Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blackmate


Blackmate
senior tag

Üdv!

Mindket keresöt hasznaltam :), de sajnos nem lettem okosabb. Mi a különbseg a ket processzor mag között:

Intel® Celeron® M processor ----- Intel® Pentium® M processor

Az Intel honlapjan szejjel neztem, ezt talaltam: [L]http://www.intel.com/products/processor_number/info.htm[/L]

Na mar most ezek szerint en azt talaltam egyedüli különbsegnek, hogy a Centrino lebutitott valtozata a Celeron M, mert ''csak'' 512 KB cache tartalmaz, viszont mindkettönek 400 MHz a busz sebessege, es mindegyikböl van 90 es 130 nm architekturaval keszült mag is. Mindössze ennyi lenne a különbseg? Van esetleg valakinek sajat tapasztalata?

Ha tevedtem :F pliiiz javitsatok ki!

(#2) tiv83us válasza Blackmate (#1) üzenetére


tiv83us
veterán

En ugytudom, hogy Centrino-t csak notebook-okba tesznek. Legalabbis en meg csak abban lattam.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#3) L3zl13 válasza Blackmate (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A Centrino nem processzor, hanem komplett platform. (chipset, proci és wireless)

A Celeron M pedig valóban a Pentium M lebutított változata.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) L3zl13 válasza tiv83us (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Celeron M is csak notikba van.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) Blackmate


Blackmate
senior tag

Aham. Lehet valahol teszteket talalni? Mert most nagyon faj a fogam egy 1,4-es Celeron M-es procira, csak nem tudom mennyivel butacskabb.

Egyebkent ha a Centrino egy platform, akkor mi csak a magnak a neve? Csak mert valoban, en is ugy tudom, hogy a Centrinokhoz ''alapbol'' jar a WLAN, meg egyeb nyalanksagok, viszont amit en kiszemeltem ahhoz is van.

(#6) zeg válasza Blackmate (#1) üzenetére


zeg
senior tag

Úgy tudom, hogy a NEM cerka képes jobban visszavenni az órajelet, így olyan aksiidőt, és hangerőt(procihűtő) lehet vele elérni, melyet egy cerkával soha. Anno a tomszhárdveren olvastam a kettő összehasonlításáról, ott teljesítménybeli különbség csak az eltérő órajelből adódott.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#7) L3zl13 válasza Blackmate (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A proci neve Pentium M vagy most már lehet Celeron M is.
A korábbi mag nevét nem tudom, de az új mag neve Dothan. Ez már 2MB cache-el készül Pentium M esetén.

Aki hülye, haljon meg!

(#8) L3zl13 válasza zeg (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen, mintha hallottam volna, hogy nem tud Speedstep-et.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) Blackmate


Blackmate
senior tag

Nos, valoban, köszönöm Zeg! Megtalaltam a tomszhardveren a cikket: [L]http://www.tomshardware.hu/cpu/04q1/040309/index.html[/L]

Hat szamomra eleg meggyözö, hogy nem sokkal maradt el a nagytestver melett a Celeron M. Ami aggaszt, az a fogyaztasa. Az a 24-25 W soknak szamit mobil processzorok köreben? (bocsanat a lamasagert, de nem nagyon vagyok otthon e területen)

Nem a hosszu akksis hasznalat lenne fontos, mert szinte alig hurcolnam. Viszont annak örülnek, ha nem melegedne, mint egy rezso, es a venti sem süvitene folyamatosan. Szoval ez a 24-25 W folyamatos aktiv hütest igenyel?

(#10) L3zl13 válasza Blackmate (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

24-25W szvsz nem túl kevés, de még sehol sincs az asztali procis notebookokhoz képest. Szóval hűtés szempontjából még nem vészes.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) zfarkas válasza L3zl13 (#7) üzenetére


zfarkas
senior tag

A korábbi mag neve Banias.

Más: valóban csak annyi a két különbség a Celeron-M és a P-M között, hogy előbbi fele annyi cache memóriával rendelkezik, valamint nem képes az órajelet menet közben változtatni. Persze BIOS-ban be lehet állítani, hogy energiatakarékos módban menjen, de akkor a sebessége a béka segge alatt lesz. Lásd a tomshardware cikk vége felé.

Raw Dark Pure

(#12) zeg válasza Blackmate (#9) üzenetére


zeg
senior tag

Szvsz ne a teljesítény alapján dönts, mert az elenyésző. Ha az akisiidő nem számít, akkor még marad egy tényező: a hangerő. Vásárláskor lesz módod arra, hogy 10-15 percen át a bekapcsolt gépet nézd (kijelzőteszt, eladó faggatása, ilyesmi). Így kábé megállapíthatod, milyen hangereje lesz a gépnek.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#13) Blackmate


Blackmate
senior tag

Akkor igy a vegere csak egy kerdesem maradt. Ez a noti jo vetel lenne? [L]http://blackmate.atw.hu/note.jpg[/L]

Atszamolva kb 225k HUF. Jatszasra abszolut nem hasznalnam. Amire kellene: irodai munka, hang-, kepszerkesztes, film nezegetes.

(#14) zeg válasza Blackmate (#9) üzenetére


zeg
senior tag

Fejből most nem vágom, de asszem a 2000+-os mobile athlon fogyasztása olyan 50W körül mozog.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#15) zfarkas válasza Blackmate (#13) üzenetére


zfarkas
senior tag

Szvsz kurva jó vásár. Csak hát milyen márka?

