Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vamossi


vamossi
tag

Hi!
Mi a véleményetek a Canon Powershot S2 IS gépről??
van esetleg valakinek ilyen gépe? tapasztalatok?
nekem nagyon bejön (review-k alapján is) és kiváncsi lennék mások véleményére is! esetleg tapasztaltabb ''rókák'' is mondhatnának pár szót!
thx előre is...
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#2) Dracula


Dracula
senior tag

Én is ilyenen gondolkodom...

A napokban venném meg. Te már megvetted? Milyennek találod?

Üdv!

(#3) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Apámnak ilyen gépe van. Nagyon király, szinte olyan mint egy tükörreflexes. Nekem főleg a 12* optikai zoom tetszik benne. Érdemes megvenni.

Original's never fit - Socket 370

(#4) vamossi


vamossi
tag

sajnos nekem még nincsen! :(
de nagyon szertnék egyet, review-k alapján ez nekem tökéletesen megfelelne!
ha megveszed, légyszi irj pár sort...tapasztalatok, észrevételek..stb.
köszi

(#5) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

Bővebben: link Én is ezt a fényképezöt ajánlanám bárkinek, aki egy nagyon jó minőségű kompakt gépet akarna venni... ;)

you can CANON

(#6) Nagy Medve válasza vamossi (#1) üzenetére


Nagy Medve
csendes tag

Szevasztok!

Nekem ilyen gépem van (mellesleg ilyen és hasonló gépek értékesítésével foglalkozom) és meg vagyok vele elégedve! Kb. eg hónapos a gép, már 1800 kép felett járok vele, csak jó tapasztalatokról beszélhetek!
Meg kell tanulni fényképezni egy ilyen kvalitású gép tulajdonosának, és akkor maradandót tud letenni az ''Asztalra''!
Egy ''negatívumot'' tudok csak felhozni, már volt a kezemben jobb felbontású keresőjű gép is, de ez senkit ne hátráltasson, mert a többi hasonló gépben sem jobb a kukucskálós kereső!!!

(#7) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

...már magyarul is olvasható.
Bővebben: link

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#8) Obi-1


Obi-1
őstag

Nekem Powershot S1-em van, az S2-ben úgy tünik, szinte mindent kijavítottak rajta. Az AF segédfény, sztereó hang, nagyobb felbontás mind hasznos upgrade az itthon eléggé felülárazott S1-hez képest.

Only a Sith deals in absolutes.

(#9) vamossi válasza Nagy Medve (#6) üzenetére


vamossi
tag

Hi!
És mennyiért étékesited az S2-őt?? :))

(#10) Nagy Medve válasza vamossi (#9) üzenetére


Nagy Medve
csendes tag

Mivel teljesen legális és hivatalos CANON forrásból származnak, ezért biztosan találsz olcsóbbat a neten, én 137.490,- ért adom.
Egyébként csak annyit teszek hozzá, hogy amikor meghoztam a saját gépemet (csütörtökön volt) egy vevő hétfőn megvette mert sürgős vilt neki. Azóta a testvérének is vettek egyet!

(#11) d.n.s


d.n.s
csendes tag

2005.08.31-én sikerült megvennem.
A vásárlást kb. 2 hét nézelődés, teszt olvasás, próba előzte meg.
Majd a legolcsóbb hely felkutatása.
Az árakban nagy a szórás 135-115 eFt.
Nem akarok reklámot csinálni, de a gépet bruttó 114.990 Ft-ért az InterHifi-nél vettem meg végül. Bővebben: link

A 3 napos tapasztalat alapján úgy érzem jó választás volt.

(#12) vamossi válasza d.n.s (#11) üzenetére


vamossi
tag

köszi a tippet!! hát igen, nem mind1 20.000 ft ide vagy oda!:(

(#13) hBR


hBR
tag

eléggé behalt ez a topic... pedig ez a fényképező nagyon nagyon jó! Esetleg akinek ilyen van még írhatna pár szót. Én már olyan 2500 képnél járok vele és jók a tapasztalatok.

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó!

(#14) santander válasza hBR (#13) üzenetére


santander
csendes tag

Helló!

Én éppen egy ilyen gépen gondolkodom. Fel tudnál rakni néhányat a fotóid közül? Teljesen automata módban milyen minőségűek a képek?

Üdv.

