Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sasa311


sasa311
veterán

Sziasztok!
Először is bocs, ha lenne ilyen jellegű topic, esküszöm kerestem de nem találtam :DDD
Szóval mindenhol megy ugye a Pentium és az Amd-k harca, esetleg néha bekukkant egy-egy ÚJfajta cerka, de sehol nem nagyon esik szó a régi celeronokról (nem mobil). Azokról, amik szerintem - akár itt is- rengeteg emberkének az 1-2 éves gépében zakatol hála a jókis ''teszkós'' meg hasonló sulinettes konfigoknak. ;]
Szóval az lenne a nagy probléma, hogy ezek a procik mit tudnak játékokban? :U
Mert nekem személy szerint veszettül szaggatott minden. Először +256 ramot üzemeltem be, de alig észrevehető volt a változás. Utána a gef 4-emet cseréltem asus N6600-ra, de a változás, hogy őszinte legyek nem volt valami fergeteges! :(
De a kártya haver gépébe (a64 3000+) úgy muzsikált, ahogy én is szeretném. Másik haveromnál CS:S stressz teszt 67,4 avg. fps winampal és letöltéssel, itt pedig nálam 27 :( Pedig a 2 gép szinte mindenben egyforma, csak nála intelp4 itten meg celeron...

Szóval tényleg ennyit számít a proci?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2) Cathfaern válasza sasa311 (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Röviden: igen

(#3) sasa311 válasza Cathfaern (#2) üzenetére


sasa311
veterán

:DDD
köszönöm


nade ennyire, hogy egy 15%-al nagyobb órajelű P4 300%-os teljesítményt ad le játék közben? :Y

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#4) FragMaster válasza sasa311 (#3) üzenetére


FragMaster
addikt

még jobban is:DDD

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#5) t_ferenc válasza sasa311 (#3) üzenetére


t_ferenc
őstag

én anno egy 865pe chipsetes alaplapba (abit ai7) vettem egy p4 cel 2,2 vagy 2,4ghz procit, amit később cseréltem egy p4 2,4c cpu-ra. a különbség leírhatatlan volt! nem is beszélve a jobb tuningolhatóságról. a cerkát nem nagyon tudtam jelentősen húzni - elképzelhető, hogy csak saját tudatlanságom miatt -, míg a fent említett p4-es proci meg vígan szalad 3,4ghz-en léghűtéssel.

egy barátom, jelesül a volt lakótársam, gépébe meg egy p4 celD 2,66@3,5 proci került. valamivel jobb, mint az én első p4-es cerkám volt, de nem voltam hasra esve tőle. már csak a teljes értékű pentiumokhoz szinte teljesen hasonló hőtermelés miatt sem. bár tény, hogy szerintem még ez a celD proci ha csak hajszállal is, de jobb volt, mint hasonló sempron társai. de persze lehet, hogy tévedek.

if you fall seven times, stand up eight

(#6) Viktor77


Viktor77
titán

Valamit hozz ki ebből a topicból, mert semmi köze a Celeronok nagyvilágban való (le)szerepeléséről. Ez a topic a Te egyéni gondodról szól(na), amit már millió topicban megtárgyaltunk. Igen a cerka ennyira szar, nincs szükség újabb topicra.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) Dilikutya válasza sasa311 (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Először is tisztázzuk: most P4, vagy A64 van másik gépben? Mert akkor az még jobban lehagyja a Celeront:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) sasa311 válasza Dilikutya (#7) üzenetére


sasa311
veterán

3 gépbe volt, egyik a64, másik intel pentium 4 harmadik (az enyém) cerka 2,2 :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#9) t_ferenc válasza sasa311 (#8) üzenetére


t_ferenc
őstag

szerintem én elég kimerítő választ adtam, nem? ld.:hsz #5

if you fall seven times, stand up eight

(#10) sasa311 válasza t_ferenc (#9) üzenetére


sasa311
veterán

de igen :R

Esetleg valahol nincs ilyen ''összehasonlítós'' teszt? :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#11) t_ferenc válasza sasa311 (#10) üzenetére


t_ferenc
őstag

ha van időd keresgélni, akkor használd a google-t. csodákra képes. :C

amúgy sztem add el a cerkádat és vegyél helyette egy northwood magos p4-et használtan.

