Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -= CsoCso =-


-= CsoCso =-
tag

Sziasztok!

Kerestem mindenféle mobilos fórumban a kérdést (+google), de vagy én vagyok tehetségtelen, vagy... :U
Tehát:
Milyen megoldást tudtok mondani arra az esetre, ha egy adott telefonszámról érkező hívásokat nem akarok fogadni a telefonomon? (Legyen mondjuk Nokia)
Hívás-szűrés-t, vagy hasonló funkciót nem igazán találtam, Híváskorlátozást igen, de azt ha aktiválni szeretném, akkor egy Korlátozó jelszót kér. Ezt gondolom a szolgáltatótól tudhatnám meg...
Egyáltalán ez az a dolog? Nincs valamiféle szolgáltató-független mód?
Ha sikerül is tiltani: csak hívásra, vagy SMS-re is vonatkozik?
Mi van a rejtett számokkal?

70 000 Ft a nyomravezetőnek: http://mobilarena.hu/f.php?mod=40&id=515309

(#2) VladimirR válasza -= CsoCso =- (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mivel azt mondtad ''legyen mondjuk nokia'' ezert batorkodom felhozni, hogy pl regi (es gondolom ujabb) ericsson telok is tudtak(nak) olyat, hogy csak megadott szamokrol fogad hivast (hasznalhato jokerkarakter is), a tobbit eldobalja foglalt jelzessel - szoval a rejtett szamrol jovo hivast mindenkepp eldobja, ha ez be van kapcsolva
azt sajna nem tudom, hogy sms-re mukodik-e (ami azt illeti, meg egyszer nem hasznaltam, csak nezegettem, hogy ilyen is van)
a telefonom, egyebkent egy osregi a2618s, de szerintem az ujabbakba is benne van

(#3) -= CsoCso =- válasza VladimirR (#2) üzenetére


-= CsoCso =-
tag

Köszönöm szépen, tehát az elv maga él. Már csak az a kérdés, hogy hol keressem?! :F Végigböngésztem már párszor a menümet... ericsson-okban hogy hívják?

70 000 Ft a nyomravezetőnek: http://mobilarena.hu/f.php?mod=40&id=515309

(#4) VladimirR válasza -= CsoCso =- (#3) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az enyemben (mint irtam a2618s, meg tan a t28-nak volt ilyen menuje, meg akorul meg parnak) beallitasok => hivasopciok => hivasszures
itt van ket ujabb pont, a hivasfogadasi opciok, melyben az allithato, hogy kitol fogadjon hivast (mindenkitol, szurolistarol, egyik sem), illetve egy szurolista, melyhez lehet hozzaadni telefonszamokat, vagy csoportokat (ez is a telefon sajatja)
viszont azt, amit korabban irtam, hogy lehet hasznalni jokerkaraktert, igy hirtelen nem talalom - lehet rosszul emlekeztem, de ehhez elo kellene turnom a doksijat (de eleg regi keszulek, vannak ettol joval ujabbak, csak okosodtak valamit,az elmult 7 evben, miota ez megvan nekem)

(#5) -= CsoCso =- válasza VladimirR (#4) üzenetére


-= CsoCso =-
tag

Thanxx, ismét tanultam valami hasznosat!

Érdekes, hogy vagy az újabb telefonokból hagynak ki ilyen hasznos funkciókat, vagy a Nokia... :( namindegy. Egyébként a dolog megoldása végtelenül egyszerűnek bizonyult; egy darabig másik kártya.

Azért köszi szépen, legalább már tudom hogy létezik ilyen. :R

70 000 Ft a nyomravezetőnek: http://mobilarena.hu/f.php?mod=40&id=515309

(#6) landsmann1 válasza -= CsoCso =- (#1) üzenetére


landsmann1
csendes tag

Nem mindegyik telefonban van Hívásszűrés. Való igaz, mint korábban is írták, a régi Ericssonokban már volt ilyen opció és van a Sony Ericssonokban is. Én is szoktam használni. Általában sosem kapcsolom ki a telefont, de ha olyan helyen vagyok ahol nem ildomos használni, akkor ezt kapcsolom be. Azért is jó, mert a telefonon akkor is látszik hogy valaki keresett. Egyes Nokiákon is van ilyen, de az egyszerűen csak annyit csinál, hogy nem csörgeti a készüléket, így a tulaj nem tudja hogy hívása lenne. Hívó félnél meg folyamatosan kicsöng.
Ez a hívássszűrés független a szolgáltatóktól, mivel ezt a készülék végzi el. Tulajdonképpen olyan, mintha egy bejövő hívást elutasítasz. Csak itt nem neked kell megnyomni egy gombot, hanem a telefon teszi meg helyetted.
A híváskorlátozás az más. Az azt jelenti, hogy a kódszám beütése nélkül nem lehet a telefonról hívni. Ennyek van egfy finomabb változata, az Ericsson, Sony Ericssonm telefonoknál ha jkól emléksztek Fix hívásnak hívják. Ehhez szükséges a PIN2 kód. Aktiváláskor egy listába lehet összeszedni, hogy a készülék telefonkönyvéből csak melyik számok legyenek hívhatók. Természetsen a kézzel bepötyögött számok sem hívhatók. Ez akkor lehet hasznos, ha például a gyerkőc egyedül marad otthon, az így előkészített készüléket otthagyják neki, ha valami van, akkor tudjon a szülőknek telefonálni. DE más számot, például haverokat nem tud róla hívni. Akkor sem, ha másik telefonba teszi a SIM-et. :)

