Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Aaron14 válasza Borisz76 (#100) üzenetére


Aaron14
őstag

Köszi a gyors választ ;) Szeritnem Fotomarketről rendelte de ott már csak S3 van :(
Többiek véleményét és hozzászólását is várom!

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#102) Forest


Forest
tag

Most vettem egy ilyen gépet, tudom hogy van újabb változata is, de szinte ugyanannyit tud ez is mint az S3. Az osztrák metroban vettem meg, és mivel kifutómodell elég jó áron adták 300euróról volt 240euróra leárazva. Míg az új modell a mediamarkt-ban 490euróba került, így azt nem vettem meg, mert szerintem hülyének néztek!
Magyar használati utasítást viszont nem kaptam hozzá (menüje szerencsére magyar), nagyon örülnék ha valaki elküldené az email címemre.
Lenne még egy fontos kérdésem:
hogyan tudum beállítani neki, hogy dátumozza a képeket?

(#103) kboty válasza Forest (#102) üzenetére


kboty
tag

Szia hát sajna csak mikor fényképezel csak akkor látod a dátumokat.....mikor felrakod a gépre csak a könyvtárak által tudod hogy mikor volt lőve a képek....na de elküldöm darabolva a magyar használati utasitást ha érdekel.....mert nemkapod meg sehol szerintem :( ....

(#104) Forest válasza kboty (#103) üzenetére


Forest
tag

A magyar használati utasításnak nagyon örülnék, ha elküldenéd! :DD
Viszont hogy nem lehet ráiratni a képre a dátumot, ez azért elszomorít, mert fontos lett volna nekem. :( Nem is értem...
Utólag se lehetne számítógépen rátenni a dátumot, valamilyen programmal? persze ami autómatán rátenné, hogy ne nekem kelljen egyesével beírógatnom.

(#105) kboty válasza Forest (#104) üzenetére


kboty
tag

Szia...én legalábbis nemtudok dátumot felirni....csak mint mondtam mikor a gépre felteszed a fényképeket akkor teszi napi könyvtárba külön őket.....amugy nekem is hiányzik a dátumázás......küldöm a cimedre a Hasynálati Utasitást darabokban....PDF filé

(#106) Forest


Forest
tag

Nemtudom nálatok mennyire jelentkezik kromatikus abberáció, de én észrevettem a képeimen és zavar.
A pixinfo szerint ez a gép a legkevésbé hajlamos rá, dehát mégis van nálam, míg a faterom Minolta dimage z1 -es sok ezer képe egyikén sincs.
A pixinfo tesztjében ezt írták:
''Az UD tag segítségével a kromatikus aberráció valóban nem lesz zavaró tényező a fotózás során.''
illetve:
''valós környezetben sokkal ritkábban jelentkezik ez a színi hiba, sőt, kis rekeszeléssel teljesen el is tüntethető''.
Sajnos nem igazán értek még a géphez, automata módban fényképezek. Így nem tudom mi az UD tag, és a kis rekeszelés.
Valaki esetleg letudná írni ezek használatát?
A stabilizátort rátettem exponáláskor, ez okozhat kromatikus abberációt?
Remélem tud valaki válaszolni ezekre a kérdésekre.

[Szerkesztve]

(#107) perempe válasza Forest (#106) üzenetére


perempe
addikt

Av (Aperture Priority) módban beállítasz neki F8-at (ez a gépeden a legnagyobb rekeszérték), és majd ő kitalálja a záridőt. (Hátránya, hogy lassabb lesz a záridő.)

Most bebizonyosodott, hogy optika téren a Minolta veri a Canon IS sorozatot.

Ajánlom ezt a rövid útmutatót:
[link]

Az UD tag nem tudom, hogy mi fán terem.

[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#108) Forest válasza perempe (#107) üzenetére


Forest
tag

Kösz a gyors választ majd próbálgatom.
Szerintem a Minolta optika nem csak a Canon IS sorozatot veri, hanem mindent az ultrazoom-os kategóriában.