(#15) kraftxld válasza vamossi (#12) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Most vettem a tvstore-nál futárral együtt 114K volt. Pajtásom használja neki szereztem, majd belinkelem a honlapját ha lesznek vele készült képek. www.sxc.hu -n van jópár ezzel készült kép.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16) Racecam válasza kraftxld (#15) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Magyar menüvel, ugye? :F

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#17) kraftxld válasza Racecam (#16) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Angol menüs. De adtak hozzá magyar leírást cd-n :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18) takij


takij
tag

Én is egy hete vettem Extreme-től magyar menüvel magyar kézikönyvel,111 500 pénz volt .
Nekem eddig nagyon bejön. :C

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivírus...

(#19) hBR válasza santander (#14) üzenetére


hBR
tag

A Digitális Fényképeim topicot nézegesd meg ott vannak fenn képeim... automata módban nem használom a gépet. De sztem úgyis marhajó képeket csinál. Nekem nagyon bejön. Magyar menüs.

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó!

(#20) Bandesz99


Bandesz99
tag

Üdv S2 tulajdonosok.

A héten szert teszek egy ilyen gépre... :DD
A kérdésem az s2 tulajdonosok felé az SD memóval kapcsolatos.
Azt olvastam valamelyik cikkben, hogy lassú memóriával nem hosszú videót felvenni, mert hamar betelik a puffer és akkor befejezi a felvételt a masina.
Ha valakinek volt már ilyen próblémája az kérem tudassa velem, és akinek meg nem az meg adja meg a sd-je írási sebességét.
Előre is köszi
Bandi :)

So live that your memories will be part of your happines!

(#21) kraftxld válasza kraftxld (#17) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Magyar menüs.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22) takij válasza Bandesz99 (#20) üzenetére


takij
tag

Hali.
Én alapból egy Kingston Elite Pro-t vettem hozzá ,ezzel nem jöttek elő ilyen és más jellegű problémák.Igaz a kingston-ra sokan azt mondják hogy nem szereti az S2 ,nem kezeli normálisan.Nekem eddig bevált.

Kártya paraméterei:
Írási sebesség 7.7 MB/sec
Olvasási sebesség 8.2MB/sec

üdv takij

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivírus...

(#23) gabx76 válasza Bandesz99 (#20) üzenetére


gabx76
senior tag

Részemről szintén egy 1gb-s Kingston-nal nyűvöm. Probléma ohne...

(#24) gabx76


gabx76
senior tag

..amúgy, hogy a gépről is írjak: Imádom. :) Mondjuk szinte mindig Manual módban használom, Auto-ban nemigen.
Az első gép, amit elhoztam két kixelhibával rendelkezett, de tegnap kicserélték egy újra, ezzel semmi gond nincs. Gyors, és nagyon szép képeket lehet csinálni vele, ha valakit érdekel. lőttem pár éjszakai képet az első havazás alkalmával, elég jól sikerültek. (A képasségeimhez mérten, ui. amatőr vagyok, de nagyon)

(#25) Bandesz99 válasza gabx76 (#24) üzenetére


Bandesz99
tag

Üdv

Most már boldog s2 birtokosnak tarthatom magam.
Az első benyomások pozitívak.
gabx76 mutasd a képeket

So live that your memories will be part of your happines!

(#26) AirBooms


AirBooms
addikt

Sziasztok!

Én is boldog S2 tulaj vagyok, s előre bocsátom szeretem ezt a gépet.
Ám azért némi kritkával is élnék.
A gépem kb. három hónapos. Eddig kb 1000 képet csináltam vele, tehát elég ritkán használom. Legutóbb kb. egyhavi kihagyás után vettem elő, s alig bírtam kinyitni az LCD-t. Beszorult. Beadtam szervizbe, ahol kiderítették, a gép váza el van repedve. Megrendelték hozzá az új vázat, a megérkezésig pedig egy kicsit trükköztek vele, hogy addig is használhassam.
Tegnap jöttem haza Finnországból, mesze a sarkkörön túl voltam. Arrafelé bizony mínusz húsz fokok röpködtek nappal is, ami egy kicsit megviselte az S2-t is. Iszonyúan le tud lassulni minden. A zoom, az élességállítás, stb. Pár perc a hidegben, s mintha öszeszorulna benne minden. Állítólag ez a benne lévő technika miat van, ám cserébe csöndes és nem hallható a motor mozgása.
Az utolsó, ami negatívum, az a lencsevédő fedél. Ez ha kell, ha nem, állandóan leesik. Megoldhatták volna jobban is a rögzítését.

Ezen kívül ez a gép egy nagyon kíváló darab. remek képeket (és videókat :)) csinál, kis fénynél sem lesz túlságosan zajos és könyű kitartani vaku nélkül is.

