Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szimcsi

    senior tag

    Sziasztok.
    Mai napon jött elő egy olyan hiba, hogy teljesen becsíkozódik a képernyő, meg torz alakzatok láthatóak, alig látszik tőlük vmi, néha megjavul, ha újra inditok, de aztán visszatér. Mi lehet a rossz? VKI? köszi

    XP

  • szimcsi

    senior tag

    Sziasztok!
    Következtő problémám van:

    számítógépem különösebb problémák nélkül, kb 6 évig jól működött a következő komponensekkel:

    Opr. neve Microsoft Windows 7 Enterprise
    Alaplap neve MSI H61MU-E35 (MS-7680)
    CPU Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10GHz
    Memória Kingmax FLFF65F-C8KF9 DDR3-1333 (667 MHz)
    videókártya:AMD Radeon HD 6850 VTX
    hangkártya: audigy 2zs
    táp: 560w Sharkoon T5 Economy Black
    monitor: Dell U2311H

    kb féléve, egyik napról a másikra, gép bekapcsoláskor nem volt kép (no signal).
    Le is mondtam a videókártyáról, ki is vettem és az integráltal használtam a gépet tovább kb. az említett félévig, probléma nélkül.
    Aztán egy ismerősöm megvizsgálta a videókártyámat és azt mondta, hogy szerinte működnie kéne,
    erre visszatettem és tényleg működött, viszont ekkor meg a hangkártyámat nem ismerte fel a rendszer.
    Ez kb két hete volt, azóta ki-be rakosgatom a hang és videókártyákat
    (processzort, memóriát is kivettem majd vissza, windowst is telepítettem, alaplapi jumpert reseteltem).
    Tehát az elmúlt 2 hét alatt, az előbb említett próbálgatásokkal volt hogy napokig minden működött újra jól,
    volt hogy csak a videókártya volt jó és nem ismerte fel a rendszer a hangkártyát,
    aztán megint minden jó, most ma bekapcsolom a gépet, megint nem volt kép így az integráltal használom ismét, így legalább van kép, meg a hangkártya is jól üzemel.
    Tehát elég érdekes, számomra rejtélyes a probléma.
    Valami tipp?
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    XP

  • szimcsi

    senior tag

    válasz Csupingo #67726 üzenetére

    Köszi a választ, igen ez nekem is megfordult a fejemben.
    Egyébként ez a no signal probléma csak és kizárólag minden esetben úgy fordult elő eddig, hogy reggel amikor bekapcsolom a gépet, akkor.
    Tehát mondjuk előző napon egész nap minden OK, bármit bír, játék, film stb., szóval használat közben még nem jelent meg ez a probléma se fagyás, semmi, tehát én naivan talán ezért is gondoltam, hogy talán mégse a táp vagy egy alaplapi kondenzátor a probléma okozója.

    [ Szerkesztve ]

    XP

  • szimcsi

    senior tag

    Sziasztok!

    Az alábbi problémával írtam ide (is) 5 hónapja:

    Sziasztok!
    Következtő problémám van:

    számítógépem különösebb problémák nélkül, kb 6 évig jól működött a következő komponensekkel:

    Opr. neve Microsoft Windows 7 Enterprise
    Alaplap neve MSI H61MU-E35 (MS-7680)
    CPU Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10GHz
    Memória Kingmax FLFF65F-C8KF9 DDR3-1333 (667 MHz)
    videókártya:AMD Radeon HD 6850 VTX
    hangkártya: audigy 2zs
    táp: 450w Chieftec A-80 CTG-450-80P
    monitor: Dell U2311H

    kb féléve, egyik napról a másikra, gép bekapcsoláskor nem volt kép (no signal).
    Le is mondtam a videókártyáról, ki is vettem és az integráltal használtam a gépet tovább kb. az említett félévig, probléma nélkül.
    Aztán egy ismerősöm megvizsgálta a videókártyámat és azt mondta, hogy szerinte működnie kéne,
    erre visszatettem és tényleg működött, viszont ekkor meg a hangkártyámat nem ismerte fel a rendszer.
    Ez kb két hete volt, azóta ki-be rakosgatom a hang és videókártyákat
    (processzort, memóriát is kivettem majd vissza, windowst is telepítettem, alaplapi jumpert reseteltem).
    Tehát az elmúlt 2 hét alatt, az előbb említett próbálgatásokkal volt hogy napokig minden működött újra jól,
    volt hogy csak a videókártya volt jó és nem ismerte fel a rendszer a hangkártyát,
    aztán megint minden jó, most ma bekapcsolom a gépet, megint nem volt kép így az integráltal használom ismét, így legalább van kép, meg a hangkártya is jól üzemel.
    Tehát elég érdekes, számomra rejtélyes a probléma.
    Valami tipp?
    Köszönöm!

    Azóta egy ismerősömmel megnézettem a gépemet, és szerinte minden hardver rendben van.
    Ő windowsos problémára tippel, amely most vált számomra biztossá, mivel elvittem hozzá, megvizsgálta, ki-be tettük a videókártyát és megint jól működött 6 napig, ma reggelig, amikor is bekapcsoltam a gépet megint és nem volt kép (no signal, de a windows betölt, mivel ha átdugom a monitor kábelt az integrált kimenetére, akkor minden jó). Viszont előző este volt egy kis windows update, tehát lehetséges hogy az okozta.
    Csináltam rendszervisszaállítást, uninstalláltam az este feltett frissítést, de jelenleg megint csak az integrált videókártyával tudom a gépet használni, rendszer nem ismeri fel a dedikáltat.

    Valami ötlet erre?
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    XP

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés