Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) femiki válasza varázsgömb (#250) üzenetére


femiki
tag

Bocsi, nem voltam itt, de igen , jó lett, működik! Löszi! :R

(#252) varázsgömb válasza femiki (#251) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Nincs mit. :)

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#253) deadwing


deadwing
addikt

Valószínű halott az ügy, de azért megpróbálkozom, hátha valaki tud segíteni.
Adott egy iP7250-es printer amit úgy hoztak hozzám, hogy egyszer csak lekapcsolt és semmi életjelet nem adott.
Tápját megmértem, baja nem volt, standby tápfeszeket adott.
Gondoltam, hogy alaplap hiba.
Kerítettünk egy donor printert ami B200 hibakódos volt.
Lapot átraktam, fej maradt a régi ami elvileg jó, de a B200 így is maradt.
Kínomban már megcsináltam a következő műveletet:
[link]
Ennek az lett a vége, hogy majdnem elkezdett működni, hibakód eltűnt, nyomtatnám a tesztoldalt, és mikor elkezdte, printer kikapcsolt és onnantól újra ugyanaz... nem lehet bekapcsolni.
Ez a lap is megadta magát ez nyilvánvaló.
Már csak az érdekelne, hogy hogy történhet ilyen? Ha mondjuk teszemazt a fej zárlatos, az elektronika miért hagyja, hogy gallyra vágja az egész alaplapot?
Következő kérdés. Létezhet az, hogyha egyszer már kapott B200-at, onnantól nem a fej, hanem az alaplap /bios chip/ tárolja ezt az infót és onnantól hiába a jó fej, nem fog menni többet?
3. kérdés. Szerintetek ez a lapon végleges károsodást jelent, vagy ez csak egy olyan feature, ami szerviz által kiüthető? Vagy kuka... :)

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#254) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

Segítségeteket szeretném kérni az alábbi nyomtatási minta értelmezéséhez. A nyomtató egy Canon Pixma MG5655. Egyrészt szellemfényesen nyomtat, azaz másfél centinként a betűk duplán kerülnek egymásra (látszik a rácson, hogyan). Másrészt a színek teljesen meghülyültek. Ezen az ábrán nincsen kék, de a fúvókaellenőrző ábrán van. Csak a.torka véres, vagy házilag javítható?

A kép csatolva:

[kép]

[ Szerkesztve ]

Google: Sancho blogja

(#255) varázsgömb válasza sanchomuzax (#254) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Szia!

Én első körben a Karbantartásban lévő összes lehetőséget játszanám végig; kezdve az automatikus fejigazítással, majd fokozott fejtisztítás, stb.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#256) kapudepo


kapudepo
csendes tag

Sziasztok! Ip7250-esem elég maszatosan nyomtat, főleg feketét. Utántölthető patronok, a tinta eltűnik egy idő után belőlük, mintha átfolyna a fejen. Kimostam a fejet, de nem javult. Fej csere segíthet? Van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#257) sanchomuzax válasza varázsgömb (#255) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Köszi, sajnos fej hibás volt. Az meg már egy új tintapatronos nyomtató ára...
Eladtam a gépet alkatrész áron, megvette valaki, akinek a fej jó volt, de a mechanika nem. Vettem a tintapatronos technológia helyett egy tintafeltöltős Epsont.

[ Szerkesztve ]

Google: Sancho blogja

(#258) togaba


togaba
tag

Sziasztok!
Canon MG5750-es multifunkciós nyomtatóm tegnap beadta az unalmasat. Patroncsere, illetve próbanyomtatás után B203 hibakód jelent meg. Fejtisztítás nem segített. Canon ügyfélszolgálat fejcserét javasolt, de azt nem vállalom be. Van valakinek ötlete?
Köszi.

(#259) varázsgömb válasza togaba (#258) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Először miért nem a google-ba írod be a hibakódot? Én megtettem, többek között ezt dobta fel. [link]
Ha nem működik neked, akkor nézd végig a többi videót, hátha jó lesz valamelyik.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#260) togaba válasza varázsgömb (#259) üzenetére


togaba
tag

Bocs, azért nem írtam ide, mert nekem természetes, hogy ott kezdem a kutakodást. Eddig semmi sem vált be. Megnéztem az összes videót.

