Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeFrAgGeR


DeFrAgGeR
tag

HElló!
Az a gondom hogy szeretnék a gépbe neon-t rakni, ám van 1 kis probléma!
Mind a 4 tápcsatim foglalt.Rábízhatok erre a tápra még egy tápelosztót?
Nem fog elfüstölni?

SEGÍTSETEK!

Ha kikezdenek veled sose hátrálj meg!

(#2) Gismo válasza DeFrAgGeR (#1) üzenetére


Gismo
addikt

szerintem már rég új tápot kellett volna venned!

(#3) Gismo válasza DeFrAgGeR (#1) üzenetére


Gismo
addikt

ez hüje kéccer rakta be a hozzászólásom!

[Szerkesztve]

(#4) Angie™ válasza Gismo (#2) üzenetére


Angie™
addikt

Tömör és velős..:D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#5) DeFrAgGeR válasza Gismo (#3) üzenetére


DeFrAgGeR
tag

Kösz!
Akkor asszem egyelőre marad a venti!
Még van két helyem a lapon.
Most nincs 15 k-m egy faja tápra.

Ha kikezdenek veled sose hátrálj meg!

(#6) DeFrAgGeR


DeFrAgGeR
tag

Akkor tippet v tanácsot adjatok h milyet vegyek majd.
Árban mondjuk 10 k-ért lehet zsírabbat venni?

Ha kikezdenek veled sose hátrálj meg!

(#7) BobMaster válasza DeFrAgGeR (#5) üzenetére


BobMaster
senior tag

Nem kellenek a végletek. 15k-nál nagyságrendekkel olcsóbban is lehet megbízható tápot venni.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#8) Peat;) válasza DeFrAgGeR (#5) üzenetére


Peat;)
veterán

Szerintem elbírja könnyedén, nekem az adataimnál lévőt is 300w codegen viszi csak egy cd-íróm van, de két wincsivel 2db házhűtővel és a 9800(jóval többet ''eszik'' egy 8500-nél asszem)-al semmi gond.
Egyesek túllihegik ezt a tápdolgot és már a legalapabb gép alá is a min. 400W-osat ajánlják. Leégéstől meg nyugi legyen,csak akko csinálja ha hamisított, régebben voltak ilyen példányok(haveromnak nemrég szállt el a codegenje és semmit nem vitt magával). Esetleg ha van egy elosztód amiben van magasfesz védelem(pl. villámnál így nem az esetleg nem a legjobb márkás tápra hárul a feladat:) ) nyugodtan megveheted. MAx mégis elfüstöl ;] De nem hinném hogy baj lenne;)

(#9) Angie™ válasza Peat;) (#8) üzenetére


Angie™
addikt

Már bocs, de ajánlom figyelmedbe a tápok megatesztjét..


Szerintem vegyél egy Coolink AP400X tápot, 350 w, 3 év gar, kb 9000 ft bruttó, és nyugodtan aludhatsz esténként..:D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#10) Viper válasza Peat;) (#8) üzenetére


Viper
csendes tag

Szerintem is mehet az elosztó. Ha 10 alatt akarsz tápot venni, akkor vagy használt enermax, chieftec stb., vagy új coolink ap350x.

(#11) DeFrAgGeR


DeFrAgGeR
tag

NA most aztán már tényleg nem tudom mitévő legyek.
Láttam a múltkor egy olyan tápot amin 6 eszközcsati volt + a többi.
Olyet lehet kapi 350-400 W környékén?
Sorry de táphoz láma vok!

Ha kikezdenek veled sose hátrálj meg!

