Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Foobar


Foobar
tag

Már egy csomó téma volt arról, hogy 2500+-ból melyek a jól tuningolhatóak. Viszont én egy 2600+ (Barton!) vásárlása mellett döntöttem. Tud valaki jó sorozatot belőle? Az a durva, hogy az overclockers.com CPU-databázisában ez nem is szerepel, tehát eredmények sincsenek.

(#2) MUŁĐER válasza Foobar (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Miért pont 2600+ost? Abban sokkal nagyobb a rizikó, mivel 3 féle van, amiből 2 NEM Barton magos. Egyszerűbb ha 2500+-ost veszel, mert abból csak Barton magos van, és mivel ahhoz egy csomóan tudnak tanácsot adni.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#3) realist válasza MUŁĐER (#2) üzenetére


realist
őstag

ez szép ás jó csak az a nagy helyzet, hogy a 2600+ barton elvileg jobban tuningolható mint a 2500+ -as, tehát ez a téma egem is érdekel

(#4) MUŁĐER válasza realist (#3) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Nem, egyáltalán nem. 2500+-osból is kifoghatsz olyat, amit sz@rrá lehet tuningolni, vagy csak alig. És ez igaz a 2600+, 2800+, 3000+, és a 3200+-ra is. De mivel ennek a procinak már ''bejáratott'' a gyártási technológiája, tehát a 2500+-osok nem azok a procik, amik rosszabra sikerültek, hanem csak gyárilag kissebb órajelet álítanak be nekik, de lehetett volna belőlük 3200+-os is akár, tehát nagy az esélye hogy jól húzható 2500+-sot kapsz, de a 2600+-osban nagy a rizikó.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#5) realist válasza MUŁĐER (#4) üzenetére


realist
őstag

a 2600+ elvileg új gyártási technológiával készült, a 2500+ -os meg a régivel...

''2600+-osban nagy a rizikó'' igen mert nem tudunk steppinget amit érdemes keresni:D

(#6) Foobar válasza realist (#5) üzenetére


Foobar
tag

Na igen, pont ezt olvastam én is, hogy új gyártástechnológiával készült! És állítólag jobban húzható. Csak azt nem tom, melyik stepping:( Úgy látom, más se. De azért még reménykedem.. Viszont jövő héten szeretném megvenni!

(#7) Foobar


Foobar
tag

Meg azt is olvastam, hogy a 2500+-ból is készült már valamennyi ugyanezzel az új technológiával... de nem tom, hogy ezt is mi alapján lehet megkülönböztetni:O

(#8) realist válasza Foobar (#6) üzenetére


realist
őstag

tehát akkor a kédrés adott...:)

(#9) realist


realist
őstag

mégvalaki esteleg valamit?:)

(#10) Foobar


Foobar
tag

Ide senki se ír? Legalább annyit mondjatok: nem tudom!
Up!:U

(#11) borsi válasza Foobar (#10) üzenetére


borsi
tag

AQZEA
De az van 2500+ is

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

(#12) Stitch


Stitch
őstag

Nekem van egy 2600+os bartonom, tuning még nem nagyon volt, 1,675Von volt a max. beállitás akkor 10,5*200en ment. Szerintem birná tovább is. Most egyfolytában 200*10en megy, az is csak a ramok miatt. A steppingjéről halvány lila gőzöm sincs, a hűtőt nem fogom leszerelni. De ha mondtok valami más módszer amivel kiderithetem, azt szivesen megcsinálom

(#13) hobizoli válasza Stitch (#12) üzenetére


hobizoli
nagyúr

10.5x200 es 10x200 kozott mi a kulonbseg a RAM-k szempontjabol:U...




hobizoli

több drón kell ;P

(#14) realist válasza Stitch (#12) üzenetére


realist
őstag

nekem egy olyan kéne ami 220*10 -en megy...:D

(#15) Stitch válasza hobizoli (#13) üzenetére


Stitch
őstag

Az alapbeállitáshoz viszonyitottam, lehet hogy félreérthető voltam, elnézést...:))

(#16) Stitch válasza realist (#14) üzenetére


Stitch
őstag

Kipróbáljam neked? :))

Amúgy egy 400MHz-s infineon ramok +0,1Val meddig birhatják?

(#17) realist válasza Stitch (#16) üzenetére


realist
őstag

sikerült?;]

(#18) Foobar


Foobar
tag

Nekem elég lenne a 200-as FSB, viszont örülnék mondjuk 12,5-ös szorzónak, mert az 2500 Mhz és gyakran szoktam videót kódolni. Így nem próbálod ki esetleg? :D

(#19) Spensers válasza Foobar (#7) üzenetére


Spensers
aktív tag

Hali
Ezt én is így tudom szal ha e miatt akarsz venni 2600+ akkor nyugottan vehetsz 2500+ is mert szerintem az újabbbak már ua azzal készülnek az:
AQZEA steppingtől(2500+):P

(#20) K.O.


K.O.
tag

Lehet-e az említett CPU-t 2200Mhz-n hajtani, 3000 Ft-os (Bruttó) hűtővel. Ha igen melyikkel?

(#21) K.O.


K.O.
tag

Anybody!

(#22) K.O.


K.O.
tag

Up!Up!Up!

(#23) Alvin_ti4200 válasza K.O. (#20) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Spire FalconRock II

(#24) Foobar válasza K.O. (#22) üzenetére


Foobar
tag

Coolink U2Lite is jó hűtő! Magicompban asszem br 3100-.

(#25) K.O.


K.O.
tag

Kössz, hogy segítettél! :DD

(#26) K.O.


K.O.
tag

segítettetek

(#27) nemtommi


nemtommi
senior tag

Bónusz kérdés:
ECS K7S5A-ban elvánszorog a fent említett CPU?

Előre is kösz!

(#28) PAStheLoD


PAStheLoD
csendes tag

topic up! :)

engem is elért egy ilyen ''vegyünk új procit'' láz és hát az alaplapom 2400+ ig támogatja (doboza szerint) EPoX 8KHA+ (VIA 266A) de adtak ki hozzá bios frissítést ami a 2600+ ok stabilitását növeli ebben a lapban.. namármost gondolom nem az AGP-be tuszkolják bele és befogadja a Socket A -ja.

Szóval a kérdésem röviden EPoX 8KHA+ ba meddig megy bele proci? (jó tudom tövig.. :DD)

(#29) Foobar válasza Spensers (#19) üzenetére


Foobar
tag

De nem lehet, hogy 2600+-ként jobban sikerült magokat tokoznak? Tehát egy steppingen belül, természetesen! Bár asszem mostmár 2500+ lesz...

(#30) PAStheLoD


PAStheLoD
csendes tag

hát nemtudom... elvileg mind 2 Barton és vszleg csak a teszteken nem ugyan úgy megy át az egyik mint a másik és eladják ócsibban... DE (nagybetűvel) ha szerencséd van és egy jó 2500+-t szerzel akkor tudod húzni is (mintha 2600+ lenne) de ha nem akkor meg egy igen rossz 2600+-t fogtál ki ami nem jó hír.. én ezért gondoltam a 2600+ra mert az mégiscsak ''jobb'' és vszleg húzni is lehet rendesen (megfelelő hűtéssel és RAM-okkal meg lapkával)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.