Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  CD-R 99, 870 MB használható? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) darius


darius
tag

Most találkoztam egy 870 megás, 99 perces újraírható lemezzel. A borítón csupán 4x-szeres írási sebesség van feltüntetve (eurodata). A normál cd szabványnak aligha felel meg. Van valakinek vele tapasztalata? Van egy kistesója is, ő magáról azt állítja, 800 Mb a kapcitása.

(#2) hi válasza darius (#1) üzenetére


hi
tag

En regebb probalkoztam 99 perces CD-vel, de szerintem nem eri meg foglalkozni vele. Egyreszt az ara miatt, masreszt viszont en arra az eredmenyre jutottam, hogy a CD iron kivul semmivel sem sikerult leolvasnom. En Data-track markaju cd-t hasznaltam, az irasi sebessege pedig max 16x volt. Nero-val es overburn-el sikerult megirnom. Mint mondtam, szerintem a gond az, hogy annyira kozel vannak az egymasmeletti savok a cd-n, hogy -eddig- csak a CD iro olvassa.

(#3) Egon válasza darius (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem érdemes vele foglalkozni. Egyrészt kevés író tudja megírni (jóformán csak LG és Mitsumi írókat ajánlanak rá, bár a 24-szeres és afölötti írókkal kapcsolatban még nem igazán olvastam a témáról semmit), másrészt kevés olvasó tudja beolvasni...
Ha bővebben akarsz a témáról olvasni: www.cdgrab.hu

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  CD-R 99, 870 MB használható? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.