Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Chello plusz - a tények (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) divot


divot
veterán

Na emberek, megtörtént a csoda, nyolc nap alatt - némi küzdelem árán - megérkezett otthonomba a chello plusz. Így első kézből tudok beszámolni minden érdeklődőnek a kevés pozitívumokról, és (várhatóan :O) sok negatívumról.

(#2) Alvin_ti4200 válasza divot (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Először is: Mi az a kevés pozitívum?
Másodszor pedig: Mi az a rengeteg negatívum?

(#3) KZT válasza divot (#1) üzenetére


KZT
tag

Konkrétan mik a tapasztalataid?

(#4) divot válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


divot
veterán

Fél órája megy, ezért csak feltételezésből írtam, hogy lesznek kellemes tapasztalataim, és bizonyosan még több negatív. Per pillanat 710kbit/sec a sebességem. Körülbelül ennyire számítottam, mert a sima chello se volt soha 512, hanem inkább 480kbit/sec.
Ami nem tetszett így az elején, hogy elfelejtettek értesíteni a szolgáltatás beindulásáról, pedig azt ígérték, hogy kapok levelet, amiben minden le lesz írva. Például, hogy a pluszhoz három email cím jár, és 20GB a limit. Meg amiről még nem tudok, mivel nem szóltak.

(#5) KZT válasza divot (#4) üzenetére


KZT
tag

Az extra sebesség vagy a +5Gb letöltés miatt váltottál?

(#6) divot válasza KZT (#5) üzenetére


divot
veterán

Az extra sebesség miatt. Tegnap beszélgettünk erről egy másik topicban, a lényeg, hogy nálunk nincs matáv vonal, és csak az adsl miatt nem is akarom beköttetni, mert akkor a két mobil mellet tuti, hogy még azon is összehoznánk 6-8ezer forintnyi beszélgetést. A munkámhoz meg kell a szélessáv. Így arra gondoltam, hogy ha az 512 képes volt napközben 400-ra, akkor a 768 legrosszabb esetben is 600 lesz.

(#7) danteshell


danteshell
aktív tag

Jóideje használjuk a cégnél is, eddig semmi komolyabb gond nem volt vele. 3 gép megy egyszerre és kb. tartja a megadott sebességet +-15%, elég egy switch a megosztásához.

7447 óta folyamatosan...

(#8) danteshell válasza danteshell (#7) üzenetére


danteshell
aktív tag

negatívum maximum a 20gb havi korlát.

7447 óta folyamatosan...

(#9) divot


divot
veterán

Kora reggel 743kbit/sec. Mondjuk ezzel hosszútávon is kiegyeznék. :C

(#10) Bobojsza válasza divot (#9) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

es mennyibe kerul ?

Az a 20G azert mar nem piskota, de ha tulleped mi van ?

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#11) HiperG válasza Bobojsza (#10) üzenetére


HiperG
addikt

Rátesznek egy büntivonalra ami 128kbit....

Amúgy 20Giga az ló****

(#12) The_Tom válasza Bobojsza (#10) üzenetére


The_Tom
senior tag

20 GB nem piskota?? hat, en eleg sokat hallgatok netes radiokat, mondjuk ha atlagosan 128Kbit-es az adas es napi pl 5 orat hallgatom, akkor csak radiozasbol osszejon havi tobb mint 8 GB, es akkor meg nem webeztem, toltottem le semmit.

Üdv.

Szerintem.

(#13) KZT válasza HiperG (#11) üzenetére


KZT
tag

Jaja!20Giga az paci****. :D

(#14) Johnny


Johnny
senior tag

Chello: szélessáv, amíg kitart a korlát :D

(#15) _Volkovy_ válasza Johnny (#14) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Csak ezt sehol nem reklámozzák..:t

(#16) Superman


Superman
nagyúr

Végül is mennyibe kerül?

