Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Edgeri


Edgeri
senior tag

Sziasztok!

Karácsonyra meg akarom lepni magam egy CD-s MP3 lejátszóval. Hogy milyenek kaphatók, azt tudom. Egy-két technikai leírást is tudok róluk. Elősorban a TI tapasztalatokra szeretnék kicsit támaszkodni. Ki használ már ilyet?
(milyet/miért/hibák/előnyök) Segítsetek dönteni.
Köszi!

Üdv, Edgeri

(#2) ThoMASS Killer


ThoMASS Killer
csendes tag

Én is, én is!

pengebúrazsiráfcsoppergyerekcsávó

(#3) fradigy válasza Edgeri (#1) üzenetére


fradigy
tag

Figy. Nekem egy Philips eXpaniumom van, es NAGYON meg vagyok vele elegedve. Meg mikor piacra dobtak akkor vettem, 210$-ert, de azota mar volt a media marktban is olcsobban (igaz valami regebbi verzioszammal)
1 hatranya van, hogy nem is meri fel az id3 taget.
Tehat azt mondja csak hogy ALBUM 5, track 2 pl.
de amugy woaaaaaaaaaaaaa

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#4) B.A.T.21


B.A.T.21
tag

Hello!

Szép és jók ezek a hordozható cd-s MP3 lejátszók, csak egyenlőre relative sokat fogyasztanak :-((
Elég kellemetlen, amikor 2-4 óra alatt leszívja az 1500mA-es aksikat...(igaz, ha jól betáraz az ember, akkor nem gond :-) )
No meg a cd miatt nagy. (mondjuk a 100-150 számot máshogy nehéz utolérni :-)) )
Ha hagyományos cd lejátszásra is akarod használni, akkor a lenoxx-ot vagy a genica-t felejtsd el :-( (saját tapasztalat)

B.A.T.21

(#5) szesa


szesa
senior tag

Nemreg vettem egy AVC Soul DMP-1et.
A Soul Hongkong-i ceg, mp3ra specializalodva :)
Kinai termek, de ilyen formaban csak USA/Canda-bol szerezheto be. Ketsegtelen teny hogy akarmelyik sony/philips alap discman "szebb" nala.
Mindeki eldontheti, hogy milyennek iteli, en egyertelmusiteni fogom a sajat velemenyemet :)

Negativumok
-----------
- Nincs hozza akku (2xAA elem kell)
- 120V/60Hz adapter (usaba jo itt nem)
- Audio CD lejatszaskor egy apro kis szunet van (par ms de eszreveheto)
- Nagyobb hangeron sokat fogyaszt (erdemes beszerezni a western filmekben latott "toltenytaras" ovet, es feltolteni elemekkel:) )

Pozitivumok:
------------
- Dobozolt (nem oem :) )
- Audio CD,CD-R, CD-RW 8/12
- 16-320kbps/vbr MP3 & WMA & ASF (+winamp playlist)
- ID3, ID3 V1, ID3 V2.20, ID3 V2.30 nem is tudtam, hogy ennyi van :)
- ESP 120 masodperc mp3-nal, ez annyit jelent hogy 30 v 60 (softwarebol allithato) mp-s bufferekkel tolti fel, majd azutan leallitja cd-t, az idoszelet letelte utan ismet beolvas (energiatakarekos :) )
- Firmware (frissitehto software)
- FF/FR allithato a beletekeres sebessege
- 4 beallitott 1 egyeni EQ
- Konyvtarszerekezet lathato (navigalas)
- 999db-os playlist szerkesztheto
- Resume (akarmikor v akarhogy allitjuk le a cd lejatszast ugyan onnan fogja folytatni, a legutobbi 10cd-nel megjegyzik a poziciokat! - de akinek nem tetszik kikapcsolhato szinten software-bol)
- Elektronikus hangero szabalyozas (idovel sem fog zorogni)
- Idozitett kikapcsolas (pl 30masodperc a lejatszas vegeztevel - szinten modosithato)
- Intro/Repeat/Shuffle mode, lehet ossze vissza varialva :)
- Loop! (nem feltetlen pozitivum de mint erdekesseg, beallitahto nehany masodperces szakasz ismetelgetese, ezzel elhitetheto hogy kiakadt a cd :)) )
- Dotmatrix illuminatoros folyadekkristalyos kijelzo (2 sor)
- Line Out
- Normalis fulhalgato
- Taviranyito (play/stop/pause/next/prev,FF/FR,EQ - ezek a keszuleken is megtalalhatoak. az EQ-val lephetunk be a konfiguracios menube is - de ez is atprogramozhato :) )
- Aranyozott csatlakozok.
- A taviranyito es fulhallgato kulon van tehat tetszes szerint hasznalhatjuk a tavnyitot masik fulessel is. (de kozvetlenul is rakotheto a lejatszora - nem csak line outra)
- Ovre rogzitheto tok a lejatszohoz (ez jo!:)) )


