Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Budapesten hol lehet önvédelmet tanulni? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) spotless


spotless
csendes tag

Járok futni, meg reggelenként majd edzeni, de szeretnék egy olyan sportot, aminek van haszna (övédelem), fejleszti a reflext, a gyorsaságot, kondicionál.

Karate, meg az ilyen ving csung fáng-ok kizárva az erQs keletei misztika, nagy japán jelvények, irásjelek, sárkányok miatt.

Kérlek irjatok valamilyen budapesti klub-ot.

.

(#2) Josh


Josh
tag

Hol lehet önvédelmet tanulni? Az utcán. Nagyon sok stílusban van olyan, hogy szabály. Ide nem szabad rúgni, oda nem szabad ütni. Az utcán nincsenek szabályok. Persze vannak olyan stílusok, ahol nincsenek szabályok, de ott nincs küzdelem, közelharc, úgyhogy ott nem tudod igazán kigyakorolni az ütéseket és rúgásokat, ahol pedig van harc, ott meg nem érdemes kezdőként agyonveretni magad hetente többször is akár. Úgyhogy én azt tanácsolom, hogy vegyél magadnak egy boxzsákot, képzeld magad elé az egyik haragosodat, aztán hajrá.

Persze ilyenkor mindenki megszól, hogy hol van az önvédelem mellől, a szellemi fejlődés? Sajnos azok az idők már elmúltak réges-régen, amikor még valamit szép szóval is el lehetett intézni, úgyhogy érdemes a nyers fizikai erőre helyezni a hangsúlyt.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#3) eddie303 válasza Josh (#2) üzenetére


eddie303
őstag

Szerintem pont hogy most kellene odaérjen az emberek gondolkodása, hogy megoldjon valamit erõszak nélkül is. Karatéztam én is, de ott nem arra tanítnak, hogy hogy verd szét az ellenségedet, hanem arra, hogy hogyan vigyázhatsz esetleg magadra. S az edzés alapelve is: Vigyázz a társaidra, és vigyázz magadra!

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#4) Josh válasza eddie303 (#3) üzenetére


Josh
tag

Teljes mértékben igazad van. Az önvédelemben benne van az is, hogy miután elháritottad a támadást, te is visszatámadsz. Jómagam is karatézom, és azt látom, hogy a nagyon sok karate ágban, ahol a szellemi fejlődésre is fektetnek egy nagy adag hangsúlyt, ott nem engedélyezik a küzdelmet. A küzdelem pedig abból áll, hogy megtámadnak, kivédem, visszatámadok. Nem hagyják, hogy a visszatámadást, is teljes mértékben kigyakorolják ÉLES helyzetben. Az egy dolog, hogy ütöm-rúgom a levegőt, de mi van akkor ha egy teljesen más mozgású ellenféllel kerülök össze az utcán, ahol azonnal kell alkalmazkodnom hozzá. Ezért fontos a zsák, mert annak több az ellenállása, mint a levegőnek, lehet vele mozgás közben is gyakorolni, továbbá a hajlékonyságot is javítja, és a sok gyakorlás után már nem fogod érezni a fájdalmat, és javítja az állóképességet.

Valóban nagyobb hangsúly kellene a szellemi fejlődésre, de csupán ezzel az utcán sajnos semmire sem mész. Már azt is szellemi fejlődésnek tartom, ha megtámadnak, az utcán, akkor nem ölöm meg a támadót, holott lenne rá lehetőségem, megrepeszteni a nyaki ütöereket, vagy kifordítani a szívbillentyűket, és megfordítani a vérkeringés irányát.

Még annyit mondanék, hogy az a lány, akit 15 évesen erőszakolnak meg, az rohadtul fog sz@rni a szellemi fejlődésre. Túlélés bármi áron.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#5) Integra válasza spotless (#1) üzenetére


Integra
titán

lemész az utcára:))
szigony utca rulz, lehet jókat futni, igazi olimpikon leszel a huszadik elfutásod után:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6) Integra válasza Josh (#4) üzenetére


