Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) GoldhandRent válasza Norb79 (#49) üzenetére


GoldhandRent
őstag

ez nagyon off, tényleg csak info:
Crash Bandicoot - ma már Activision alatt
Sony exklúzívból lett multiplatform
Spyro - ma már Activision alatt
Sony exklúzívból lett multiplatform
Tony Hawk's szintén.. Csak ez Activisionként is kezdte
- és ezek csak a ma is elérhető PS-es Activision címek -
Warcraft (már nem)
Diablo
OW
- ezek PS-es Blizzard címek -

A Minecraft pedig csak egy stúdió egy (de elég sikeres) címe.

szóval Mojang esetén a potenciális 1 játék az Activision esetében 6.

mindegy is, mindenki hisz, remél, állít, szeretne amit akar, mindenkinek meglehet a saját véleménye, preferenciája, én személy szerint nem támogatom :R
(a Spyrot, Bandicoot-ot nem is tudtam, hogy Acti lett, viszont ezeket toltam 90-ben, PS1-en)

-

(#52) Norb79 válasza GoldhandRent (#51) üzenetére


Norb79
őstag

Oké, de amiket felsoroltál az összesen pont negyed annyi játékost ér el, mint a Minecraft. Szóval ha nagy piacot akartak volna körbekeríteni, akkor mindenhonnan le a minecraftot és kész.
De nem ezt tették. A skyrimmel sem. Akkor miből gondoljuk, hogy majd pont a cod? Mert abból kevesebbet lehet eladni, kevesebb embert érdekel, mint a Minecraft?!
Teljesen irracionális hisztike megy, a tények teljes tagadása és figyelmen kívül hagyása mellett a témában.

(#53) bryant56 válasza GoldhandRent (#51) üzenetére


bryant56
aktív tag

"szóval Mojang esetén a potenciális 1 játék az Activision esetében 6."

Elmegy az 4 játéknak is.
- Minecraft
- Minecraft: Story Mode
- Minecraft Dungeons
- Minecraft Legends

(#54) nonsen5e válasza Big_Boss (#50) üzenetére


nonsen5e
addikt

Definiáld a fordított esetet.

Én már leírtam a gondolataimat és az elveket amik alapján véleményt nyilvánítottam. Értelem szerűen ha a Sony lenne a multiplatformság utolsó védőbástyája és/vagy rendelkezne nagyságrenddel kisebb market share-rel, akkor nem az MS-t védeném vele szemben.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#55) Joci10 válasza nonsen5e (#54) üzenetére


Joci10
őstag

"Definiáld a fordított esetet."
definiálta:
"Fordított esetben is ez lenne szerinted, ha a Sony szeretnéd megvenni az Activisiont?"

De már ebből látni, hogy mi lenne a válaszod. Pont az, mint most is: 'szemét Sony'. Mert nagyon jól látja az itteni hangulatot: a legtöbben csak Sony ellenesek. Nem érdekli őket, hogy mi lesz a jövőbeli hatás, csak az, hogy a 'Sony kapja meg'. Éppen ezért jó, hogy hatóság fog dönteni, és nem az ilyen elfogult emberek.

(#56) nonsen5e válasza Joci10 (#55) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nem egyértelmű.

1) Fordított eset, amikor csak megcseréljük a nevét a két cégnek, és minden más marad ahogy volt.

2) Fordított eset, amikor a két cég hozzáállását PC-hez/többi platformhoz cseréljük meg.

3) Fordított eset, mikor a fenti kettő lineáris kombinációját, esetleg piaci részesedését is megcseréljük.

Pont az, mint most is: 'szemét Sony'.
Nem tudom az előző kommentemből, hogy sikerült ezt leszűrnöd. :U

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#57) Big_Boss válasza nonsen5e (#56) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Első opció.

Szerinted a MS “multiplatformság utolsó védőbástyája?”

(#58) b. válasza Big_Boss (#57) üzenetére


b.
félisten

Amúgy bizonyos szempontból szerintem igen amíg Windowsra és Xboxra is megjeleníti a saját címeket és a Dx mint API-t támogatja és fejleszti közös alapokon a konzollal.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#59) Samott válasza Joci10 (#55) üzenetére


Samott
addikt

Nem latom a kulonbseget. Ugy ertem ha az pozitiv, ha a sony finanszoroz exkluzvokat, hiszen mert az milyen franko mar. De a microsoft az ordog, ha ugyanezzel probalkozik. Mert ez az egesz tortenet csak errol szol.

