Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) landsmann1 válasza -= CsoCso =- (#1) üzenetére


landsmann1
csendes tag

Nem mindegyik telefonban van Hívásszűrés. Való igaz, mint korábban is írták, a régi Ericssonokban már volt ilyen opció és van a Sony Ericssonokban is. Én is szoktam használni. Általában sosem kapcsolom ki a telefont, de ha olyan helyen vagyok ahol nem ildomos használni, akkor ezt kapcsolom be. Azért is jó, mert a telefonon akkor is látszik hogy valaki keresett. Egyes Nokiákon is van ilyen, de az egyszerűen csak annyit csinál, hogy nem csörgeti a készüléket, így a tulaj nem tudja hogy hívása lenne. Hívó félnél meg folyamatosan kicsöng.
Ez a hívássszűrés független a szolgáltatóktól, mivel ezt a készülék végzi el. Tulajdonképpen olyan, mintha egy bejövő hívást elutasítasz. Csak itt nem neked kell megnyomni egy gombot, hanem a telefon teszi meg helyetted.
A híváskorlátozás az más. Az azt jelenti, hogy a kódszám beütése nélkül nem lehet a telefonról hívni. Ennyek van egfy finomabb változata, az Ericsson, Sony Ericssonm telefonoknál ha jkól emléksztek Fix hívásnak hívják. Ehhez szükséges a PIN2 kód. Aktiváláskor egy listába lehet összeszedni, hogy a készülék telefonkönyvéből csak melyik számok legyenek hívhatók. Természetsen a kézzel bepötyögött számok sem hívhatók. Ez akkor lehet hasznos, ha például a gyerkőc egyedül marad otthon, az így előkészített készüléket otthagyják neki, ha valami van, akkor tudjon a szülőknek telefonálni. DE más számot, például haverokat nem tud róla hívni. Akkor sem, ha másik telefonba teszi a SIM-et. :)

Nem minden igazságos, ami annak tűnik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.