(#12) Peat;) válasza Angie™ (#9) üzenetére


Peat;)
veterán

Olvastam és a képeken sem láttam szénné égett codegen halmazokat:) , lehet hihetetlen de én nyugodtan alszom, főleg hogy pár ezret nem dobtam ki a kukába(nekem a gépben minden kidobásnak számít:) ) Az meg ár alaplap dolga hogy mennyire ingadozik pl. a cpu feszültsége(nekem 0, epox lapnál) szóval a táp csak a kakaót adja és kész. Nem kell túllihegni, már vagy 15 éves biztos van(mármint a táp, de lehet a codegen is:) bármennyire is sok a panasz:F ), csak megy már a kisebb gyártóknak is, főleg ha több éve piacon vannak.
Egyébként ha újonnan kéne tápot venni akkor inkább a coolink, de már arról is olvastam panaszt itt a ph!-n valahol(nemtom melyik verzió volt pontosan)

[Szerkesztve]

(#13) atee07 válasza DeFrAgGeR (#1) üzenetére


atee07
tag

Chieftechet tudok ajánlani,hosszú távon nem érdemes a Codegánnyal foglakozni.
Bocs,Codegenesek:)

''Egyszer annyira depressziós voltam,hogy le akartam ugrani a tizedikről.Hívtak egy papot,aki ennyit mondott:Elkészülni... Vigyázz...'' - Woody Allen

(#14) Angie™ válasza DeFrAgGeR (#11) üzenetére


Angie™
addikt

a Coolink tápokon alapból 6 csatlakozó van, mindegyikben..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#15) DeFrAgGeR válasza Peat;) (#12) üzenetére


DeFrAgGeR
tag

Kösz kéken!
Ha már itt tartunk akkor a 300W-os Codegenem van mikor 2-3napig megy és kb. max5 órát pihen.
Még csak annyit sem mond utána h bakfity!

Ha kikezdenek veled sose hátrálj meg!

(#16) Angie™ válasza Peat;) (#12) üzenetére


Angie™
addikt

Én viszont már láttam szénné égett codegen halmazokat..:)) Sőt van is belőle, ha akarod küldök neked egy mintát..:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#17) Peat;) válasza DeFrAgGeR (#15) üzenetére


Peat;)
veterán

Persze de bármely pillanatba elszállhat ;] pont mint minden egy számítógépben. A gépedhez szerintem még elég, próbáld meg, a ph! teszteben is lekapcsolt a túlterhelésnél és nem füstölt akkor meg nincs sok vesztenivaló. Aztán ha ég a házad nem engem szídni:)

(#18) Peat;) válasza Angie™ (#16) üzenetére


Peat;)
veterán

Nem kérek belőle, majd lesz nekem is egyszer:) és mit vitt magával az egész gépet? Vagy nem a tiéd volt? (az a jobb eset:) ) Ha valamit magával rántott valszeg hamisított volt..

(#19) DeFrAgGeR válasza Peat;) (#17) üzenetére


DeFrAgGeR
tag

Még azért átgondolom a dolgot.
Két ventit még biztos bír.
Azért kösz még1szer.


De várok még commenteket!

Ha kikezdenek veled sose hátrálj meg!

(#20) Angie™ válasza Peat;) (#18) üzenetére


Angie™
addikt

Semmit nem vitt magával, nekem mákom volt, 2 codegen táp is meghalt a kezeim között.. De vannak akiknek nem volt szerencséjük..:U

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#21) DeFrAgGeR válasza Angie™ (#20) üzenetére


DeFrAgGeR
tag

Sajnálatos dolog!
Utólagos részvétem!
:(

Ha kikezdenek veled sose hátrálj meg!

(#22) Gismo válasza DeFrAgGeR (#5) üzenetére


Gismo
addikt

Annyi nem is kell rá!

(#23) DeFrAgGeR


DeFrAgGeR
tag

UP

Ha kikezdenek veled sose hátrálj meg!

(#24) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

cseréld le de pikk-pakk!!!!
nekem egy 300as Codegen odavágott a P2!!!!!! 400as cerkának 256rammal lappla !!! minden em oda lett kivée a vinyó + hangkari:(((
azóta jöttem rá hogy már is olyan nehezek azok a csiftekek:DDD

ja aztán volt egy jintang vagy hasonló nevű 300w-os tápom P3mal!!! és elkezdett LÁNGOLNI a gép hátuja!!! ez a tráp viszont semit nem vitt magával

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#25) SylverBullet


SylverBullet
tag

Sziasztok... Most, hogy tápoknál vagyunk, szeretnék tőletek segítséget kérni... a gépemben 400W Codegen van.. a 12Cm FAN os kiadá... van rajta egy Combo drive, egy DVD író és 2 vinyó... most tervezem, hogy veszek 2 sata vinyót mellé, és a kérdésem az, hogy el fogja e bírni a táp! (A gép neonozva is lesz!)
Plíz help mí!

