Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) fisi válasza -=RelakS=- (#49) üzenetére


fisi
senior tag

Nekem egy nagy áldás volt az MG 7550- nél hogy van narancs színben is, és nagyondenem vagyok kormány párti.. :DD
Bár látom pár más modellnél is bejött ez a szín már!?!! :)

(#52) bartimre88


bartimre88
tag

Sziasztok! Canon MX525 tintasugaras nyomtató, problémákkal küzd. 6910-es hibaüzenet, nyomtatás törlése, készülék újraindítása, bla-bla. Egyszerűen nem indul el. Beindításkor kettőt moccan és dobja a hibaüzenetet. Ötletek?

Üdv., Imre

(#53) Shirchy


Shirchy
tag

Sziasztok!

Megvettem az MG5650-es nyomtatót, ami most azt írja,hogy frissítsem a firmware-t. Szerintetek csináljam meg,vagy igaz az a legenda,hogy ha megteszem akkor pár hónappal a garancia idő lejárta után be fogja adni a kulcsot? Esetleg utángyártott tintákkal nem fog menni a későbbiekben? (A Canon oldalán természetesen beregisztráltam sorozatszámmal együtt)

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

"jobb adni,mint kapni" mondta a boxoló... :P

(#54) fisi válasza Shirchy (#53) üzenetére


fisi
senior tag

Szerintem ez tényleg legenda. Lehet hogy van időkorlát de ez nem a firmwaretol függ. Szerintem nyugodtan frissíthetsz!

Az utángyártott tintaval meg később úgyis lesz vmi esetleg újabb chipek. Kérdezd afterburnert a másik topicban

[ Szerkesztve ]

(#55) Shirchy válasza fisi (#54) üzenetére


Shirchy
tag

Okés. Köszönöm a válaszodat!

"jobb adni,mint kapni" mondta a boxoló... :P

(#56) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

Sziasztok!

Pár hete vettem egy Canon Pixma MG6450-es multifunkciós nyomtatót!
Kikopófélben voltak a patronok ezért utántöltöttem őket a megfelelő színekkel!
Ezután ugyan üresnek jelzi a nyomtató de tudom őket használni!
Viszont észrevettem valami furcsaságot:
Feltöltés előttihez képest most mintha enyhén kékesen nyomtatna!
Mi történhetett?
Valamelyik színes patront mégis ki kell cserélni?

Másik kérdésem hogy szeretnék hozzá venni utángyártott patronokat!
Ezeket a nyomtató minden gond nélkül felismeri majd, tudja használni?
Valahol a neten találtam még utántölthető patronokat amik állítólag autoresetes chippel vannak ellátva.
Ezek mennyire megbízhatóak?
Érdemes megvenni? És venni hozzá külön tintát amivel újra tölthetem?
Köszönöm előre is ha tudtok válaszolni!

[ Szerkesztve ]

(#57) Brolly799


Brolly799
csendes tag

Hello mindenkinek. Egy canon pixma mg2155 -ös nyomtatóm van, és az istennek nem tudom megoldani a problémát ami előjött nála. Annyit csinál a drága hogy scannelés közben egyszer tolt egy errort, utánna újra kellett indítani a gépet is meg a nyomtatót is. Na most amióta ez volt annyit csinál hogy bekapcsolás után dobja a "e03" hibakódot ami ugyebár a beragadt papír hibakódja, de papír egy szál se benne. Átnéztem, kifújtam, mindent csináltam de a hibakód megmaradt. Viszont azt észrevettem hogy eddig a scanner része az elejétől a végéig tett egy kört, most csak megmoccan de nem megy végig. Van valakinek valami ötlete hogy mit lehet vele kezdeni?