Amugy meg szerintem teljesen felesleges a hiszteria, a microsoft pont nem fogja exkluzivva tenni a COD-ot vagy barmit. Legfeljebb dragabb vagy kesobb lesz Playstationre. Meg mindig jobb mint amit a Sony csinal a sajat exkluziv cimeivel.

Ertem en hogy ez a PS tulajoknak kellemetlen, de nem rosszabb mint amit az xbox tulajok szenvednek el. (disclaimer: nincs semilyen konzolom, sokeves jatekokat veszek a steamen ;))

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#60) buherton válasza Samott (#59) üzenetére


buherton
őstag

Ezt már leírták korábban, hogy miért rossz ez.

A Sony a saját ötlete alapján kért független játékgyártót, hogy készítse el az exkluzív játékot. Ami szintén a fentebbi hsz-ekből kiderült, hogy ebből több cím multiplatformos lett.

Az MS ezzel szemben egy komplett játékgyártó venne meg több multiplatform címmel együtt. Szerinted miért dobták be rögtön, hogy a CoD 10 évig marad ebben a felállásban?! Nem az a baj, hogy vannak exkluzív tartalmak, akár az Xbox-ra is, hanem hogy egy komoly multiplatform címekkel bíró játékgyártót vesz meg és fog exkluzívvá tenni.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#61) Samott válasza buherton (#60) üzenetére


Samott
addikt

Igen, ez az erveles pont erdektelen. Az exkluziv az exkluziv, tok mindegy hogy uj vagy regi. Nyilvan azert dragabb a regi mert abban kisebb a kockazat. Nyilvan azert dragabb mert nem csak egy jatekot vesznek meg. Jatekos szempontbol a konkurenciat hasznalva ugyanugy kicseszes mindketto. Pont ezert csinaljak a cegek ezt. Az egyetlen kulonbseg, hogy most az MS akarja ezt csinalni es nem a Sony. Es hogy ugy nez ki a PS juzerekkel lesz kicseszve.

Hogy szokott lenni a valasz a Sony exkluzivokra? Vegyel PS-t? Hat vegyel Xboxot. Ezert kolt ennyi penzt a Microsoft. Es mivel ezen a piacon ok a kisebb ceg, szerintem meg is tehetik csak a versenyt novelik ezzel.

Es megismetlem: a microsoft szereti a penzt, nem fogja elzarni ezeket a jatekokat... csak dragabb lesz es kicsit kesik mas platformokra. Ki kell majd varni, ki kell majd fizetni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#62) buherton válasza Samott (#61) üzenetére


buherton
őstag

Nem, határozottan nem ugyanaz az eset.

A Sony a saját ötletét viszi el egy független helyre, hogy csináljanak belőle játékot. Ezekből az exkluzív játékokból több is multiplatformos lett. Ha az MS is ezt csinálná, akkor én legalábbis biztos nem akadnék ki ezen. De nem. Az MS kilóra megveszi a játékgyártót és exkluzívvá teszi a gyártó játékait kiszorítva ezzel mindenkit, akit akar.

Óriási különbség van a helyzet között. A Sony az eredetiségével tör az elsőségre, addig az MS ezt erőből akarja megoldani.

Es megismetlem: a microsoft szereti a penzt, nem fogja elzarni ezeket a jatekokat... csak dragabb lesz es kicsit kesik mas platformokra. Ki kell majd varni, ki kell majd fizetni.

Ha ez így lenne, akkor nem kellett volna rögtön megígérniük, hogy a CoD 10 évig elérhető marad a PS-en.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#63) Big_Boss válasza Samott (#59) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Említetted a Steam-et.
Hülye példa, de az Apple megveszi a Valve-t, a Steam megy Mac-re, Win talán 10 évig még megkap X játékot. Így se érzed a különbséget?

