Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) domika


domika
csendes tag

Sziasztok!

A héten vettem egy ASUS M6842Ne nootebookot 1.6-os Centrino procival és szerintem több dolog nincsen rendben vele. Az Asus Probe szerint a proci alaphelyzetben ha 220-ról megy 75 fokot ír ki, ez terhelten 80 fok körül alakul. Az alaplap hőmérséklete a Speedfan szerint 55 fokos, a winyóé 38. Nem értek hozzá, de szerintem ez nem normális. Szerintetek?

Eddig nem volt ilyen nootebookom, így tapasztalatom sincs. Ráadásul a winyó időnként (kb félpercenként) kerreg egyet, mintha hőkalibrálna. Szerintetek mit csináljak?

Köszi előre is, most elég ideges vagyok ez miatt..

(A haverom Athlon XP-as Asus notija 55 fok körül megy, gondolom ez a normális)

(#2) Blackmate válasza domika (#1) üzenetére


Blackmate
senior tag

Ezt a hőfokot a kezet is alátámasztja? 80 foknál már egy elsőfokú égési sérülést szerezhetsz, pláne notinál, ami kívülről elég jól tapintható. A centrino max 25 W-ot fogyaszt, így ez a hőmérséklet eléggé irreális. Mindenesetre mivel új, és már maga az, hogy rosszul mér (ha az a gond) irány vissza vele gariba.

[Szerkesztve]

(#3) jani0625 válasza domika (#1) üzenetére


jani0625
aktív tag

hát ez elég érdekes főleg egy ilyen business notitól(én is asus szeretnék venni, ezért is érdekel) de valóban ha ilyen meleg akkor azt kézzel is érezned kell ha meg rosszul mér sztem az még a kisebb gond de akkor is vissza kéne vinni!!!!

(#4) domika


domika
csendes tag

A bekapcsolás után negyed órával már érezhető a meleg, később meg ha bekapcsol a venti ezerrel, akkor nagyon forró levegőt tol ki. Ráadásul pont jobb oldalt ahol az egér is van. :(((
Mindenesetre ma megnézek egy másik centrinos notit is hogy az milyen és szerintem kedden lesz egy utam Pestre a Ramirisbe...

(#5) domika


domika
csendes tag

Amúgy ez a winyó is eléggé zavar, arról nem is beszélve hogy van egy sub pixel hiba a kijelzőn... Ezzel most jól megszívtam, pedig már nagyon sok ASUS notebookot hoztunk innen és egyel sem volt gond... :(

(#6) kapcs-ford válasza domika (#5) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Nem értem , nálam az Acer (4001lmi) csak 1óra múlva lesz langyos és 8 óra netezés alatt egyszer sem kapcsol be a venti. Játék alatt sem lesz forró.

Aláírás

(#7) domika válasza kapcs-ford (#6) üzenetére


domika
csendes tag

Neked milyen procid van és ált hány fokos?

Én is így gondolnám hogy így kellene lennie, elvégre ez a legjobb mobil proci.

(#8) kapcs-ford válasza domika (#7) üzenetére


kapcs-ford
őstag

A kéznél picit melegebb a tapipad mellett és oldalt ahol a venti van. 3óra intenzív használat után 39fokos levegööö jött kifelé. Higannyal mértem, a progikban nem bízok ezen a téren.

1,5 IntelP.Centrino

Aláírás

(#9) kapcs-ford válasza kapcs-ford (#8) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Speedfan progi szerint 41fokos a hdd.

Aláírás

(#10) domika válasza kapcs-ford (#8) üzenetére


domika
csendes tag

Én is megmértem, de 1 mp után el kellett vennem, mert majdnem szétdurrant a hőmérő olyan gyorsan kúszott fölfelé. Jelenleg 10 perc használat után 75 fokos a proci és a venti 3000-es fordulaton megy A géptől 30 centire lévő szobai hőmérő 5 fokot emelkedett...:(

Úgyhogy holnap megy vissza gariba. Majd leírom mi volt.
Köszi a segítséget!

[Szerkesztve]

(#11) Devid_81 válasza domika (#10) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Irány vissza ahol vetted,jobb 5let ugysem lessz! :(((
És nem is érdemes küzdeni vele !

...

(#12) domika


domika
csendes tag

Beszéltem Ramirissel, garanciában már nem ők foglalkoznak vele hanem a Rikvest. Azt mondták ha akarom januárban megnézik, de a Centrinó üzemi hőfoka 70-80 között van. Szóval nem tudom. Lehet hogy ez a normális?

Tegnap megnéztem egy dvd-t tv-n úgy hogy az lcd ki volt kapcsolva és két óra után lemerült. Ez normális?

Most akkuról megy a legkisebb fokozaton :) 138MHz-en és a hőfok stabilan 47 fok venti nélkül. Kipróbálom azt is hogy mennyire reális a kiírt készenléti idő.

Esteleg ha van valakinek még ASUS M6N-es notebookja és leírná a tapasztalatait megköszönném.

