Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dnacrew


dnacrew
tag

Mi határozza meg, hogy egy billentyűzetnél hány gombot lehet lenyomni egyszerre? Mert 2 napja vettem egy új logitech bill.-t és far cry közben 2 (forward + run) gomb egyszeri lenyomása után pár mp múlva már csipogott a gép, és oldalra már nem is ment. :Y

A régi billem simán bírta a 4-et is. ctrl+w+d+g és egyszersem csippant.

Mi határozza meg, hogy mennyit lehet megnyomni egyszerre? És a sorrend miért nem mindegy, mert van amikor más sorrendben 3 gomb is megy (egy darabig). Ne már, hogy a billenytűket is már lassan válogatni kelljen...

Valaki aki okos világosítson fel...

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#2) dnacrew


dnacrew
tag

up!

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#3) dnacrew


dnacrew
tag

ne már, hogy senki nem tudja... valaki biztos tud valamit! ;)

ez egy up

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#4) [Kovi]


[Kovi]
tag

Nem hiszem hogy ezt buffer túlcsordulásnak lehetne nevezni.. amúgy nemtudom hogy van-e összefüggés, de mind2 bill-nek ugyen olyan a csatlakozása szal usb / ps2, illetve vezetékes / vezeték nélküli?

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#5) c41r0^ válasza dnacrew (#1) üzenetére


c41r0^
őstag

Én azt szűrtem le, hogy PS/2-es bill.eknél ez bizony bill. függő. Ugyanis nekem is volt egy régi Rock 105 gombos magyar bill PS/2-es, most meg van Chicony multimédiás 105 gombos Ps/2es. Előbbinél semmi gond nem volt, a Chiconynál viszont ha egy numerikus és két másik bill. van benyomva, akkor másra már nem reagál. pl. CS-ben a KP-INS (numerikus 0) a secondary fire, és a nyilakkal játszom. Magyarul ha nyomva tartok egy előre-jobbra-stréfet, akkor közben nem reagál a KP_INS-re.
Viszont nem csippant, tehát nem buffertúlcsordulás sztem.
Adtak hozzá drivert, de így sem, úgy sem jó :( (a driver egyébként csak a multimédiás kiegészítőgombok felismerésére van, úgy érzem, mert a billentyűdefiníció az eszközkezelőben nem frissült)

[Szerkesztve]

(#6) Efreet válasza c41r0^ (#5) üzenetére


Efreet
senior tag

bizony, hardverfüggő - nem véletlenül kereste anno az összes mortal kombat-os a BTC billentyűzeteket, az bírta a sokgombegyszerre dolgokat :) valószínüleg a beleírt érzékelőszoftver dolga...

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#7) Amigo78 válasza Efreet (#6) üzenetére


Amigo78
senior tag

Bizony bizony hardverfüggö nagyon is

(#8) dnacrew


dnacrew
tag

Köszönöm a válaszokat!

ehh... ettől féltem :(

Akkor kövi kérdés: ki tudja melyik billentyű bír min. 3-4-et egyszerre?

Kezdem a sort:

-Genius KWD-205 ps2 vezetékes: 4 bill. (ez előtti, de tönkre ment a space, meg mocskos volt már mint az állat)
-Logitech Internet Keyboard y-st39 ps2 vezetékes: 2 bill :( (ez van most)

[Szerkesztve]

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#9) NEOX


NEOX
csendes tag

Hali!
Nekem is ez a gondom, hogy pl. a Toca Race Driver osztott képernyőn nálam símán fut, mindenféle billentyű-összeakadás nélkül, haveromnál pedig egy kanyart nem lehet bevenni, mert ha sok gomb van benyomva, akkor nem lehet kanyarodni. Viszont ennek ellenére nálam az F1 Racing Championship-et nem lehet játszani osztott képernyőn, épp az említett hibák miatt. Szóval mit csináljak? Vegyek másik billentyűzetet? Esetleg valahogy nem lehet megnövelni a billentyű bufferét a Windows alatt?
HELP!

NEOX

(#10) Zedisdead


Zedisdead
csendes tag

Ide egy Mortal Kombatost, én úgysem billentyűzettel játszom :)

Zed<-_->

(#11) Zedisdead


Zedisdead
csendes tag

Ide egy Mortal Kombatost, én úgysem billentyűzettel játszom :)

ááááááááááá nem akartam kétszer!!!

[Szerkesztve]

Zed<-_->

(#12) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

ut-zás közbe sose csordult még tulll.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#13) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Nálunk is osztottképernyős autóversenynél volt ilyen gond, meg esetleg Fifa-nál. (Jobbra + fel + fut + lő) Ehh....

