, ha az egyik készülék az alsó a másik a felső szinten van!
A szerelő szerint ez nem hiba, hanem jelenség, nem tud mit kezdeni vele.
Azt mondja azért van, mert dallamot játszik, állítsam más csengőhangra. De ha ez tetszik!? És ha csak ez lenne a probléma, akkor miért kell az első csörgésre is várni
6-7 mp-t, miközben a régi analóg már rég jelez?

Szóval akció ide vagy oda, nekünk nemigazán jött be, főleg úgy hogy táp nélkül nem müködik..

Aki esetleg tud valami rejtett menübeállítást, szóljon!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2) ^Bundi^ válasza Márton (#1) üzenetére


^Bundi^
senior tag

sajnos ez mind igaz..kb az 1. csörgés -t lehagyja és miután felvettük és beszélünk is csörög még 1et legalább..mi is kerestünk, mert elvileg van vmi, de én nem talátam semmit :(
:R

Nos Omnes Una Manet

(#3) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

TÖK zsyr hogy ezt most olvasom , mikor már megvan a készülék ... :F :F :F

Egyébként nem roszz kis teló , az akuja ha a mobiloknak is így bírná akkor kéthetente elég lenne azokat is tölteni ... :R

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#4) Jégkokó válasza Márton (#1) üzenetére


Jégkokó
veterán

Hogy érterd azt, hogy táp nélkül nem működik?Mert godnolom ennek is van ilyen töltő izéje mint a mobiltelefonoknak, és ha kiveszem akkor ugyan ugy tudom használni mint egy mobilt.Legalábbis a mienk az ilyen. :D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#5) Márton válasza Jégkokó (#4) üzenetére


Márton
nagyúr

Úgy értem, ahogy leírtam: táp nélkül nem müködik a telefon.
Ha kihúzom a konnektorból vagy áramszünet van, nem lehet beszélni rajta.
Van egy dokkoló, ami tölti. A készülék olyan mint egy mobil, akksis.
De a bázis nem megy a vonalon jövő áramról, 230V is kell neki.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6) Agostino válasza Márton (#5) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Szvsz egyetlen egy vezetéknélküli ''vezetékes'' telefon sem fog menni a dokkolóegység nélkül. Az ad vonalat, ahhoz meg áram kell.

[Szerkesztve]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#7) Grafiqs válasza Márton (#5) üzenetére


Grafiqs
őstag

Mégis mit vártál?
A dokkolónak-központnak meg kell valósítania egy vezeték nélküli kapcsolatot. Az antenna és az elektronika is naftát igényel.
A ''drótós'' telefonok pedig elmentek még a zsinórból jövő árammal.


Egyébként nekem egy (illetve 2) pana van otthon és az is ezt csinálja. Tovább csöng még egy darabot. :(

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#8) Oly válasza ^Bundi^ (#2) üzenetére


Oly
senior tag

Nekem 711-es van! A leírásban van egy kód, amit beütve rögtön kezd csörögni!
Ott le van írva a magyarázat is!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#9) Márton válasza Oly (#8) üzenetére


Márton
nagyúr

Mi ez a kód?
hátha müxk 701-nél is..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10) deter válasza Márton (#9) üzenetére


deter
aktív tag

Ez a ''csöngés késleltetés'' legtöbbször akkor jelentkezik, ha aktíválva van a hívószámkijelzés, tipustól függetlenül. Legalábbis nekem, ez a tapasztalatom 3 különféle készülék kapcsán.

üdv_
deter

(#11) lordring válasza deter (#10) üzenetére


lordring
aktív tag

De hogyan kapcsolhatom ki a hívószámkijelzést? Nem találom sehol... Azonkívül felvett hívást mivel lehet továbbadni másik mellékre? :U

(#12) Zola007


Zola007
veterán

Na ha még érdekel valakit én elpöcsöltem a témával egy fél órát, s rájöttem ugyan magamtól hogy a jobbra nyíl után a 8919 gombok nyomásával léphetsz egy menübe, ahol a 0 értéket beállítva azonnal reagál (pontosabban már csak 0,3-0,5 sec-et késik a drótoshoz képest)

Aztán Oly kolléga javaslatára megnéztem az SMS-ről szóló résznél is a kézikönyvben, ahol a találmányomat le is írja a gyártó :O :DDD Szóval 35. oldal 5. sor a lényeg

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13) Márton válasza Zola007 (#12) üzenetére


Márton
nagyúr

holnap megnézem :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14) kendyys


kendyys
csendes tag

Kérdésem az lenne, hogy a fogadott hívásokat hogyan lehet visszanézni?
az e-mail címemre is írhattok: pallagi@zhtax.hu

Előre is köszönöm a választ

(#15) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Nem tudja valaki, hogy mi a különbség a 701m és a 711m között?