Üdv mindenkinek!
:R

(#27) kaktusztea


kaktusztea
tag

Ajánlom figyelmetekbe:
[link]

Én tegnap újítottam a fenti konfigot a nyugati Westend-ben levő bótban. Rátettem még 2k-t, hogy Ultra II-es Sandisk legyen a memkártya (kell is a sebesség főleg a videofelvételnél).
Eddig nagyon bejött, csak a lencsevédő sapka botrányos, mint megoldás + a felvett videók horror nagyok. De ezen is lehet segíteni utólag:
[link]

(#28) thompherkins


thompherkins
tag

''Én tegnap újítottam a fenti konfigot a nyugati Westend-ben levő bótban. Rátettem még 2k-t, hogy Ultra II-es Sandisk legyen a memkártya''

na úgyanez,csak ma történt meg. Félév kemény utánaolvasás és töprengés után nem találtam másik ennyire jó ár/érték arányú gépet ami az én elvásáraimnak megfelel:

-manuális beállítások
-kihajtható kijelző - nekem ez igen-igen fontos volt, mert az előző pentaxomon is kihajtható volt és így álványról is jól tudtuk saját magunkat fotózni :)
-legyen makró - hogy az 0 cm-es mennyire lehet kihasználni hát az idő eldönti
-sok-sok zúm (a 12x-es nekem annak számít)
-normális videó (na ez több mint normális)
-ne legyen kicsi - ez pont az én kezemhez van szabva

és úgy döntöttem nem sorolom mi nem tetszik, most vettem minden tetszik :D

senkinek semmi véleménye, mert nagyon nincsenek bejegyzések eme topicban...
Írjon aki nem rég vettem, írjon aki régen, mondjátok a trükköket, mi az amire figyeljünk, mi az ami ..rva jó és mi az amit ha lehet ne használjunk...

miattatok vettem, azok alapján ami ide is le volt írva...

és persze ezért KÖSZÖNET itt mindenkinek, de tényleg :R

(#29) santander


santander
csendes tag

Csá!

Én is egy hasonló tettet követtem el: ugyanott ugyanazt azzal a különbséggel, hogy 1 G-s kártyát vettem hozzá és mindezt szerdán. :)
Egyenlőre megafrankó az egész úgy, ahogy van.
Én is szeretném, ha minél többen írnátok és raknátok fel képeket!


üdv.

[Szerkesztve]

(#30) Bandesz99


Bandesz99
tag

December közepe óta boldog s2 tulaj vagyok, sokat hezitáltam a h1 és e között.Nem bántam meg, igaz nincs viszonyítási alapom. Egy negatívum: Jó Video felvételhez nagy memória kártya kell. vmi tömörítéssel elláthatták volna a masinát. Ezt leszámítva. Jó
Vaku erős igaz időbe telik míg feltölt.
Másfél hónap alatt lőttem párat, de sajnos még így is alig volt szép napos idő. :(((
Na majd tavaszal.
Egy kis válogatás
[link]

Várom a véleményeket.

Bandi

[Szerkesztve]

So live that your memories will be part of your happines!

(#31) Bandesz99


Bandesz99
tag

Van vkinek szűreje az S2 gépéhez?
Tervezem hogy veszek egy polárt me uv-t is, csak nem tom hogy kell e adapter a feltételhez vagy sem.
Vki aki ért hozzá segítsen
köszi

So live that your memories will be part of your happines!

(#32) takij válasza Bandesz99 (#31) üzenetére


takij
tag

Hali .
Én sem értek hozzá de szerintem kell adapter a felrakásához.
PL: a gyári adaptere LAH-DC20 -as amihez napellenzőt is adnak.

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivírus...

(#33) Bandesz99 válasza takij (#32) üzenetére


Bandesz99
tag

Köszi az infót.
Bitzos veszek egyet tavaszig. Eszméletlen mire képes egy ilyen polárszűrő.
[link]
Érdemes megnézni.
Üdv

So live that your memories will be part of your happines!