Osszessegen nagyon is megeri az arat (atszamolva kb 37Eft + szallitas), ha osszehasonlitjuk kortarsaival. Tudasat tekintve szinte fenomenalis, kinezete meg olyan amilyen :)
Itt egy kep a lejatszorol: http://hardware.dmusic.com/reviews/soul/soulb06.jpg

Es a tokban:
http://hardware.dmusic.com/reviews/soul/soul02.jpg

Hasonlo az iRiver/Riovolt de az valamennyivel dragabb, az Iriver 2 meg jobban is nez ki de az meg sokkal dragabb :)
Nem valoszinu hogy ilyen arkategoriban a sony, philips vagy egyeb hiresebb gyarto hasonlo kaliberu lejatszot piacra dobna.

Aki mp3 cd hallgatasra akarja hasznalni - mint en - az teljeseggel elegedett lesz.

-

(#6) szesa


szesa
senior tag

JAJ DE SZAR VOLT EBBE A KIS ABLAKBA ENNYIT IRNI (kozbe logout is volt... meg jo hogy lementettem a szoveget - ezen volna meg mit fejleszteni a forum tekinteteben!)

-

(#7) Edgeri


Edgeri
senior tag

Szesa: köszi, remélem nem görcsölt be az ujjad :)

Gyerünk, írjatok, mindjárt itt a karácsony és nem tudom meglepni magam! :))

Üdv, Edgeri

(#8) szesa


szesa
senior tag

Kiprobaltam "menet kozbe" is a discmant. Komotos setalgatasnal rendesen mukodik. Nagy hoban botladozva akadozik, futa telese csod nem tudja beolvasni es megall addig a zene.
(AVC Soul)
Ezen kivul probaltam meg kb 3 fele mp3as discmant es mind teljes csod ha folyamatos "razkodast" kell elviselniuk. Ahogy kiurul a buffer vege a zenenek, mivel nem tudja ujratolteni.
Gondolom ilyen nem fordul elo egy HD-s mp3 lejatszoval :)

-

(#9) Lord Mixxx válasza szesa (#8) üzenetére


Lord Mixxx
tag

Volt alkalmam egy Sony-t tesztelni 1-2 orara. Kellemes darab utos arral. A hangminoseg termeszetesen mp3 fuggo (ami xar a gepen az tuti xarul fog ott is szolni :) mondjuk nem is lepodtem meg ezen) az egyetlen negativum:

NEM KEZELI AZ EKEZETES CD-KET!!!!!!!!!!!!

Akinek van nezze mar meg, hogy ha berak egy ekezetes szamcimeket tartalmazo cd-t akkor latja-e, mert ez nem....

(#10) Lord Mixxx válasza Lord Mixxx (#9) üzenetére


Lord Mixxx
tag

Tok jo dolog, hogy az ember maganak is valaszolhat :DDD

Nos volt karacsony es kaptam egy panasonic mp3 discmant.
Nem kezel ID tagokat :(
Viszont nincs baja az ekezetekkel :) Abc sorban jatsza le a szamokat elszor a root dir-t aztan a tobbit. Jol szol, eddig napi 2 orat hasznaltam es tul van mar a 8 oran ugyanazokkal az elemekkel tehat nem rossz :D Mondjuk igy hallgatas kozben nekem a madzagra szerelt iranyito nagyon hianyzik. Mivel nagy es nem fer el a kulso zsebben allandoan keresgelni kell a hangero szabalyzot. Eddig meg nem tunt fel a ID TAG hianya. Pozitiv, hogy eszi a cd-rw-s disc-eket is :) igaz sima disc man-eknek sincs ma mar gondja vele. Adtak hozza car-kit-et is ez pozitiv dolog :) (mar csak az a bizonyos car hianyzik hozza.... :DDD

(#11) Edgeri


Edgeri
senior tag

Nem tudja valaki hol lehet Lennox-ot venni napjainkban?