[Szerkesztve]

if you fall seven times, stand up eight

(#12) mazda626


mazda626
addikt

Hello mindenkinek! Tudna nekem segíteni valaki? Hogy lehet egy 1.8GHz-es Celeront húzni egy Meta kt 266-ban (közel 2.5 éves)? Bemegyek a biosz/freqently and voltage/ disble pcl auto clock, (mindegy, ha húzóm a szórzót és újraindítom az alap ugyanazt írja ki 18x100 Mhz). Ez nem működik, ekkor irány az fsb. Feltornáztatom 112 Mhz-re. Reset. Xp bejön. Start Drájvör3/ new game kék képernyő, egy csomó szám és újraindul. Ez a problémám. Ha valaki tudna segíteni megköszönném! (a google semmilyen találatot nem bök ki az alaplapról)

(#13) Sith1.0


Sith1.0
csendes tag

Hogy kell procsesszort tuningolni?

(#14) Zoltán válasza mazda626 (#12) üzenetére


Zoltán
őstag

Szorzót nem változtathatsz ennél a procinál, tehát csak az fsb-t tudod húzni. Amit vagy szabványos értékre növelj (133/166/200/...) vagy figyelj arra, hogy a PCI/AGP/... cuccok fix, szabványos értékeken menjenek az emelt FSB-től függetlenül. Ezt a BIOS-ban tudod beállítani.

Másik:

Ezek miatt lehetett gondod az FSB emelés után:
- nem szabvány FSB-t állítottál be (lásd fent)
- nem elég a feszültség a procinak a megemelt teljesítményhez, ez esetben növeld egy kicsit azt is a BIOS-ban, ha lehet. (1-2 tized voltal)
- nem elégséges a hűtés a megnövekedett hőtermelés miatt.

(#15) Zoltán válasza Sith1.0 (#13) üzenetére


Zoltán
őstag

Lásd #14 és a PH! többi topicját/cikkét.

(#16) mazda626 válasza Zoltán (#14) üzenetére


mazda626
addikt

Nagyon köszönöm a válaszodat! Örök hálám üldözni fog!

(#17) Szilibandi válasza mazda626 (#16) üzenetére


Szilibandi
csendes tag

Helló mindenki!
Bocs, ha rossz helyre írom a bajom...

Szóval, van nekem egy Mercury P4m266a NDMX alaplapom (jó jó tudom). Ebben van egy 2GHz-es cerka. Az FSB értéke 100MHz(eff. 400MHz). A biosban lehetetlen a tuning, mert a cerka lockos, de van egy jumper, amit ha átállítok akkor az FSB 100ról 133ra növekszik.20x100 helyett 20x133.
Kérdésem az lenne, hogy ezt érdemes-e megtennem, és ha igen akkor az FSB emelésével károsulhat e valami? A biosban nem tudok AGP, meg PCI frekit állítani, csak az az egy jumper van, és kész. A memóriát tudom 100, 133 166 közt állítani. Videókártyám ATI 9600.(hátha ez is számít)
És egyátalán elindul- e egy 2es cerka 2.66on?
Várom a segítséget, és az ajánlatokat.
Köszönöm...

Ájemdé

(#18) Szilibandi


Szilibandi
csendes tag

Ja, és azt kifelejtettem, hogy 400MHz-es memória van az alaplapban, szóval van ráhagyás...
Na várom a válaszokat.:U

Ájemdé

(#19) - Mixa -


- Mixa -
tag

Nekem azt mondhatná meg valaki, hogy honnan tudhatom meg, hogy mennyit fogyaszt egy proci. Nyilván celeronra gondolok, abból leginkább a 433-as ppga-s fogyasztása érdekelne.

(#20) Szilibandi


Szilibandi
csendes tag

köszönöm mindenkinek

Ájemdé

(#21) mycso válasza - Mixa - (#19) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

35w körül.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#22) mycso válasza Szilibandi (#17) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nem lockos a celeronod, hanem az alaplapod elég ratyi.
Szerintem nyugodtan átrakhatod a jumpert, ha elindul akkor jó, ha nem, akkor jumper vissza és kész.
Elvileg kéne mennie 2.66-on, az, hogy az agp/pci frekiket nem tudod fixre állítani talán ennyi emelésnél még nem számít.
De legjobb lenne ha keresnél egy tuningoló progit, amivel win alól tudod állítgatni a dolgokat.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#23) Viktor77 válasza mycso (#21) üzenetére


Viktor77
titán

Az sztem sok, annyit a P3 1.4 S-es procim eszik (32W). Olyan 25W körül lehet.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#24) mycso válasza Viktor77 (#23) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Bővebben: link innen szedtem, de azért is írtam, hogy kb.


szerk: ja és itt 32-őt ír az általad említett p3-ra, tehát lehet van valami valóságalapja.