(#13) ekg válasza domika (#1) üzenetére


ekg
csendes tag

Szia, nekem is ilyen gépem van kb 2 hónapja. Proci hőmérséklete 50-60 fok között van, 25-27 fokos szoba hőmérséklet mellett és átlagos terhelésnél. A venti kb 65 foknál kapcsol be 3000-es fordulaton. Ezt még hallani is alig lehet. 4000-es fordulatra akkor vált, ha valami nagyobb grafikus teljesítményt igénylő progi indul el. Ezt már hallani lehet, de így sem szokott 65 fok fölé menni. Úgyhogy szerintem ne nyúzzad tovább, nehogy még több baja legyen, vidd vissza .

(#14) domika válasza ekg (#13) üzenetére


domika
csendes tag

Szia!

Ezt akkuról mérted? Onnan nekem is kb ezek az értékek önnek ki. Ha viszont tápról megy 10°C-al több...

Ha esetleg valaki tud franciául, az megtenné hogy leírja kb mire jutottak, mert én nem értem. :O

Ez az a fórum ahol ugyanezt vetették fel: http://www.pcinpact.com/forum/sujet_35926.htm

(#15) tocsa válasza domika (#12) üzenetére


tocsa
senior tag

Szia!
A leírt tapasztalatok alapján, nemtom, hogy ez Centrino notebook-e.
Vegyük a rosszabbik esetet, hogy nem Dothan-od van, hanem Banias. Az előbbi 0.09 mikronos, az utóbbi 0.13 mikronos. Azaz jobban fogyaszt.

Bővebben: link

Namost az hogy a Thermal spec 100 C, az nem aszt jelenti, hogy 70-80 fokosan üzemel. Sőt. Mivel a thermal guideline mindössze 24.5W, azért egy ilyen procinak normál használat esetén langyosnak kell lennie.

80 fokkal egy nagy fasságot beszéltek a ramirisnál. Gondolj bele, hogy a Centrino platformnak pont a hosszú készenléti idő a lényege. Ha egy ilyen proci is 80 fokos, és 80W-okkal fűt, akkor ugyanot lennénk, mint az asztali procis faszleégető notebookok.

Először győződj meg, hoyg tényleg aza típus van-e neked, illetve, hogy ez a típus valóban centrino-e. Ha nem akkor átbbasztak. Borítsd rájuk az asztalt. Najó nem. De ki kell cseréljék. Ha meg tényleg centrinó, akkor valami bibi van, szintén cseréljék ki.

Persze, hogy vonakodnak, meg próbálnak elhajtani a sunyiba, mert drága cucc. De tetszik-nem tetszik: ki kell cserélniük. Addig kell csesztetni őket.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#16) ekg válasza domika (#14) üzenetére


ekg
csendes tag

általában tápról megy, és nincs különbség akkor sem ha akkuról megy (nem használom a power4gear-t)

(#17) kapcs-ford válasza domika (#12) üzenetére


kapcs-ford
őstag

3 napon belül hívtad ööket a lehetséges hiba miatt?? (nálunk az EU-ban ez 15-30nap de sajna otthon még mindig csak 3 ha jól tudom)
Ha igen akkor borítsd rájuk a notit a pénzt meg adják vissza. Mi az hogy nem intézik a garis dolgokat?? Besz**ok... Hívd fel a fogyasztóvédelmet és kérjél tanácsot.

Aláírás

(#18) yerico válasza kapcs-ford (#17) üzenetére


yerico
senior tag

És gyorsan tegyük hozzá. hogy 3 MUNKANAP.

(#19) domika válasza tocsa (#15) üzenetére


domika
csendes tag

szia!

megnéztem az intel progijával, tényleg centrino, 1.6-os, és dothan.

Viszont most délután kipróbáltam az akkut úgy hogy nem dvd-t néztem rajta, hanem böngésztem, játszottam és megnéztem egy filmet winyóról. Majdnem 4 órát bírta. Ez viszont szerintem normális. Úgy látszik a dvd meghajtó ennyivel többet fogyaszt...

Viszont a hőmérsékletet nem tudom. Max terhelés mellett 82 volt a max. Most tápról megy Game módban és jelenleg 53 fokos a proci.

Amúgy már lejárt a 3 munkanap. Akkor nem lehetett elérni őket telefonon, most meg már 1 hetes. Szerintem az lesz hogy használom így aztán ha gáz van, ott a 2 éves garancia. Azért a francia fórumra kíváncsi lennék, hogy ott mit írtak...

(#20) Rolly válasza domika (#19) üzenetére


Rolly
veterán

nem lehet hogy a laptopgyártó spórolt a hőtéssel?

(#21) Sanya válasza Rolly (#20) üzenetére


Sanya
nagyúr

miért lenne jó neki? ha fullra leterheled a rendszert, hamarabb meghibásodik

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#22) ekg válasza Rolly (#20) üzenetére


ekg
csendes tag

nem, nekem ugyanez a típus van és semmi gond vele, egyébként átlagos használatnál 25 fokos szoba hőmérsékletnél be se kapcsol a venti és 55 fok körüli a proci. szerintem ez garis lesz, de én nem nyúznám, hanem vinném vissza. lehet, hogy csak rosszul van felrakva a procira a hűtő, de ha sokáig izzítja egyszer elfüstöl...

