Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mekkelek


mekkelek
tag

Sziasztok.
Van egy 400w-os coolink tápom, ami úgy tűnik elromlott. Szépen fokozatosan kiadta a lelkét (csak többedszerre lehetett a gépet bakapcsolni, aztán kikapcsolni, aztán már nem indult a gép). A számlát persze nem találom, bár kiváncsi lennék, hogy tényleg működik-e az a bizonyos 3 éves gari.
Tud valaki nekem olyat helyet mondani ahol ilyet javítanak emberi áron?
Köszi a segítséget.

(#2) oceanearth válasza mekkelek (#1) üzenetére


oceanearth
őstag

keresd dtol kollégát a melyik tápegyséegt c. topikban. bár én nem kísérleteznék ezzel a táppal, vennék valami rendeset

(#3) oceanearth


oceanearth
őstag

mármint stol, nem dtol

(#4) mekkelek válasza oceanearth (#2) üzenetére


mekkelek
tag

Valami rendeset? Hm...Azért kösz.

(#5) Jim Tonic válasza oceanearth (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nagy szakértő lehetsz, ha neked egy 400W-os Coolink nem rendes.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) Csaba_20_ válasza Jim Tonic (#5) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Igen, erre nagy szükség volt.:C:U

[Szerkesztve]

(#7) Csaba_20_ válasza mekkelek (#1) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Azért nem foglalkozik igazából senki se tápegységek üzletszerű javításával, mert senki nem hajlandó megfizetni a munkadíjat és az új alkatrészek költségét, amikor ezeknek az árából egy új tápegységet is vehet. Amennyiben azonban megbontják a táp burkolatát, elveszik rá mindenféle garancia. De leírhatnád például, hogy az ország melyik részében laksz.

(#8) Jim Tonic válasza Csaba_20_ (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát, egy vödör szakembert tudok akár sopronban is, aki simán nekifog egy tápnak. Leszámítva a trafót, minden alkatrész filléres benne. Vagy szerinted mi olyan drága egy kapcsolóüzemű tápban? Ez egy 11 rongyos táp, és talán csak egy 20 forintos kondenzátor döglött meg. A garancia ugrik, de az amúgy is ugrott, ha nincs számlája.
Ha a topiknyitó több infót ad a lakhelyéről, okosabbak leszünk.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) Jim Tonic válasza Csaba_20_ (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha Te mondod...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) mekkelek válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


mekkelek
tag

ÖÖÖ, hát Bp

(#11) Csaba_20_ válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Te vagy ballábbal keltél fel, vagy kötözködni van kedved. Olvasd el figyelmesen, hogy mit írtam:

Azért nem foglalkozik igazából senki se tápegységek üzletszerű javításával, mert senki nem hajlandó megfizetni a munkadíjat és az új alkatrészek költségét, amikor ezeknek az árából egy új tápegységet is vehet.

Tessék egybe olvasni a mondatot és úgy értelmezni, ne külön mondatrészeket kiemelve belekötni. Külön felhívom a figyelmed rá, hogy van a mondatban egy logikai ÉS kapcsolat a munkadíj, valamint az új alkatrészek között.

Nevezetesen hobbiból én magam is foglalkozom számítógéptápok javításával, pontosan tudom, hogy mi mennyibe kerül benne.

(#12) mekkelek válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


mekkelek
tag

A garancia egyébként már ugrott mert szétszedtem és megtisztítottam, illetve szemrevételeztem, hátha vak tyúk talál szemet

(#13) mekkelek válasza Csaba_20_ (#11) üzenetére


mekkelek
tag

Nekem végül is egy hobbi célú javítás is megfelel:DD:DD:DD

(#14) Csaba_20_ válasza mekkelek (#12) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Esetleg van mérőműszer a közeledben, amivel tudsz feszültséget mérni? Érdemes lenne megmérni, hogy a stand-by +5V megjelenik-e ha feszültség alá helyezed (bedugod a 230V-ba).

