Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21101) cigam válasza Rica (#21095) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Miért kéne állítani/piszkálni? Tök normális, hogy amikor nincs terhelés visszaveszi az órajelet, és így kevesebbet fogyaszt, nem melegszik feleslegesen. Pl. miközben ezt az üzit írom, a procim órajele szépen lement 1100-ra az 1600-ról.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21102) Rica válasza cigam (#21101) üzenetére


Rica
senior tag

Köszi, a lámaságot nem ilyen mértékben értettem :DDD A max sebesség, terhelés mellett ennyi. :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#21103) NEMO1968


NEMO1968
őstag

Sziasztok!
Az a gondom 1 ACER TravelMate 2200 laptoppal,hogy kikapcsolás után néha elfelejti a fényerő beállítást.
Vagyis bekapcsoláskor alap(leghalványabb)fényerővel indul.
Utána a fényerő gyorsgombokkal tudom állítani gond nélkül bárhova.
BIOS-ban kijelző dimm disabledre állítva.
A hiba random (de 1re gyakrabban)jelentkezik,nem függ a kikapcsolástól eltelt időtől.
Lehetséges,hogy a gombelem haldoklik?
Ámbár minden beállítás +marad.(még 1enlőre?)
Köszi előre is!

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#21104) deeppurple66


deeppurple66
csendes tag

Sziasztok!

Az Asus UL30A laptopját nézegetem erősen egy ideje.
su7300-as ULV proci
4GB ddr3
4500HD
500GB HDD

sztem jó kis gép. a lényeg egy nagyon jó akkidős, fullhd képes, mobilis laptop megvétele fősulira.

170k-ért van most ez a gép. esetleg van jobb ebben a kategóriában ilyen áron?
Üdv, deeppurple66

A személyes lebonyolítás híve vagyok. Főleg Bp. De posta is ok.

(#21105) cigam válasza Rica (#21102) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Te írtad ... :)

Tuti B1F? Mert ilyet nem talál a google...
Nem lett memória bővítve, vagy BIOS-ból tuningolva?
Gondolok itt a memória FSB mennyire független a proci FSB-től.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21106) hoffman_ válasza stevve (#21100) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az létezik, hogy 2 vékonyka tégla(?) fal, nyitott ajtókkal leárnyékolja a wifirouterem?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21107) cigam válasza hoffman_ (#21106) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Persze.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21108) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!

Tudtok mondani egy Fujitsu szervízt nekem? Van egy Pi1536-os notim, aminek mint lentebb írtam, egyik USB-je sem fogadja a pendriveokat "Ismeretlen Eszköz"-ként ismeri csak fel.
Volt már rajta win XP, Win7, nem megy. Szerintem akkor alaplaphibás lesz, azt kéne cserélni rajta, mert így kb használhatatlan a gép. (Legalábbis amire én szoktam)
Köszi!

(#21109) Logitech válasza Mr. Teddy (#21108) üzenetére


Logitech
aktív tag

Hello!

Én a Bécsi úton voltam garanciális dolgot intézni, korrektek, rendesek voltak, és elég gyorsan is ment a dolog mind a kétszer.

(#21110) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!

Acer 5520G notim van! Ebben egy Atheros 54mbites Wlan vevő (mini Pci-express)! A netem miatt szeretném kicserélni egy gyorsabb darabra, kinéztem az Intel Wifi Link 5300 -at! Szintén mini Pci-express! Elvileg gond nélkül mennie kell a laptopomba? Az eladó azt mondta, hogy nézzek utána hogy megye benne! Nem értem igazából, mivel a foglalat ugyan az, mi baj lehetne?

Előre is köszi a választ!

The Truth Is Out There --->

(#21111) @tco@


@tco@
aktív tag

Hali,

egy "érdekes" problémám van, külföldi fórumokon sokat írtak róla, de igazából megoldást nem találtam.
Adott egy Hp mini 110 netbook, asztali gép, és az asztaliról szeretnék egy Dsl 360r modem, és egy Di524 (mindkettő D-link) wireless router segítségével netet varázsolni a netbookra. Amikor megtalálom a max jelerősségű hálózatot, a mini azt írja, hogy waiting for network, majd waiting for network to be ready. Mindkettőn angol Xp sp3 "turbo" van, nagyon bejött, nem hiszem hogy op rendszer a probléma. Az aszalin egyébként net van, és néha összejön már a sima lan (wlan) kapcsolat, csak a net nem megy át, és így, egy délután után már nagyon tanácstalan vagyok...WPA-PSK(AES) a wirelessnél a tikosítás, de máson, sőt, titkosítás nélkül se ment...segítsetek :O :O :O

(#21112) Mr. Teddy válasza Logitech (#21109) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Köszi!
Írtam nekik egy üzit, hogy mennyi volna a dolog. Remélem nem horror összeg. Ugye garin túli javítás volna.