(#64) SindaNarmo válasza Big_Boss (#63) üzenetére


SindaNarmo
tag

Ahogy mondod hülye példa, mert nem hasonlít rá. Most ez megy a Sony/Nintendo részéről mi a különbség.
Ha a már meglévő játékok elérhetőek maradnak. Tőlem vehetik nem oszt nem szoroz.

Szerintem közelebb állna a valósághoz ha pl azt mondanánk hogy az Apple megveszi az Adobe-t (helyettesítsd be bármivel aki végterméket készít) és Win-re nem fognak fejleszteni. Akik eddig Win-en használnák majd megoldanák valahogy. de nem hiszem hogy összedőlne a világ.

[ Szerkesztve ]

(#65) Samott válasza Big_Boss (#63) üzenetére


Samott
addikt

Pont erre irtam hogy ezert dragabb igy exkluzivot venni. Ennyi az egyetlen kulonbseg. Ha 10 ev mulva nem jon uj jatek a Valve-tol Windowsra akkor ennyi a tortenet. Eldontheted hogy valtasz vagy elengeded az uj jatekaikat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#66) Samott válasza buherton (#62) üzenetére


Samott
addikt

Leirhatod meg haromszor de a lenyeg nem valtozik. Az pedig az hogy Exkluzivot vesznek a cegek, a Sony jellemzoen "startupokat" az MS meg ezesetben egy befutott csomagot. Jatekos szempontbol a lenyeg az, hogy kell venned egy masik konzolt is hogy megkapd azokat a jatekokat is. Mindegy hogy Sony vagy MS exkluziv a cucc.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#67) Tin válasza Samott (#66) üzenetére


Tin
veterán

Főleg, hogy egy konzol 8 játék ára. Nehogy már természetes legyen, hogy Xbox mellé PS-t vagy Nintendot kell venni bizonyos játékokhoz, de felháborító, hogy egy PS mellé még Xbox-ot is vegyen az ember.

(#68) egyedülülő válasza Joci10 (#55) üzenetére


egyedülülő
őstag

A hatóságok kaptak néhány nokiás dobozt a sony-tól biztos, ha ennyire ágálnak. :D

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#69) buherton válasza Samott (#66) üzenetére


buherton
őstag

Leírom negyedjére is akkor, de egy picit máshogy. Nem azzal van a gond, hogy az Xbox-ra jönn(én)ek exkluzívok, hanem az, hogy a már meg lévő és húzó multiplatform játékokat tennék exkluzívvá.

MOD: Sőt, személy szerint annak örülnék, ha az Xbox-ra is legalább olyan jó, hanem jobb exkluzívok jönnének, mint a PS-re. És hogy miért? Mert ebből én mint végfelhasználó csak profitálhatok, hiszen verseny van és a két rivális mindent beleadna, hogy az ő platformját preferálják az emberek. Az MS pontosan ezt akarja elkerülni. Erőből akar első lenni. És ti ennek drukkoltok.

Őszintén nem értem, hogy miért megy az MS istenítés és a Sony sarazás ebben. Miért kell az abszolút erőfölényben lévőnek drukkolni? És azt végképp nem értem, hogy hogyan lehet örülni annak, hogy a kisbömböc még nagyobb akar lenni. Ez a fajta centralizáció piactorzuláshoz vezet, ami miatt a drukkerrel együtt mindenki csak szív, persze az MS-t leszámítva.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#70) Norb79 válasza Big_Boss (#63) üzenetére


Norb79
őstag

Igen, de az még mindig nem derült ki, hogy a Minecrafttal miért nem lépte ezt meg az MS?!
Mármint tényszerűen a legtöbbet eladott, legtöbb játékost bevonzó címet, amivel a legjobban alá lehetett volna rúgni a Sonynak azt nem tette excluzívvá.
Ezt tényszerűen tudjuk mind, erről nem kell hitéleti vitát folytatni, hogy ki mit feltétlez, tények állnak rendelkezésre, ezt úgy értelmezzük, hogy a következő adandó alkalommal meg pont fordítva fog eljárni. Miért?
És miért a Minecrafthoz képest futottak még kategóriás CODdal, miért nem a Minecrafttal?
Szóval honnan indul ez a minden alapot nélkülöző, valós példán keresztül pont az ellenkezőjét tapasztalt feltételezés, hogy na majd most lesz gonosz az MS?
Abba már bele se megyek, hogy az excluzívitás miért csak akkor gonoszság, ha az MS csinálja és nem az, ha a Sony és a Nintendo vagy az epic vagy a steam?