[ Szerkesztve ]

(#261) togaba válasza togaba (#260) üzenetére


togaba
tag

Attól tartok, hulladékudvar lesz a vége ...

(#262) varázsgömb válasza togaba (#261) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Ha fejcserét javasoltak akkor azzal kellene folytatni. Csak éppen nem a canon-nál, mert elég horror egy fej náluk. Amikor nekem meghalt, akkor rendeltem másikat, de a Banggood-ról, jóval olcsóbban. Azóta is tökéletesen működik. (Én nem a "fogyasztói társadalom", hanem a "megjavítás híve" vagyok.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#263) togaba válasza varázsgömb (#262) üzenetére


togaba
tag

Eredetileg én se. Csak, ha nem ez a hiba, akkor kidobott pénz ... Mondjuk más probléma is van vele, de azzal lehet élni, ezzel viszont nem!

(#264) varázsgömb válasza togaba (#263) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Jah, hogy csak betippelte a szervíz a hibát, nem történt bevizsgálás? Akkor az tényleg lutri.
Gyári alaphelyzetbe állítás meg volt már?

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#265) varázsgömb válasza togaba (#263) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Találtam egy oldalt. Többen azt mondták, hogy sikerült megszüntetniük a B203 hibakódot az itt leírtak valamelyikével.
[link]

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#266) togaba válasza varázsgömb (#265) üzenetére


togaba
tag

Köszi. Végigcsináltam mindent, hasztalan. Fejhibás lehet. Kuka! :W

[ Szerkesztve ]

(#267) togaba válasza varázsgömb (#264) üzenetére


togaba
tag

Megvolt az is. Nincs változás.

(#268) varázsgömb válasza togaba (#266) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Én innen, az aliról rendeltem a nyomtatóimhoz 2 fejet is 2019 augusztusában. Azóta is tökéletes. A Te nyomtatódhoz ezt dobta a rendszer. [link]

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#269) togaba válasza varázsgömb (#268) üzenetére


togaba
tag

Köszi, már eldöntöttem a cserét.

(#270) belinho


belinho
senior tag

Hello!
Munkahelyen találtam egy leselejtezett Canon ip 7250-es nyomtatót. Olyan probléma van vele, hogy nem nyomtat semmit. Lapot felveszi, hallatszik, hogy mozog a fej, de a lapon semmi nem látszik.
Kimostam a fejet, mivel beszáradásra gondoltam, reseteltem is, fúvokatisztítás is megvolt már, de továbbra is fennáll a probléma.
Semmi hibaüzenetet nem küld a nyomtató, tinta is van a patronokban. Mi lehet a gond?Valami ötlet? Fejhibára gyanakszom, de akkor csak kellene valami hibaüzenet.

(#271) femiki


femiki
tag

Sziasztok. Van egy Epson WF-M5690 nyomtató. Kifogyott belőle a tinta, cseréltem patront, de az új patronnal a nyomtatás jóval halványabb lett mint az előző patronnal. Úgy 50 oldal után elkezdett kissé csíkozni. Csináltam fejtisztítást is párszor, amivel azt értem el, hogy már alig látszik valami a papíron! Olyan, mint amikor kifogy a tinta! Pedig tele van a patron. Mi lehet a probléma ilyenkor?

(#272) McAdam6


McAdam6
tag

Adott egy MG5250-es, egyszer csak elkezdett üres lapokat nyomtatni. Végigcsináltam mindenféle fejtisztítást, végül rendeltem hozzá új fejet. Azzal is üreset nyomtat :O
Kicsit sem vagyok ideges, lehet, hogy alaplaphiba? Nincs semmi hibaüzenet, csak végigmegy a fej a lapon, de üresen jön ki.

(#273) belinho válasza McAdam6 (#272) üzenetére


belinho
senior tag

Canon IP 7250-el jártam ugyanígy. Ugyanez a hiba, másik fejet nem próbáltam, mivel nagyon drága lett volna, így kukáztam az egész komplett nyomtatót.

(#274) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Van egy MG6650-es nyomtatónk ami B203-as hibát szokott produkálni de mindig sikerült megoldani így [link]
Próbáltam vele nyomtatni majd az előkészítés közben fogja magát és kikapcsol. Ilyenkor vissza sem lehet kapcsolni csak ha áramtalanítom egy ideig. Utána bekapcsol de megint kikapcsol mielőtt elkezdené a nyomtatást. Mi lehet a probléma?

