Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Bloomfield i7 920, upgrade de mire? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Frozenstar


Frozenstar
csendes tag

Sziasztok,

2009 decemberében vettem egy 920-as 1366 i7-et, ami 3 évig boldogan szaladgált nálam 4.1Ghz-en, 1.47V feszültséggel.
Akkor be is fejeztem a témát, egyáltalán nem követtem, hogy melyik gyártótól mi jött ki azóta.
Sajnos úgy néz ki öregszik, az elmúlt fél évben elkezdett hibázgatni, úgyhogy visszavettem alap 2.67GHz órajelre.

A kérdésem: maximum 100e körüli összegből tudnék-e váltani olyan új processzor+alaplap párosra, amit már érezni is lehet?
Nem gyenge a 920, de 2008-as technika..

Néztem ezt az AMD FX8350-et, nyolcmagos négygigás gyárilag, 50e körül, ahhoz 30 max egy jó alaplap, és jó eséllyel 4.5GHz fölött elmegy. Jó lenne valami ilyesmi?

(#2) Frozenstar válasza Frozenstar (#1) üzenetére


Frozenstar
csendes tag

Senki sehol?

[ Szerkesztve ]

(#3) CoolMan válasza Frozenstar (#1) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

A kérdésed a Milyen asztali gépet vegyek? - Olvasd el az első hsz-t! topicban tedd fel.
Legközelebb kérlek, ne nyiss új topicot hanem , használd a keresőt, mert szinte minden kérdésnek van topicja.

Idézek az alapelvekből.
ha topikot nyitsz:
"kerüld a felesleges topicnyitást. Egyszeri problémának ne nyiss topikot, különösen, ha van gyűjtőtopikja. A kis topikok hamar elsüllyednek, ráadásul igen kicsi az esély, hogy a téma szakértői észreveszik. A nagy gyűjtőtopikokban viszont általában megtalálhatóak. Vannak tematikus topikjaink (pl. "Azonnali kérdések" (szinte minden témakörben), Motoros topik, Digitális fényképeim stb.) próbáld mondanivalód első körben azokban megosztani A felesleges topicokat a moderátorok / házigazdák zárni fogják!"

Ezt zártam.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Bloomfield i7 920, upgrade de mire? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.