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#14) dabadab válasza c41r0^ (#5) üzenetére


dabadab
titán

Minden billentyuzetnel bill fuggo, ugyanis a PC-s billentyuzetek ugy mukodnek, hogy igazabol egy kis szamitogep van bennuk, ami a lenyomott billentyuk alapjan kuldi a kodokat at a droton - es hat attol fuggoen, hogy hogy sikerul ezt HW+SW szempontbol implementalni, attol fugg, hogy hany egyszerre lenyomott billentyut tud jelenteni.
A Commodore 64 ilyen szempontbol sokkal jobb volt, ott egy 8x8-as matrixba voltak szervezve a billentyuk, es szepen lehetett latni, ahogy az egyes billentyukhoz tartozo bitek valtoztak :)

DRM is theft

(#15) Superman


Superman
nagyúr

Ez mind rendben is van, elolvastam a hozzászólásokat, de az én esetem még cifrább. Én nem UT-zek, nem nyomok le egyszerre 4-5 billentyűt a keyboardon, mégis probléma van vele.

Akkor jelentkezik, ha csatlakoztatom az alaplapi USB portba a kormányomat, bár néha akkor is egyszerűen megbolondul, ha az asztalról leteszem a PC tetejére. Elkezd sípolni, csipogni és természetesen az egér, ilietve a képernyő is lefagy, megmerevedik az idejére. Van amikor magától megszűnik, van amikor mozgatásra, de van, amikor csaka gép újraindítása segít, néha az sem.

A billentyűzet egy ITRust multimédiás billentyű rádiós egérrel és jól funkcionál, kivéve ezt. Mi lehet a megoldás?

(#16) pallmallka


pallmallka
tag

Az lenne a kérdésem h valaki tudja-e h a Logitech Cordless Desktop for Bluetooth szetben található bill. mit bir ilyen szempontbol? Most mekk ausztriába és nem szeretnek kidobni csak ugy 100 EURO-t ha utanna nem tudok jáccani akkor megut a guta:)

Szal tapasztalatokat várok:) THX

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a bináris számrendszert és aki nem...

(#17) Superman válasza Superman (#15) üzenetére


Superman
nagyúr

Senki többet?

(#18) pallmallka válasza pallmallka (#16) üzenetére


pallmallka
tag

Jah és akit érdekli esetleg a fenti cucc annak took hozni 115 EURO-ért. (28750FT)
(15 EURO= ennyivel beszáll az utiköltségbe:) )
Logitech Cordless Desktop 4 Bluetooth = Bill, MX900 egér, Tölt, Aksi, Bluetooth Hub (www.logitech.hu) 5év gar!

[Szerkesztve]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a bináris számrendszert és aki nem...

(#19) eddie303


eddie303
őstag

Emlékszem, ismerõs használt annak idején 4486/66 mellé régi AT-s billentyũetet, aszem 83 vagy 84 gombosat. Kérdeztem, hogy miért? Azt mondta, hogy Mortalban akár rá is könyökölhettél az egészre, ha a numpadot nem könyökölted le, lehetett azon a részén még játszani. S ezt ki is próbáltuk. Már csak az a kérdés, hogy melyik múzeumban lehet ilyent még kapni? Mert AT->PS2 átalakító kerül még...

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#20) Tottu


Tottu
senior tag

És az mitől lehet hogy pl: a NFS-ben egyszerre nyomom a gázt+nitrot+kanyarodok jobbra.Ez tökéletsen müxik.DE amikor ballra akarnák kanyarodni akkor az már nem müxik. :(
Ötlet?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#21) L3zl13 válasza Tottu (#20) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Egy adott billentyűnél lehet, hogy 3 vagy 4 gomb működik egyszerre, és másik 3-4 viszont nem. Billától függ, hogy milyen kombók mennek egyszerre, és milyenek nem.

A gyártók részéről viszont bunkóság, hogy nem tudnak ilyesmire odafigyelni. Nem mintha a billa olyan összetett cucc volna, hogy ne lehetne könnyen megoldani szvsz.

Aki hülye, haljon meg!

(#22) Tottu válasza L3zl13 (#21) üzenetére


Tottu
senior tag

Olvastam hogy a C64-nél megtudták csinálni rendessen, akkor mé nem tudják manapság megcsinálni!?mind1, gondolom ebből is pénzt akarnak szerezni.Aki játszani akar az vegyen drágábbat mindenből.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.