Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Beéghet a kép egy 17 ''-os monitorba ?!?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Tyca


Tyca
senior tag

Sziasztok !
A következő a problémám. Nemrég újítottam be egy OEM LG csöves 17-es monitort asszem valami CB773 a kódjele. Azt vettem észre, hogy fekete háttér előtt az élénk színű dolgok (egérkurzor, ablakok) mozgatáskor csíkot húznak a képernyőn. Pont úgy, ahogy a régi Hercules monitorok. Ez kifejezetten zavaró egyes játékoknál, vagy pl. filmek feliratainál. Egy pár monitort már megnéztem azóta, de azoknál hamarabb kialszik a kép. Ez most típushiba, vagy csak kifogtam egy szar monitort?

(#2) ChoosenOne


ChoosenOne
csendes tag

Hello !

Ez nem beégés, mert az nindíg látszik. Alacsonysugárzású monitort én még sosem láttam beégve. (az elmúlt öt év termékei...) Ami veled történik, az a képkioltás lassúsága. Kb nyolc éve láttam hasonlót ipari 12'' monitoroknál, amiket VGA-ra alakítottak, úgy hogy ez így elég kellemetlen ....

(#3) KovacsUr


KovacsUr
addikt

A régi értelemben vett ''beégés'' szerintem már rég nincs (VGA óta), azóta értelmetlenek a képernyővédők is :)
Ilyet viszont láttam már viszonlyag új monitoron, de nem tetszett... A gáz az, hogy lehet, hogy ez szerintük nem bug, hanem feature, és a nyakadon marad jól.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#4) KovacsUr válasza KovacsUr (#3) üzenetére


KovacsUr
addikt

Bocs, valaki már válaszolt... sebaj

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#5) Tyca


Tyca
senior tag

Kösz az infókat. Igazából csak akkor zavaró, ha sötét szobában, sötét háttér előtt intenzív kép mozog, de hát ez is elég gáz. A monitor 3 év garis szóval van időm még cserélni. Bár ha ez típushiba, akkor nem vagyok kisegítve egy másik ugyanilyennel sem

(#6) Turmoil válasza Tyca (#5) üzenetére


Turmoil
senior tag

Esetleg vedd vissza a fényerőt, nem a monitorral kell megvilágítani a szobát:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#7) Tyca


Tyca
senior tag

Gondolhatod, hogy ezzel kezdtem, de ha tökre leveszem a fényerőt akkor is ugyanaz...ha a fókuszt is leveszem, akkor megszűnik a jelenség, de mást sem igazán lehet látni :) Próbáltam a video level-t 1 v-ra rakni, de az sem segített.

(#8) Den válasza Tyca (#7) üzenetére


Den
veterán

Csere.

www.simson4t.hu

(#9) rudi válasza Den (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

jaja! CSERE!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) efi99


efi99
senior tag

Én már láttam viszonylag új, beégett képernyőjű monitorokat. HP 17 collosakról van szó és éjjel- nappal mennek. Határozottan sötétebb a tálca helye (már ha eltüntetem) ill. amúgy használat közben egy csomó fehér rubrika van a monitoron, amiket kitöltögetni szoktunk, szóval ezek helye is tisztán kivehető egy szürkés árnyalatú háttéren, ha azon nincs semmi.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#11) KovacsUr válasza efi99 (#10) üzenetére


KovacsUr
addikt

Nahát!

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#12) TitiRii


TitiRii
senior tag

hali
szerintem nem hibás
nekem is tegnap szurt szemet hogy sötét hátér elött az egér csikot huz :(((
kb mint a tft moncsikon ugy néz ki. lassan törli a dolgokat.
ez egy mag xj810
ijetemben kiprobáltuk öcsém uj iiyamáján is azon is ez a helyzet(z 17 colos)
mayd ihy sorban ami volt ithon monitor azon mind.
és meglepetésemre a régi 15 és az öcsém régi 14 colosán is ugyan ez voot a helyzett.
de azon 4 évig észre se vettem
ott nem látszik azért enyire mert kisebb szerintem. de ott is ugyan ez van.
tehát nálunk 5 monitorból 5 csinálja.
akkor vagy mindhibás vagy ez a normális
holnap meg nézem haverom xj810 én is meg egy másik haverom samsung 755dfx én

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#13) DarkFater válasza TitiRii (#12) üzenetére


DarkFater
tag

Kedves Toxic!

Néztétek másik gépen is a moncsikat? Nem lehet, hogy khmm... a kártyád?

Az említett (hiba)jelenséget egyedül TFT-n tapasztaltam meg életemben, pedig láttam már egypár monitort. (gagyit is).

Amióta meg egy NOKIA 446 Pro-m van otthon tudom azt is milyen a minőség :DD

Az én javaslatom is csere peches kollégánknak. :O

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#14) DarkFater válasza DarkFater (#13) üzenetére


DarkFater
tag

Jut eszembe Tyca!

Ha már nincs sok pénzed akkor semmiképpen se vegyél olcsót vagy OEM-et.

Kérj meg egy jószemű Porhardverest és keressetek valakit aki tud használt monitort.
Egész jó darabokat is ki lehet fogni, csak jó helyen kell keresni.

Új monitornak meg ajánlanám a Samsung Syncmastert.

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#15) Genialis válasza Tyca (#1) üzenetére


Genialis
aktív tag

Amíg CRT-ről beszélünk mindenképpen be lehet égetni a monitort. Az, hogy ez mégsem történik meg, az annak köszönhető, hogy kicsit javítottak foszforon ami a képernyőre kerül, meg ugye a power-saving miatt automatikusan le is kapcsolnak ezek a monitorok. De ha te egy genyó brutál állat akarsz lenni, akkor ezt mind ki tudod cselezni, és fél év alatt olyan mintát égetsz a monitorod foszforrétegébe amit csak akarsz.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#16) Tyca


Tyca
senior tag

Az egyik haverom azt mondta, örüljek neki hogy ilyen a monitor, mert 60 hz-en sem villog annyira:) Végül is van benne valami...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Beéghet a kép egy 17 ''-os monitorba ?!?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.