Integra
titán

''Az egy dolog, hogy ütöm-rúgom a levegőt, de mi van akkor ha egy teljesen más mozgású ellenféllel kerülök össze az utcán, ahol azonnal kell alkalmazkodnom hozzá.''
ilyenkor van a nagy pislogás és a nagy pofon rosszabb esetben.
full contact nélkül hiába a nagy tudás sajnos:(
egyébként a legjobb szellemi fejlődés ha az ember küzdősportol -szerintem- hogy ha megtámadják és lehetősége van akkor úgy hatástalanítja az ellenfelet, hogy ne szenvedjen tartós károsodást.
teszem azt földre rúgod, ellököd, úgy hogy távol kerüljön tőled. vagy pedig úgy leszorítod hogy megálljatok és gondolkozásra bírd.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7) Horbal válasza Integra (#5) üzenetére


Horbal
őstag

Legyen mátyás tér és környéke:)) , javallott kopasz fejjel, gizda járással bevonulni és már lehet is gyakorolni a 110 gátat:)

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#8) Gambit válasza spotless (#1) üzenetére


Gambit
őstag

Szerintem eleve nem jó a kérdésfeltevés. Mert a sportban mindig vannak szabályok. Szóval Neked nem sport kell, hanem tisztán önvédelem, harcművészet. Pl. sok jót hallottam a Krav Magáról, de még nem próbáltam. Aikidót csinálom, de utcán még nem használtam. Kempo is hasznos lehet.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#9) Josh válasza Integra (#6) üzenetére


Josh
tag

Nem biztos, hogy ''full contact nélkül hiába a nagy tudás sajnos''. Ez segít abban, hogy ne legyen nagy arca.

Valóban az a szellemi fejlődés, hogy nem viselkedünk állatok módjára egy támadási helyzetben. Van egy mondás: Ha két tigris harcol, akkor az egyik megsérül, a másik meghal.

Sajnos, hogy vészhelyzetben képesek vagyunk egyből a nagyon veszélyes technikákat alkalmazni, és egy full contact közeget, ha valaki megszokik, akkor már talán jobban, és finomabban is tudja lereagálni.

Én mindenképpen javaslom otthonra a zsákot, vagy valami olyan eszközt és helyet, ahol szabályok nélkül teljes erővel tudsz gyakorolni.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#10) _az


_az
senior tag

Talán NINJUTSU, van is valami honlapja, tán [L]www.ninjutsu.hu[L] :DDD

Ott olyasmit óvastam, hogy nincs is erőnlét csak azt gyakorolják, ogyan törd ki mások karját... ;]

Amúgy vannak önvédelmi tanfolyamok is szvsz

az

(#11) koxx válasza spotless (#1) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha van egy kis időd olvasd el a topicindító kommentjeit [L]http://www.mportal.hu/?action=komment&base=col&id=150&gsid=caf3f96c158dce29cb6f328f9bf61e35[/L]

(#12) spotless


spotless
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. :)
Folyamatosan olvasom.

Sajna ha nincs ilyen klub, akkor nincs.

Majd veszek egy fémbetétes bakancsot, lerugdosom az elejéről a bőrt, és kimegyek VII-VIII kerbe tar fejjel bőrszerkóban úgy 21-24h között ....

.

(#13) scang válasza spotless (#12) üzenetére


scang
senior tag

azt nem tenném:(


egyébként tudom ajánlani a kickbox-ot
ezt csináltam pár évig és egész eredményes

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#14) eddie303 válasza spotless (#12) üzenetére


eddie303
őstag

Nem jó a bakancs, oda jó a lábadon levõ bõr, mi lesz veled, ha nem lesz rajtad bakancs? Meg kell tanulj a testeddel bánni, segédeszközök nélkül. Nézd csak meg, hogy hogyan rúg egy karatés vagy tae-kwon-do -s. Akkor meglátod, túgáshoz nem bakancs kell, csupán az kell, hogy lásd át, értsd meg amit csinálsz, tudj megállni rúgás közben a lábadon, s tudd, hogy melyik felületekkel rúghatsz a lábadból, hogy ne törd vissza a lábujjaid, stb. Olimpiai Tae-kwon-do-t ha néztél, elég tanulságos volt :)


[Szerkesztve]

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#15) spotless


spotless
csendes tag

Félreértettétek :)
Közel sem komolyan mondtam a VII-VIII ker.-t!

Nem verekedési technika miatt keresek ilyet, hanem a mozgás, illetve egy biztosabb magatartás miatt. Ha este bármerre kell mennem, és bizonytalan helyezt áll elő (Pesten ez nem ritka), ne kelljen rohannom, hanem érvényt tudjak szerezni akaratomnak, ha belém kötnek, pláne ha van mellettem valaki ....

.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Budapesten hol lehet önvédelmet tanulni? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.