(#109) Kiskezdo


Kiskezdo
csendes tag

Hello mindenkinek!!!!!!
Gépvásárlás elött vagyok és azt szeretném kérdezni hogy szerintetek melyik lenne jobb
Canon PowerShot S2 IS vagy Panasonic DMC-FZ7 (totál kezdő&amatőr vagyok)
A válaszoka előre is köszi mindenkinek!!!!!!!!
És ha lehetne tudnátok képeket is feltenni????!!!!!
(A gépet használnám: természet,halak&vizek, és család fotózására!!!!)

(#110) ISZOLE válasza Kiskezdo (#109) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Szerintem az S2-ről már lekéstél.
Teszteket meg képeket találsz pl. [link].

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#111) kboty válasza Kiskezdo (#109) üzenetére


kboty
tag

Iszolevel eggyetertve mar csak Erdélyben ha kapsz S2-est, de nincs hozzá Magyar használati utasitás :( ...sajna nemismerem a Panasonicot...FZ5-ös járt a kezemben amit észrevettem hogy könnyebb volt mint az S2-esem, ami zavart 1 cseppet, ugyanis a nehezebb gépekkel pontosabb képet lehet késziteni, mert nemannyira mozog..mondjuk ez megszokás után lehet hogy kialakul.....

(#112) Forest válasza Kiskezdo (#109) üzenetére


Forest
tag

Azért érdemes még körülnézni, elvétve lehet még találni! Én mult héten vettem egy ilyen gépet, és nem bántam meg. Én is gondolkodtam az FZ7-en, de kb 3hét tanulmányozgatás (tesztolvasás stb.) után rájöttem hogy az Canon S3 a legjobb ebben a kategóriában, és az elődje az S2 sem rosszabb. Képzajban, képi elszíneződésben (kromatikus abberációban) kevesebbet produkál, míg részletekben pedig gazdagabb mint az FZ7. Továbbá videózás közben lehet zoomolni, müködik a fénymérés, és stereoban rögzíti a hangot. Szerintem ezek a legfőbb előnyei az S2-nek az FZ7-el szemben.
Én azt vettem észre hogy a Panasonic inkább vakít, nagy a reklámszöveg. Gondolok például a legújabb gépükre az FZ50-re. Olyan ez a cég mint a Toyota :D !

(#113) kboty válasza Forest (#112) üzenetére


kboty
tag

Szia, sikerült összeraknod a 13 file-t?

(#114) Forest válasza kboty (#113) üzenetére


Forest
tag

Hello, még nem tartok ott, mert elég sok Mb lett és mobilos internettel nem tudom leszedni, vagyis sokba fájna azzal nekem, ezért el kell mennem valami helyre, ahol kábeles net van. De ezt hamarosan megoldom.
Köszönöm még egyszer. :))
Szólj ha kell valami cserébe, azt intézem...

[Szerkesztve]

(#115) kboty válasza Forest (#114) üzenetére


kboty
tag

Szia nincsmit, örvendek hogy segiteni tudtam...... :DD és majd hasznát veszed.....

(#116) naplopó


naplopó
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:
3000mAh-ás akkuval meddig kéne a gépnek működnie?
Az lehetséges, h. fél délután, vagy kb 200 kép?
Hogy jobb használni elemkimélés szempontjából?
1.:készenlétiben hagyom
2.:ki/be kapcsolom a gépet
Előre is köszi a választ!
Szilárd

(#117) ISZOLE válasza naplopó (#116) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Nekem 2400-as Ansmann akkujaim vannak és a huszadikai légiparádén telelőttem egy egygigás kártyát (több mint 400 kép), igaz elég rövid idő alatt. Közben töbször kikapcsoltam a gépet és nem használtam a hátsó LCD-t.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#118) perempe válasza naplopó (#116) üzenetére


perempe
addikt

Szerintem célszerű készenlétben hagyni.