Köszönöm

(#275) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Canon TS705 nyomtatóba ez idáig gyári patronokat vettem, szeretnék átállni után gyártottra, költség csökkentés miatt. Fénykép nyomtatásra nem használom.
A nyomatón kell módosítani valamit a nem gyári tonerekhez ?
Chipesek a gyáriak.

(#276) Komplikato


Komplikato
veterán

Üdvözlet.
Egyik családtagom megvette az első nyomtatót ami szembejött. Ez egy Canon MG2550S multifunkciós izé volt éppen. Össze lett rakva, ahogy kell. De a telepítés a nyomtató felismerése után megáll örökre, soha nem fejezi be. Sem a CD-n adott szoftverrel, sem a letöltött friss verzióval.
Persze rákerestem az internetten, rengeteg helyen találtam ezt a hibát, mint itt feljebb a 2021 márciusi hozzászólásban is, csak MEGOLDÁST rá nem.
Ha kinyírom a telepítőt, akkor eszközkezelőben látszik a nyomtató, és ott van fent driver, ami elég fura, ugyan is 2013-as(!) a W10 szerint.
De a Windows 10 Home (32 bites) NEM lát nyomtatót. Szkennert viszont igen. Sőt lehet is vele szkennelni. (Azt se tudtam van ilyen beépítve a Windowsba. ;] )
A nyomtató meg gép nélkűl működik fénymásolóként. Tehát a nagyobbik része biztosan jó és a kábelt se tudom hibáztatni.
Bármi ötlet?

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#277) Kenoby


Kenoby
tag

Sziasztok!
Adott egy IP7250 nyomtató, ami az alábbi dolgot produkálja:


Csak a fekete zavar nagyon mert szinte csak azt használnám. Nem tudtam eddig megoldani sehogy, fúvókatisztítás, kalibrálás, az encoder strip szalagot is tisztítottam, fejet is átmostam, semmi.
Többen is rákérdeztek itt a jelenség megoldására, de senki nem válaszolt. Hátha most sikerül előbbre jutni.

Köszi előre is.

(#278) Csabi1984 válasza Kenoby (#277) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nekem is van IP7250-es nyomtató pechemre meghalt a nyomtatófej (error üzenet nyomtatáskor, hiába mostam át) aliexpreszen vettem utángyártottat erre basszus a sárga szín nem megy át a nyomtatófejen :D
50.000 Ft egy új nyomtatófej.

Elsősorban azért vettem mert CD/DVD/Bluray nyomtatás is van.

Együtt érzek veled a problémával legyem az akármi is :(

(#279) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Nekem egy olyan kérdésem lenne biztos van aki nyomtatott már lemezre.
Van a lemez és meg van adva pl Verbatimnál ez.
Mediarange-nél ez
BD-R 21 illetve 118
BD-R 23 illetve 118

A 21 és a 23 gondolom a kis körre vonatkozik csak nem értem a mettől meddig tartó méretet. Ha 23-as lemeznél 21-est állítom be a CD-Labelprintnél akkor mi történne?

(#280) -=RelakS=- válasza Csabi1984 (#279) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkor olyan helyre is nyomtatnál, ami nem szívja fel a festéket, és jól elmaszatolnád.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#281) Csabi1984 válasza -=RelakS=- (#280) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :) Ez a távolság a középtől a nyomtatható felületi kezdésik lévő távolság?

(#282) -=RelakS=- válasza Csabi1984 (#281) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

ez a koncentrikus kör átmérője, ami a nyomtatható rész belső és külső részét jelöli.
Érdemes kisebbre venni, mint amit a lemezhez megadnak adat (mínusz 1-2 mm, a belső körnél meg plusz), mert nem sikerül a nyomtatható felületet középre pozícionálniuk minden esetben. A nyomtató sem feltétlenül találja el rendesen a lemezt.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#283) Csabi1984 válasza -=RelakS=- (#282) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ahha, köszönöm :) Igen azt láttam főleg a mediarangenél, hogy egyik oldalt közelebb húz a lemez széléhez míg vele szembe egy picit beljebb.

(#284) Kenoby válasza Csabi1984 (#278) üzenetére


Kenoby
tag

köszi a választ, azért még küszködök vele egy kicsit :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.