Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  C:\_restore (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Pala


Pala
veterán

Van egy kis gond: a c:_restore nevű mappácska (WinME-t használok) 61GB-osra nőtt a 80GB-os vinyómon (!!!). Manuálisan nem lehet letörölni, de akkor HOGYAN? Úgy tudom, hogy a Windows időnként biztonsági másolatokat készít ebbe a mappába, de ezt hogy lehet kikapcsolni????
Segítsetek, mert a vinyóm szektorai meg vannak számlálva, a könyvtár egyre csak növekszik...

(#2) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

A WinMe nekem nagyon bejött még mindíg ezt használom Win9X rendszernek.
Sokan szídják mint a bokrot valszeg azért mert nem végzik el a megfelelő upgrade-et rajta.
Egy System Restore Remover nevű progit kell beizzítani rajta amivel le tudod tiltani az összes felesleges Pcheatlh,restore stb. alkalmazást.
Ezek után nagyon király rendszer lesz belőle. :)
[L]http://www.definition-software.com/[/L]

(#3) Pala


Pala
veterán

Ez a progit pontosan mit csinál?
Eltakarítja a restore mappát és minden mást ugyanúgy hagy????
Mert akkor ez kell nekem!

(#4) CsendPenge válasza Pala (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ha ekkorára bírt hízni a restore, akkor feltételezem, hogy egy partícióban van az egész vinyo. A szoftveres dolog engem is érdekelne, de szerintem próbáld majd meg átszabni, te is jobban jársz.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#5) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Felrakod a vezérlőpulthoz rak egy ikont elindítod restart és eltűnnek a restore mappák ill. letiltja tehát később már nem generál ilyet a win.
Leszedi a pchealth-ot meg pár instabilitást okozó programot.
Nem kell félni nem ront/töröl le semmit csak a restore-t.
Nekem már régen ezzel az upgrade-el műxik az ME és nem okozott semmilyen problémát, a progi megbízható.

(#6) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Ja és ha újra 60 gigás mappákat szeretnél látni akkor vissza tudja állítani az eredeti állapotot a System Restore+Pchealth stb. programokat.
Mondjuk én ezt a funkciót még nem nagyon használtam. :)

(#7) Pala


Pala
veterán

Kösz!
De azért nem szeretnék újra 60gigás restore mappát:)
Nah, most jön az irtás, feltelepítem a progit.....

(#8) Pala


Pala
veterán

Kész, done, ready, megvagyok, letöröltem.
De micsoda egy óra volt ez: egy óráig törölte a 60gigát....
brrr. azt hittem, elszáradok a várakozásban:)

(#9) CsendPenge válasza Pala (#8) üzenetére


CsendPenge
őstag

Most már csak azt kéne megtudni, hogy menniy idő alatt tudja visszaállítani, és akkor teljes képet kapnánk a progi képességeiről :DD

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#10) delacroix


delacroix
csendes tag

Szerintem a legegyszerübb kikapcsolni a System Properties alatt, ott is a legutolso fülecske ha jol emlékszem vmi Advanced talán. Azt tudom, hogy azon a fülön van egy kis sárga háromszög felkiáltojellel. Ott lehet Fast write behindotbekapcsolgatni meg ilyenekt és a legalján van, hogy Disable System Restore. Szoval kikapcs és máris nem lesz system restore könyvtárad, igy megsporolod a kockázatát annak, hogy aza program másba is belenyuljon.

(#11) Flashcash válasza delacroix (#10) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Persze ott is lehet de nem túl optimális.
Én pl. többet nem tudtam belépni az adott menübe ahol kikapcsoltam.
A program meg jóval profibb módon teszi ugyanezt.
Ahogy leírtam már jó ideje használom ezzel a rendszert és semmi baja nem lett tőle. (1 év alatt csak kiderülne ha valami nem ok nem?)
A visszaállítást nem úgy értettem hogy a 60GB restore könyvtárat a semmiből hanem magát a Restore feature-t. Utánna már a winen múlik hogy mekkora könyvtárt generál. :)

(#12) Pala


Pala
veterán

Köszi mindenkinek! Nem is tudjátok milyen érzés, amikor az embernek van egy 80gigás vinyója, és ezen csak 20gigából tud gazdálkodni, mert nincs partícionálva (nem is akarom), formatálni meg nem igazán lehet, ha nincs CD-író, amivel kimenthetné a közel 20giga anyagot!!!

