Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Celeron 800/900/950 (Melyiket?) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Szóval szeretnék fejleszteni, és a celeron 800/900/950 procik jöhetnének szóba. Kérdésem lenne, hogy melyiket lenne érdemes megvenni, vagyis hát melyik megy biztosan húzva min 133-as FSB-vel.
A 800 asszem az igen, de a 900/950-nél már nagyon válogatni kell?
Pl.: a 950-es már 1264-en menne, így átlépi az elméleti 1200-as határt, amit ezek a magok bírnak.
Szóval melyik lehet az ami majdnem biztosan megy 133-as FSB-vel (proci válogatási lehetőségem nincs).
Segítsetek!!



prohardver vendég

(#2) HEBI


HEBI
senior tag

Milyen alaplapba kellene? Mert tegnap vettem egy 1000 Celeminet és 1400ig lehet húzni egy tusl2-cben. Árban pedig annyi, mint a ''rendes celeron2''. :)

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#3) karib válasza HEBI (#2) üzenetére


karib
addikt

Mezei 1000-est vettél vagy már Tu verziót?

Department of Redundancy Department

(#4) HEBI


HEBI
senior tag

Persze nem mezei...
Hanem Tualatin és nagyon megy. (:

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#5) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Sajnos nekem nem volt ilyen szerencsém! A régi, jó 633/950-emet ma cseréltem le egy 800-asra (dobozos, step cD0-ás), és mégsem megy 133 FSB-vel, csak 130-cal, és ott is nagyon melegszik FOP32-vel is...:(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#6) Thom!


Thom!
veterán

Ahogy a pénz engedi+jó alaplap.

(#7) Yutani


Yutani
nagyúr

Hát ma én is beneveztem egy Tualatin 1 GHz-es Celeronra. Nos, Abit ST6-ban 1.6 Volttal max 1.33 GHz-ig tudom húzni. Felette nem stabil. Ez 133MHz FSB-t jelent, az legalább okés.

Gyors.

#tarcsad

(#8) HEBI


HEBI
senior tag

Nekem is vannak gondjaim a rammal. Egy darab 256ossal tök jól megy 1400on is, de ha berakom a másikat is akkor instabil. Pedig ha csak egy van bent (akármelyik akkor jó) ):

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#9) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

HURRÁ! Tegnapi gondom megoldódott! Asus CUSL-2C-t használok, már majdnem rászántam magam a default feszültség bedrótozására a procilábon, amikor egy ötlet eszembe (?) jutott: az alaplapon a jumperrel letiltottam a JUMPERFREE beállitást, és a DIP-kapcsolókkal állitottam be a 133:133:33 mega frekiket.
LÁSSATOK CSODÁT!!!!
default 1.75 volton (állitani igy nem is lehet) tökéletesen megy 133 megán, és még csak nem is melegszik: egyórás tesztprogis nyektetés során 42 fok volt a legnagyobb hőmérséklete, de általában inkább csak 38 - 40 között!
Na erre varrjatok gombot!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#10) Somaa


Somaa
csendes tag

Örülök, hogy sikerült a sufnitunning !!!!
:)))))))))))))

(#11) Legyes


Legyes
tag

Most készülök gépet venni. És 800/900/1000 -es procin gondolkodom. melyiknek a legjobb az ár érték/aránya vajon? Kapható már esetleg ezek közül valamelyik Tu. maggal is?

-=LeGyEs=-

(#12) Yutani válasza Legyes (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én 1 GHz-est vettem Tualatin maggal. Sajnos csak 1.33 GHz-en tudom max hajtani. Viszont összehasonlítva egy 900-as Coppermine Celeronnal, alapfrekin is jóval nagyobb a gyorsulás, mintha csak egy Cumine Celeron 1GHz lenne. Tehát ha tudja az alaplap, akkor mindenféleképpen Tualatin magos Celeront vegyetek! (Árban ua. mint a Coppermine.)

#tarcsad

(#13) Legyes válasza Yutani (#12) üzenetére


Legyes
tag

Sajnos nem vagyok már nyár óta a szakmában. az Abit ST6 vajon képes a Tualatinra? Sajnos nem emléxem. Általam eddig nézett Intel chipsetes alaplapok (csillagos ég alatt), nem tudták még a Tualatatint. Szerinted? jah, és tualatinban mi most a legkisebb proci névleges órajele? 800-as, 900-as van?

-=LeGyEs=-

(#14) Parci válasza Legyes (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ST6 Tualatin kompatibilis. A ''T'' betű többnyire erre utal, bármilyen lapnévről is van szó (igen, tudom, hogy volt TX chipset is P1-hez, a mostani lapokra gondolok, és ott sem szentírás, csak valószínű).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) Legyes válasza Parci (#14) üzenetére


Legyes
tag

Kösz a segítséget. Mellesleg ez a gépem pont egy TX :-) Dejó akkor nem kell alaplapot vennem :-))))))))) Miért van az, hogy ST6-hoz villa nagyságú ház kell? :-( Tualatinból mi a legkisebb proci? 1000-es?

-=LeGyEs=-

(#16) Parci válasza Legyes (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Cerkából 1000-es. P3-ból 1133-as, asszem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) HEBI


HEBI
senior tag

Megoldódott a gondom a rammal. Most 143 Mhzen megy egy hyunday ( Ha jól irom, nem fekszenek nekem ezek a távolkeleti nyelvek ). Szóval Tualatin celeron 1Ghz, helyett 1430 Mhzen(az alaplap(Tusl2-c) szerint 1429 Mhzen) megyeget. Tényleg megérte várni az ezresre. (:)

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#18) guest


guest
veterán

Hali!
vettem 900-as celeront, de 1000 fölé nem tudom húzni, BH6-ban legfissebb bios-al, de némely játék így is fagyogat, szorzót nem engedi állítani csak a frekit, 100>112>124>133,
pedig szorzó lenne 12-ig 0,5 lépésekben
hogyan lehetne feljebb húzni ???????

prohardver vendég

(#19) danteshell


danteshell
aktív tag

6A-s biossal már megy a tualatin az ST6-ossal, most vettem ue. a konfigot. Kérdésem, cel. 1200T bírja-e a 133 fsb-t??? Mondjuk akkor is max 1200-ig vinném /133x9/.

7447 óta folyamatosan...

(#20) karib válasza danteshell (#19) üzenetére


karib
addikt

Sajnos az Intel cuccon nem tudsz szorzót állítani :( Így csak FSB-t tudsz húzni. 133-as FSB rizikós egy 1.2-esen, vegyél inkább egy 1.0A-t, azt úgy 1,4-1,6-ra ki lehet hajtani, ráadásul tisztes FSB-vel.

Department of Redundancy Department

(#21) HEBI


HEBI
senior tag

Na az a 1600 szép lenne, nekem léghűtéssel forasztgatás nélkül nem igen akkor 1430 fölé menni a kis 1.0A. Még az overclockers.com-on is csak keveseknek megy 1500 fölé(vagy két meber)

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#22) Yutani


Yutani
nagyúr

Tegnap találtam a Tualatin bedrótozásáról egy cikket, amit meg is tettem. Nos, én egy gyenge procit fogtam ki, mert biztosan csak 1360 MHz-en hajlandó menni 1.675 Volton, és magasabb feszültséggel sem stabil 1400-on. :)))

#tarcsad

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Celeron 800/900/950 (Melyiket?) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.