(#17) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Nálam 512k van. Marha régen, még az elsők között lettem Chellós. Most, minimum 2 év után, október 22-én aztán bekövetkezett a tragédia. Lekorlátoztak. Az ügyfélszolgálat semmit sem tett értem, a következő 4 nap ünnepnap volt, úgyhogy esélytelen voltam. Erélyes fellépésemnek köszönhetően megmondták, hogy az illetékes elvtársat Kiss Balázsnak hívják. Hétfőn többször kerestem Kiss Balázst, aki mindig letagadta magát, és mindig megüzente, hogy majd visszahív. Azóta is hív. Ezerrel. A korlátozott 128k nálam gyakorlatilag azt jelentette, hogy megszűnt a levelezésem, és már az Index meg a PH! sem nagyon jött be. Tegnap este az állítólagos automata visszakapcsolta a vonalamat, úgyhogy most ADSL-t keresek, és Kiss Balázsnak ezúton üzenem, hogy kapja be, mivel 9 napra ellehetetlenítette a munkavégzést számomra - pusztán etikai alapon.

Amin igazán felháborodtam az az, hogy az ügyfélszolgálat szerint ez az ''etikai korlát'' azokat védi, akik ''normálisan'' használják az Internetet, szemben azokkal, akik ''éjjel-nappal'' letöltenek. Abba most nem is mennék bele, hogy annak megitélése, hogy mi a ''normális'' internetezés, nem könnyű, de egy ISP-nek meg tán nem is etikus (ha már az etika is meg lett említve). Viszont azon felettéb elcsudálkoztam, hogy ha ''éjjel-nappal'', magyarul 24 órában töltenék le, akkor már 3 nap után elérném ezt a (z etikátlan) korlátot. Elgondolkodtató. Ha a hónap egytizedében teljes gőzzel használom a szélessávú Internetet, akkor lekorlátoznak. Azt hiszem ez önmagáért beszél. Ha mondjuk 15 nap lenne ez a korlát, tán megérteném. De nem. Három, azaz 3 nap. Emellett engem 22 nap után kapcsoltak le, tehát rám még csak az ''éjjel-nappal'' jelző sem igaz. És x év után most először értem el ezt a határt. Ja igen! És hogy elértem-e ezt a határt, azt igazán nem is tudom. Bizonyíthatóan 10.5 GB-ot töltöttem le, és az ügyfélszolgálat szerint 22-én este már 18 GB-on állt a számláló. Kérdésem, napi néhány órányi browse-olással elérhető-e 7.5 GB forgalom?

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#18) _Volkovy_ válasza Don Vittorio (#17) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Kellemetlen,nagyon kellemetlen.Ennek fényében én is azonnal váltanék ADSL-re.:(((

(#19) Superman


Superman
nagyúr

Ugyanez volt velem is. De a Gazdasági versenyhivatal nem ítéléte etikátlannak az UPC ezen lépését a fair use policy - val.

(#20) divot válasza Superman (#16) üzenetére


divot
veterán

15990Ft/hó.
Az én forgalmam 10GB/hó körül szokott alakulni, de asszem én is bepöccennék egy ilyen lekorlátozás után. Csak, mint azt már korábban írtam, vagy chello, vagy nem tom mi, tehát el kellett fogadnom a játékszabályokat. :(

(#21) erdoke válasza KZT (#13) üzenetére


erdoke
titán

Na ezért van nálam ADSL. A 20 GB a mostani 384-en is lejön 2 hét alatt, de már kértem, dugják át 512-re, úgyis csak tévedésből lettem 384-es...;]

A legjobb aláírás a héten

(#22) pomi


pomi
csendes tag

Nekem lejárt a 2 hüség.Aztán küldtek egy levelet hogy elengednek ha 1000 ft ha aláírok még 2 évet.Ennyire hülye lennék.(nagy f*****szt írtam alá)

Ja ha szívoznak azzonal lemondom.

De eddig semmi szívózás.

Ha már chello a téma most háztartáson belül megoszthatom vagy sem?

(#23) Rusy


Rusy
tag

Szerintem nem kell nagyon aggódni, ezzel a mentalitással a Chelló 2 éven belűl tönkremegy. Az ADSL olcsóbb, és nincs korlát.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#24) twollah válasza Rusy (#23) üzenetére


twollah
nagyúr

Megsugom, de csak halkan, hogy a Freestart ADSL szolgaltatasanal VAN korlatozas bizonyos Gbyte felett.

Szoval ne fessuk az ordogot a falra.