(#23) ekg válasza Sanya (#21) üzenetére


ekg
csendes tag

valóban, ez nem low-end notebook, nem spórolásról van szó

(#24) karib


karib
addikt

A Pentium M, mint az összes rendes Intel mobilproci, úgy van tervezve, hogy egészen magas hőmérsékleteken elmenjen. Tehát a 80 fok lehetne akár normális is, belefér bőven a speckókba - ellenben ha másoknál 50-60 fok körül van max a hőmérséklet, akkor nálad valami gond van.

Szerintem legcélszerűbb felhívni a Rikvestet, hogy körbenéztél, és más hasolnó gépek 50-60 fokosak, a tied ellenben jóval több, ezért meg kellene nézni. Az is lehet, hogy csak rosszul lett felrakva a gyárban a hűtés, és egy szétszedés-megnézés-összerakás segít rajta.

Ha nem akarnak kötélnek állni, szólj - meglátjuk, mit lehet tenni.

Department of Redundancy Department

(#25) yerico válasza domika (#19) üzenetére


yerico
senior tag

1.5-ös Celeron M. DVD-t néztem teljesen feltöltött akkumulátorral lemezről bekapcsolt LCD-vel. Kb. 1 óra alatt teljesen lemerítette az akksit, de úgy, hogy a gép ki is kapcsolt. Szóval a lemez folyamatos pörgetése eléggé megterhelő lehet.

(#26) PH! daemon válasza tocsa (#15) üzenetére


PH! daemon
csendes tag

Gondolj bele, hogy a Centrino platformnak pont a hosszú készenléti idő a lényege. Ha egy ilyen proci is 80 fokos, és 80W-okkal fűt, akkor ugyanot lennénk, mint az asztali procis faszleégető notebookok.

Ez nagyon találó. :D

Ez az élet, Babolcsai néni!

(#27) yerico válasza PH! daemon (#26) üzenetére


yerico
senior tag

Na, a saját laptopom tápja 60 W-os (Celeron 1.5M). A 80 W-ot ezért elég nehezen tudná összehozni. :)

(#28) domika


domika
csendes tag

Nos, írtam az ASUS-nak és a következő választ kaptam:

Dear Friend :
Thank you for contacting ASUS Customer Service.
My name is Bruce and I'd like to help you with your problem .
My friend , according to what you said , it is abnormal for your machine . Would you please send your card to our service center for a detailed check . Our engineers will help you solve the problem .
Hungary Budapest +361-350-4539/119
Sorry for any inconvenience. If you have any questions, let me know. I will do my best to help you!
Thank you for using ASUS products and services!

Bruce
ASUS Customer Service Center (Shanghai )


Tehát a lényeg, hogy ez nem normális jelenség mint ahogy a RIKVEST-ben mondták és hogy hívjam fel ezt a számot. Megnéztem a tudakozóban, valami Hungchin Manufacturing Kft. Tud róluk valamit, valaki? Délután felhívom őket. Addig is megkérdezem szerintük mi a normális működési hőmérséklet.

(#29) karib válasza domika (#28) üzenetére


karib
addikt

Ez a Sowah Hungary Kft. telefonja. Ha Ramiristól vetted a noteszt, akkor szerintem nem sokat érsz velük :) Véleményt talán mondanak, de akkor már talán egyszerűbb a Ramirist megkeresni...

Mondjuk már az is eredmény, hogy válaszolt a TechSupport :D

A hivatalos ASUS szerviz a Rikvest, más nem fog veled foglalkozni, a Ramiris sem. Szerintem hívd fel még egyszer a Rikvestet, ahogy korábban javasoltam, és próbálj meg beszélni a fejükkel - higgadtan, de határozottan, mert hajlamosak elhajtani (valahol érthető, mert elég sok láma is telefonál egy szervizbe, elhiheted). Mondd el, hogy x másik embernek ez az ilyen gépe nem melegszik 60 fok fölé, ezért nem tartod normálisnak, és szeretnéd, ha megnéznék.

Arra figyelj, ha nem találnak semmit, akkor bevizsgálási díjat fognak (akarnak) felszámolni (ez nagy betűkkel ki van írva a pulton). Ha mégis beviszed megnézésre, akkor először szétkapás előtt kapcsoljátok be, hogy látható legyen a melegedés (remélem gyorsan reprodukálható), majd a szakértés után is nézzétek meg. Ha megjavult a piszkálás után, akkor garanciális javítás volt és nem kérhetnek pénzt.

Ha nem sikerülne dűlőre jutni velük, írj egy emailt nekem.

Department of Redundancy Department

(#30) domika válasza karib (#29) üzenetére


domika
csendes tag

Köszi!

Ez majd jövő héten kiderül, addig már nem leszek, úgyhogy BUÉK! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.