(#34) vottokar


vottokar
senior tag

Gondolkodom egy digitális fényképezőgép vásárlásán. Több mint 20 éve nem volt gép a kezemben, úgyhogy elmondhatom, hogy teljesen laikusnak számítok. Azt viszont már megtanultam, hogy hogy a legolcsóbbb dolgokat nem szabad megvenni. Olyan 100000Ft magasságában hajlandó vagyok költeni a gépre. (plusz memkártya akksik taska stb.)
Egy ismerősöm ajánlotta ezt a típust, de ő Canon fan. Néhány más típus is felmerült ebben az árkategóriában (pl. Sony DSC H1, Pana DMC Fz20) de nem tudok igazán dönteni. A cuccokkal együtt nagyságrendileg azonos az áruk, az előnyeik és a hátrányaik kb. kiegyenlítik egymást.(Már azok amiket én egyáltalán megértek) Az lenne a kérdésem mondjátok meg, hogy mennyire használható az S2 kihajtható LCDje, és a videó rögzítése.
(hülye dolog, de ez a két dolog az amiert a z S2-vel szimpatizálok. az LCD használására megvan a kis sajátságos okom, videóra meg pluszban nem akarok százezreket költeni. csak relatív rövid felvételekre szánnám, és tudom hogy nagyon eszi a memkártyát ezért is tervezem egy gyors 1G-s darab beszerzését. Szóval a videónál a kép minősége erdekelne egy cca. azonos árkategóriájú Digital8-as kamerához képest.)
Kösz előre is a válaszokat.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#35) Bandesz99 válasza vottokar (#34) üzenetére


Bandesz99
tag

Sztem ár/érték arányában ez a legjobb kompakt.Sokat hezitáltam a h1 és az s2 között.
Eddig nem bántam meg a döntésem.
A kihajtható lcd teljesen jól funkcionál nálam, nincs rá panaszom.
A video felvétel is nagyon szép a nagy felbontásban (ha jól emlékszem 640X480) csak hamar betelik a memóriakártya. Ezért inkább 320X300 felbontásban videózok. Ami azért lényegesebben rosszabb minőség, de fényképezőtöl sztem elfogadható. Ja meg ügye stereo hangfelétel az se rossz. Csak lenne benne vmi mpeg kódolás. és még vmi. az a hír járja hogy lassu memóriakártyánál hamar betelik a buffer és megszakad a videofelvétel.
Ami talán a h1 oldalán szól az meglátásom szerint így kapásbol a következő:
- nagyobb lcd (igaz nem forgatható)
- matrix fénymérés
őőő asszem ennyi.

Bandi

So live that your memories will be part of your happines!

(#36) vottokar válasza Bandesz99 (#35) üzenetére


vottokar
senior tag

Köszi, azt hiszem úgyis várok április elejéig a vásárlással. Lassan megjelennek az új modellek, és remélhetőleg lemegy a régebbiek ára. Addig még úgyis átolvasok jónéhány fórumot, osztok-szorzok, kalkulálok.
Amúgy még egy hülye kérdés. Szerinted hol lenne érdemes megvenni. Sajnos nálunk vidéken aranyárban hozná a helyi Canon ''márkabolt''. Vagy 10%-al drágábban, mint ahogy a netes forrásokon látom. Azért nem akarok otthagyni náluk minimum 15K-t pluszba.(inkább elköltöm kiegészítőkre... :) )

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#37) Bandesz99 válasza vottokar (#36) üzenetére


Bandesz99
tag

Hát nem tom hol a legolcsóbb. Jól körül kell nézni.
Ja és még egy nagy előny zoomolni is lehet videofelvétel közben. ilyet nem tud a h1
az viszont igaz hogy újabb modellek megjelenésekor csökkenni fog az s2 ára.
üdv

So live that your memories will be part of your happines!

(#38) repvez


repvez
addikt

sziasztok!
Érdeklödnék, hogy milyen makrolencsét, polárszüröt és konvertert ajánlanátok ehhez a masinához?
A legjobb ár/érték arányu érdekelne és hogy hol tudnám beszerezni öket lehetöleg itthon.
köszi

(#39) Bandesz99


Bandesz99
tag

Behalt a topik! Hova tüntek az s2 tulajok... sehol senki, pedig már nem egy tulajt láttam valamelyik rakparton lőni.
Valaki meg mondjon vmi okosat az adapterrel kapcsolatosan.
üdv

So live that your memories will be part of your happines!

(#40) kboty


kboty
tag

Sziasztok!!!!! szeretnék venni én is 1 S2-est, csak azt szeretném megtudni milyen memórikártyát vegyek hozzája, mint olvasható fennebb hamar elhasználja a kártyán levő Mb-t. érdemes 512-est vagy inkább 1Gb kártyát venni? esetleg az akkukból melyik a jobb, és töltő persze....előre is köszi mindenkinek :R

(#41) Bandesz99 válasza kboty (#40) üzenetére


Bandesz99
tag

hello sztem 1 Gb alatt ne add, mert engem sokszor idegesít h hamar betelik a kártya.
aztán még az a hír járja hogy lassú kártyánál hamar betelik a buffer ha viedót veszelfel...
akku?? hát vegyél 2X 4db jó elemet.. azt ennyi......