Üdv, Edgeri

(#12) guest válasza Edgeri (#11) üzenetére


guest
veterán

Cédrus Számítástechnikai Kft. 1103 Budapest, Dömsödi u. 1/B
Tel: 433-4147, Fax:264-8549 RAKTÁRI nagykereskedelmi árlista szerint:
Lenoxx MP-786 MP3 lejátszó 21 600 Ft
Lenoxx MP-786 MP3 lejátszó+fülhallgató,AC adapter,2AA Ni-MH akku,RCA kábel,tok, ID3-at ismeri! 25 920 Ft

prohardver vendég

(#13) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

A topic kissé régi, de mivel a kérdés új, ezért gondolom mehet:
Biztos sokan látták a Ph*t* H*ll reklámújságában a Thomson PDP-2050-es lejátszót. Azt tudom, hogy az előző széria(2080) borzalmas volt.
A kérdésem az lenne, hogy ezzel a szériával van valakinek tapasztalata?

(#14) WN31RD válasza Cathfaern (#13) üzenetére


WN31RD
addikt

A Thomsont nem ismerem, de én a helyedben komolyan elgondolkodnék egy SlimX-en. A német eBay-ről (http://www.ebay.de) viszonylag olcsón rendelhető (~ 50e Ft), és a legjobb MP3/CD lejátszónak mondják. (Remélhetőleg nemsokára személyes tapasztalat alapján is megerősíthetem ezt a véleményt. :DD)
Néhány jellemzője:
16.7 mm ''vastag'', lapos akksik+töltő, MP3/WMA/ASF/AudioCD lejátszás, és terveznek Ogg Vorbis támogatást is, upgradelhető firmware, ID3, CD-Text, digitális FM rádió, LCD-s távirányító háttérvilágítással, .m3u fájl támogatás, a firmware-jét folyamatosan fejlesztik, hibajavítások, új funkciók, stb.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe... :D

Nézz el ide: http://www.iriver.com

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#15) WN31RD válasza WN31RD (#14) üzenetére


WN31RD
addikt

A ''lapos akksik plusz töltő'' kicsit pontatlan megfogalmazás volt. :)
Angolul (gum)stick battery-nek nevezett akksikat adnak hozzá, mint amilyet a jobb Sony/Panasonic discmanekhez/walkmanekhez, plusz egy adaptert, amiről megy a lejátszó is, illetve, ha rá van dugva az adapter, akkor maga a lejátszó tölti az akksikat (tehát nem kell kivenni őket). Sajnos a jelenlegi firmware-rel vagy tölt, vagy lejátszik, a kettő nem megy egyszerre.
Akksikkal kb. 10 órát megy állítólag, akksikkal + a hozzáadott kicsit idétlen kinézítű kütyüvel, amibe 2 ceruza elem (AA) fér bele, 23 órát.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#16) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Kösz, de ezzel nem vagyok kisegítve. Egyébként is ismerem az összes IRiver, meg RioVolt terméket, tudom, hogy az egyik jobb mint a másik, de engem ez a Thomson érdekelne!

(#17) WN31RD válasza Cathfaern (#16) üzenetére


WN31RD
addikt

''Kösz, de ezzel nem vagyok kisegítve.''
Akkor bocsi... :(

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#18) Cathfaern válasza WN31RD (#17) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Inkább én kérek bocsánatot, az előbbi megszólalásom lehetett volna finomabb is. Csak már idegesít, hogy sehol senki nem tud erről semmi, mármint tapasztalat szintjén.

(#19) The_Tom válasza WN31RD (#14) üzenetére


The_Tom
senior tag

Van olyan ami kb ugyanezeket tudja es 8cm-es cd-vel mukodik?? Mert nekem pont egy olyan kellene. :)

Üdv.

Szerintem.

(#20) WN31RD válasza Cathfaern (#18) üzenetére


WN31RD
addikt

Inkább én kérek bocsánatot
Szerintem felejtsük el... :D

Amúgy most nagy hirtelenjében utánanéztem a Google-ön keresztül :), és 4 helyből 3 azt állítja, hogy 4 ceruza elemmel :( megy 10 órát. Ha ez igaz, akkor én messze elkerülném.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#21) emvy válasza WN31RD (#20) üzenetére


emvy
nagyúr

Sony Discmanem 2 elemmel megy 36 órát elméletileg, 30-32-t gyakorlatilag.

while (!sleep) sheep++;

(#22) WN31RD válasza The_Tom (#19) üzenetére


WN31RD
addikt

Nincs.
Vannak azért jó mini MP3/CD lejátszók, de olyan, mint a SlimX ;) nincs, legalábbis egyelőre.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#23) Cathfaern válasza The_Tom (#19) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A legjobb 8cm-es CD-s lejátszó a Verbatim féle. A Freecom-osat jobb elkerülni, főleg az első verziót. De erről van egy pár topic itt a Prohardver!-en.