(#58) meko1


meko1
tag

kedves mindenki,mx475-t vennék,de nemigen találok róla jó/rossz véleményeket egy angol értékelésen
kívül----de mint tudjuk egy vélemény nem vélemény,mit tudnátok hozzátenni?
köszönöm,üdv meko1

(#59) fisi válasza Ladislaoca (#56) üzenetére


fisi
senior tag

A kérdést meg is válaszoltad magad!
Mivel utángyártott tinta volt bele töltve, nyilván az utángyártott tinta keveréke nem jó. Ezért nyomott kékes árnyalattal. Tipikus utángyártott tinta hiba.

(#60) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hali!

Irodába használunk egy MX925-öt. A gyári toner most fogyott ki, ezprint-et rendeltem bele.

A korábbi HP gép képes volt böngésző felületéről szkennelni. A Canon esetében van-e hasonló megoldásra lehetőség?
A nyomtató hálózatra van kötve, a gépeket látja, tudok is minden gépre szkennelést indítani, de kollégám jpg-t szereti, én pdf párti vagyok és sok nyomogatás a PC-t, formátumot állítgatni a nyomtatón.

A másik észrevétel, hogy a szkennelt doksin a kézírás, kék tintabélyegző lenyomata, stb már halvány. Nincs valami automata képjavító, ami ezen segít? Előny lenne, ha a fehér hátteret nem sötétítené és így a szkennelés nyomtatása is gazdaságos lenne.

Köszi előre is! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#61) macilaci78 válasza macilaci78 (#60) üzenetére


macilaci78
nagyúr

ezprint (551 XL széria) és Ecopixel (550 XL) után gyártott patronokat vettem, teszik a dolgukat, a chip is jónak tűnik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#62) dcsabesz


dcsabesz
tag

Sziasztok,

Canon MG 3550 esetében szeretném kikapcsolni a tintaszint ellenőrzést.
Hogyan csináljam? Ki lehet egyáltalán iktatni ezt a funkciót?

Csaba

(#63) 7prlPower


7prlPower
csendes tag

CD lemez nyomtatás szerkesztésben, ha valaki segítene megköszönném. A program nem akar teli lemezt szerkeszteni.

(#64) Soma01


Soma01
veterán

Egy Canon PIXMA MG5650 nyomtatóhoz szeretnék után-gyártott, de jó minőségű "pigmentfekete" XL tintapatront vásárolni. A színeseket szerintem megveszem eredetiben, azokat keveset használom, alig fogynak. De a fekete nagyon megy. Szerintem feketében van jó után-gyártott is, meg persze egy csomó gagyi. Na, nekem a jó kellene. Láttam 1000-1500 Ft körül is, de szerintem azok nem adnak elég szép nyomatot. Gondolom 2500 Ft körül már vannak normális minőségűek. (ugye, a gyári XL patron 4500-5500 Ft közt van)
Van valakinek tapasztalata valami jó és megfizethető tintával kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#65) 7prlPower válasza Soma01 (#64) üzenetére


7prlPower
csendes tag

A patron jelölését ha megirnád.

(#66) 7prlPower válasza Soma01 (#64) üzenetére


7prlPower
csendes tag

http://itmedia.sk/olcso/IT9291/Nyomtat%C3%A1si%20kell%C3%A9kek/Canon/Canon_ink_%28itmedia%29_PGI-550XL_Black_%2A%2AWITH_CHIP%2A%2A

én ezt veszem, megbízható, jó minőségű

(#67) Soma01 válasza 7prlPower (#65) üzenetére


Soma01
veterán

A gyári ez lenne: PGI-550PGBK XL

(#68) Soma01 válasza 7prlPower (#66) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!

Jó, szép feketét nyom, jól fed? Nem szürke, vagy színes kicsit se?

(#69) Soma01


Soma01
veterán

A MG5650 nyomtat úgy, hogy csak a fekete pigment patron van benne?

(#70) csalafinta65


csalafinta65
senior tag

Sziasztok. Canon MG 7150-es nyomtatót vettem. Egyszerűn nem tudok normálisan közvetlenül DVD lemezre nyomtatni...félrecsúszva nyomtat a lemezre..vagy 5 lemezt már elszúrtam...van erre külön progi?? Vagy a nyomtató sz@r!?? Borítókat jól tudok nyomtatnni. 1 napos a készülék.