Egy rövid útmutató, hogy kiderítsük mennyire halott a táp:
Bővebben: link

(#15) mekkelek válasza Csaba_20_ (#14) üzenetére


mekkelek
tag

na mindjárt méregetek egy kicsit

(#16) Jim Tonic válasza Csaba_20_ (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Sorry, biztosan félreértelmeztem a #6-t. :O
szerk: Jó megfogalmazás: Logikai ÉS kapcsolat. :)

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) mekkelek válasza mekkelek (#15) üzenetére


mekkelek
tag

készenléti fesz van

(#18) mekkelek válasza mekkelek (#17) üzenetére


mekkelek
tag

venti elindul

(#19) Csaba_20_ válasza Jim Tonic (#16) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A #6-os hozzászólással arra akartam célozni, hogy nincs szükség rá, hogy mások szakértelmét, hozzáértését becsméreljük. Mellesleg én se tartom a Coolink cég mindegyik tápegységét nagyra, bár igazából egyiket se istenítem. Nem ismerek minden típust, így nem is mindegyikről van véleményem. Amelyik úgy kezdődik, hogy nem TL494 a vezérlő IC benne, az már jól kezdődik, de még van néhány szempont, ami befolyásolja a véleményem.

(#20) Csaba_20_ válasza mekkelek (#18) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A kimeneti feszültségek(+3,3V, +5V, +12V) megjelennek?

(#21) mekkelek válasza mekkelek (#18) üzenetére


mekkelek
tag

a csatin nagyjából végigméregettem a feszeket a cikk alapján, nem túl pontos a műszerem, de jónak tűnik:(((

(#22) Csaba_20_ válasza mekkelek (#21) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Akkor azt kell mondjam a táp üzemképes.
Most az következik, hogy az alaplapon megkeresed azt a pontot, ahova a power gombot kötöd. Két kivezetés az alaplapon(tüske, amire akár jumper is mehetne), az alaplap kézikönyvében le van írva. A tápegységet rákötve az alaplapra, majd ezt a két kivezetést egy pillanatra összeérintve egy csavarhúzó végével próbálod bekapcsolni a gépet.Majd ismét összeérintve(úgy tartva 5-10 másodpercig) kikapcsolni. Ezt eljátszod párszor és leírod, hogy hányszor sikerült be-, illetve kikapcsolnod a gépet.

[Szerkesztve]

(#23) mekkelek válasza Csaba_20_ (#20) üzenetére


mekkelek
tag

ja, még a -12 is

(#24) mekkelek válasza Csaba_20_ (#22) üzenetére


mekkelek
tag

ezzel szemben különböző alaplapok nem indulnak el vele...

(#25) Csaba_20_ válasza mekkelek (#24) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Bocsi, ''kicsit'' módosítottam a hozzászólásom.:B

[Szerkesztve]

(#26) mekkelek válasza Csaba_20_ (#25) üzenetére


mekkelek
tag

amit leírtál az már nem megy: volt egy időszak amig bekapcsolni be lehetett, de ki nem (mármint alaplapról), de mostmár a bekapcsolás sem megy

(#27) Csaba_20_ válasza mekkelek (#26) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ez két dologra enged következtetni: Az alaplapon hibás a bekapcsoláshoz szükséges elektronika, vagy bekapcsoláskor leterheli valami a tápegységet és emiatt nem kapcsol be, vagy túl gyorsan ki is kapcsol.

Azt mondtad több alaplappal is ugyanezt csinálja, a többi alaplapnál se lehet az említett csavarhúzós módszerrel bekapcsolni a gépet?

(#28) mekkelek válasza Csaba_20_ (#27) üzenetére


mekkelek
tag

igen, azonos a jelenség más alaplapnál is. az alaplapok más táppal hibátlanul mennek.

(#29) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Nincs a közelben egy cseretáp, amivel megpróbálhatnád, hogy azzal is hasonlóan viselkedik-e?