(#24) WN31RD válasza emvy (#21) üzenetére


WN31RD
addikt

Persze, de az nem játszik le mp3-akat (hogy csak egy különbséget említsek).
Amúgy van discman, ami 115 órát tud papíron, és valószínűleg ez nem a legjobb, ami létezik.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#25) The_Tom válasza Cathfaern (#23) üzenetére


The_Tom
senior tag

ok. azt tudom, csak ez sokkal tobbet tudna. pl .m3u, fm radio, taviranyito, stb. azert mondtam, hogy ugyanezek ha tudja es 8cm-es cd-vel megy akkor az a nekem valo darab. de igy asszem verbatim lesz belole, mert nem talalok masik kis cd-set, a karacsony meg vagtat felenk ezerrel :D

kösz.

Üdv.

Szerintem.

(#26) emvy válasza WN31RD (#24) üzenetére


emvy
nagyúr

A 115 óra az 6 db elemmel van... az is Sony. (külsö elemtartó)

while (!sleep) sheep++;

(#27) Cathfaern válasza The_Tom (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Sehol sem fogsz más kis CD-set találni. Én akárhogy kerestem, az egész világon(na jó, interneten) csak ezt a kettőt találtam. Egyébként a Verbatimnak van távirányítója.

(#28) WN31RD válasza emvy (#26) üzenetére


WN31RD
addikt

A Sony katalógus szerint a Sony D-EJ1000 a hozzáadott ''gumstick'' akksikkal, plusz 2 db AA elemmel megy papíron 15 órát. Ez összesen 4 db elem/akksi.
Javíts ki, ha tévedek (de akkor a hivatalos katalógus is téved).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#29) WN31RD válasza The_Tom (#25) üzenetére


WN31RD
addikt

Úgy tudom, a Verbatimhoz is jár távirányító, ráadásul LCD kijelzős.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#30) emvy válasza WN31RD (#28) üzenetére


emvy
nagyúr

Nézd meg pl. a D-EJ625-öt.

while (!sleep) sheep++;

(#31) The_Tom válasza Cathfaern (#27) üzenetére


The_Tom
senior tag

philips-nek is van 8cm-es lejatszoja de nagyon gagyi, szinte semmit se tud, kijelzo tok nulla, szoval otvar. ok, akkor verbatim lesz.

''Egyébként a Verbatimnak van távirányítója.'' tudom de ugy emlekeztem, hogy a iriver-e ''igazi'' marmint infra-s, de most gondolok bele, hogy nem sok ertelme lenne :D, és egyébként sincs annak se.

Üdv.

Szerintem.

(#32) Cathfaern válasza WN31RD (#14) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egyébként az http://www.mpwiz.com-ről 55ezer huf-ért meg lehet rendelni, ebben a szállítás is benne van! Kb. 2 hét alatt jön meg, ha banki átutalással fizeted.

(#33) Cathfaern válasza Cathfaern (#32) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szóval az http://www.mpwiz.com akart lenni.

(#34) WN31RD válasza WN31RD (#28) üzenetére


WN31RD
addikt

ÁÁÁ, most látom, hogy hülyeséget írtam. :O

115 órát megy papíron a D-EJ1000, nem 15-öt.

(Mondjuk ez azért kitalálható volt, de akkor is... :(()

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#35) WN31RD válasza Cathfaern (#33) üzenetére


WN31RD
addikt

Köszi, de az enyém már (remélhetőleg) úton van. :))

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#36) tomcs válasza WN31RD (#34) üzenetére


tomcs
őstag

na mingya lekezdek flemelni a minidiscemmel :]]]]]]]

bar vegulis arban nem alternativa 1 md 1 mp3 discman mellett csak hat a merete..... nem volt meg olyan zsebem amibe ne fert volna be :]]]

(#37) WN31RD válasza tomcs (#36) üzenetére


WN31RD
addikt

Jó dolog a MD, de van vele néhány gond:
1. Egységnyi zene drágább MD-n, mint CDRW-n, nem is beszélve a CD-R-ről.
2. Maga a MD lejátszó drága.
3. Sajnos nem lehet igazán gyorsan átvenni MD-re zenét (egy CDRW-t kb. 7 perc alatt tele lehet írni 12x-esen, CD-R meg ugye kész lehet 3 perc alatt). A NetMD sem igazán megoldás erre, mert egy halom korlátozás van benne.
4. MD-ről nem lehet visszaszedni még szimplán digitálisan sem a zenét, nemhogy esetleg tömörített formátumban (legalábbis standard MD eszközökkel).