(#71) -=RelakS=- válasza csalafinta65 (#70) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én még az IP4200-hoz kapott szoftvert használom, de ha guglizol a lemeztálca típusára, lesz néhány találatod, hogy mik a pontos méretek. Azt használva sima rajzprogramból is tudok +/-0,5mm pontossággal nyomtatni.

Nekem inkább az volt a bajom, hogy a nyüves nem nyomtatott középre A4-es lapon, de némi papír beragasztásával a papírvezető sínre megoldottam a dolgot :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#72) csalafinta65 válasza -=RelakS=- (#71) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Lemeztálca méret?? Nem értem...

(#73) -=RelakS=- válasza csalafinta65 (#72) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Van egy tálca, amibe berakod a lemezt, és becsúsztatod a nyomtató megfelelő helyére. Namost ennek a tálcának vannak méretei. Szélessége, magassága. Az is rögzített, hogy a lemez középpontja ehhez képest merre található. Ha kiválasztod a "lemeztálca" papírformátumot, és a megfelelő eltolással nyomtatsz ki egy 12*12cm-es képet, az pont a lemezre fog jutni. Arra kell vigyázni, hogy ahol nincs lemez, ott lehetőleg fehér legyen a kép, különben összemocskolja a nyomtató a lemeztálcát.

Ezen a képen láthatod:

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#74) csalafinta65 válasza -=RelakS=- (#73) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Köszi...tapasztaltam az összemocskolást...vagyis tintavesztést..( a megfelelő eltolás mit takar?)

[ Szerkesztve ]

(#75) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Canon MG5550 nyomtatóm van. A kérdésem a következő lenne:
A Pigment fekete patronnak tulajdonképpen mi a szerepe? Elég sokat nyomtatok, fénymásolok és azt a patront kb. hetente cserélhetném. A többi az sokkal lassabban fogy. Mi lesz a változás, egyáltalán lesz-e változás, ha ezt a PGBK patront nem teszem bele?

Köszi.
Üdv.
almi

(#76) Razor18


Razor18
tag

Hölgyek, Urak!

A Canon MG 5650-en mit takar az automata bekapcs funkció? Minden reklámszöveg említi, de egyik sem mondja el, hogy mit jelent. Ha ez be van kapcsolva, akkor a nyomtató automatikusan bekapcsol, ha
- bekapcsolom a PC-met, vagy
- ha nyomtatási parancsot kap?
Eddig egy 5250-esem volt, amin szerintem össz. nem nyomtattam ki egy 500-as csomag papírt a szűk 2,5 év alatt, amíg élt, de pár napja a hírhedt B200-as hibaüzenet jött elő (fej probléma), és a youtubos vizes tisztítás csoda-video sem segített. Még a kereskedőnél is azt mondták, hogy ezek direkt max. 2-3 évre vannak legyártva, hogy ne kopjon fel a Canon (és a többi gyártó) álla. Nem vagyok egy konteo-hívő, de logikusnak hangzik... Az máris nem annyira tetszik, hogy a papírtartó ajtaját csak üresen lehet felcsukni. Az 5250-es lenyitotta magától, ha kellett, és a papírtálca teljesen eltűnt alatta.

(#77) almi válasza Razor18 (#76) üzenetére


almi
senior tag

Szia!

Nálam egy mg5550-es van wifivel a hálózaton. Amikor nyomtatási parancsot kap, szépen bekacsol, majd ha nem használod és elfelejted kikapcsolni, akkor le is lövi magát szépen. Az adagoló tálcát valóban csak üresen lehet felcsukni, nincs semmi automatika.

