Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sz0k3e_


sz0k3e_
aktív tag

A történetem röviden a következő:

Volt egy konfigom (A64 3000+, MSI K8N Neo Platinum, Inno3D fx5700LE, 2*256MB DDR400, 80GB Western Digital, 300W Mercury táp) Minden okés, müxik, tök jó. Aztán lett egy kis pénzem, gondoltam fejlesztem egy kicsit, vettem egy Gigabyte 6600GT-t meg hozzá egy normális tápot (Mercury veszélyes kissé :) ), ami történetesen egy 420W-os passzív PFC-s 12cm-es ventis Chieftec táp. Otthon összeraktam a cuccost, müxik, tök happy vok, csak azóta az a gáz, hogy időnként amikor gondol egyet a gép, egyszercsak kikapcsol. Van amikor egy hétig nem csinálja, van amikor 5perc alatt 3x.:Y Nemtudom mitől lehet. Már sok mindent kipróbáltam, egyszer se volt jó.

A próbálkozások:
1. nem földelt konnektorban van, lehet h ez nem teccik neki --> semmi eredmény földelttel...
2. lehet h a videokártya kavar be vmit ---> csere gef3-ra azzal is kikapcsol...
3. lehet h melegszik (bár kívülről nem meleg) --> kívülről hűtöttem egy 8cm-es ventivel ---> szintén kikapcsol

Még mielőtt bárki megkérdezi, a procinak sincs melege, egy Zalman CNPS7000B Cu LED hűti, videokonvertálás közben max 54'C, a videokártya heatpipe-os hűtésű, raktam rá egy plusz 6cm-es ventit, az alaplapon az északi híd gyárilag passzív hűtésű, arra is tettem egy plusz 4cm-es ventit.

Lehet h nem a táp a ludas, de én csak arra tudok gondolni, mert azelőtt minden jól ment, és másik videokarival is kikapcsolt, más új cuccot meg nem vettem a gépbe.

Hát erre kéne mondani valamit, előre is köszönöm a tanácsokat.

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#2) mobal válasza sz0k3e_ (#1) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

jól dugtad össze? :D ez nem vicc próbáld meg mégegyszer lehet kontakt. ha nem akkor viszza a merkúrí táp és ha azzal ok akkor gariztasd a tápod. mellesleg a merkúrí táp télleg veszélyes...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#3) rlazol válasza sz0k3e_ (#1) üzenetére


rlazol
addikt

azt írod, hogy a lapod is új. Ha a mercuryval nincs kikapcsolás, akkor a lap is lehet hibás.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#4) caleb válasza rlazol (#3) üzenetére


caleb
aktív tag

Ezt te hol olvastad hogy a lapja is új???
Már bocs...


''Aztán lett egy kis pénzem, gondoltam fejlesztem egy kicsit, vettem egy Gigabyte 6600GT-t meg hozzá egy normális tápot (Mercury veszélyes kissé ), ami történetesen egy 420W-os passzív PFC-s 12cm-es ventis Chieftec táp.''

[Szerkesztve]

Az élet jó a világ nem!!!

(#5) Sperafico


Sperafico
tag

420W-osból is van 12cm ventillátoros??? Sztem nincs.
A tied nem 410W 12cm?

(#6) e.vid válasza sz0k3e_ (#1) üzenetére


e.vid
senior tag

Nincs 420W-os 12cm-es Chieftec táp, az 410W-os lesz, és akkor lehet, hogy nálad is ez a helyzet Bővebben: link.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#7) sz0k3e_ válasza Sperafico (#5) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Uhh srry, valóban, 410W :R

Amúgy a lap nem új, mármint egyel előző vásárlási szériából való :)
Azzal rendesen ment a Mercury táppal, nem kapcsolt ki. Jah és már megbocsáss, 6600GT-t nem fogom rábízni a Mercuryra:B
Amúgy meg megfigyeltem, hogy a 20pines ATX csatlakozóba csak 19 kábel m1 bele, hiányzik az egyetlen -5V -os ág. Ezt megkérdeztem az eladótól, azt mondta, hogy az újakról mindegyikről hiányzik, mert az alaplapokon ritkán használják csak, és eddig egyetlen MSI lappal volt csak probléma a -5V -os ág hiánya miatt, ott is csak az integrált hangkaresz nem működött. Amúgy már többször szétszedtem az egész gépet, visszakábeleztem, ez se segített. :(

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#8) sz0k3e_ válasza e.vid (#6) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Ihh, bazz...
Megnéztem, nekem ugyan nem LED-es, de a típusa ATX-410-212...
Az amelyik elhalálozik állításuk szerint :((
Lehet h ez is haldoklik???

Szerintetek ha visszaviszem gariba és kicserélem, lehet másmire cserélni??

köszönöm szépen az infókat, bevallom nme nagyon nézelődtem, lusta voltam...
meg eddig aszittem h 420W-os...

thx mindenki

[Szerkesztve]

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#9) sz0k3e_


sz0k3e_
aktív tag

Azon gondolkodtam még, hogy nem lehet h kicsi ez a táp?
Mert gépet húzom, így többet fogyaszt, alapjáraton nem kapcsol ki olyan sűrűn, mint ha húznám...
Vagy esetleg sz@rul van benne kalibrálva az overload protection, és már 410W alatt valahol már túlterherltséget érez és ezért kapcsol ki???

Vagy ez nagyon hülyeség?:U

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#10) ati05


ati05
aktív tag

Nekem is ezt csínálta egy 420-as dualfanos aktív pfc-s de nekem gariba kicserélik... Próbáld meg te is beadni gariba!

(#11) sz0k3e_ válasza ati05 (#10) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Nah bevittem gariba, és ráfizetéssel vettem helyette egy 450W-os 12cm-es aktív pfc-s Chieftecet :D Ezzel semmi bajom nincs, teljesen jó :)
Köszi mindenkinek:))

"What next in the parade of constant obstacles?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.