Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MartinIsti


MartinIsti
csendes tag

Sziasztok!

Érdekes problémával állt elő a gépem a hétvégén. Amúgy rendesen működött, mert egész héten nyomattam a Warcraft III-t (még ha kicsit régi is:o), és semmi baja sem volt.

Azonban szombaton szereztem egy DVD-filmet, amit megkíséreltem átvenni. Nero Recode-ot indítom (Norton Antivirus RealTime Prot-ban rajta, igaz nem a legújabb, de augusztusi frissítéssel - net nincs), beállítok mindent, ahogy nekem kell. Elkezdi a konvertálást, látszólag minden rendben. Hagyom pár percig, rá-rápislantok, eddig minden oké. Kikapcsolom a monitort, hadd dolgozzon sötétben. Közben nekiülünk TV-zni. Kb. hn óra elteltével gondoltam megnézem, hogy áll a dolog.

Eredmény: a rendszer újraindult, de bootolni nem tud. Próbálom egyszer-kétszer újraindítani, de semmi. Azt hiszem, kiírta, hogy ''hiba a rendszer betöltésekor'', de csak esetlegesen.

Beraktam a WinXP install lemezt, ami kiírta, hogy a három partícióm közül a két másikkal (ami nem rendszer) minden oké (mármint teljes és szabad lemezterület terén), de a C partíción csak 1 mega a különbség a kettő közül, ráadásul sérült maga a partíció. Hát, gondoltam, ez ám a másolásvédelem...:F

Újratelepítettem a rendszert, megpróbáltam mégegyszer az átírást. Eredmény ugyanaz. Már kezdett idegesíteni a dolog. DVD-Fabbal viszont simán átírta egy-az-egyben a lemez tartalmát.

Ezután winyóról próbáltam meg a Nero ReCode használatát. Eeredmény ismét ugyanaz. Már nem is tudom, azóta hányszor telepítettem. Végül egy saját DVD-mról próbáltam meg Alcohol-lal csinálni egy image fájlt. 60% körül eredmény ugyanaz.

Amúgy NERO-t használok CD/DVD-írásra, eddig semmi gondom nem volt vele.

Egy CD-RW-re azonban 220 megát sikeresen átírtam.

Arra gondoltam, hogy ez talán egy vírus lehet, ami vagy a bootsectort fertőzte meg, vagy valamelyik másik partíciómra fészkelte be magát. Hiszen ha leformatáltam a C: partíciót, az eléggé hatékony megoldás a legtöbb vírus ellen tudomásom szerint. Illetve remélem nem olyat kaptam be, ami túléli ezt.

Ha vírus, akkor gondolom egy tiszta lemezről kell bootolnom, aztán elindítani a víruskeresőt. Itt a munkahelyemen tudok tán csinálni egy bootlemezt (gondolom jelen esetben mindegy, milyen oprendszer alól teszem ezt), de milyen víuskeresőt futtassak? Itt olyat kell találnom, ami Dos alól is indul, nem?

Ha van ötletetek, kérlek segítsetek!

Köszi!

MartinIsti:R

''When the sailmen's sailing away, he shows that the dream of Lemuria is true''

(#2) ShadowLord válasza MartinIsti (#1) üzenetére


ShadowLord
senior tag

Nem értem a problémát?Ha ujratelepitéskor a nero használatáig jó a rendszer akkor nincs más teendőd mint nem futatni mindaddig mig egy normális virus és kémrobot irtot le nem futattsz!Ennyi...:DDD

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#3) MartinIsti válasza ShadowLord (#2) üzenetére


MartinIsti
csendes tag

Ezt már én is tervbe vettem, most letöltöttem egy pár jónak mondott vírusirtót, és az a fura helyzet állt elő, hogy remélem, találnak valamit. Akkor legalább meglesz az oka a furcsa viselkedésnek.
Köszi a hozzászólást!

''When the sailmen's sailing away, he shows that the dream of Lemuria is true''

(#4) ShadowLord válasza MartinIsti (#3) üzenetére


ShadowLord
senior tag

Javaslat Antivir+letöltheted a frisitését is egy fájlba és otthon megoldhatod az update-et:)

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#5) MartinIsti válasza ShadowLord (#4) üzenetére


MartinIsti
csendes tag

A Kaspersky-t próbáltam ki otthon, ami nem talált vírust. Igaz, az augusztus 9-ei verziót tudtam csak feltenni, illetve a frissítés nem sikerült, mert valami hiba miatt megakadt. Konkrétan nem írta ki, hogy miért.

Azért végigment, és mindössze egy veszélyes fájlt talált, de az sem vírus, hanem adware gyanús. Mindegy, kitöröltem.

Nem tudom, ez volt-e a gond, vagy csak klimaxos a gépem;o) Mindenesetre azóta a DVD átkódolás és írás zökkenőmentesen megy. Viszont a Kasperskyhez feltettem a Service Pack 1-et, ami miatt meg a hangkártya vezérlőjét nem sikerült rendesen feltenni, de ezt már egy újratelepítéssel megoldom.

Csak az a fránya Norton Ghost 2003 install verziója ne károsodott volna (a data.cab file hibás), azóta pedig nem tudtam még megszerezni. Pedig úgy megvan a rendszer partícióm elmentve mindenféle jóval.
Persze bootCD-t csináltam belőle, de az a DOS-os ghost, ami bootolásnál bejön, nem ismeri fel, hogy 3 partíció van, és nem merem elindítani, nehogy a másik két partíciómat is letörölje. Túl sok minden van azon...

Szóval kissé hektikusan viselkedik szegény számítógépem, pedig életének első 7 hónapjában semmi ilyesmi nem mutatkozott vele. Remélem hamar túlteszi magát rajta.

''When the sailmen's sailing away, he shows that the dream of Lemuria is true''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.