Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Bios kerdes (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sebaj


sebaj
tag

Sziasztok!

Talaltam 2 beallitast a biosban, amikrol nem igazan tudom mire jok: DRAM burst length, illetve queue depth. Elobbit ha 4-rol 8-ra teszem varhato vmi teljesitmeny novekedes?:) Masodik esetben 2-rol 4-re valtas eseten hasonlo? Gep: athlon xp 1700+, soltek sl75drv2, 512 mb pc2100 cl2 ram, no tuning:) A masodikat mar leteszteltem aidaval ott az irasi tesztnel lasabb volt a 4-es queue depth, mint a 2. A burst length novelese talan egy kicsit javitott a tesztekben.

elore is kosz.

(#2) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Alaplapi leírásban nincsenek ezek benne? Mert általában van egy fejezet ami kivesézi a BIOS beállításait...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3) sebaj válasza Agyzuzo (#2) üzenetére


sebaj
tag

sajna nincsen benne, meg felsorolva sem nemhogy mire lenne jo:)

(#4) khalox válasza sebaj (#3) üzenetére


khalox
őstag

A második az elvileg arra jó, hogy adott művelet végrehajtás előtt mennyi utasítást tehet várakozólistára, és ha kész a végrehajtásra, akkor az egész cuccot küldi (tehát ha nem kettőt pakol, hanem négyet, akkor elvileg gyorsabbnak kellene lennie, mert akkor mind a 4 elmegy egyszerre végrehajtásra).
Instabilitást okozhat vs sebesség. Fura, hogy 4-gyel lassabb volt...
Az elsőre passz.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Bios kerdes (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.