Üdv.
almi

(#78) Bogyó78


Bogyó78
tag

Sziasztok!!
Van egy canon ip5200 nyomtatóm. Csíkozza a fotókat és a teszt papíron is hibázik.
Azt szeretném kérdezni hogy ha forralok fel vizet és beleteszem a fejet mikor a víz olyan 50-60 fokos segithet rajta?
köszi

(#79) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Az miért ill. mitől van, hogy az IP7250-el e készített fotók (fotópapírra) kifakulnak kb. fél év és 1 év között.
De csak azok, amelyek ki vannak rakva simán mindenféle keret nélkül az üveges keretbe meg jó a kép még.
Ez a tintától van? Mert még a gold-media-n rendeltem ezt a Canon utántöltős tintát.
Ha a tintától van, akkor honnan érdemes beszerezni jó tintát?
Esetleg innen?? Ők jó minőséget árulnak?
:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#80) danomiki válasza libus (#79) üzenetére


danomiki
csendes tag

Szia !
Afterburner kollegától vásárolj tintát.Kiváló minőség,hosszú élettartalom.Három éve használom tökéletes.
[link]

(#81) danomiki


danomiki
csendes tag

Szia!
Bocsi nem jól írtam be.Googleba keresd,tintarendszer.hu
üdv miklospapa

(#82) libus válasza danomiki (#81) üzenetére


libus
őstag

:R
Megnéztem... Jóval drágább nála + szállítás is.
Kb. fél éve még az általam linkelt oldalt ajánlották.... :U
Esetleg van neked tapasztalatod az általam és az általad linkelt tinták közt? Esetleg valaki másnak van?
Vagy valakinek az általam linkelt tintáról van véleménye/tapasztalata?
:R

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#83) hecsedli


hecsedli
újonc

Sziasztok!
MG5150 típusú nyomtatóm B200 hibaüzenetet ad. A tinta már kifogyóban volt, a gép jelezte, de én nyomtattam tovább. A hibaüzenet 3~4 oldal kinyomtatása után ugrott be. Vettem új patronokat, de a hiba maradt: felváltva villog a zöld és a sárga LED bekapcsolás után pár másodperccel. A szervízzel e-mail-eztem
, ők azt írták, hogyy a B200 egy gyűjtő hibakód, nem csak fejhibát jelezhet, hanem bármit. Elmondásom alapján ők mechanikus hibára gondolnak. Előzőleg mondták, hogy húzzam ki a hálozati zsinórt a gépből egy fél órára: ennyi kell, hogy a gépben visszaálljanak az eredeti beállítások. Nem használt.
Szétszedtem amennyire tudtam a gépet. Találtam néhány pici alkatrészt, amik nagyon csucsogtak a fekete tintától, - a szines már régebben kifogyott - ezek valószínüleg a fej tisztítását végzik. (Sajnos nem ismerem a nyomtatók felépítését, csak sejtéseim vannak). Kemény szivacsszerű lapka volt kettő, átlátszó hajlékony alakzatos lapka kettő - tintalehúzók lehetnek - , az ezeket rögzítő műanyag rudacska. Mindet kivettem, lemostam vízzel, szárazra töröltem. A fejeket már előzőleg száraz papírzsebkendővel tisztára töröltem, aztán csináltam próbát fehér papírcsíkkal, szépen húzza mindegyik fej a csíkot.
Szóval szép tiszta lett mindenhol. Összeraktam és reménykedve bekapcsoltam - maradt a B200 hibaüzenet.
Most arra gondolok, hogy tovább kéne tisztogatni: nem tudom van-e ebben az a bizonyos tintagyüjtő valami, ami megtelik időnként, ha van hogy néz ki, és hogyan tudok hozzáférni?
Illetve talán nem is a tisztítás hiányzik, hanem más baja van!
Tudtok segíteni?

(#84) petszol válasza libus (#82) üzenetére


petszol
tag

Szia!
Végül melyik tintát választottad?
Engem is érdekelne a tapasztalatod.
Most lettem tulaja 1 MG 5250-esnek.