***AMD*** Forever......

(#26) DeFrAgGeR válasza TexT-BoY (#24) üzenetére


DeFrAgGeR
tag

Hát nem is tudom.
A gépem napokat megy pihi nélkül és még csak alig meleg a táp.(cd író+dvd rom+120+40 gb-os wenyóval)


De ha tucc ajánlani vmi óccsót és jót azt megfontolom.

Ha kikezdenek veled sose hátrálj meg!

(#27) Taky válasza DeFrAgGeR (#11) üzenetére


Taky
senior tag

Hi!
Még a 300as Chieftecen is 6db van.

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#28) DeFrAgGeR válasza Taky (#27) üzenetére


DeFrAgGeR
tag

Akkor adj nekem 1et!
:))
Igen a chieftecen gondolkozom én is.Tesztek meg vélemények alapján nagyon faják lehetnek.
:Y

Ha kikezdenek veled sose hátrálj meg!

(#29) TexT-BoY válasza DeFrAgGeR (#28) üzenetére


TexT-BoY
addikt

a legolcsobb és nagyon jó táp:
Coolink AP-350X !!!! 6k nettó és 400W-fölött terhelték!!

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#30) Gismo válasza TexT-BoY (#29) üzenetére


Gismo
addikt

Azona vagy DTK nem olcsóbb? És kb ugyanoan minőségű asszem!

(#31) TexT-BoY válasza Gismo (#30) üzenetére


TexT-BoY
addikt

a PH!-s táp tesztet ez a táp nyerte ár/min arányba :))
szal nem:DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#32) Gismo válasza TexT-BoY (#31) üzenetére


Gismo
addikt

Ja! jó! Akkor nemszóltam!

(#33) Skót


Skót
aktív tag

A codegányról annyit hogy amíg az volt a gépemben még alapjáraton is restartolgatott hátmég ha valami elkezdett fogyasztani a gépben (pl proci terhelés 50% felé ment)!
Aztán lett Coolink AP-400DX és lettek nyugodt éjszakák:DDD


[Szerkesztve]

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#34) anaqer válasza Skót (#33) üzenetére


anaqer
veterán

Nálam meg kis híján két évig húzta az igát szó nélkül - a múlt idő is csak azért van, mert a héten behalt a venti, azt kicseréltem benne, most megy tovább.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#35) DeFrAgGeR válasza TexT-BoY (#29) üzenetére


DeFrAgGeR
tag

Hány csati van rajta?
Mert hát nekem hat kéne igazán.

Havernál voltam és megnéztem egy ventinek a tápelosztóját, és avval már nem megy a wenyó!

Ha kikezdenek veled sose hátrálj meg!

(#36) DeFrAgGeR válasza anaqer (#34) üzenetére


DeFrAgGeR
tag

JA!
Nálam is immáron majd' 2 éve megy!
Egyszer sem volt vele gond, de azért kia akarom cserélni a közeljövőben.
És úgy látom célszerű is ha fényárral akarom bebrítani a gépet!:)

Ha kikezdenek veled sose hátrálj meg!

(#37) mr_ricsi válasza DeFrAgGeR (#15) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Codegenem van mikor 2-3napig megy és kb. max5 órát pihen.''
A tápoknak nem az a fő igénybevétel, amikor mennek, hanem amikor áram alatt készenlétben állnak.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#38) anaqer válasza mr_ricsi (#37) üzenetére


anaqer
veterán

Miért? :F ( Egyébként ez az, ami nálam szinte sosem fordul elő. )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#39) mr_ricsi válasza anaqer (#38) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Azért, mert olyankor a ventillátor nem forog, és a táp egyik bordája tűzforró lesz. A mellette lévő kondenzátorok a melegtől meg jól kiszáradnak, és egyik bekapcsoláskor már nem indul el a gép.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#40) sziszegő


sziszegő
senior tag

Én a helyedbe kicserélném azt a tápot, nem valami jók a codegányok.