Közben azon gondolkozom, hogy mi történik akkor, ha a #PS_ON-t te kötöd egy vezetékkel GND-re, miközben már rá van dugva az alaplapra a csatlakozó. Nem szívesen javaslok ilyet, ha nem vagyok biztos a dolgomban, úgyhogy most se teszem inkább. Ekkor ugyanis az alaplapi elektronika kimenetét földelnéd, amit sajnos nem ismerünk és nem tudjuk miként viselkedik ekkor.

(#30) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Inkább írd meg, hogy az a #PS_ON-t lehúzza-e földre az alaplap, amikor megnyomod a bekapcsoló gombot!

(#31) mekkelek válasza Csaba_20_ (#29) üzenetére


mekkelek
tag

''Nincs a közelben egy cseretáp, amivel megpróbálhatnád, hogy azzal is hasonlóan viselkedik-e?''
Mármint az alaplap? Nem kell, ahogy mondtam végig van tesztelve: az ezzel a táppal nem működő lapok más táppal mennek. Csak egszerűen nincs szivem ezt a jó kis tápot elföldelni. Bőven van benne anyag.

(#32) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Bocsi, közben láttam írtál. Szóval mondd meg, hogy lehúzza-e a GND-re az alaplap a #PS_ON-t. Feszültséget mérve 0V-ot kell mérned bekapcsolást követően rajta.

[Szerkesztve]

(#33) mekkelek válasza Csaba_20_ (#32) üzenetére


mekkelek
tag

sajna e pillanatban szabadon csak at-s alaplapom van. egyébiránt a csatlakozatod az alaplapot hol tudsz mérni?

(#34) Csaba_20_ válasza mekkelek (#33) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A csatlakozó másik felén, ahol a vezeték a csatlakozóba fut. Fémes részhez lehet érinteni a mérőműszer mérőfejét, ami általában egy vékony(1mm) tűszerű fém.

(#35) mekkelek válasza Csaba_20_ (#34) üzenetére


mekkelek
tag

jogos. szóval ma már nem tudok tovább haladni de nem adom fel. köszi az eddigieket és remélem, ha úgy jön ki még kérdezhetlek..:)

(#36) Csaba_20_ válasza mekkelek (#35) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Sőt, jó lenne fényt deríteni a problémára. Most már csak arra tudok gondolni, hogy valamiért leáll a tápegység, amikor megpróbálod bekapcsolni terheléssel együtt. De a hiba okát mérésekkel biztosan meg lehet állapítani.

(#37) mekkelek válasza Csaba_20_ (#36) üzenetére


mekkelek
tag

Addig méregettem, míg érthetetlen módon a tápegység ezúttal működik. Tudom, hogy idiótán hangzik, hogy csak úgy megjavult, de előtte többször nem ment. Mindenesetre ahogy mondtad a PS_ON és a GND között bekapcsoláskor leesetta feszültség 0-ra és elindult a lap. Most egy kicsit használom és újra jelentkezek ha ismét felülti a fejét a hiba. Az eddigi segítséget pedig nagyon köszönöm! :) :R

(#38) Csaba_20_ válasza mekkelek (#37) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ez esetben kontakt hibára(KH, érintkezési hiba) tudok tippelni. Deformálódás+oxidáció, okozhat meglepetéseket.

(#39) Calibos válasza Csaba_20_ (#38) üzenetére


Calibos
addikt

Kevés az olyan ember aki ennyire kitartóan és lelkesen próbál segíteni.
ezért is érdemes felmenni a prohardvere

(#40) Calibos válasza Csaba_20_ (#38) üzenetére


Calibos
addikt

Nekem a Enermax (azt hiszem 430wattos) tápom szállt el 2 hónap használat után. Mivel külföldön vették és én is ajándékba kaptam, szét szedtük garancia már tárgytalan.