[Szerkesztve]

So live that your memories will be part of your happines!

(#42) kboty válasza Bandesz99 (#41) üzenetére


kboty
tag

Szia, esetleg aku típust ....tudom nem a reklám helye de....csak nemtudom melyik a jobb és ? mAh legyen...legalább...köszi

(#43) Bandesz99 válasza kboty (#42) üzenetére


Bandesz99
tag

2600mAh azt hiszem az a legnagyobb kapictású a ''AA'' elemek közül.
pl Energizer vagy micsoda.
Azt mondja meg vki hogy lehet adaptert napellenzővel kapni??


[Szerkesztve]

So live that your memories will be part of your happines!

(#44) kboty


kboty
tag

Sziasztok, na vettem egy S2-est, mivel Erdélyben lakom nincs hozzá csak román utasítás :O (nem mintha nem érteném meg), azt szeretném megtudni nemtud valaki Magyar leírást a netten, vagy letöltési lehetőség? L,M1,M2, S...ezek a felbontások ugy-e?amugy most tanulmányozom ki a gépet....ha segíteni tudnátok....köszke

(#45) kboty


kboty
tag

Ja s még valami..a képstabilizátort hogyan kell bekapcsolni? :F

(#46) takij válasza Bandesz99 (#43) üzenetére


takij
tag

Hali .
A gyári Canon LAH-DC 20-as készlet az napellenzővel van.

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivírus...

(#47) takij válasza kboty (#45) üzenetére


takij
tag

Hali .

Menü
Ezen belül , IS ÜZEMMÓD.(IS=képstabilizátor)
Itt négy lehetséges közül választhatsz.

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivírus...

(#48) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Ma vegre megerkezett az S2 IS. A hetvegen bibelodhetek vele. Ez az elso digitalis fenykepezogepem. Igen hosszu idot toltottem el tesztek olvasasaval, osszehasonlitasokkal, stb., mire a Canon S2 IS lett nalam a befuto. Ami nem tetszik: az objektivvedo sapka. Nem reszletezem ki, hogy mit tudnek csinalni azzal, aki kitalalta! Mivel nekem ez az elso gepem, a menu (angolul, vagy magyarul) bonyolultnak tunik, de megszokom. A gyari 16Mb-os kartya, nagyon kicsi! Ha a gep egyik erosseget a videot el is lehet vele felejteni, de ezt elore tudtam, igy rendeltem hozza egy 2Gb-os 80X Transcend SD kartyat. Az elso 4-5 kepem este, lampafenynel nem igazan sikerultek, de a gyari leiras es a jozan magyar paraszti esz segitsegevel a hatodik kep mar megfelelt az igenyeimnek, sot...! A geppel nagyon jo kepeket lehet csinalni, meg gyenge vilagitas eseten is. Nem talaltam infot arrol, hogy meg kell-e formazni a kartyat hasznalatbavetel elott. Beraktam a 2 gigas kartyat, 4p 5sec video 640x480-ban 30kep/s 486Mb lett! Volt mar a kezemben kolcsonkapott zsebbevalo, konnyu, markas csodamasina, de azokkal valahogy nem lehetett szep kepeket csinalni csak nappali fenynel. Ez nem fer a zsebembe, nem ''villog 7-8Mp-el'', csak kepeket csinal, mint amire szantak.

(#49) kboty válasza Lalaboy (#48) üzenetére


kboty
tag

Ezt hogy érted hogy 400Mb körül lett a 4 perces filmezésed....olyan sok helyet foglal el a kártyán? (még nemjuttam én hogy cseréljek memo kártyát) nekem is 4 napos a gépem....

(#50) Lalaboy válasza kboty (#49) üzenetére


Lalaboy
őstag

Igen! A videot tomoritetlen AVI formatumban tarolja, ami abbol a szempontbol elony, hogy a feldolgozasanal megsporolunk egy atkodolast es nem csak minden 300. kepkocka keyframe, ellenben hatalmas allomanymeretet kapunk. A gep a 2 gigas kartyara 640x480/30, 16 bit sztereo felvetelre 15p 35s-t enged felvenni, 320x240/15-ben 61p 26s-t! Nalam, mivel sokat foglalkozom PC-s videofeldolgozassal, ez epp elonyt jelent, mert sokkal konnyebb feldolgozni, mintha valamilyen tomoritett videoformatumot hasznalna.
Egyre jobban tetszik a gep! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.