Nem leszólni akarom persze a MiniDiscet :), megvannak annak is az előnyei... de szerintem az emberek nagyobb része számára összességében megfelelőbb valamilyen mp3 lejátszó.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#38) Cathfaern válasza tomcs (#36) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az előnyöket/hátrányokat nem akarom felsorolni, de ha nekem lenne annyi pénzem, hogy gond nélkül vehetnék MiniDisc-es lejátszót, akkor is inkább Mp3-as lejátszót vennék. Pontosabban akkor Apple iPod-ot vennék :)

(#39) The_Tom


The_Tom
senior tag

Vki tud abban segiteni konkretan hol lehet kapni ezt a Verbatimot?? Miskolc ill. BP és környéke jöhet szóba.

Kösz.

Üdv.

Szerintem.

(#40) WN31RD válasza The_Tom (#39) üzenetére


WN31RD
addikt

A Mistralban (http://www.mistral.hu, Bp.) általában szokott lenni.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#41) zsotya válasza Edgeri (#1) üzenetére


zsotya
csendes tag

Nekem van egy csak mp3 lejátszom. Memoria kártyárol müködik az nem rossz de szerintem jobb egy cds és mp3 lejátszos mert néha jo lene cd is halgatni.
DE olyan kicsi (az enyim) egy mp3 lejátszo és könyü hogy hihetetlen. És kevés elemet zabál (ujratölthetö elemel aztán hoszuéletü). Cdst vegyél mindenképen szerintem. zsotya..................:DD

Köszönöm széken.....

(#42) The_Tom válasza WN31RD (#40) üzenetére


The_Tom
senior tag

Kösz szépen!
de basszus naluk 30525+afa!! ez realis ar erte??? esetleg mashol nem lehet kapni??

Üdv.

Szerintem.

(#43) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Tudja valaki, hogy Sonicblue RioVolt SP90-et hol lehet kapni? Kisker és nagyker is jó lenne.

(#44) WN31RD válasza The_Tom (#42) üzenetére


WN31RD
addikt

Amennyire én tudom, reális ár. A Beatman II se olcsóbb, csak rosszabb.
Biztos lehet máshol is kapni, de én nem tudom, hogy hol.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#45) WN31RD válasza Cathfaern (#43) üzenetére


WN31RD
addikt

http://www.mikland.hu
http://bolt.kronos.hu/

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#46) The_Tom válasza WN31RD (#44) üzenetére


The_Tom
senior tag

Ok. Kösz.

Esetleg ha vki tudja mashol hol lehet kapni pliiz irja meg.

Üdv.

Szerintem.

(#47) beko


beko
csendes tag

Sziasztok!

Mult heten vettem egy Thomson 2050-est.brutto 27-ert.
Tapasztalataim:
+minden cd-t olvas/multisession,cdr,cdrw,gyari, audio+mp3../
+A hangja tisza es szep.
+jo a hangszine+allitas
+Id3-ad is jol jelenit meg
+az akksi elemet tolti is
+szep nagy a kijelzo
-a kijelzo nem hattervilagitasos
-nem ir ki hatralevo idot, csak elteltet
-a haz kidolgozasa hagy nemi kivannivalot maga utan

Nagyjabol ennyi
PA

(#48) Cathfaern válasza The_Tom (#46) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Lehet kapni az http://www.ebolt.hu-nál is.

(#49) The_Tom válasza Cathfaern (#48) üzenetére


The_Tom
senior tag

kösz.

Üdv.

Szerintem.

(#50) hungeek


hungeek
senior tag

nem kívánom senkinek hogy cd-s mp3 lejátszót vegyen...... nekem egy Nintaus-om van (vagy inkább volt) egy 2001-es típus, nem az új bár arról is hallottam egyet s mást mert havernak meg az VOLT :(
Az enyém egyszerűen 5 mp alatt (!) lemerítette az elemeket és leállt, most épp 3. szorra van szervezben de nem igen tudnak vele mit csinálni. hál' istennek még garis szval a következő a fogyi védelem.
Haver már 30 percig megy elemmel :) de neki a LCD kijelzője megy el időnként :(

én már csak memosat veszek az tuti..... az ilyen gennyből elegem!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.