Szóval én nem értek hozzá, de az egyik kondenzátor égett le, szakember mondta hogy minden kondenzátornak van egy saját száma, viszont ez a szám gyárilag lett eltávolítva. Így hát kénytelen voltam másikat venni…

(#41) Csaba_20_ válasza Calibos (#40) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Szerintem rosszul emlékszel, mert a kondenzátoroknak nincs gyári számuk és nem szoktak leégni. Szakember ilyet nem mondhat.

[Szerkesztve]

(#42) Calibos válasza Csaba_20_ (#41) üzenetére


Calibos
addikt

Mint mondtam, nem értek hozzá,- ez igaz!

Valszeg tényleg rosszul emlékszem, de az biztos hogy valami számról beszéltek, és ezért nem lehet javítani.

Bár az egyik haverom nézte meg, nem hiszem hogy át akart volna verni.

(#43) Csaba_20_ válasza Calibos (#42) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Én sem hiszem, hogy át akart volna verni, ezért gondoltam, hogy rosszul emlékszel. A rossz táppal végül mi lett, kidobtad?

[Szerkesztve]

(#44) Calibos válasza Csaba_20_ (#43) üzenetére


Calibos
addikt

A másik táp havernál maradt, azóta építkezik és valahova elpakolta. Nem hiszem hogy átverne…

A érdekesség az egészben hogy egy Chieftech 420-as tápot cseréltem le a Enermaxra, mivel azt hittük hogy a Chieftech a szar. Miután kiderült hogy semmi baja Chieftechnek, eladtam. Rá egy hétre szart be az enermax, bár apámtól kaptam. Nem került semmibe, azóta kaptam tőle még egyet…


:DD

[Szerkesztve]

(#45) Csaba_20_ válasza Calibos (#44) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Huh, annyira hangoztatod, hogy ''nem hiszed, hogy átverne'', hogy kezd gyanús lenni, mintha mégis azt hinnéd. Szerintem ne tedd!;)
Kérdezd meg tőle, hogy mi volt pontosan a hibája a tápnak! Persze csak, ha nem jelent problémát. Van tippem rá(abból, amit eddig írtál), de tőled(pontosabban tőle) szeretném hallani.

(#46) Calibos válasza Csaba_20_ (#45) üzenetére


Calibos
addikt

Ha valamikor végez a haver a házával, elkérem tőle.

ha szeretnéd megnézni, akkor természetesen oda adom neked.

(#47) i are robot


i are robot
senior tag

Ha jól emlékszem, egyszer régebben találtam itt az egyik PH fórumban egy linket, amiben egy Coolink táp szervizeléséről írtak pár sort, fotókkal illusztrálva. Ha tényleg jól emlékszem, akkor valami kondenzátor ment ki benne, és annak a cseréjéről szólt az írás, most viszont egyszerűen nem találom (meg bonyolultan sem). Ha valaki esetleg tudja miről beszélek, és belinkelné nekem, megköszönném. Keresőt ismerem, és használtam is, de nem segített, azért fordulok a közösségi tudásbázishoz. ;)

(#48) rétisün válasza i are robot (#47) üzenetére


rétisün
veterán

valami rémlik....asszem ebben a topikban láttam az emlitett linket: [link]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#49) venember83 válasza i are robot (#47) üzenetére


venember83
nagyúr

[link]
[link]

Ugyanakkor ha nem ertesz hozza, ne foglalkozz vele, nem igazan jatek... Ha meg ertesz hozza, akkor csak hajra!

(#50) i are robot


i are robot
senior tag

Igen-igen, ez az, bár kicsit másra emlékeztem (a képek viszont már sajna nem elérhetőek). Köszönöm, gyorsak voltatok.

Én nem értek hozzá, és eszem ágában sincs nekiesni, csak valószínűleg kondenzátor problémákkal küszködik a Coolink AP-400X-es tápom, és az érdekelt, hogy ha leszedem a burkolatát, mit és merre keressek. A javítást/cserét valószínűleg meg tudom oldani, van hozzáértő ismerősöm.

Mégegyszer köszönöm a villámsegítséget. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.