Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Betores helyi halozatrol?? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Fitta


Fitta
csendes tag

Sziasztok!
1.,Bocs az ekezet nelkuli irasert,kulfoldon vok,nincs ekezetes bill....
Naszoval az a problemam,hogy olyan progira lenne szuksegem ami fullra kepes azonositani betoreseket belso halozatrol,mivel nehany kedves kollegam adatokat probal lopni,ill rosszindulatu dolgokat felrakni.....
Szeretnek valami olyat amivel bizonyitani is tudnam a betorest es az adatlopast is....
Ha valaki tud ilyenbe segiteni kerem tegye,mert fontos lenne....
Koszi!!

(#2) Sanya válasza Fitta (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

tűzfalnak hívják.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) Fitta válasza Sanya (#2) üzenetére


Fitta
csendes tag

ennyire azert nem vagyok lama....:DD
olyasmi kellene ami belso halorol jovo betorest is azonositana,vagy a forgalmat (probalkozast is) regisztralna kiosztott ip szerint....

(#4) Adi válasza Fitta (#3) üzenetére


Adi
senior tag

Esetleg próbálj meg egy Snortot felhúzni, az elég jó.

ldm start-reconf primary

(#5) Flashy válasza Fitta (#3) üzenetére


Flashy
veterán

na erre mindre jó a tűzfal :) csak ne a windows beépített tűzfalát használd hanem valami külső progit, aminek vannak beállítási lehetőségei is meg rendes logja. tűzfalas topikban olvashatsz ajánlatokat, én zonealarmot és keriot mondanám.

(#6) Fitta válasza Flashy (#5) üzenetére


Fitta
csendes tag

Koszonom!
Megprobalok valami kulsot.....
Tudok valamelyikkel dokumentalni,es visszakovetni adatforgalmat?
mivel bizonyitanom kellene a betorest....ez lenne a cel.....;]

(#7) Szőrös  válasza Fitta (#6) üzenetére


Szőrös 
veterán

legtöbb tűzfalnál van lehetőség logolásra így fileba szépen kiírja az összes eseményt.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#8) Flashy válasza Fitta (#6) üzenetére


Flashy
veterán

amennyiben egy sima szöveges vagy html logot elfogadnak mint bizonyíték akkor igen (cégnél belsőleg gondolom elfogadják, bíróságon nem tudom).

(#9) Rez_Grof válasza Fitta (#6) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Fogod és egy KeriotBővebben: link ráállitasz a server belső lábára, elég jó logja van, meg portra, ip-re, protokolra tud szabályt létre hozni.
Innen meg választasz valami packet sniffert Bővebben: link

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#10) Fitta válasza Flashy (#8) üzenetére


Fitta
csendes tag

`Csak` cegen beluli dolgokra kell,nem hiszem,hogy barmilyen lehetoseg lenne nagyobb dolgokra...Epp eleg lesz a cegen belul szembesiteni a `kedves` kollegakat a dolgaikkal....
THX!

(#11) NoNick


NoNick
tag

Segítséget kérnék én is, hasonló a problémám, csak ezért nem akartam külön topicot, elnézést kérek a topicgazdától.
Szóval egy olyan progi kellene, ami kiírja/naplózza/ etc azt, hogy a gépemet melyik IP címről pingelték meg! Céges hálózatról van szó.

(#12) Fitta válasza NoNick (#11) üzenetére


Fitta
csendes tag

NP:))
Legalabb latom nem vagyok 1edul....:U

(#13) zLegolas válasza Flashy (#5) üzenetére


zLegolas
őstag

Hááát...
Bővebben: link

Linux-on pl. Ethereal. Komplett hálózatanalízist tud csinálni, minden, mi szem szájnak ingere. Windows-on passz.

Szvsz. keresd meg a rendszergazdát a problémáddal, ő az illetékes! (Hacsak nem Te vagy az ;))

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#14) Sanya válasza NoNick (#11) üzenetére


Sanya
nagyúr

tegyél fel nemwindózos tűzfalat.


hogy ez miért nem jut eszébe senkinek?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15) zLegolas válasza Sanya (#14) üzenetére


zLegolas
őstag

hámmá hogyne... ;) de szvsz ez a megoldás az esetek min. 95%-ában nem játszik.
Pl jelen esetben gázos lenne a munkahelyi PC mellé betenni egy másikat Linux tűzfallal. Egy magára valamit is adó rendszergazda rögtön szívrohamot, a dolgozó meg min. fegyelmit kapna :DDD

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#16) OddMan válasza zLegolas (#13) üzenetére


OddMan
őstag

Ethereal-nak van windows-os változata is: Bővebben: link :DDD

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#17) zLegolas válasza OddMan (#16) üzenetére


zLegolas
őstag

Hogy mik vannak.... :P látszik, hogy nem vagyok képben windózilag... :B

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#18) OddMan válasza zLegolas (#17) üzenetére


OddMan
őstag

Rengeteg platformra portolták az ethereal-t: Bővebben: link

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#19) NoNick válasza Sanya (#14) üzenetére


NoNick
tag

Ezt hogy kell érteni?
- nem Windows alatt futó tűzfalat nem tudok feltenni, mert muszály Windows-ot használnom
- nem használom a Windows tűzfalát, mert 2000-ben nincs is.
Van helyette viszont Zonealarm, de a céges háló belső IP tartománya be van engedve a gépre, fájl- és nyomtatómegosztás etc. miatt.

