Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Biztos, hogy jó az az xp?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bencom


Bencom
senior tag

A haverjaim áradoztak (anno) a Windows XP- ről, de nekem többször is meggyült vele a bajom. Ami ebből idetartozik, az az, hogy nem ismerte fel a Scannert, és a nyomtatót...(?).:O

A nyomtatóm az hevlett pacard...
A Scanner... ööö...Primax 4800.

Egyik se működik, pedíg sok hasznát venném, és a faterom ragaszkodik az XP-hez...

Mit Csináljak?!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#2) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Esetleg a gyátók honlapjáról drivert megpróbáltál letölteni?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3) I_Am válasza Bencom (#1) üzenetére


I_Am
veterán

[L]http://driverguide.com[/L] keress drivert XP alá.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#4) L3zl13 válasza Bencom (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem tudott hozzá drivert rakni, vagy azt sem ismerte fel, hogy rá van dugva valami?

Aki hülye, haljon meg!

(#5) Bencom válasza Gh0sT (#2) üzenetére


Bencom
senior tag

Látod, driverrel még nem próbálkoztunk...:U

Külön kell XP_hez?(Tiszta sz*r!)

Már így is töltök le valamit, ha még ez is... Itt halok meg a gépem előtt!:O

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#6) Bencom válasza L3zl13 (#4) üzenetére


Bencom
senior tag

Jó kérdés... én annyira nem foglalkoztam vele.. asszem, hogy nem is találta meg a rákötésnél sem... Vagy igen?Passssz!

Miért, mit kell tenni, ha ott sem ismeri fel?

Mellesleg már régebben volt használva, úgyhogy nem lehet attó, mert egyszerűen sz*r...Vagy igen?...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#7) Keitaro válasza Bencom (#5) üzenetére


Keitaro
addikt

Az XP ismer rengeteg dolgot alapból ami akkor volt kint mikor az XP kijött (az nem ma volt)
Szóval ezért kár hibáztatni, főleg, hogy a friss driver úgysem árt :)

(#8) rog válasza Bencom (#6) üzenetére


rog
addikt

biosban usb engedélyezve van?

(#9) Bencom válasza rog (#8) üzenetére


Bencom
senior tag

Asszem...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#10) Bencom


Bencom
senior tag

Na most mennem kell, de várom az ötleteket,előreis kössz!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#11) rog válasza Bencom (#9) üzenetére


rog
addikt

hát így elég nehéz lesz kitalálni mit csinálsz roszull.. :)

(#12) Bencom


Bencom
senior tag

Jó, hát mondom, hogy nem értek hozzá, ha értenék, akkor nem nyitottam volna róla topicot...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#13) Bencom válasza I_Am (#3) üzenetére


Bencom
senior tag

Sorry, de nem tudok angolul(németet tanulok) és az a honlap full angol:U

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#14) qpakcovboy válasza Bencom (#12) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Egy jó konfiggal és egy kis (nemsok) konyítással az XP-t elég jól lehet már használni, 98-hoz képest ég és föld!!!!

(#15) Bencom válasza qpakcovboy (#14) üzenetére


Bencom
senior tag

Én inkább a MILLENIUMBAN vagyok otthon...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#16) sirály12 válasza Bencom (#15) üzenetére


sirály12
őstag

Pég az xp jobb mint a millenium. Tanusítom. Nekem volt mindkettő és a millenium nagyon gyorsan repült a gépről az összes marhaságával együt.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#17) kirkri


kirkri
addikt

Nekem stabil volt a Millennium is, de az Xp akkor is jobb. Bár az első széria nagyon sz@r volt ebből is, de szerintem az XP+SP1 Professional már nagyon tuti.

21 éve a Prohardveren! ™

(#18) qpakcovboy válasza kirkri (#17) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Az, hogy mikor kezd el fagyogatni meg kékhalál az a használattól függ, a melóhelyemen van egy pentium egyes gép amin már lassan négy éve ugyan az a rendszer van és semmi baja, mindenki csak worl-re meg excellre használja

(#19) Bencom


Bencom
senior tag

Hát igen...
De én nem azt mondtam, hogy az xp-vel van a hiba, de én megszoktam a milleniumot.
Mellesleg annak az ''asztala'' van beállítva, mer nekem az xp-é nem jött be...

Ja és miért van az, hogy egy csomó játék nem indul el rajta, míg a régebbieken simán ment... ilyen például az Age OF Empires 2(pedíg az tök jó játé volt..)
Meg is van nekem két példányban, de nem tudum használni:O

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#20) Bencom


Bencom
senior tag

UP?