[Szerkesztve]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#25) Viktor77 válasza mycso (#24) üzenetére


Viktor77
titán

Na, csak nem voltam rest utánanézni. :)

Bővebben: link

Igaz FCPGA, de ez valósabb adat ''lehet''.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26) Szilibandi


Szilibandi
csendes tag

A win alóli tuningnak nem vagyok a híve, mert amilyen jó a win, bebolondul, aztán meggajdul minden progi, köztük a tuningos is, és ki tudja mit produkál.
A hardveres tuning a kedvezőbb szerintem. Csak kicsit nagynak tarton azt a 660MHz es húzást így egyszerre. Belegondolva, mivel az alaplapom támogatja az 533FSB-t szerintem nem lesz gond a pci/agp frekikkel, mert ha egyszer támogatja, akkor kezelni is tudnia kell.

Ha átteszem a jumpert, és bekapcsolom a gépet, a proci nem fog egyből elfüstölni?
A hűtés a gyári, de max terhelésnél eddig 46 fokot mértem. Namost ha húzom ez ugye csak nagyobb lesz, de nem akarok procihűtőt venni. Megéri a 660MHz, vagy hagyjam alapon.

Ájemdé

(#27) mycso válasza Szilibandi (#26) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Elfüstölni nem fog, csak max nem indul el!
A 660MHz nem sok, nekem a 3.6 nw celeron 3.6-on, a 2.4D 3.85-ön is ment, szal az 533 fsb-t szerintem vinnie kell.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#28) Lortech válasza mycso (#27) üzenetére


Lortech
addikt

Jah, nekem volt ilyenem is, simán alapfeszen viszik ezek a 133-as fsb-t, és sokat segített rajta, bár még úgyis elég harmatos volt. 133-as FSB-n szabvány pci/agp értékeket ad a lapnak, köztes fsb-ken viszont nem, tehát érdemes egyből 133-on hajtani. A memória is felpörög tőle.

Thank you to god for making me an atheist

(#29) Szilibandi


Szilibandi
csendes tag

Szóval akkor baj nem lehet? Csak annyi, hogy max nem megy?

És a gyári hűtő elviszi? Mert a sima cerkák nem igazán kazánok, de ilyenkor nem tudom mennyire melegszik?

[Szerkesztve]

Ájemdé

(#30) mycso válasza Szilibandi (#29) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Én a 2.6 nw celeronomat, gyári hűtővel használtam 3.4-3.6-on, és nem forrósodott.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#31) Szilibandi


Szilibandi
csendes tag

köszönöm mindenkinek a hozzászólást.
Még annyi.Ha esetleg húzom, akkor itt lehet hagyni a gépet napközben, vagy azért inkább csak akkor menjen, ha itthon vagyok? Mittudomén, valami baj végett

Ájemdé

(#32) Male válasza Szilibandi (#31) üzenetére


Male
nagyúr

Nem fog elfüstölni, ha arra gondolsz... (van bennük hővédelem -> lelassít, vagy ha nagyon meleg a helyzet, le is kapcsol)

(#33) Szilibandi


Szilibandi
csendes tag

Köszönet mindenkinek a hozzászólásért!!:))

Ájemdé

(#34) hefe


hefe
aktív tag

Bocsika az offért.
De szerintetek melyik lenne gyorsabb a natúr irodai felhasználásokban xp mellett?
Egy 800celeron aminek elszállt a 128L2es cachéje vagy egy 633as aminek megvan mindene?
Furcsa kérdés de nem tom hogy cseréljem e....

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#35) Male válasza hefe (#34) üzenetére


Male
nagyúr

Hogyhogy elszállt a cache?

Egy L2 nélküli procinál minden gyorsabb... elég ha megnézed az első Slot1-es Celeronok teljesítményét :) Bár videotömörítésben elég jók voltak, mert rohadtul lehetett húzni őket...