(#71) Norb79 válasza buherton (#69) üzenetére


Norb79
őstag

Ugyanez. A Minecraft se lett excluzív, pedig legalább kétszer akkora cím, mint a COD. Akkor miről is beszélünk a paranoiás túl? Vmi konkrétum?

(#72) buherton válasza Norb79 (#71) üzenetére


buherton
őstag

Szerinted miért dobta be rögtön az MS azt, hogy 10 évig lesz PS-re CoD?! :U

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#73) Big_Boss válasza Norb79 (#70) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Ez már nagyon off:

(#74) SindaNarmo válasza buherton (#69) üzenetére


SindaNarmo
tag

Én annak szurkolok hogy ne legyenek teljes exkluzívok. Az hogy valami csak az egyik konzolon jelenik meg az nem érdekel ha mellette PC-re is megjelenik. És ebből a szemszögből jelenleg sokkal pozitívabb az MS.

Szó mi szó mostanában a Sony is nyitott ebbe az irányba, de azért ebben az értelemben elég nagy a lemaradása.

A Cod meg maradna multiplatform max a PSre nem jelenne meg.

(#75) nonsen5e válasza buherton (#72) üzenetére


nonsen5e
addikt

Miután a hatóságok rászálltak az MS-re, valamit kell nyilatkozniuk mindenképpen. Azt mégsem mondhatják, hogy az univerzum tüzes haláláig, örök időkig, a végtelenségig és azon is túl, mert senki nem tudja mi lesz 10-20-30-50 év múlva. Mittudomén, ettől teljesen független indokok miatt csődbe menne a Sony mondjuk 40 év múlva, aztán amerikában meg perelnék tömegével az MS-t a játékosok, hogy "de hát azt mondtátok, hogy az idők végezetéig lesz CoD PS-en".

-------------

Amúgy azt megkérdezem mégegyszer, hogy úgy tűnik itt mindenki tényleg azt vízionálja, hogy csődbe megy a Sony két nap alatt és teljes piac torzulás lenne abból ha nem lenne rá CoD. És fordítva? Ha tényleg csak és kizárólag a CoD miatt van 0-nál nagyobb profitja a Sonynak, akkor had kérdőjelezzem már meg, hogy miért is jó ha létezik a PS? Vagy csak azért veszik az emberek mert jobban tetszik a PS színe mint az Xbox-é? Mert ha ennyire csak ettől az egy faktoron áll vagy bukik az egész üzletáguk, akkor nettó nulla hozzáadott értékkel rendelkezik, és nyugodtan eltűnhet a történelem süllyesztőjébe és semmi sem fog változni. (ez közel sem így van, de ezt vizionáljátok itt) :U

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#76) Norb79 válasza buherton (#72) üzenetére


Norb79
őstag

Mert rögtön megindult a rémhír terjesztés, és gondolták így a legegyszerűbb rácáfolni a hülyeségre, ha tényszerűen mást teszel.

@Big_boss: Így összeadva az egyes részeket ez csalóka, mert ugye jelentős átfedés van, mind a cod, mind a FIFA vásárlók között, szóval az sok játék, de kevés játékos, míg a Minecraft esetén ez kevésbé tényező, mert nem a Minecraft1-2-3-4-5 tud ennyit, vagyis nem 25 millió játékos vette meg az összes részt, mint pl a CODnál, szóval a Minecraft azért több embert ér el, mint bármelyik másik cím a listán, és mégsem tette excluzívvá az MS, és fel se merült ez a rémhír terjesztés.

Ezzel szemben a Sony sorban veszi az excluzív jogokat, ma jelent meg pl az Octopath traveller, ott így tett, nyáron jön a baldurs gate, ott is erről van szó, final fantasyk esetén se ritka ez, és hát a listádról GTA is volt már ami így járt.
Ezek ellen mikor küzdünk? Vagy ezek is az MS csúnya gonosz manipulációi voltak?