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#21) kirkri válasza qpakcovboy (#18) üzenetére


kirkri
addikt

Hát, aki tőlem több dologra használja a gépét, akkor annak minden elismerésem. De azt el kell ismernem, hogy sok cimborámnak nem jött be anno.

21 éve a Prohardveren! ™

(#22) Bencom


Bencom
senior tag

Up?

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#23) Bencom


Bencom
senior tag

Még ötletek?

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#24) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

up

(#25) Bencom válasza _Volkovy_ (#24) üzenetére


Bencom
senior tag

Én is épp ezt akartam mondani!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#26) Bencom


Bencom
senior tag

Na jó, hát nem lettem okosabb...:YHEEEEEELP!:Y

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#27) +Bence+ válasza Bencom (#26) üzenetére


+Bence+
tag

Ne haragudj, de ilyen nagy homályban elég nehéz segiteni... :F
Szerintem ugy jarsz a legjobban, hogy megfogod egy ismerosod kezét, aki ert a gepekhez es megcsinaltatsz vele mindent. Forumon keresztul nem lehet igy.
Gondolj bele! Tegyuk fel, hogy nem indul a kocsid es abszolut nem ertesz hozza. Akkor hogy fog segiteni neked valaki forumon keresztul? Kismillió oka lehet, amit a reszletek nelkul nem lehet megoldani.

Felhasználói hiba: Kérem cserélje ki a felhasználót és nyomjon le egy gombot!

(#28) Bencom válasza +Bence+ (#27) üzenetére


Bencom
senior tag

Ó!
Hát kössz, de itt senki nem ért hozzá, mellesleg legalább mi Bencék összetarthatnánk!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#29) Daniell válasza Bencom (#28) üzenetére


Daniell
csendes tag

Ha Millenneum-ban otthon vagy tudnod kellene ,hogy fell kell installálnod egy drivert az eszközkezelőben látod kérdőselesen ha ezt nem tetted meg.
Áram van?

Van amikor egy szivar csak egy szivar (Freud)

(#31) Den válasza Bencom (#28) üzenetére


Den
veterán

na szedd össze magad végre, és írd le normálisan, milyen konfig milyen nyomtató, mit, hogy csináltál vele, és ennek milyen eredménye volt, mert ez így csak bohóckodás.

www.simson4t.hu

(#32) fügike


fügike
senior tag

A Primax scannerekhez úgy tudom TWAIN driver való XP alá, ami nagyon sok scanner-hez használható! Keress rá a Google-n, meg fogod találni!

Boci-boci tarka!:D

(#33) Bencom válasza Daniell (#29) üzenetére


Bencom
senior tag

Hallottál már arról, hogy PLUG & PLAY?
Mert eddíg így ment, most meg sehogy sem hajlandó.

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#34) Bencom válasza Den (#31) üzenetére


Bencom
senior tag

A Config az E-mailnél le van írva, és nem csináltam vele semmit...(még)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#35) Bencom válasza fügike (#32) üzenetére


Bencom
senior tag

Jó, megnézem...:D

Ja, ez :D az aláírásodnak szól.
nagyon állat!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#36) Dufresne


Dufresne
addikt

A gyártók honlapjáról szedd le az Xp-s drivereket, tedd fel és csókolom:C

(#37) Bencom válasza Dufresne (#36) üzenetére


Bencom
senior tag

www.primax.com
www.hewlettpacard.com?
Az a baj, hogy nem tudok angolul.

Nagy hiba:U

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#38) Den válasza Bencom (#37) üzenetére


Den
veterán

Na, komolyan mondom, ha nem írod le normálisan a dolgot, bezárom ezt a cirkuszt

www.simson4t.hu

(#39) Daniell válasza Bencom (#33) üzenetére


Daniell
csendes tag

Nem még nem hallottam róla! Mond el légyszives mi az! :(((
Itt nálad sokkal hozzáértőbb emberek vannak. Nem vagy abban a pozícióban ,hogy oktathass bárkit is, amíg egy kérdést sem tudsz feltenni

Van amikor egy szivar csak egy szivar (Freud)

(#40) Bencom válasza Daniell (#39) üzenetére


Bencom
senior tag

De hát mondom, hogy eddíg nem kellett vele semmit csinálni, magától felismerte, most meg a gyári Driver-t sem fogadja el hozzá.
Mást nem tudok na:(((

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#41) faster válasza Bencom (#40) üzenetére


faster
nagyúr

Elképzelhető, hogy régi a hardver, és a gyártó nem csinált hozzá XP-s drivert, amit a Microsoft belerakhatott volna az XP telepítőjébe, vagy van hozzá driver, csak későn készültek el vele, mikor már az XP megjelent. Ebben az esetben letölthető driver után kell kutakodni. A 98-ME driverek általában nem jók az XP-hez.