(#36) hefe válasza Male (#35) üzenetére


hefe
aktív tag

Mert ah bekapcsolom az lapalapon az external cachét akkor nem indul el semmi sem memtest meg sokok ezer hibát talál indulástól rögtön. Ha kikapcsolom akkor meg ugyebugyé 0 az L2es cache minden analizáló progi szerint.
Az volt a fura hogy akadtak a filmek és a legegyszerűbb feladatnál is 100%on ment a cpu.
Akkor is gyorsabb lesz a 633as ha csak 66os az FSB-je? Őket lehetett húzni?

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#37) Szilibandi válasza mycso (#30) üzenetére


Szilibandi
csendes tag

Hali!

Na most már 2.66-on megy. :DD
Eddig gond nélkül. Bár pár kérdésem még lenne:
1. Ha már egy ideje így megy és stabil, akkor ez a jövőben is állandósul, vagy lehet esetleg pár hónapon, éven belül valami gebasz? Mittudomén FSB emelés a proci magfesz-e megnő, ami hosszútávon nem jó... Vagy ilyesmi. Tényleg, nő ilyenkor a magfesz?

2. Az tényleg igaz, hogy ha a procinak nagyon melege van akkor visszavesz?

3. Az alaplapom támogatja a 133MHZ es FSB-t. Ami, ha jól gondolom azt jelenti, hogy a a 100->133 átállítással a pci/agp frekiket a lap leosztja a megfelelő értékre, tehát nekem ezzel nincs gondom. Jól tudom?

Hát ennyi! Köszönöm, és bocs, ha másnak tök egyértelmű kérdések ezek, én még most kezdtem a tuningot. Inkább kérdezek.
Előre is kössz mindenkinek!

Ájemdé

(#38) Szilibandi


Szilibandi
csendes tag

Még annyit, hogy a sima celeronok ennyire nem melegszenek, hogy terhelés nélkül csak 30 fok, vagy szarul mér a program??

Ájemdé

(#39) Szilibandi


Szilibandi
csendes tag

Halihó

Ájemdé

(#40) barnam_ válasza Szilibandi (#37) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hali! Lássuk sorjában: :)
1. Hónapon, de éven belül sem lehet gubanc, ha van rajta megfelelő hűtés, de ha túlmelegszik, úgyis automatán kikapcsolja magát. (intel, de szerintem amd-k is.) A magfeszültség semmiylen esetben nem emelkedik, kivéve ha te nem emeled meg.
2. Amint írtál, az valszeg mobil processzorokban lehetséges, de ott is inkább az energia miatt.
3. Ha az alaplapod támogatja a rögzített agp, pci frekvenciát, akkor az nem fog emelkedni. A legtöbb mai (esetleg tuning képes) alaplap alapból így működik.
Remélem tudtam segíteni, ha valami nem lenne tiszta, kérdezz nyugodtan:)

(#41) barnam_ válasza Szilibandi (#38) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ezt kifelejtettem:)
Elképzelhető hogy egy 2.6-os cerka 30 fokos idle állapotban, mert nekem 3.0 -án is néha lemegy 37-38 fokra (nyitott ablakkal mostanában:) )

(#42) Szilibandi válasza barnam_ (#41) üzenetére


Szilibandi
csendes tag

Hm.. Bíztató, hát akkor azthiszem marad a 2.66GHz-en. A javulás érezhető, a memóriakezelés nagyságrendekkel jobb. Az alaplapom Mercury p4m 266a NDMX. Tudom, nem egy tuning lap, de ha támogatja a 533as processzorokat, akkor tudnia kell az agp/pci frekiket kezelni. Ahogy én látom ebben a helyzetben a processzor a gyenge lácszem, mert elvileg ő nem támogatja az 133as fsb-t, más minden igen.
Az, hogy a proci nem bír egy bizonyos sebességet az a jele, hogy elkezd nagyon melegedni?
Mert a húzás mellett vagyok abból a szempontból, hogy észrevehető a gyorsulás, ellene pedig azért mert szegény vagyok, és ha elszáll nincs pénz új konfigra.
Egyébként a 100as FSB, és a 133FSB között 2 fok a különbség terheletlenül.
Egyszóval, ha jól értem akkor a proci ''szinte'' tönkretehetetlen esetemben.2GHz-2.66GHz(100FSB-133FSB) Mert előbb úgyis melegedne, de mielőtt baj lenne úgyis lekapcsol? Vagyis a kockázat 0%?