(#77) Big_Boss válasza nonsen5e (#75) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

A hozzászólásod második felével teljes mértékben egyetértek.

Már korábban is leírtam, engem hidegen hagy a CoD meg az egész Acti/Bliz. felvásárlás. Talán örülnék is neki, ha létrejönne az üzlet, mert a Sony picit elkényelmesedett a jelenlegi pozíciójában. De, továbbra is az a bajom, hogy az emberek nagy része csak azt látja, hogy sz@r Sony, hajrá MS. Mindkét cég pénzből él és profitra hajt. buherton kolléga jól leírta, ha MS nem képes "normális" exc. játékokat piacra dobni, akkor inkább megoldják erőből.
Lásd. ZeniMax felvásárlás

(#78) Big_Boss válasza Norb79 (#76) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Értem mit szeretnél mondani, de azzal továbbra se értek egyet, hogy a Minecraft legalább kétszer akkora cím mint a CoD.

Tökmindegy van-e átfedés vagy nem, pénz beszél, CoD 30 milliárd USD lifetime revenue vs. Minecraft 3 milliárd USD.

(#79) Samott válasza buherton (#69) üzenetére


Samott
addikt

Leirhatod akarhanyszor, attol meg nem lesz igaz. Eleve az alapvetesed hibas, hiszen a konzolpiacon a Sony van "abszolut erofolenyben". Szoval most a kisebb, hatranyban levo szereplo probal felzarkozni. Es ok ezt a modjat valasztottak.

Komolyan mintha az MS-nek nem lenne joga Exkluzivokat szerezni. Minha ez valami kizarolagos Sony jog lenne.

Es ismet csak leirom: ez egyenlore csak egy felelem hogy majd egyszer 10 ev mulva ezek nem jelennek meg PS-re. Mikozben szerintem pont hogy kaphatokak lesznek, csak kicsit kesobb, kicsit dragabban.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#80) Norb79 válasza Big_Boss (#78) üzenetére


Norb79
őstag

Jaja, és jövő havi ps plus játék a Minecraft Dungeons, szóval amúgy se lehet kijönni az MS-el, azután hogy vmi hozzá kerül, szóval tök megalapozott ez a para meg a Sony beadvány.

(#81) Joci10 válasza Norb79 (#71) üzenetére


Joci10
őstag

A Bethesda felvásárlásnál is megígérte pár címnél, hogy megjelenik PS-re is (talán a TES6 az egyik legnagyobb cím közülük); aztán mégsem (egy korábbi hasonló hír fórumbeli vitájánál valaki linkelte is a hírt). Vagyis nem kell messzire menni példáért.

Azon kívül felvásárlás és felvásárlás, ilietve exkluzivitás és exkluzivitás között is van különbség. Ti nem látjátok, mert összehasonlítjátok a bolhát az elefánttal, hiszen ez is állat, meg az is állat (ismeritek a kis poént az elefántról és az egérkéről, akik együtt mennek át a hídon, majd az egér megkérdi: "Mi dübörgünk így?" - nos itt is ez az eset áll fent). Jelenleg nem azért vizsgálódak, mert a MS egy újabb Bethesda (vagy annál kisebb) szintű céget vásárol fel, és a termékeit teszi majd exkluzívvá; hanem egy jelentősen nagyobbat (talán az egyik legnagyobb 'független' kiadót és a franchise-ait). Nem véletlenül mondta azt az EU előzetes bírálata alapján, hogy a Blizzt magát viheti, de az Actit már nem, és nem véletlenül vizsgálódik több ország hatósága is. Mert nem azt nézik, amiket itt felhoztok, hanem azt, hogy ezzel a MS lehet a piacvezető sok helyen, ami után a legkisebb gond lesz az, hogy a 'mocsok' Sony megszívja, mert mi sokkal jobban meg fogjuk. Beugrik valakinek, hogy mi volt, amikor az AMD gyenge volt, és el Bulldózerelte magát? Örültek az Intel pártiak, mert hosszú évekig az 5%-os évenkénti teljesítményjavulás volt az elfogadott trend; meg mert hosszú évekig a 4 magos proci volt a csúcs (jó drágán); meg mert .... mert az Intel monopolhelyzetben volt, és elkényelmesedett (de a vásárlókon meg jó sokat keresett, mert megtehette, hogy semmi újítással kiadott egy új terméket, és drágán eladta, hiszen 'ez az új'). És ez a kérdés a hatóságoknál. Lehet elbagatellizálni, meg összetrollkodni minden 'fúj-fúj Sony, most majd jól megkapják' hozzászólással, de nem ezért indult el a vizsgálat egyik országban sem.