(#41) HerrKiss


HerrKiss
tag

Én is Coolink-en gondolkozom most. De a jelenlegi gépem (1.3 Tua Celeron, 512 MB SD, 1 fix + 2 mobil HDD, 2 DVD, 1 CD, Abit Siluro GF4 Ti4200, floppy, ventik) egy 300W-os Codegen táppal megy. Már csak 1-2 hétig, aztán csere, remélem ezalatt az idő alatt már nem füstöl el. De korábban ugyanez a konfig egy vargáné és társa táppal ment, és azzal sem volt gond a stabilitással...

Jöttem, láttam, és most nem győzök bocsánatot kérni.

(#42) Rolly


Rolly
veterán

Nekem is Codegen 300 W-os tápom van egy alap P4-es gépet simán elbír viszont ha pl van egy DVDíród,Meg pl 3 winyód akkor gond lehet. Tapasztalatból mondom.

Szerencsére a gépemnek sőt még a tápomnak se lett semmi baja.

Mesélek: :) Van egy 1500MHz-s P4 Willamet procim, Geforce MX460 vidikari, 2 db 120 GB Maxtor vinyóm, meg egy DVD-íróm, ezek így simán mennek sőt még extraként egy WesternDigi 20GB-os vincsit is elbír, de amikor a WD 20-as helyett egy 60GB-s Seaget volt benne akkor másolás közben egyszer csak leállt a 60-as vinyó majd újra felpörgött és másolt tovább valószínű hogy kevés volt neki az áram, javalom vegyél új tápot :)

(#43) zsiga667 válasza Rolly (#42) üzenetére


zsiga667
addikt

Nálunk 300-as Acorp visz egy dual 2,4 Xeon konfigot, 2 vinyó+optikai drive... :D

(#44) Rolly válasza zsiga667 (#43) üzenetére


Rolly
veterán

Elhiszem de az enyém Codegen :)

(#45) zsiga667 válasza Rolly (#44) üzenetére


zsiga667
addikt

Ez se jobb... :)
Egyébként először 300-as Vargáné volt benne, de mondtam a főnöknek, hogy azért egy Codegent legalább... :D

(#46) sziszegő


sziszegő
senior tag

Nem tom de a tápon aki spórol az hülye.
EGY NORMÁLIS TÁP AZ OLYAN 17 NETTÓ KÖRÜL INDUL az ilyenre már 3 vagy élettartam gari van és legalább 2,5 kiló a súja :)
Hosszútávon a drága táp a legolcsóbb az összes táp közül.

(#47) TexT-BoY válasza sziszegő (#46) üzenetére


TexT-BoY
addikt

ezt honnan vetted?
12K volt a tápom életartam garával CSiftek DT350a büvös szó:) és nem ment még tönkre:) nemis fog;]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#48) anaqer válasza sziszegő (#46) üzenetére


anaqer
veterán

EGY NORMÁLIS TÁP AZ OLYAN 17 NETTÓ KÖRÜL INDUL

Megalapozatlan, elitista maszlag, de hát mindenkinek hinnie kell valamiben...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#49) TexT-BoY válasza anaqer (#48) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nálad a pont! egy használható táp 6k+fánál van a coolink! és ...

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#50) maross


maross
veterán

hi. az en 300as bolti codegen tapjaim 11, ill 9 honapot birtak, utana bemondtak az unalmast. nem rantott magaval semmit, de akkoris.a gep ti4200, 60gb+160gb, dvdiro <- ezt elbirta. vidkartyat kicsereltem 9800se-re, a 160as vinyo neha leallt es utana megint felporgott..na ekkor csereltem le 400asra.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.