Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Chipset különbségek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) John_Shaft


John_Shaft
tag

hali. létezik az hogy attol mert egy lap nforce2-es 1500 ponttal többet csinál 3dmark 2001-ben mint az én via kt133-as lapom vagy az én lapommal lehet valami gond??? (bios a lehetö legfrissebb). elöre is köszi a segitséget

(#2) John_Shaft


John_Shaft
tag

de minden más hardver ugyanaz, kivéve persze a memo-t mert a kt133-as lapon ugyebár sd van, nforce2-esen pedig ddr...de a memo nem ad ekkora különbséget 3dmarkban.

(#3) D.Orion


D.Orion
veterán

Sajna lehetséges. Régi lapkámon nekem is VIA chip volt a mostanin nForce 2 Ultra 400 és hihetetlen a különbség, de majd keresek összehasonlítást(táblázatot)
:o

(#4) John_Shaft


John_Shaft
tag

köszike, jo arc vagy :)
én csak 3dmark eredményekböl tudtam következtetni, és mellbevágo volt hogy minden ugyanaz szinte, és mégis 1500 ponttal többet ad az nforce-os lapnak és meg kell mondjam engem ez nagyon bosszant :)
anno benne voltam a top 5-ben (persze a saját ''kategoriámban'') még 1.2-es celkával és Asus V7100-as GeF 2-vel :) azok voltak a szép idök...

(#5) D.Orion


D.Orion
veterán

Hi, új info van az új VIA KT880 chipszet is !!!lassabb!!! az nForce2 Ultra 400nál. Sajnos ez van. De ne is foglalkoz vele, mert ezt te szinte ézsre se fogod venni, se játékban se másban, ha ütős hardver van rajta. A különbségek csak a végleteken jonek ki.

(#6) Dilikutya válasza John_Shaft (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Proci, VGA is ugyanolyan? És milyen DDR RAM? 266/333/400? De már csak a chipset miatt is gyorsabb az az nforce2-es gép

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) Padree


Padree
senior tag

Egy apró megjegyzésem lenne a dologhoz: ezelőtt egy Mercury KOB KT266A FDSX lapom volt, Via KT-266A csipszettel, fogadott SD és DDR RAMot is. 3dMark'01 ugyanazzal a konfiggal csak 128Mb SDRAM @133Mhz illetve 256Mb DDR @266Mhz szerelve hajszálra ugyanannyit hozott mindkét esetben. Ebből úgytűnik a RAM mérete és sebessége nem befolyásolja az eredményt.
Azt sajnos nemmértem le hogy ugyanaz a cucc, a Mercury ill. a mostani Biostar (nForce2) lapban mekkora különbséget hoz.

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#8) ollie válasza D.Orion (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már hogyne venné észre játékban? Írta, hogy neki SDram-os rendszere van, márpedig ez azt jelenti, hogy a ram írás/olvasás sebessége a fele a DDram-osnak. Ez nagyon meglátszik játékok közben is.

***

(#9) John_Shaft


John_Shaft
tag

nah annyit tudok hogy a 3dmark ugye a videokártya és proci teljesítményét méri, a memoria mérete és sávszélessége nem igazán befolyásolja az fps-eket. Szoval itt a hangsuly azon van hogy nekem kt133-as chipsetem van (sd-rammal) az összehasonlitott konfigban pedig nforce2-es chipset van (ddr-rammal) tehát a 2 konfig között csak ennyi volt a különbség! A proci típus és teljesítmény, a videokártya teljesen ugyanaz volt mind2 konfigban, tehát a lényeges különbség maga a lap és a vele járo chipset...és ezért következtetek arra, hogy ez hozza a + 1500 pontot...mert az első legjobb kb 50 eredmény csak nforce2-es, utána kb ugyanennyi kt600-as vagy 400-as chipsetü lap szerepelt...és csak ezek után jöttek a régi 133 mhz-es lapok...

(#10) mr_ricsi válasza ollie (#8) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Amikor a KT133-as alaplapomat KT266-ra cseréltem, lemértem ugyanazzal a procival(konfiggal), és ugyan a proci sebessége 9,8%-kal lett magasabb DDR RAMokkal, viszont ebből a 3DMark alatt szinte semmi sem látszott. (Volt vagy 100 pont különbség)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11) xkacsa


xkacsa
csendes tag

Via KT133 már az SD vs DDR miatt is kevesebbet fog adni...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Chipset különbségek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.