(#21113) cigam válasza @tco@ (#21111) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

valóban kizárt dolog, hogy a "turbo" változat miatt nem megy ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21114) Bocaa


Bocaa
senior tag

Hogyan lehet a videómemóriát állítani acer laptopokon?
A biosban nem találtam semmit :O

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#21115) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Kapok egy notebookot a munkahelyemen intel core 2 duo T6570-es processzorral.
Az lenne a kérdésem, hogy 64 bit-es win7-et válasszak hozzá vagy biztonságosabb a 32 bites?
Nem vágom a témát, hogy mikor melyiket érdemes választani, sosem használtam még win7-et :B

(#21116) cigam válasza didros (#21115) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ha nem használsz speciális, 32 bitet igénylő programot, akkor a 64bites jó választás, főleg ha több mint 3GB RAM van benne.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21117) cigam válasza Bocaa (#21114) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Talán ha pontos típust írtál volna, konkrétabb választ kapsz.
Sehogy.
Ha dedikált (csak a VGA-számára fentartott) memória van benne, akkor sehogy.
Ha a rendszermemóriából csíp le, akkor sincs sok választási lehetőséged. Vagy egy fix értéket lecsíp a rendszermemóriából, vagy a feladattól függőendinamikusan változtatja a lefoglalás mértékét.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21118) didros válasza cigam (#21116) üzenetére


didros
senior tag

SAP GUI vajon elfut 64 bites windowson?? Egyéb "különleges" programot nem használok.

(#21119) lsebestyen


lsebestyen
addikt

ebbe lehet erősebb procit rakni?:
-Intel 915GM
-Intel Pentium M740 ( 1.73 GHZ, 533 FSB, 2 MB L2 cache )->ilyen van most benne

(#21120) Mr. Teddy válasza Mr. Teddy (#21112) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

:((( Dehogynem horror összeg.
Egy Fujitsu noti alaplap 54000Ft+áfa, és 8200Ft+áfa a munkadíj a csere. Nem igazán értem, hogy ez most hogy lehet ilyen irdatlan drága...
Ja és ízt is írták, hogy elképzelhető chipszintű javítás, ahol egy két alkatrészt cserélnek az alaplapon, az kb a fele lenne árban :DDD

Kb egész notim ér 70-et, most még ennyit rá kéne költsek, hogy kb rendesen menjenek az USB-k, asszem jó lesz kishibás USB-kkel is.

(#21121) cigam válasza didros (#21118) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mégezeket a varázsszavakat ... Az a bajom vele mint a WEB2-vel lövésem nincs miaz, és miért jó.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21122) cigam válasza lsebestyen (#21119) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mibe? Ha foglalatos, akkor lehet, de a BIOS-nak is támogatnia kell.
Megér pár 100MHz ennyi macerát?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21123) mózes25


mózes25
csendes tag

Sziasztok!

Gépet szeretnék vásárolni,játékok szempontjából a hd 5165 vagy a hd 5650-es a korrektebb?
Két gép között vacilálok, Toshiba L505-139 és Toshiba L650-13 T.
AZ 505-ösben lenne ugye az 5165 és core i5, míg a 650-ben az 5650,csak core i3-al.
Árban durván nettó 2k körül mozog mindkettő. Olvastam teszteket,és ott több esetben az 5165-ös megelőzte az 5650-est, viszont a notebookcheck-en durván 9 hellyel előrébb van az 5650, meg más fórumban is megerősítették, hogy az jobb vga.
Továbbá megfelelő-e az i3-as proci, az 5650-eshez,és nem e hiányozna az i5?
Egyszóval melyik a jobb vétel?

Köszönöm a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

(#21124) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello.

Egy ismerősömnek elromlott az Asus EEEPC 900 HD mini laptopjában a kijelző(széttört), garancia már nincs rá, az lenne a kérdésem, hogy belehet e szerezni valahol új panel-t hozzá Magyarországon, vagy csak valamilyen szervízbe lehet e cserélni és ha csak ott akkor melyikbe érdemes?
Előre is köszi

www.adatfalodesign.hu

(#21125) MikiASD


MikiASD
tag

Hello valaki elmagyarázná legyen szives hogy hogyan lehet egy notebookra win 7 et telepiteni? ugyanolyan mint egy asztalira?