Üdv: Petszol

(#85) petszol válasza hecsedli (#83) üzenetére


petszol
tag

Szia!
Sikerült?

Üdv: Petszol

(#86) hecsedli válasza petszol (#85) üzenetére


hecsedli
újonc

Sajnos nem. Reméltem, hogy valakitől jön valami segítség, valami tapasztalat. Jobban szét kellene szedni, van még benne olyan motor, amit nem látok csak suhog és nem tudom mit csinál? A további bontás lehetőségét egyelőre nem látom és persze az ember nem akarja megrongálni. Aztán ha nem is mechanikus hibája van, akkor sose jövök rá. Kezdek, illetve már el is csüggedtem.

(#87) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Van egy MG5550-em.
2014.09.12-én lett vásárolva, tehát már nem garanciális.
Hónapok óta nem volt használva, de ma kellett volna és persze NEM működik.
Azt írja nincs benne papír, pedig van. Lámpával belevilágítottam a lapadagolóba és láttam, hogy nem húzza fel a papírt! :W
Mióta megvan kb 10x volt használva és akkor se sokat, nem valami tartós cucc ez!
Remélem tudnak vele kezdeni valamit. :(((

(^)(>.<)(^)

(#88) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

7250-en ki lehet valahogy kapcsolni a WiFi-t?

Köszönöm.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#89) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

IP7250-es nyomtatóm elkezdett furán nyomtatni. A magas minőségű nyomtatásnál (amikor a fotófekete patronból is nyomtat) kettős kontúrjai lettek a nyomtatott dolgoknak. Itt jól látszik, hogy a színes betűk rendben vannak, de a feketéknek mintha "árnyéka" lenne:

A hibát az okozza, hogy fotófekete szín nyomtatósakor eltolódik a szóráskép. Így néz ki a kinyomtatott tesztábra, a fekete oszlop mellett balra keletkezik egy "félhold":

Mit lehet tenni, hogy helyreálljon a nyomtatási kép?

Nyomtatókalibrálást, fejtisztítást már csináltam, az nem segített :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#90) explorer68


explorer68
tag

Sziasztok!

Eddigi nyomtatóim MG5350, MG5550 (ez van most)

Utángyártott patronokat használok és nem színhelyes a nyomat.
Persze tudom, hogy a patrontól van, de nem tud valaki egy kalibráló
programot amivel be lehetne állítani a színhelyességet?

Eddigi tapasztalataim ami segíthet másoknak egyes hibajelenségeknél vásárlásnál:
- ha nem húzza be a papírt, akkor meg kell tisztítani a behúzó görgőt/görgőket ami
a 5350 esetében egy kis rejtett ajtó mögött található a nyomtató alján.
(Ezt egy szervizes mutatta meg miután elvittem a szervízbe! :)

- engem nagyon idegesít, hogy a 5350-hez képest a papírt nem egy rejtett
papírtálcába lehet rakni az 5550-nél. Nagy helyet foglal és porosodik az egész.
(én kirúgnám a tervezőjét)

- sajna az 5550 már nem látszik WIFI-n keresztül a MAC gépemen, egyszerűen
eltűnt, hiába próbálom újratelepíteni a szoftvert nem látja. Kezdetekben működött,
de a szkenner része már akkor sem.

Üdv, T

(#91) explorer68 válasza vacs (#87) üzenetére


explorer68
tag

Öreg hiba, mikor hónapokig nem használsz egy nyomtatót és
utána elvárod hogy működjön! :) Ők olyanok mint a feleség
nem szabad elhanyagolni, törődést igényelnek.
Minden héten nyomtatni kell vele legalább egy teszt nyomatot.
A problémádra lehet hogy segítség a behűzó görgők tisztítása,
mivel nagyon porosak a papírok alapból, de a szaros nyitott
papírtálca miatt fokozottan porosodnak a papírok és ez mind a
behúzógörgőre tapad. Nem csodálom ha nem akarja behúzni
a paprírt.