(#16) dedike válasza Fancy-boy (#15) üzenetére


dedike
addikt

Amennyire én tudom, csak a különböző szint jelölte (fehér illetve szürke).

Jó szerencsét!

(#17) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Sajnos nem nyert. Mind a két színnek a dobozán 711m van.

De az már érdekes, hogy a 711m készülékeken ( kijelző fölött), 701m van írva

Jó kis rejtély ez :Y

[ Szerkesztve ]

(#18) enibogar


enibogar
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek elektronikus használati utasítása ehhez a készülékhez... Használtan kaptam és csak nézek rá, mint borjú az új kapura, mert semmit se tudok kezelni rajta... :(( A neten nem találtam hozzá semmit. Előre is köszönöm az esetleges segítséget.

(#19) Javert42


Javert42
csendes tag

Nekem is van egy Sinus 701 M készülékem. A kezelési utasítása sajnos már nincs meg.
Kérdésem az, hogy van-e ennek a telefonnak a kimenő hívásokat korlátozó funkciója, és ha igen, azt miként kell bekapcsolni. Ui. családom nőtagjai következetesen hosszas hívásokat bonyolítanak le mobil irányban, ami igen kedvezőtlenül befolyásolja a számla összegét. A szolgáltató oldaláról (DIGI) sajnos ennek nincsenek meg a műszaki feltételei. Kérem, segítsetek!

(#20) zoli62 válasza Javert42 (#19) üzenetére


zoli62
addikt

Szerintem a telefonnak nincs ilyen kényelmi szolgáltatása.

(#21) Husi0904


Husi0904
csendes tag

Valaki tud olyan információval szolgálni, hogy hol tudok ebbe a készülékbe aksit venni??? Már jó régen használjuk, de már nem bírja töltő nélkül csak egy pár percig, nem veszi a töltést rendesen. :O

(#22) Ferenc5555


Ferenc5555
csendes tag

Sziasztok!Olyan gondom van h ez a Sinus 701 es telka jó pár napja elkezdte villogni h Jelentkeztesse be! Mi a búbánat baja lett? Semmire nem reagál.Valaki tudna segíteni?? Köszi! :))

[ Szerkesztve ]

(#23) leslieke válasza Husi0904 (#21) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez az infó engem is érdekelne.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Találtam egy leírást, ami szerint 2 db AA (ceruza) akkumulátor kell bele.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#25) Márton válasza leslieke (#24) üzenetére


Márton
nagyúr

hol az a leírás?
[link]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26) Márton


Márton
nagyúr

nem tudja vki hogy lehet szétkapni a telót?
csavar nincs, feszítésre nem pattan szét.
hiába nyomom be a hátulján az akku környékén a zárónak
tűnő valamit, nem csúszik lefelé.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27) Bigiee válasza Márton (#26) üzenetére


Bigiee
csendes tag

Ha még érdekes a dolog, a telkó hátuljáról le kell pattintani az övcsipeszt ez 2 oldalt egy egy kis kerek körömmel csatlakozik , utána simán enyhén benyomod a műanyag hátlapon a gödröcskét és húzod lefele akkor lejön a hátulja alatta nem ceruza elem van hanem lítium ion akku mint egy mobilban azt ki kell szedni ekkor már teljesen jól látszik a telefon 4 db pici torx csavarja amit kicsi méretű órás csavarhúzóval is ki lehet tekerni, ha éppen torx nincs kéznél. Ezek után kb. le lehet törölni a kijelzőt vagy nem is tudom mit akartok buherálni benne.
véleményem szerint a billentyűzet megoldása ritka ****r, egy kolléganőnek van ilyen próbáltam javítani mert a lerakó gomb "kiesett" , javíthatatlan házilag , hogy lehet e hozzá billentyűzetet kapni nem tudom , de egy szimpla gumibillentyűzet sokkal tovább bírná mint ez az agyonbonyolított 3 komponensű fröccsöntött szörnyűség, a billentyűzet és a kijelző is eltávolítható viszonylag egyszerűen, a billentyűzetnél finoman feszíteni kell felfele a plexi vázat miközben egy kicsi csavarhúzóval finoman leválasztjuk a fehér fóliáról !!!!A fehér fóliát ne lyukasszuk át !!! az a hordozója a vezetőrétegnek ami az záró kontaktust biztosítja az alaplapon kialakított vezető rétegek között.Ha eltávolítottuk a számbillentyűket és összerakjuk a telefont akkor ceruzával kisujj körmével tudunk tárcsázni csak kényelmetlen :)

Amúgy a kolléganőm szereti, mert ki lehet hangosítani, meg hívószámot ki tudja jelezni, meg kicsi mobil szerű.

(#28) Fakex


Fakex
csendes tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy hol lehet ehhez a csodához utángyártott aksit venni?
Esetleg valakinek eladó?

Köszi

Üdv, Fakex

(#29) szzsuzsa


szzsuzsa
csendes tag

Sziasztok!
Tudja valaki hol lehet kapni Sinus 701 K-hoz töltő talpot?

