Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Bad sector :-(, még 7 nap garancia...SEGÍTSETEK! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25) tszelnok


tszelnok
csendes tag

A Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség honlapján (http://www.fvf.hu) találtam a követkazőket:

Egyes tartós használatra rendelt termékek jótállási kötelezettségéről szóló 117/1991 (IX. 10) Kormányrendelet

1. § (1) E rendelet alapján a mellékletben felsorolt - belföldi gyártmányú (belföldön előállított) vagy importból származó - belföldön kereskedelmi forgalomba kerülő új termékekre (a továbbiakban: termék) jótállási kötelezettség terjed ki.

...

Melléklet a 117/1991. (IX. 10.) Korm. rendelethez

...

300200 00 00 Számítógépek

EZ SZÁMÍTÓGÉP ALKATRÉSZEKRE IS VONATKOZIK? SZERINTEM IGEN, MERT KÜLÖN SEHOL SEM TALATAM OLYAT, HOGY ... ALKATRÉSZ.

1. § (5) Ha a termékre a gyártó (importáló) az e rendeletben foglaltaknál kedvezőbb jótállási feltételeket vállal, ezt a jogot a kereskedő köteles átruházni a vásárlóra.
1. § (6) Semmis az a megállapodás, amely az e rendeletben foglalt előírásoktól a vásárló hátrányára eltér. Az érvénytelen megállapodás helyébe e jogszabály rendelkezései lépnek.

MÉGIS CSAK 3 ÉV GARANCIA JÁRNA ERRE A VINYÓRA? HONNAN SZEREZHETEK PAPÍRT ARRÓL, HOGY A GYÁRTÓ/IMPORTÁLÓ MENNYI GARANCIÁT VÁLLAL A TERMÉKRE?

4. § (2) A termék kijavítása esetén a jótállás időtartama meghosszabbodik a hiba közlésének napjától kezdve azzal az idővel, amely alatt a vásárló a terméket a hiba miatt rendeltetésszerűen nem használhatta.

=> ÚGY VESZEM, HOGY VAN MÉG +2 HÉT GARI A TERMÉKEN (PARÍRT ADTAK RÓLA, HOGY MIKOR VITTEM BE ÉS MIKOR HOZTAM EL A SZERVÍZBŐL).

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Bad sector :-(, még 7 nap garancia...SEGÍTSETEK! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.