Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Bad sector :-(, még 7 nap garancia...SEGÍTSETEK! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24) tszelnok


tszelnok
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek. Sok módját megtudtam annak is, hogy hogyan lehet kinyiffantani a HDD-t, de ezeket nem kívánom alkalmazni ;)

Karib írta:
A helyzet az, hogy első körben általában tényleg helyrehozhatók a HDD-k. Az IBM-től le lehet tölteni a Drive Fitness Test nevű programot, ami egyrészt diagnosztizálja a HDD-t, másrészt egy alapos átgyalulás során ki is tudja szűrni a bad sectorokat, azokat a firmware-be rögzíti, és eztuán soha többé elő nem kerülnek. Ez nem amolyan kiparticionálás, a drive tudni fogja, hogy többé arra a helyre ne nyúljon. Nincs ebben semmi spéci, minden HDD elektronikájában van egy gyári hibajegyzék, mert ugye hibátlan korongokat nem tudnak produkálni, tehát egyszerűen gyárilag rögzítik a hibás címeket, és azokat nem piszkálja a HDD. Nos, az IBM-ek képesek ezt a hibatáblát kiegészíteni (kár, hogy élni is kell ezzel a lehetőséggel).

Valószínűleg ez történhetett... Már pár napja nyúzom a vinyót a DFT-vel, de hibát még nem talált.
Próbáltam kikapcsolni a S.M.A.R.T. funkciót az excercizer elindítása előtt, hogy ha esetleg megis keletkezne egy újabb hiba, azt nehogy megint csak rögzitse a firmwareben és én meg ne lássam (ugye jól tudom, hogy a S.M.A.R.T. a felelős ezért?; érdemes ezt kikapcsolni?) Sajnos a vinyó a teszt kezdetén mindig visszakapcsolja ezt.

Van-e mód arra, hogy a firmware-ből kiolvassam a hibás szektorok számát, elhelyezkedését? Mert ha csak 1 db bad sectorom van, és hosszas tesztelés után sem szaporodott, akkor elhiszem, hogy jó a vincsi.

Esetleg firmware frissítéskor kitörlődnek ezek az infók? Egyáltalán lehet házilag HDD firmware-t frissíteni (CD olvasó ill. CD író firmware-t és BIOS-t már frissítettem).

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Bad sector :-(, még 7 nap garancia...SEGÍTSETEK! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.