Előre is köszönöm.

(#30) szzsuzsa válasza szzsuzsa (#29) üzenetére


szzsuzsa
csendes tag

A Sinus 701 K-hoz alkatrészeket a következő helyen lehet kapni.

Tele Signál KFT.1143.Semsey Andor utca 9.Az Ilka utca felöl.Tel:267-2109.

(#31) Zsomama


Zsomama
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni, elkallódott a telefon kezelési útmutatója és mostanában nem jelzi ki a bejövő hivásokat, eddig kiirta, / ugyanazok hivnak akik eddig/.
Ha lenne valakinek fölösleges füzete, v. tudna segiteni, nagyon megköszönném.

(#32) kiQqcska


kiQqcska
csendes tag

VENNÉK ilyen Sinus 701M(vagy 711M) készüléket, akár bázis nélkül is!

Ha van eladó kérlek jelezd!

(#33) Marica válasza kiQqcska (#32) üzenetére


Marica
csendes tag

Nekem van egy drb ha még aktuális.

(#34) mjanos1 válasza Zsomama (#31) üzenetére


mjanos1
csendes tag

http://www.telekom.de/dlp/eki/downloads/b_s701m_pack_092003.pdf
Ezen a linken van egy német leírás, ez nem ugyanaz amit előzőleg linkelt valaki, mert abból nem tudtam kiolvasni a "bejelentkezni" hibára a megoldást, sőt abban mintha egy egész más eszközről írnának...

De ebben szépen le van írva mit kell tenni, aki nem tud németül ideírom:
a mobil rész ilyesmit ír ki: Jelentkezzen be
-be kell lépni a beállítások menübe
-Bázisállomás kiválasztása
-bázisállomás 1
-Kéri a PIN kódot: ami pedig négy darab nulla és OK
ekkor kiírja hogy keresés.
-Ekkor a bázisállomáson meg kell nyomni a gombot legalább 3 másodpercig.
És kész, kiírja hogy INT 1, megvan a kapcsolat, lehet telefonálni.

(#35) zsoltika63 válasza Marica (#33) üzenetére


zsoltika63
újonc

Bázissal együtt van? Mennyi az ára?

(#36) BendePapi válasza mjanos1 (#34) üzenetére


BendePapi
csendes tag

Találtam egy módszer, amivel a korábbi, általunk betáplált, de elfelejtett PIN-t :W be lehet újra a kezdőértékre állítani (ami gyárilag PIN: "0000", onnan pedig további kézibeszélővel lehet párosítani, lásd lentebb 1 - 7 pontokat), ennek lépései:

1. A bázisállomás tápellátását le kell választani
2. Bázisállomáson nyomni kell 30 másodpercig a keresőgombot, miközben
3. A bázisállomást táp alá kell helyezni

Ezzel minden eltárolt adat/beálltásunk gyári kezdőértékre áll vissza,
így a korábbi kézibeszélőkből érdemes a telefonszámokat kiírni (biztos, ami biztos)

Mindenki saját felelőségre végezze el, nálam működött egy új kézibeszélő hozzáadása. A tipp forrása: link

Innentől a gyári bázisállomással a korábban megadott lépések mentén lehet kézibeszélőt regisztrálni:

1. Be kell lépni a BEÁLLÍTÁSOK / MOBIL BEÁLLÍTÁS menübe
2. MOBIL BEJELENTKEZTETÉS almenü
3. Válasszuk az "1. bázis" és OK
4. Bekéri a PIN kódot, ami immáron: "0000" és OK
5. Kijelzőn: Keresés...
6. A bázisállomáson meg kell nyomni a keresőgombot legalább 3 másodpercig.
7. Végül kiírja hogy INT 1, megvan a kapcsolat, lehet telefonálni! :R

[ Szerkesztve ]

Már ▁ ▂ ▅ ▆ ▇ 𝟐 𝟓 𝟏 + ▇ ▆ ▅ ▂ ▁ feletti pozitív értékelés ▝▞▞▞▞▞ Nincs negatív értékelésem! ▝▞▞▞▞▞ Mivel ritkán lépek be, ezért inkább csörgess meg, de ha a díjcsomagodba belefér, úgy egy érdeklődő SMS-t is küldhetsz erre a számra: +̲̲̲3̲̲̲6̲̲̲ ̲̲̲3̲̲̲0̲̲̲ ̲̲̲6̲̲̲8̲̲̲1̲̲̲-̲̲̲7̲̲̲3̲̲̲8̲̲̲8̲̲̲

(#37) Mice_007 válasza BendePapi (#36) üzenetére


Mice_007
tag

Köszi ez hasznos volt :)

AIDA64.com

(#38) aXXon


aXXon
senior tag

Esetleg nincs valakinek fölöslegesbe egy tápja hozzá?

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.