(#13) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Én ilyenkor adok neki egy WipeInfo-t. Az nem törődik ilyen apróságokkal hogy írásvédett meg rejtett file... :) Lezúzza úgy ahogy van! (A WipeInfo a Norton Utilities része)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#14) sh4d0w válasza Pala (#12) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Krisz: pedig jobban járnál, ha elpartícionálnád a 80 gigát, több okból is. Az egyik az, hogy ekkora partíció egybekezelésekor már a rendszeradminisztrációs terület olyan nagy lesz, hogy jónéhány megát, extrém esetekben töb tucat megát is elvehet a hasznos területből. Hozzáértők szerint az 5 gigás határ az, ahol még az adminisztrációs terület és a hasznos terület aránya megfelelő. Még egy ok: kisebb partíciókat sokkal könnyebb karbantartani. Végül: ha újratelepítésre kényszerülsz, akkor egy néhány száz megás partíciót (rendszerterület) könnyebb kezeéni, mint egybe 80 gigát. Így ha formatálásra kényszerülsz, nem vesztesz el mindent, csak a rendszerpartíciód adatait, de hát a formázást pont ezért csinálod... :)) Persze, ezek csak jótanácsok és kioktatni sem akarlak... vagy megfogadod őket, vagy nem :))

https://www.coreinfinity.tech

(#15) Sidaries válasza sh4d0w (#14) üzenetére


Sidaries
őstag

Maximálisan igazat adok neked. Én is particionálom a vinyómat az 1,3-as vinyóm óta. Most a 40-esemen van egy 17G-s rendeszer + Program Files, egy 19G-s Játék + Egyéb és egy 3G-s Swap és Install partíció. Eddig még ezt találtam el legjobban.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#16) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Elterjedt, és hasznos megoldás az is, ha az ember csinál egy 500-1000 megás system partíciót a Windowsnak, a maradékot pedig felosztja 15-20 gigás darabokra.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#17) launcser válasza Satan-Claus (#16) üzenetére


launcser
senior tag

szisztemnek 1 giga örült keviss .)
én is ferlvázolom daraboloteknikámat:
10 giga szisztem+gáma+program
maradék(50 giga jelenleg) stuff
kész
minek tovább darabolni..

tütüü

(#18) sulfur


sulfur
csendes tag

Bocsika, hogy közbeszólok. Én is Me felhasználó vagyok. CD írás rontások miatt voltam kénytelen kicsit körülnézni az op rendszer körül. Amúgy elég stabil a gép, de néha elrontotta a cd írást. Akkor vettem észre, hogy a restore az általam engedélyezett 200 M helyett 400 M felett van. A rendszer beállításai között hiába próbáltam a vindóznak elmagyarázni, hogy max 200 M-t használjon, pár perc vinyó kerregés után is az eredeti méret volt. Na, ekkor tiltottam le a rendszer visszaállító használatot. Azóta a lemez mőveletek is gyorsabbak. Ja, még valami. Elég nehezen lehet megnézni a restore mappa tartalmát, de a neroval sikerült. Szóval a szenyo ME az összes olyan mappát, filet amit a vinyóról töröltem, (pl cd-re írás után) mindet becsomagolva ide helyezte. Szal sztem érdemes letiltani. Ha gond van a géppel, úgyis mindegy, ha meg jó a gép, akkó meg minek.
Remélem, segítettem.

(#19) amdk7


amdk7
aktív tag

Én is használtam WinMe-t. Ha letiltjátok a System Restore-t, valóban sokkal gyorsabb. Én már eleve így használtam. Egyrészt, mert nincs szükségem, hogy mindenről bíztonsági másolatokat gyártson, és ezzel lassítsa a rendszert, másrészt, ha bíztonságra vágyom, akkor a következő képpen szoktam telepíteni:
Felrakom az Op.rendszert egy 1,5-2GB-os partícióra, mejd az összes progit, amiket használok. (Office; Utilok; +minden) Mikor fullra belőttem a rendszer lelkét, akkor készítek egy imaget a Norton Ghost-al. egy másik partícióra.
Ha pedig egy idő után már kezd ''megzakkani'' a Win, akkor adok a Ghostnak 5percet, és visszaírja az eredeti állapotot. (a belőtt rendszert)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#20) Robin


Robin
csendes tag

Én is Winme-t használok. Célszerű még a sima letiltáson kívül a start menü futtatásba beírni hogy msconfig. Itt pedig az indításnál a PChealth-ot unpipálni.

(#21) deepwell válasza Robin (#20) üzenetére


deepwell
aktív tag

igy miert nem jo ??? 5GB System1 52GB tobbi, (60 GB IBM) 5GB system2 152GB tobbi (2x80GB IBM raidban) :) nekem bejon, igaz szinte csak filmjeim vannak ! :)

Framerate is LIFE !

(#22) deepwell válasza deepwell (#21) üzenetére


deepwell
aktív tag

Bocs Robin !!! az elozot persze nem kimondottan neked akartam cimezni, csak ehhez a linkhez volt legkozelebb az egerem ! :)

Framerate is LIFE !

(#23) Robin válasza deepwell (#22) üzenetére


Robin
csendes tag

Nincs harag deepwell!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  C:\_restore (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.