(#25) Superman válasza twollah (#24) üzenetére


Superman
nagyúr

Ezek tények? Lekorlátoztak már valakit? Vagy benne van a szerződésben?

(#26) _Volkovy_ válasza twollah (#24) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Csak megsúgom hogy Axeleronál nincs.Vagy 200 gigás limit van.:D

(#27) Johnny


Johnny
senior tag

ADSL-nél annyiban jobb a helyzet, hogy - ahol elérhető a szolgáltatás - bármelyik szolgáltatónál előfizethetsz. Nincs monopolhelyzet, itt mindig lesz olyan szolgáltató, ami valóban korlátlan.
Speciel Datanet-es vagyok, amikor aláírtam náluk, okulva a chellos szívásból átnyálaztam rendesen mind a szerződést, mind a ÁSZF-t. Amíg érvényes a szerződésem, ők jogszerűen nem korlátozhatnak :) ) anno. Egyébként számomra érthetetlen módon az illető egy ideje a korlát jogossága mellett kampányol :F

A lényeg, hogy aki használni és kihasználni akarja az általa kifizetett szolgáltatást, az messze kerülje a UPC-t.

(#28) Johnny


Johnny
senior tag

Persze nyilván csak az, aki tudja. Sajnos van, ahol nincs alternatíva :O

(#29) Petiqe


Petiqe
tag

Azt nemtudja valaki hogy akkor mivan ha én már 2éve vagyok csellós ?
átlehet váltani rá ? (persze x év aláírása nélkül) és akkoris 16K/hó ?

Okos pilóta nem katapultál alagútban...

(#30) guess.who válasza Petiqe (#29) üzenetére


guess.who
senior tag

Gordonkáék korábbi hozzáállását tekintve (soha nem volt fontos számukra a régi előfizetők megtartása, csak az újak megszerzése) ne is álmodj olyanról, hogy majd régi előfizetőként bármiféle –akár méltányossági alapon járó– kedvezményben részesítenek...

(#31) Clyde22_ válasza Johnny (#28) üzenetére


Clyde22_
tag

Bizony, én Bp-en lakom a XIII. kerületben és itt _nincs_ más, csak cselló, mert a telefon optikailag terjengözik (az ADSL-nek meg rézkábel kell). Amúgy engem is korlátoztak már le, de minden ment rendesen, csak kicsit lassabban (csak a letöltéskor vettem észre a különbséget!!)

Két hónapja van Chellóm, egyszer szakadt meg a kapcsolat kb 30 percre (persze pont akkor lett volna a legfontosabb :D ), de amúgy mindig ment rendes sebességgel.

Ne egyél a sárga hóból!

(#32) Petiqe válasza guess.who (#30) üzenetére


Petiqe
tag

Én ugy értettem hogy természetesen többet fizetnék érte csak hogy ez megoldhatóe újabb szerződéskötés nélkül.
Ha az előző hozzászólásból is értetted akkor bocs :)

Okos pilóta nem katapultál alagútban...

(#33) Intelligencs válasza Rusy (#23) üzenetére

Szerintem ez naív gondolat. Mármint, hogy tönkremegy. Reklámoznak ezerrel (van ám lé, futja a sok új balekból), boldog-boldogtalan hallja a Chello nevet. Aztán ha szélessávű Internetre vágyik, és van chellora lehetősége, akkor lehet, h arra fizet be. Ráadásul sok helyen nincs is lehetőség másra.
Egyébként van egy Holland barátom, s náluk is chello van. Igaz, ott a sokkal jobb infrastruktúrának és rengeteg konkurensnek köszönhetően egészen mások a chello feltételei. Kb. 10.000 Forintnak felelt meg a havi díj (1 évvel ezelőtt), ami ugye a holland fizetéseket tekintve nem valami sok. Ezért nem volt semmiféle korlát, sebességben sem! Jojózott a szemem, amikor 200 kbyte/sec-cel töltöttem le Hollandiában. Az ha jól számolom kb. 1,5 Mbit/sec. Mennyi is itthon egy olyan előfizetés? :DD Szóval a monopólium nem tesz jót semmelyik vállalat üzleti etikájának sem, szerintem.

The Amiga, Born a Champion

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Chello plusz - a tények (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.