(#20) Sipi


Sipi
addikt

Ahhoz, hogy egy (al)háló teljes forgalmát figyeld, az ethereal kiváló eszköz, de...
...de ehhez a sniffer hálózati kártyának meg kellene kapnia az (al)háló teljes forgalmát. Ha ugyanis switchen van a kártya, eleve már csak azok a csomagok jutnak el hozzá, amelyeket neki címeztek (plusz pár broadcast csomag a windows-os megosztások, Active Dir miatt).
Ha a géped HUB-ba csatlakozik, akkor mérni tudod a HUB-on átmenő forgalmat, de ez nem hiszem, hogy a teljes hálót jelenti. (Hacsak nem összvissz 5 gépből áll az egész.)

Azt a hálózati eszközt kellene ''megcsapolni'', amelyiken az alhűlók teljes forgalma átmegy. Ez többnyire egy belső switch szokott lenni, aminek a portjai szét vannak osztva az alhálókra.

Ehhez az adott eszköt úgy kell beállítani, hogy az adott lábait (amelyeken a forgalom az adott szegmenssel zajlik) tükrözöd egy adott lábra, ebbe dugod a sniffelő hálókártyát.

Egyébként semmi esélyed...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#21) Sipi


Sipi
addikt

Lehet, hogy rosszul értelmezem... Ha csak egyetlen gépről van szó, amelyet törögetni akarnak, akkor egy ZoneAlarm arra a gépre, hadd sikítson. Másik gépről az alant leírt okokból nem, vagy csak nehezen tudod detektálni,

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#22) NoNick válasza Sipi (#21) üzenetére


NoNick
tag

Nem akarják törni, illeve nem tudom...:)
A cél az, hogy megtudjam, hogy melyik gépről pingelték meg az én gépemet.
Erős a gyanúm, hogy ezzel ellenőriznek vmilyen formában a belső hálón, ezért kéne, legalább tudjak róla, mikor és ki. ZA logjában semmi a pingelésekről.

(#23) Sipi válasza NoNick (#22) üzenetére


Sipi
addikt

Akkor állítsd be, hogy logolja. :)
(Vagy pingnek írja, vagy az ICMP csomagok loggolását kell engedélyezni.)
Egyébként elég amatőr, ha valaki pingeléssel kukkolja meg a géped. Max. addig, míg látja, hogy él-e a masina.

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#24) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Egy kérdés milyen oprendszer fut a serveren?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#25) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Találtam egy ilyet:
Bővebben: link
Lehet hogy első körben érdemes ezzel próbálkozni.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#26) zLegolas válasza NoNick (#22) üzenetére


zLegolas
őstag

Ha (pl. a rendszergazda) ellenőrizni akarja, hogy mit csinálsz a pl. a hálózaton, akkor abból valszeg semmit nem fogsz észrevenni, csak amikor hivat a főnök, és eléd teszik a papírokat... Ha a gépeden éppen folyó hamisságot akarja látni, akkor is bajban vagy, nem tuti, hogy el tudod dugni a dolgokat, mindenképpen hagysz nyomokat. Ha meg komolyan rád szállnak, akkor esélyed sincs, felnyomnak pl. egy kelyloggert, ami gyűlyti a bizonyítékokat, de semmi nyomát nem látod, olyan sutyiban teszi. Vagy pl. egy ügyi prg. 10 másodpercenként csinál egy screenshot-ot a gépedről, stb... Ezeket pont ilyesmikre találták ki, és közös jellemzőjük, hogy nem tesznek ki egy nagy piros felkiálltójelet a képernyőre meg nem szőlaltatnak meg egy dudát amikor működésbe lépnek. Esélyed nem nagyon van, hacsak nem nagyon láma a rendszergazdi.

Ha meg valami mezei munkatársad szórakozik, szabadítsd rá a rendszergazdát, ő majd megfigyeli a gépeden folyó dolgokat, és sec-perc alatt kideríti a dolgot.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#27) Rez_Grof válasza NoNick (#19) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Attól hogy be van engedve még lehet naplózni a forgalmat :DDD főleg az ICMP-t érdemes ha pinget keresel. Kerio biztos tudja.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Betores helyi halozatrol?? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.