Általában célszerű a Continuous AF (követő fokusz) módot hanyagolni. (Legjobb megoldás a manual focus - nem kell motoroztatni az obit, ha az is jó megoldás.) Az LCD kicsivel kevesebbet fogyaszt az EVF-nél. Az én kompaktomnál előny, hogy az EVF is kikapcsol egy idő után, hogy kevesebbet fogyasszon...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#119) gabx76 válasza naplopó (#116) üzenetére


gabx76
senior tag

Az nagyon kevésnek tűnik! milyen márkájuak az akksik?
Nekem 2500-as energizer több napig bírja, ha mindennap használom 3-5 órát.

Elméletileg a ki-be kapcsolás több energiát fogyaszt. Attó függ, mennyi időre kapcsolod ki. Részemről ha csak néhány percről van szó, hozzá sem nyúlok.

(#120) naplopó válasza gabx76 (#119) üzenetére


naplopó
csendes tag

Panasonic márájuak, és én is kevesellem, mert ahol eddig olvastam topicban, ott kb az jött le, h. 2000-es akksival kéne 8ótám működnie kb, vagy 6-800 kép vaku nélkül....:(((
Visszavinni meg nem lehet elemet, mert kiröhögnének. Próbáltam másik akkutöltővel is, de mind2 esetben ugyanaz jött ki, h. fél délután...

(#121) naplopó válasza naplopó (#120) üzenetére


naplopó
csendes tag

most ébredtem fel, bocsi a gépelési hibákért :D

(#122) BEE válasza naplopó (#116) üzenetére


BEE
addikt

ŐŐŐŐ....

Létezik egyáltalán 3000-es aksi ?
Mert a SONY kénytelen volt a honlapjára kiírni, hogy nem is gyárt
olyat mint amit a neve alatt eladnak olcsón.
Van aksis topik, ott kérdezz utána ennek.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#123) gabx76 válasza BEE (#122) üzenetére


gabx76
senior tag

ez érdekes, mert én is láttam már ilyet, sőt 3800-ast is... :F

[link]

(#124) kboty


kboty
tag

Tényleg létezik ekkora lépés a Sony-nál? ezt nemhiszem én se...ez vmi huncutság..kamu lehet.... :( nekem 2500-as van, gyorstöltővel ami a legnagyobb idáig.....a weben sincs ennél nagyobb feltéve....

(#125) BEE válasza naplopó (#120) üzenetére


BEE
addikt

Talán jelent valamit, hogy a Pana oldalakon találtam elemet,
spec aksikat Pana gépekbe, de nem találtam semmit ceruza aksikról.
Most vagy én voltam béna, vagy a Pana nem gyárt ilyet ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#126) werttzui válasza BEE (#125) üzenetére


werttzui
őstag

[link] :)
ez a max

[Szerkesztve]

PENTAX

(#127) vottokar válasza naplopó (#116) üzenetére


vottokar
senior tag

Szia, szerintem hamisitottak az akksiajid :(
Esetleg annyit tudsz csinálni, hogy kiméred lemerült állapotban, hogy nem rossz-e egy vagy több cellád. Sajna nekem az egyszerre vásárolt Sanyo celláim közül kettő kapásból rossz volt, és így max. 60 képet tudok velük csinálni. És a környékünkön senki nem árul Sanyot. :(

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#128) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

Egyszerű kérdés: ki milyen segédeszközzel állít egyedi fehéregyensúlyt?
Kicsit keresgéltem de csak nagyon drága cuccokat találtam, aztán egyszercsak ránéztem az objektívsapkára. A belseje szép szürke. Megpróbáltam egy-két tesztképpel és egészen használhatónak tűnik. Nem kell érte pénzt adni és mindig kéznél van. Vagy ez nagyon nagy hülyeség?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#129) amdk7


amdk7
aktív tag

UP :U

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#130) Fryskitt válasza gabx76 (#123) üzenetére


Fryskitt
addikt

Hihetetlen..... és sztem nincs is. Jelenleg 2700 mAh a legtöbb, mármint AA típusnál.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#131) Toomy


Toomy
senior tag

Sziasztok 60.000 ért érdekelne egy ilyen masina ! Ha valaki eladná fájó szívvel akkor gondoljon rám !
üdv.
:R

(#132) Toomy válasza Toomy (#131) üzenetére


Toomy
senior tag

Sztornó , mert S3 IS lett helyette :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.