Nem minden igazságos, ami annak tűnik.

(#7) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Mivel meguntam, hogy a beérkező hívásaim nagy része hülyeség, és mindig a legalkalmatlanabb időben hívnak, úgy döntöttem a tettek mezejére lépek. Magyarán beszerzek egy sonyericcson készüléket. Nokia hívásszűrése nem jó, mert az kicseng, és elvárják hogy visszahívjam. Ami miatt a segítségeteket kérném, a következő: SE telónál ha szűrési listán lévő számról hívnak, akkor őneki foglaltat jelez a készülék, ugyebár (hangpostát kikapcsoltam). Ha foglaltság esetére átirányítom a hívást egy nem használt kártyás számra, amin szintén nincs hangposta, akkor elméletileg a hívó fél az ''átmenetileg nem elérhető'' üzenetet hallja, mintha nem lenne bekapcsolva a készülék. Szerintetek ez így működne? Tehát az lenne a cél, hogy a család, és a közvetlen ismerősök elérjenek, a többieknek meg úgy tűnjék, hogy nincs bekapcsolva a telóm, viszont én látnám hogy ki keresett. Azért nem akarom, hogy a teló foglaltat jelezzen a hívónak, nehogy megsértődés legyen a dologból. Pannon előfizut irányítanák át fiókban porosodó praktikumra, ez ha jól tudom ingyenes is lenne. Egy olcsó SE készülék beszerzését tervezném, asszonynak volt t230, az iszonyú lassú volt, azt mégse. Inkább egy j300i-t praktikummal, az ajándék feltöltésekkel. Gondolom ez a készülék is tudja, amit akarok. Vélemény, ötlet..?

(#8) Landsmann válasza Zoli bácsi (#7) üzenetére


Landsmann
addikt

Az elméleted helyes, a gyakorlatban is az. Mindössze egy apró eltérés. A szűrőlistára azokat kell felvenni, akiktől akarsz hívást fogadni. Aki nincs a listán, az mind megy a létező de nem használt számra. De mivel ott nem tud hívást fogadni, azért ''A hívott szám pillanatnyilag nem kapcsolható'' üzenetet hallják. Mindenki, aki rajta van a listán, azoktól tudsz hívást fogadni. Garantáltan így működik, most teszteltem. Még annyit tennék hozzá, hogy csak számlás előfizetés esetén ingyenes a hálón belüli átirányítás. Kártyásról 12 Ft/perc minden időben hálón belül. Hálón kívül azt hiszem a tarifa szerinti percdíjak vannak.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#9) mokusas


mokusas
csendes tag

Na erre adjon nekem valaki választ!!
Van egy SAMSUNG D980-as telefonom, ami 2 szimkártás. ok. De van egyetlen egy szám (eddig) amirol egyszeruen nem tudok hívást fogadni. Egy ideig ment és semmit nem állítottam ezzel kapcsolatban és most nem tud felhívni. A szindróma az, hogy amikor csöngne, akkor rögtön kiírja, h nem fogadott hívás, és kapok egy smst róla. orjíto!
Valaki válaszolja ezt meg nekem!! Kihez menjek szerintetek?
Köszönöm!! Anna

(#10) Quasi_modo válasza Zoli bácsi (#7) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Sziasztok! Mivel meguntam, hogy a beérkező hívásaim nagy része hülyeség, és mindig a legalkalmatlanabb időben hívnak, úgy döntöttem a tettek mezejére lépek. Magyarán beszerzek egy sonyericcson készüléket. Nokia hívásszűrése nem jó, mert az kicseng, és elvárják hogy visszahívjam.
Vagy beszerzel mondjuk egy Symbianos készüléket (mindegy milyen gyártmány) és rátöltessz egy hívásszűrő programot.

valami

(#11) GyEdy


GyEdy
újonc

Sony E1 telefonon a partner szerkesztésnél a menüben ki lehet választani, hogy a hívás hangpostára menjen. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.