Raw Dark Pure

(#16) Blackmate válasza zeg (#12) üzenetére


Blackmate
senior tag

Na igen, ezzel az a gond, hogy Plus boltokba (Nemetorszag) lesz kaphato, es csak a jövö het csütörtökön. Dobozolva, igy kiprobalasra nem soka eselyem van. Egy picit zsakba cica igy nekem, azert is kerdezösködik ilyen sokat. :D

Jajj, 1000 sorry: Gericom Blockbuster Excellent 1460

[Szerkesztve]

(#17) zeg válasza Blackmate (#13) üzenetére


zeg
senior tag

Tévé kimenet van rajta? (filmnézés)

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#18) zeg válasza zfarkas (#15) üzenetére


zeg
senior tag

.

[Szerkesztve]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#19) L3zl13 válasza zeg (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Csak más dolog a hangerő egy boltban, ahol nyüzsögnek körülötted, és más a szobádban este pl...

Aki hülye, haljon meg!

(#20) zeg válasza L3zl13 (#19) üzenetére


zeg
senior tag

Azért még fölé lehet hajolni:)

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#21) zfarkas válasza zeg (#18) üzenetére


zfarkas
senior tag

Igen, nekem is ez ugrott be. Csak egyszer láttam olyan ''márkát'' is, hogy Notebook... :F

Raw Dark Pure

(#22) Blackmate


Blackmate
senior tag

Sajnos a Gericom honlapjan nem talaltam semmit erröl a tipusrol, de a searching folyamatban van :). A TV-out szerintem mar alap. Ami izgat: van-e FireWire, IrDA es PCMCIA rajta? :F (no meg persze hany USB, de ez mar reszlet kerdes)

Jelenleg en is ennyit tudok rola: [L]http://plus.de[/L]

[Szerkesztve]

(#23) zeg válasza zfarkas (#21) üzenetére


zeg
senior tag

Bocs már kitöröltem. A hozzászólásomban azt írtam, hogy gericom blockbuster gépről lehet szó.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#24) zfarkas válasza Blackmate (#22) üzenetére


zfarkas
senior tag

Viszon az ftp site-on van egy blockbusterexcellent... könyvtár, nézd meg, nekem nem igazán megy. Van ott valami manual dir is, csak én nem tudok belépni.

Raw Dark Pure

(#25) zfarkas válasza zeg (#23) üzenetére


zfarkas
senior tag

Igen, még láttam :)

Raw Dark Pure

(#26) zeg válasza zfarkas (#24) üzenetére


zeg
senior tag

nem találom a könyvtárat

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#27) zfarkas válasza zeg (#26) üzenetére


zfarkas
senior tag

Talán ez:
[L]ftp://ftp.gericom.com/NOTEBOOK/BlockbusterExcellent-255II/[/L]

Raw Dark Pure

(#28) Blackmate


Blackmate
senior tag

THX, en is neztem, commanderrel is, de az se nyitja meg :(

(#29) zeg válasza zfarkas (#27) üzenetére


zeg
senior tag

Nekem sem műxik.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#30) zeg


zeg
senior tag

Ilyet találtam:
http://www.argusmicro.com/result_recherche_portable.php?id=101

[Szerkesztve]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#31) zfarkas válasza Blackmate (#28) üzenetére


zfarkas
senior tag

Biz' isten, van benne egy DRIVER, meg egy MANUAL könyvtár.

Raw Dark Pure

(#32) zfarkas válasza zfarkas (#31) üzenetére


zfarkas
senior tag

Mondjuk ezekbe a könyvtárakba nem tudok belépni...

Raw Dark Pure

(#33) Blackmate válasza zfarkas (#31) üzenetére


Blackmate
senior tag

En is latom, hogy van benne DRIVER meg MANUAL, de ha atmasolom az egesz ''BlockbusterExcellent-255II'' könyvtarat az tök üres :((( (a fene a gericomba)

Letezhet az, hogy ez valami uj tipus? Mert vegigneztem a többi Blockbuster-t, es mind mobile XP, vagy P4 procis. Centrinos, meg Celeron M-es egyik se volt.

Ja, annyit kideritettem, hogy 3 USB, es 1 FireWire van rajta. Mar csak a chipsetre lennek kivancsi, hogy milyen. Azert örülnek, ha lenne benne picimaci is :U

(#34) zfarkas válasza Blackmate (#33) üzenetére


zfarkas
senior tag

A képed alapján Intel extreme van benne, tehát valami Interl mobil chipset, valszegw 852 valamilyen verziója.
Kizártnak tartom, hogy PCMCIA ne lenne benne.
Szerk: a Celeron-M gépek mostanában kezdenek megjelenni. Pl. egy ACER gépre már lehet rendelés leadni, de csak nov15-től lesz kapható, és a cég honlapján sincs még semmi a gépről.

[Szerkesztve]

Raw Dark Pure

(#35) Ludovicus válasza Blackmate (#22) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Én is azt hittem, hogy a Tv-out alap, de nem így van :( Asus A3N-en vagy pl. Toshiba Tecra A2-n sincs... Igaz ezek Pentium M-esek, de a VGA-juk ua. mint a Gericom-on.

(#36) Ludovicus válasza Ludovicus (#35) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Természetesen van Celeron M-es verziójuk is :B, de a portok terén nincs lényegi különbség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.