(#92) Gh00st


Gh00st
tag

Sziasztok!

Lassan már két éves nyomtatóm van, viszonylag kevés használattal(lehetőség szerint azért minden héten nyomtatok vele 1-2 oldalt).
Pontos típusa: Canon Pixma IP7200

Tökéletesen nyomtat doksikat feketében vagy színesben fotót, normál vagy fotópapírra.
Azonban a tesztoldal nyomtatásnál már régóta hibázik a felső rész(PGBK).
Fokozott tisztítás, kalibráció megvolt, nem segített.

Érdemes lenne átmosnom a nyomtatófejet?
Ha igen, langyos/meleg vízzel vagy tisztító folyadékkal?
Számos videót megnéztem, van ahol gondosan vigyáznak az érintkező panelra(ne érjen a vízbe vagy leragasztják), máshol kerti locsolóval, mosogatóban öblítik ki vagy egy kancsó meleg vízbe teszik.
Most ki lehet áztatni, persze megvárni míg kiszárad és utána üzembe helyezni vagy nem érheti víz?

Előre is köszi a helpet :R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#93) oszy


oszy
veterán

Egy másik fórumban már feltettem kérdésem. Erre a fórumra most találtam rá.
Tehát:

Tudnátok segíteni a döntésben?

Canon MX925

vagy

CANON Pixma MG7750

Nekem fontos, hogy tudjon cd/dvd nyomtatást illetve nem utolsó szempont a patron ára. A 925-ről olvastam már, hogy pl. érzékeny az utángyártott patronra.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#94) 7prlPower válasza oszy (#93) üzenetére


7prlPower
csendes tag

Canon MX925, négy éve használom és nem gyári patronokkal. Ebay-on, vagy IT media ( http://itmedia.sk/shop/ ) vásárolt festék patronokkal. Természetesen nyomtatható lemezeket használok többségben.

(#95) oszy válasza 7prlPower (#94) üzenetére


oszy
veterán

4 éve? Akkor az jól teljesít. Nekem az a szimpatikusabb gép. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#96) oszy


oszy
veterán

Megvan az MX925 viszont csíkosan nyomtatja a fotókat. Tisztítások megvoltak, meg má pár színes oldalt ki is nyomtattam. Szerintetek mi lehet a gond?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#97) oszy


oszy
veterán

Közben visszaküldtem a nyomtatót. Éltem az elállási jogommal. De nem nagyon jött be a 925. A boltban nagyon rendesek voltak! Le a kalappal!

A Canon PIXMA MG7550 ajánlott nyomtató? Utángyártott patron is van hozzá elvileg jó áron. Bár ezt még csak egy embertől hallottam.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#98) oszy


oszy
veterán

Miért van az, hogy bármilyen Canon nyomtatóval nyomtatok alapbeállítást használva, mindig csíkos lesz a kinyomtatott kép. Már most többet is kipróbáltam. Minden esetben át kell állítani, hogy fotót nyomtatok? Mert pl. van olyan, hogy nem fotó minőséget aarok kivitelezni.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#99) pazzo


pazzo
tag

Sziasztok!

Canon MG5150 nyomtatóm van, amit utángyártott tintával használok.
Már nem nyomtat színesen, csak kéken. Hiába cseréltem ki az egész sort újra, ugyanaz. Feketét egyszerűen nem nyomtat.
Végigcsináltattam vele a fej-tisztítási folyamatot, de a probléma nem javult.
Van valakinek tippje, mit tehetnék még? Esetleg másfajta tintapatronnal próbálkozzam?
Köszönöm!

(#100) RnJ


RnJ
tag

Sziasztok,

canon ip 7250-hez melyik CISS rendszert ajánljátok?

Ez: [CISS Canon IP 7250] most elég jó árban van.

Vagy esetleg milyen utángyártott patront ajánlotok?

Javarészt cd-borítót és cd felületet fogunk nyomtatni, illetve néha A4-es plakátot.

köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.