(#21126) Rica válasza cigam (#21105) üzenetére


Rica
senior tag

Rákérdezek, hogy milyen típussal egyenértékű. Nem nyúlt hozzá az ember. Én arra gondoltam, hogy (én sem találtam ilyen típust) esetleg egy idejét múlt kacat, ami nem tudja kezelni az új op rendszer 64 bitjét rendesen. :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#21127) cigam válasza MikiASD (#21125) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Igen. (ugyanúgy, nem ugyanolyan)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21128) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Sziasztok!
Olyan problémám akadt, hogy egy notinak a tápja meghalt. Elektrotechnikus végzettségemmel képtelen vagyok előállítani 19 voltot, meg itthon sz4rakodni bekötési rajzokkal, tervezéssel, aztán lehet nem is lenne túl biztonságos.. olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudnám ezt költséghatékonyan megoldani? A kábelei a tápnak jók, multimétereztem mindent, szétkaptam a belsejét, ott nem stimmel valami, a nyákra még szépen minden kapcsolódik, de az Outputnál már elveszik a jel, tehát kintre már nem jön semmi. A legolcsóbb univerzális töltő 17 eur (60 wattra, mivel régebbi notiról van szó, gyanítom elég lenne neki), ami most egy ilyen notihoz képest nagy beruházás, tehát ennyit sajnos nem tudok kiadni. Mit javasoltok? Bármilyen barkácsra elszánt vagyok, de megtervezni, egyenirányítani és zajtszűrni nem fogok egy töltő kedvéért, annyit nem ér és a tudásomat is meghaladja. Vagy létezik-e valami adapter ami 230V-ból 19-et csinál, mert én nem ismerek ilyet :) Illetve a mai világban tényleg már csak az a megoldás ha valaki vesz egy újat? Sajnos, hogy a tápban melyik alkatrész lehet a rossz azt nem tudom és ötletem sincs hogy derítsem ki :(
Előre is köszi a választ!

szerkesztés: próbálkoztam 12 volttal és ócska 500 mA-val (ilyen adapterom van itthon), amivel nem indul el, de a töltést jelzi a dióda, csak sajnos fél óra után se ment bele annyi kraft, hogy beinduljon, pedig az akksi tökéletes még...

[ Szerkesztve ]

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#21129) Livius


Livius
őstag

Hello! Van egy asus eeepc 1000h, aminek az aksija olyan, hogy már nem lehet tölteni, vagyis még néha ha több napig töltésen van, akkor volt hogy elkezdte nagy nehezen. Ezt javítani lehet valahogy, vagy jöjjön egy új aksi inkább?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#21130) cigam válasza sladka_pani (#21128) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Most sajnáljalak, vagy büszke legyek rád?
5k-t nem akarsz kiadni a késztermékért, a szakmádhoz + nem értesz. Most szted mit tanácsoljon neked az embör?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21131) sladka_pani válasza cigam (#21130) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

A szakmámban ilyet egyik ismerős ember sem csinált, tehát nem szükséges a sajnálat. Inkább valami tutis ötletre vártam, hátha. 1.5, 3, 4.5, 6, 9, 12, 24, 48 Voltot bármikor kisujjból kiráznám, s megkapnám végeredménynek, de nincs bekötési rajzom sem az ilyenhez, fogalmam sincs hogy tudnék neki kezdeni. Talán direkt van így, hogy 19 Volt körül működnek a noti adapterek. Ha szabványos 12 voltról menne, mint az asztali PC tápjainak csatlakozói, akkor érteném a táplálás felépítését is, így viszont meghaladja az eddigi tudásomat.
5000 FT meg sajnos sok ehhez a notihoz.., mert eladó sorban lenne, de nem akarok költeni rá ennyit.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#21132) cigam válasza sladka_pani (#21131) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hát akkor hozd ki a 78xy-os alapkapcsolást, azzal a kis difivel, hogy a középső lábat nem testre kötöd, hanem elemeled 1-2 diódával, így diódánként kb 0.6V-al megemeled a kimeneti feszültségét. Vhogy így:[link]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21133) cigam válasza cigam (#21132) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Vagy kukázol vhonnan egy megfelelő trafót, akkor 2100.--ért kapható kit

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21134) sladka_pani válasza cigam (#21133) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Köszi, elolvasgattam, Te aztán nagyon (nálam sokkal jobban) vágod ezekszerint a témát! :) Igazad van, ezek nem jutottak volna soha magamtól eszembe! Megpróbálom megépíteni, ha mégsem sikerül, hát marad a kukázás, megpróbálok vadászni használtan töltőt.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#21135) Mldcg2wd


Mldcg2wd
csendes tag

Sziasztok,

tudnátok segíteni...van egy lenovo S12 öm. Windows xp betöltés után nincs billentyűzet és touchpad. Eszközkezelőben néztem...nem tudja az illesztőprogramot betölteni Kód: 39.
mi lehet a probléma?

(#21136) HatakeKakasi válasza Mldcg2wd (#21135) üzenetére


HatakeKakasi
tag

Says:

"Távolítsa el az illesztőprogramot, majd annak újratelepítéséhez vagy frissítéséhez kattintson a Hardverváltozások keresése gombra. "

Nem fogsz belehalni, hogyha válaszolsz az üzenetemre...

