Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jbush


jbush
tag

Tudom, szűklátókörű gondolkodás, de élmény lehet a hátteret javítani benne, amikor tönkremegy.
Már a sokkal kevesebb zónából álló hátterű vackoknál is nehéz ügy, hát még egy Ilyennél.

(#2) Duree válasza jbush (#1) üzenetére


Duree
veterán

Ez így igaz ráadásul 90 kiló a tévé, már az elhelyezése is gond.Ekkora méretben inkább egy lézer projektor.

duree54

(#3) Pro Koryak válasza Duree (#2) üzenetére


Pro Koryak
addikt

... csak képminőségben, főleg hdr esetén kb. sehol sincs ehhez képest egy lézer projektor.
Én inkább vinném ezt vagy hasonlót, mint projit, ha lazán kiperkálnám az árukat.

(#4) yanna


yanna
őstag

Mini LED <-> 110"... Kicsit érdekes összecsengés.

(#5) PTM válasza Pro Koryak (#3) üzenetére


PTM
junior tag

Szintén. Projektort direkt moziszobába tennék csak, ha akkora kép kell, amekkorát tévével nem lehet összehozni.

(#6) Pro Koryak válasza PTM (#5) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Azért a 110" már elég egy darabig + moziszobába is pont jó az ekkora tv, mert így nem foglalja el az egész lakást, meg ugye nincs szem előtt.

(#7) PTM válasza Pro Koryak (#6) üzenetére


PTM
junior tag

Szobától függ. Ha 140-170" körüli képernyőméretre tervezték, akkor oda azért kicsi lenne egy ilyen.

(#8) mandelbroth


mandelbroth
csendes tag

Ugyanolyan cserélni mint másik mini LED televízión egy panelen kb 1048- 1600 LED található micro LED esetleg meg akár 4800 Is

(#9) PTM válasza mandelbroth (#8) üzenetére


PTM
junior tag

Szerintem a mini LED-nél a zónák számára gondolsz, de már az is bőven 1600 fölé mehet. Voltak hírek 10-20 ezer zónáról (TCL), ez a Hisense pedig rátesz még egy lapáttal, mert a lead szerint 40 ezer zónás.

A micro LED más, ott minden pixel mögött három LED van, egy 4K UHD kijelző esetében 24,88 millió.

(#10) mandelbroth


mandelbroth
csendes tag

Nem erre gondoltam...
Nevezhetünk zónának 4 mini lednyi tartományt vagy akár 1 lednyit .a kijelző mögött átlag 8 panelen ( panelenként 1048 átlagosan) helyezkedik el Samsung esetén a ledek összessége. A többi gyártó is hasonló módon építi be a világítást.

(#11) mandelbroth válasza PTM (#9) üzenetére


mandelbroth
csendes tag

LED panelre gondoltam. A világítás több panelböl áll. S zóna teljesen más kérdés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.