Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Coming soon... Geforce4: csak hetek kérdése! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Nahh most olvastam ezt valahol
http://www.terminal.hu/newsread.php?id=06204801020513
cikket itt nem idézem mert az nem volna ildomos asszem:-))

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2) Yutani


Yutani
nagyúr

Hehe... Erre kíváncsi leszek. A GeF3 is még újnak számít általánosságban, erre jön a GeF4.
Újabb pénzköltés, egyebek...
Én már rég elhatároztam magam 3D gyorsító ügyben:
minden 2. generációs nVidia chippel szerelt kártyát veszem csak meg. Most egy GeF2 GTS-em van, már 1 éve. Minek vennék újat, amikor még ez is nagyon jó?
Annak idején volt Riva128, majd TNT, azután TNT2. De a GeF256 már kimaradt, és a GTS volt a következő. Majd ha megfelelő áron meg lehet kapni a GeF4-et (vagy egy riválist, hasonló tudással -> RadeOn3, vagy Kyro3, vagy BitBoys Glaze3D:))

#tarcsad

(#3) danteshell


danteshell
aktív tag

Ja, nvidia mehet a fenébe.
Nem azzal van baj, hogy megjelenik a 4, hanem hogy a 3-as ára továbbra sem esett le a kellő szintre. 40-nél többet nem nagyon adnék ki érte. /mármint, hogy már a 4-es is megjelenik/

7447 óta folyamatosan...

(#4) erge


erge
csendes tag

Sajnálatos modon az nVIDIA marketingesei, a pór népet lassan megbolondítja a "NEWBEST" gpu-val, de a régi árát csökkenteni - az büdös.
Megjegyzem: a WOLFENSTEIN mx400-zal, 1Ghz-s Duronnal 1024/768*32-en medium baéllításokkal, sem szaggat, persze kell a 300W-os táp!:´)

eRGe

(#5) laja


laja
tag

Azért megjegyzem, hogy eddig legtöbbször legalább két hónap telt egy új Nvidia kártya bejelentése és magyarországi megjelenése között. Sőt még Amerikában és Nyugat-Európában is elég sokat kellett várni arra, hogy a boltokba kerüljenek.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#6) danteshell válasza laja (#5) üzenetére


danteshell
aktív tag

Ez egy dolog, de ha még mindig 100-150e forint egy gef3-as, akkor a gef4-et mennyiért fogják adni??? 300e-ért???? Vagy ezt hogy gondolták??

7447 óta folyamatosan...

(#7) guest válasza Yutani (#2) üzenetére


guest
veterán

Yutani! Te mindehol ott lebzselsz? :)
Én is úgy csináltam mint! :)
Riva128 mellett végigszurkoltam a 3DFX bukását :)
Majd TNT2, most GTS....
Majd egy Ti200 Ti500-ra húzva, ha olcsó lesz majd a Gef4 miatt :)

Az is elég mindenre mostanság.

na tsa

vAzz3r

prohardver vendég

(#8) karib


karib
addikt

A Ge4 széria mindent le fog váltani, ami ma van: MX-től kezdve a Ge3-ig. Ezért lesz belőle 5 fajta: 2 nagy Ti és 3 kicsi MX.

Mellesleg a Ge3Ti200-ak is érzik a Ge4 közeledését, Abit verziót már (jóval) 50 alatt is lehet látni...

Department of Redundancy Department

(#9) zetecR válasza karib (#8) üzenetére


zetecR
addikt

Régen nem voltak ilyen (a többi hw-elemhez képest) drágák a grafikuskártyák, nem?
Vagy csak nem tűnt fel???

(#10) danteshell válasza zetecR (#9) üzenetére


danteshell
aktív tag

Hát igen, én anno, már nem is tudom hány éve, talán 97-98 tájékán vettem meg első 3d gyorsítómat. Az akkori csúcs 3DFX Voodoo 2-őt, asszem 12 megás volt /hogy én mennyire szerettem/. Bruttó 35e volt. Meg Diamond márkájú.

Úgyhogy én úgy vagyok vele, hogy nincs olyan vga, ami megérne 40e forintnál többet. Ezért veszek most jan végén egy gef2 Ti-t v. ha leugrik az ára, akkor egy Gef3 Ti200-at.

7447 óta folyamatosan...

(#11) karib


karib
addikt

Az NVIDIA megteheti, hogy ennyit kér, hiszen megveszik.

Mondjuk én nem, még a Voodoo3-nál is szívtam a fogam, hogy egy kipróbált, 213 MHz-en futó példányért 20 rugó? Oszt most vettem egy Radeon LE-t, szintén 20-ért. Egyelőre nem tudok többet elképzelni egy videokártyáért, ez is sok.

Persze más, ha valaki megengedheti magának (bár tán én is megengedhetném), vagy használja is.

Department of Redundancy Department

(#12) danteshell


danteshell
aktív tag

Ki látott már közelről komoly SGI gépet? Volt egyhez szerencsém a minap egy építész-tervezőirodában. Nem mai darab, de szerintem még mindig veri a mostani legjobb pc-t is. Iszonyat, mit tud.

7447 óta folyamatosan...

(#13) McJames válasza zetecR (#9) üzenetére


McJames
senior tag

Dehogynem. A friss és ''minőségi'' cucc mindig is nagyon drága volt. Ha jól emlékszem, amikor kijött a Voodoo (az első) nagyon szerettem volna, de amikor kijött a II, akkor váltottam csak S3-ról (4-6E HUF) Tseng 6000-esre (8-12E HUF). Az utóbbit mellesleg máig nagyon sajnálom, amit 4MB VRAM-mal tudott, az nem volt semmi, sajnos valami szabadalom-sértés miatt (is) ''megették'' a céget.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#14) McJames


McJames
senior tag

Mármint az ATI ''ette meg''. Pedig hogy vártam a 9000-es szériát... :)))

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Coming soon... Geforce4: csak hetek kérdése! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.