(#21137) Mldcg2wd válasza HatakeKakasi (#21136) üzenetére


Mldcg2wd
csendes tag

Thx

(#21138) foxfox


foxfox
csendes tag

Szia.ugyanez a a problémám,hogy tudtad megoldani?????????????SEGITS

(#21139) nagypasztor


nagypasztor
tag

Üdv!

Egy kis segítségre lenne szükségem! Van egy lenovo thinkpad r61i-m, amit gyárilag vista-val szereltek fel, de ez nagyon nem jön be nekem, és szeretnék rá xp-t rakni, viszont amikor elindítom a telepítőt, azt írja, hogy nem talált megfelelő merevlemezt, vagy valami ilyesmi... Nem tudjátok, hogy hogy lehetne róla lekaparni?

(#21140) pukkancska válasza nagypasztor (#21139) üzenetére


pukkancska
tag

A biosban állítsd át az ACHI-t IDE-re.

(#21141) elem67 válasza nagypasztor (#21139) üzenetére


elem67
csendes tag

BIOS-ban az IDE Configuration ne AHCI, hanem Standard IDE legyen és már települ is az XP (látni fogja a SATA HDD-t).

(#21142) elem67 válasza pukkancska (#21140) üzenetére


elem67
csendes tag

Huh, mire beírtam már az én mondandómat, megelőztél, off az előző ;)

(#21143) nagypasztor válasza pukkancska (#21140) üzenetére


nagypasztor
tag

Köszönöm a segítséget srácok! Sikerült így megoldani!Üdv!

(#21144) drzozo


drzozo
senior tag

ACER ASPIRE 7740G-434G64MN

17,3" HD 1600 x 900 LED
Processzor : Intel Core i5 M430
Memória : 2 x 2 Gb DDR3 1066 Mhz
Videókártya : ATI Mobility Radeon 5650 1 Gb DDR3
Merevlemez : 640 Gb 5400 Rpm
4 x USB 2.0, HDMI, VGA, fejhallgató-/hangszóró-/vonalkimenet-csatlakozó
Multi-in-1 kártyaolvasó: Secure Digital™ (SD), MultiMediaCard™ (MMC), Memory Stick™ (MS), Memory Stick PRO™ (MS PRO), xD-Picture Card™ (xD)
Webcam.: 0,3 MP + Microphone
Szoftver: WIN 7 Home Premiun 64 bit

6 hónap garanciával, 175.00-ért érdemes lenne-e ezt megvenni? Játékra és filmnézésre használnám. Attól félek, hogy nagyon melegedne a kártyája és ha 6 hónap után bedobná az unalmast, akkor cseszhetem...

Ha valaki esetleg meg tudna dobni, valami magyar teszttel vagy saját tapasztalattal, örülnék neki.

(#21145) Dani82


Dani82
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy 2 éves, de tökéletesen működő HP Pavilion dv6700-at, ami rendelkezik:

2gb Ram
Intel Core 2 Duo 2Ghz
150Gb winchester-rel

mennyiért lehet beárazni és feltenni apróba, ha szeretném eladni?

Előre is köszi!

(#21146) bsd


bsd
csendes tag

Sziasztok!

Egy Samsung R528 notebook fényerejét sehogy nem tudom állítani: tápról vakít, akksiról nagyon sötét. Fn+kurzor kombó a hivatalos billentyű állítási lehetőség, de nem adja. Menüből sem. XP op. rendszer.
Ötlet?

Segítségeteket előre is köszönöm szépen!

(#21147) Raúl 7


Raúl 7
csendes tag

Sziasztok.

Nekem az lenne a kérdésem, hogy lényegében mi a különbség egy,
Intel Core 2 Solo ULV SU3500 (1.4GHz) es proci, és egy
Intel Centrino Duo Core T4400 (2,2GHz) es proci között.
Melyiket érdemes inkább megvenni.
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#21148) laszlomagyar


laszlomagyar
csendes tag

Hello
ilyen laptoppom van és lenne egy problémám.
Ugy gondolom jol kellene szaladjon pl a dirt 2 de az intro után sötétség, mas komolyabb jatáknál is csak alapon megy. Mi lehet a gond? vga driver? most az intel-es van és probáltam nvidiast tenni de az elméletileg hozzá valot nem engedi h feltelepitsem(azt irja nem ez a tipusu vga van)
Mit tegyek????

(#21149) apuc válasza Raúl 7 (#21147) üzenetére


apuc
őstag

Milyen célra?

(#21150) apuc válasza Dani82 (#21145) üzenetére


apuc
őstag

Itt segítenek ontopik:

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.