Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Bios flashing (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dobi


dobi
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy gondom: olyan flash progi kellene, ami univerzális...
mindenféle BIOS-hoz jó és nem nézi az alaplap és a régi BIOS típusát hanem azt égeti be amit én mondok neki!

Van ilyen progi, és ha igen honnan tudom letölteni?

(#2) dobi válasza dobi (#1) üzenetére


dobi
aktív tag

Up!

(#3) Borosz válasza dobi (#2) üzenetére


Borosz
senior tag

Igazából én nem nagyon találkoztam még ilyen progival. Próbálgatni kell a régebbi Award vagy AMI bios flash progikkal, hogy melyik kevésbé érzékeny a flash fájlba ágyazott adatokra.
Én régebben csináltam ilyet nagyon soxor. Inkább az AMI flash progikat próbálgasd abból is az 535-ös verziót, de van több verzió is, ami erre a célra használható ... ha jól emléxem. :U

(#4) Gorneck válasza dobi (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Ez azé érdekes! Min töröd a fejed? Avass már be légyszi!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#5) demagóg válasza dobi (#1) üzenetére


demagóg
aktív tag

Egy újabb fajta univerzális eprom égető mindent éget. Ha van a közelben valakinek, akkor az mindenre megoldás. Én is azt használom.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#6) And válasza dobi (#1) üzenetére


And
veterán

Üdv!
Szinte biztos, hogy ezt csak szoftveres úton sosem lehet megoldani. Ahány alaplap, annyi bios-chip, ahány chip, annyiféle égetési eljárás, méret, stb. Tényleg egy égető készülék a megoldás, amnnyiben jó sokféle eeprom/flash-típust ismer.

(#7) Gorneck válasza And (#6) üzenetére


Gorneck
titán

Hát igen...ezzel egyetértek!

Gorneck#1239

(#8) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ilyen program nemigen van. amugymeg vigyázz azzal hogy azt égetsz bele, amit akarsz, anélkül hogy az alaplapot megkérdeznéd, ő is akarja-e:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) dobi


dobi
aktív tag

Az a helyzet, hogy van egy alaplap amiben elcseszték a BIOS-t, és nekem van egy használaton kívüli alaplapom (persze másik típus, de ua a BIOS IC) és ilyen menet közbeni IC kiszedéses és berakásos flash-re gondoltam, de nem akar menni! mert szól, hogy rossz (nem hozzá való)!

Help!

EPROM égetö nincs a közelben (és ui lap sem), milyen megoldást javasoltok?

(#10) Borosz válasza dobi (#9) üzenetére


Borosz
senior tag

Hányfajta progival próbáltad már?
Mondtam, hogy nekem már többször volt ilyen problémám és sikerült +oldani.
Pl:
Egy KG7 biosát írtam bele egy másik 2Mbit-es IC-be egy DTK PII lappal. :D
Hibátlanul sikerült.
Úgy emléxem, hogy AMI 535-ös verziójú progival sikerült, de próbálgatni kell többet is.
Csinálsz vagy 4-5 boot floppyt és min1ikre ráteszed a bios fájlt meg vagy 2-3 író flash progit aztán próbálgatod melyikkel sikerül.

(#11) mr_ricsi válasza dobi (#9) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Award vagy AMI biosról van-e szó, és mindkét alaplapban egyformán Award vagy AMI van-e?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12) dobi válasza mr_ricsi (#11) üzenetére


dobi
aktív tag

AWARD mind a kettő...

Az egyik egy Mercury KT266-os lap (ebbe van elszállva a BIOS) és egy penya II-be próbáltam menet közben cserélni és flash-elni de nem égette bele...

...az újabb BIOS IC-be (ami a rossz) viszont bele tudtam égetni a penyáét...

most keresgélek régi flash-elő progikat!!!

(#13) dobi válasza dobi (#12) üzenetére


dobi
aktív tag

Nem találtam használható cuccot, úgyhogy továbbra is help...

(#14) And válasza dobi (#13) üzenetére


And
veterán

Az IC-k típusa pontosan megegyezik? A flash-image fájl külön hozzáférhető mindkettőnél, és a méretük megegyezik? Még ha mindezek rendben is vannak, az szokott a probléma lenni, hogy az awdflash program bios-verziótól függően írkál csak bele a flash-be. Az újabb flash-chipek blokkszervezésűek (pl. 4Mbit = 8 blokk * 64kbyte), és az alaplapok is olyan módban programozzák a biost, hogy egyszerre csak egy blokkot törölnek és írnak. Amelyik blokkhoz nem fog hozzányúlni, azt nem is törli ki. Ezért szokták néha verzióváltáskor leírni, hogy nem tudsz visszatérni a kirábbi verzióhoz, mert a biosverziók nem mindig ugyanazon blokkok cserélését jelentik a teljes chipen belül. Egy sima frissítéskor jól követhető, színekkel jelzett ábrán mutatja az awdflash, hogy mely részeket programozza újra, és amelyekhez hozzá sem nyúl.

(#15) Borosz válasza dobi (#13) üzenetére


Borosz
senior tag

Ment egy mél egy csokor flash progival. 822. asszem az a jó...

(#16) mr_ricsi válasza dobi (#12) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A penyós alaplapban a biosban a Chipset Features Setup Menu oldalon a System BIOS Cacheable opciót kapcsold Enabledre, és a frissítést ne parancssorból próbáld meg, hanem lépj be az awdflash menüjébe, és onnan próbáld meg.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#17) Borosz válasza mr_ricsi (#16) üzenetére


Borosz
senior tag

Úgy néz ki, hogy boldogult a küldeményemmel. :C
Várjuk a fejleményeket!

(#18) westlake


westlake
félisten

univerzalis progi nincs, viszont en mar megoldottam, hogy azonos ic-be mas alaplap biosat beegettem.
tehat gyakorlatilag award biossal megoldhato a dolog, a tobbivel meg nem probalkoztam...

abit th7II raidben megirtam egy msi ddr-es lap biosat

[Szerkesztve]

Play nice!

(#19) dobi válasza Borosz (#17) üzenetére


dobi
aktív tag

Köszönöm a progikat, minden király megoldódott a problémám!!!

(#20) Borosz válasza dobi (#19) üzenetére


Borosz
senior tag

:C

(#21) sky77 válasza westlake (#18) üzenetére


sky77
aktív tag

Most, hogy már réges-régen megoldódott a probléma nem igazán akartam ide uppolni, de talán mégis van ilyen progi (érdekesség képpen): [L]http://www.uniflash.org/[/L]
UniFlash névre hallgat, forráskóddal együtt letölthető. Hogy tényleg műxik-e, azt nem tudom (próbálgassa az aki nem félti a lapját). Ismeritek?

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Bios flashing (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.