[Szerkesztve]

(#42) Dufresne


Dufresne
addikt

Na innen tudod a drivereket leszedni. Mivel nemtudom milyen a HP nyomtatód van, ezért itt azt már te válaszd ki:)
HP: [L]http://h20180.www2.hp.com/apps/Nav?h_pagetype=prodhomes&h_lang=en&h_cc=us&h_product=236252&h_page=hpcom&cc=us&lang=en[/L]
Primax: itt 2 file van.
az exe-t simán futtasd le, ez a telepítő: [L]http://members.driverguide.com/driver/detail.php?action=download&driverid=88511&recheck=1[/L] Itt lehet fog előtte kérni nevet, meg jelszót, akkor név: driver1 password: all
És mielőtt arra az alső download-os hosszú szörke kapcsolóra kattintanál a bal felső sarkában lévő üres helyre be kell írni azt a 3 betűt, amit mellette látsz:)
aztán szedd le ezt a file-t is, ugyanúgy, mint az előzőt: [L]http://members.driverguide.com/driver/detail.php?action=download&driverid=80234[/L] Ez leszed 1 twain_32.dc nevű file-t, amit másolj be a windows/twain_32 könyvtárba és utána menni fog a dolog.
Amúgy ehhez a 4800-as szériához a primax honlapján nics driver, mert nemtudom miért, de 3.1-es winhez még van:D

(#43) Dufresne


Dufresne
addikt

Ezek után persze restartés utána a scannert próbáld meg elindítani a xp beépített scannerével, vagy egyéb scannelést támogató progival, pl word.
Ha ez így esetleg nem működne, akkor telepítsd fel ezt: [L]http://www.mustek.com/download/driv_scanr/english/drivers/library/up_libv13.EXE[/L]
Ez 1 mustek scanner dirvere, de állítólag megy vele, ha install közbe azt ugatja, hogy vlaami dll-t nem tud installálni, mert használatba van, azzal ne törödj, simán tovább kell lépni rajta:)

(#44) c41r0^


c41r0^
őstag

Lehet, hogy nincs fenn a servicepack1, WinXP alatt csak SP1-el van USB támogatás, és ezek után el fog indulni a Plug&Play USB-ről. Persze SP1 nélkül is lehet USB, de akkor az alaplappal kapott CD-ről tedd fel az USB drivert (de SP1 még mindig jobb, mivel frissíti az op.rendszer magját frissebb verzióra). Sőt ajánlott a http://windowsupdate.microsoft.com/-ról minden frissítést letölteni a Windowshoz.
Ezek után az eszközkezelőben az eddig sárga felkiáltójellel jelölt USB ROOT HUB, vagy USB DEVICE nem lesz problémás.

Ha installálva vannak az USB eszközök, akkor viszont driver kell a kicsikéknek.

(#45) Dufresne


Dufresne
addikt

SP1-el lesz az usb 2.0 támogatás elérhető, addig az 1.1-et az XP alapból tudja, szóval usb támogatás addig is van.
Az összes updatet meg szvsz nemérdemes felrakni, elég az SP1, meg pár frissítés blaster, meg sasser ellen.

(#46) c41r0^ válasza Dufresne (#45) üzenetére


c41r0^
őstag

Természetesen a 2.0-ra gondoltam én is.
Elméletileg minden USB 2.0 szabványos hardver támogatja az 1.1-et, hiszen ez előbbi szabvány. De ki tudhatja?

Nekem pl. az eszközkezelőben csak a ROOT Hub volt OK SP1 nélkül(ill. driver nélkül), az alaplapi USB nyílt gazdavezérlő csak SP1 telepítése után működött korrektül.
Ezért írtam.

(#47) Dufresne


Dufresne
addikt

a scanner tuti nem támogatja a 2.0-t, mert sztem amikor az kijött még meg sem volt a szabvány rá:)
Nyomtatóját meg nemtom milyen...

(#48) joysefke válasza Bencom (#1) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Édes istenem....
''Az XP azért nem jó, mert nem ismeri fel a nyomtatót, scannert...''

Gondolom linuxal még nem próbálkoztál :))

(#49) joysefke válasza Bencom (#15) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ahha, a millenium a jó oprencer...

(#50) Gambit válasza Bencom (#33) üzenetére


Gambit
őstag

És te hallottál már arról, hogy azt inkább PLUG & PRAY -nek hívták már a kezdetek kezdetén is, mert ötletnek jó volt, csak a gyakorlat nem mindig követi az elméletet. Biztos kihagytad a PRAY részét... :D

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Biztos, hogy jó az az xp?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.