Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Compatibilitás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) LuuPocok


LuuPocok
csendes tag

Sziasztok,

nem vagyok nagy számítógép-guru, ezért segitségre lenne szükségem.

Adott a gépem:

ASUS P5W DH Deluxe alaplap Crossfire támogatással
Intel Core 2 Duo E6600 proci rajta ASUS Silent Square Pro heatpipe-os hűtő
2 db ASUS EAX1600 PRO Silent 256MB-os videókártya Crossfirebe kötve, mind2 heatpipeos
2 GB ram

első kérdésem lenne:
videókártyát akarok bőviteni játékra, most 1280 x 1024 (75 Hz) -on játszok, és olyan 55-60 FPS-sel pörög 80%-os részletességű felbontásnál. 100%-osnál kb. 45-50-re esik vissza.

Ezt szeretném tuningolni, ezekre a lehetőségre gondoltam (30.000-es keretben gondolkodom):
1, mind2 videókártyát kicserélem valami olcsóbb verziókra (pl. 2 db Sapphire Radeon HD3650 PCI-E 256MB DDR3 videokártya )
2, veszek 1 nagyobbat ... és ha az évek múltával olcsóbbak lesznek, akkor veszek még1-et és szintén Crossfire-be kötöm (pl. Asus EAH3850 G HTDI PCI-E 512MB GDDR3 kártya )
3, veszek egy nagyobbat, és Crossfireben marad az egyik EAX1600-sal (mondjuk azt nem tudom, hogy ilyet lehet-e, de szerintem nem...)

A másik kérdésem részben ide kapcsolódik:
mivel a gép passziv hűtésre van berendezve (a csend hangja ;) ), full terhelésnél 40C körüli a hűfok a gépben, proci kb 30C. Van 2 kis venti ami a kereszthuzatot csinálja.
A kérdésem pedig, hogy nem túl magas-e ez a hőfok, ha igen, akkor nem lenne-e célszerű, ha a videókártyákat nem heatpipe-osra cserélni?
Illetve van e olyan megoldás, amivel a gép belsejét tudom hűteni (még1 venti nem fér be annyira túl van zsúfolva). Gondoltam, hogy valami heatpipe-os technikával kivezetem valahogy a hőt a házon kívülre a szobába.... :F

Elöre is köszi a segitséget....

(#2) Thrawn válasza LuuPocok (#1) üzenetére


Thrawn
félisten

Üdv!

Kérdezd itt Azonnali kérdések órája ezt zárom.
Vagy itt: Milyen videókártyát ilyen árban?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Compatibilitás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.