Ájemdé

(#43) barnam_ válasza Szilibandi (#42) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, valszeg fix agp/pci frekvencián megy.
Mondjuk én nem úgy fogalmaznék, hogy nem bír egy bizonyos sebességet, hanem egyszerűen a teljesítmény hővel jár, és hát ezaz amit célszerű eltüntetni a procitól...
Ha jól értem akkor neked 2 ghz-es northwood magos Celeronod van(ami 100 mhz fsb-n megy), és azt használod 133 mhz-es fsb-vel. Szerintem aggodalomra semmi ok, de azért ésszerűen tunungold a processzort. Pl.: 5mhz -enként állístd az fsb-t, és mindig nézd meg, hány fokos terheletlen, és terhelt állapotban. Én azt tudom ajánlani, hogy terhelt állapotban max 60 - 65 fok elmegy, ilyen hőfoknál még nem fog károsodni. (De azért ne legyen egész nap ilyen meleg a proci:) )

(#44) Szilibandi válasza barnam_ (#43) üzenetére


Szilibandi
csendes tag

namost! mivel Mercury alaplapom van, aminél nem lehet fsb-t emelni, csak úgy, hogyha az alaplapot átjumperolom. Vagyis nincs átmenet! Vagy 100MHz, vagy 133MHz. E között lehet választani.
A hőmérséklet 100MHz-en terheletlenül 30fok, terheléssel eddig max 46-ot mértem
133MHz FSb-vel terheletlenül 32 fok, terhelten 50-55 körül
A program valszeg jól mér, mert a 30 fokhoz hideg borda társul.
Szóval ez a helyzet. A hűtő bírja, ha melege van akkor meg a proci ugyis lekapcsolja magát.(Ezt itt mondtátok).
Szóval akkor nyugodt lehetek, vagy inkább állítsam vissza alapra.

Köszi

Ájemdé

(#45) Szilibandi


Szilibandi
csendes tag

Egyébként az északi hídnak normális az alapon 43 fok, 100%terheléssel pedig 55? :Y

Ájemdé

(#46) Szilibandi


Szilibandi
csendes tag

Hirtelen újraindultam: Ez a tuningtól lehet, vagy csak a szokásos windóz bolondéria. 32fok volt a CPU, 20% terheltséggel? :(((

Ájemdé

(#47) barnam_ válasza Szilibandi (#46) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hali!
Teljesen normális, ha terhelten 50-55 fokos a proci. Szal nyugodtan hagyhatod 133 mhz-en az fsb-t. De azt azért nézd meg a biosban, ahol kiírja a hőmérsékleteket, meg egyebeket, hogy belehet-e állítani, hogy pl. 70 foknál kapcsoljon ki. Mert valszeg úgyis leállna ha nagyon felforrósodik,de azért jobb biztosra menni...
Azt nemtom hogy chipsetnél normális az 55 fok, de az enyém is melegszik(nincs benne szenzor, de kézrátétellel :) is forró), nemtom nekem 865PE van.

(#48) Szilibandi válasza barnam_ (#47) üzenetére


Szilibandi
csendes tag

Kössz a segítséget!
Megy 2.66on, aztán majd ha nem bírja akor visszaveszem. Mondjuk a múltkori újraindulás szokatlan volt...Sztem a húzás miatt indult újra, metr eddig nem volt jellemző az, hogy csak új restart. Mindenesetre köszönöm a segítséget mindenkinek!

Ájemdé

(#49) - Mixa -


- Mixa -
tag

Thx, közben megtaláltam a leírásokat Én is. :B

(#50) fefo1


fefo1
csendes tag

SZIASZTOK NEKEM VAN EGY ABIT IS-7-ES ALAPLAPOM.benne egy celeron 2.4-es proci.a ramok 2*512 Mb/dulálban/.az egyik samsung ram a másik hinyx ram.szeretnék tuningolni,de a biosban csak 3/4-es elosztás van!!és ezáltal huzza a ramokat is.:(((mit lehetne teni hogy csak a procit huzza??????

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.