(#82) Samott válasza Joci10 (#81) üzenetére


Samott
addikt

Te is forditva ulsz a lovon. A konzolok piacan a Sony a piacvezeto. Eleg nagy elonnyel. A hatranyban levo tarsasag probal felzarkozni. Pont a versenyt novelne az MS megerosodese.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#83) Joci10 válasza nonsen5e (#56) üzenetére


Joci10
őstag

Te most tényleg trollkodsz. Ott volt egyértelműen leírva: ha a Sony venné meg az Acti-Blizzt. Konkrétan. Egyértelműen. Még direkt ki is emeltem vastagítással, ha nem tűnt volna fel elsőre (most már nem teszem, mert látom, értelmetlen). Ha ezt valaki félreérti, akkor vagy elvesztette értelmi képességeinek nagyobb részét, vagy szándékosan sarkít/kerül/magyaráz bele más dolgokat. Én megmaradtam ez utóbbi lehetőségnél. Ami viszont kimeríti a trollkodás definícióját.

(#84) Joci10 válasza Samott (#82) üzenetére


Joci10
őstag

Egyrészt nem csak a konzolok piacáról van szó (direkt említettem, hogy sok minden másról is szól ez a dolog - ha jól emlékszem, legalább 4-5 pontban/lehetőségben vizsgálódnak a hatóság emberei), másrészt azzal, hogy kizúzod a konkurens alól a legjövedelmezőbb multiplatformos címét, azzal nem versenyt növelsz, hanem tönkreteszed a másikat.

(#85) nonsen5e válasza Joci10 (#81) üzenetére


nonsen5e
addikt

Most meg, hogy van fejlődés CPU fronton, nagyobb az árverseny és olcsóbbak az árak mint valaha. Ja nem. :C

#83: Gondoltam azért megkérdezem, mert ahány ember, mindenki annyi félét gondol.

Ahogy azt pedig már számtalanszor kifejtettem a topicban, ha a Sony akarná megvenni az ActiBlizzt, az természetesen nem tetszene, és fújolnék. Pusztán abból a szintén többször leírt okból kifolyólag, hogy csak PC-m van, és továbbra sem óhajtok csak játékra alkalmas vasért annyi pénzt kiadni. Amíg meg az MS kiad mindent day1 PC-re, addig a Sony nem, sőt. Innentől kezdve triviális, hogy melyik céget tudom támogatni és melyiket nem ilyen jellegű akvizíciók során.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#86) kilua


kilua
senior tag

Egyébként nem tudom volt e már (nem olvasok vissza 80kommentet) de arról hogy 10 év támogatást ígért a Nintendonak és a switch gyenge ehhez: a pletykák szerint jövőre jön a switch utódja, szerintem arra gondoltak hogy az már nem lesz annyira gyenge ehhez.

A switch is jó optimalizáció esetén megfelelően futtat ps4/xbox1 portokat, ha a switch utódja legalább olyan erős lesz mint a steam deck, akkor ott már simán jöhet a COD.

Megértem ha a nintendo támogatja, elég jó lenne egy handheld ami rendes FIFA mellett rendes CODal érkezne. A deckel az a bajom hogy PC, tehát nem hiszem hogy ha most megvenném pár év múlva nem lenne elavult mert arra nem optimalizálnak, kb a pc és a konzol és a handheld világ pár előnye mellett egy csomó hátrányát is összehozza pl kicsi betűméret pc játékok esetén nem gondolnak arra.

[ Szerkesztve ]

(#87) Norb79 válasza Joci10 (#81) üzenetére


Norb79
őstag

Baszki, én nagyon elaludtam a volánnál, ha közben megjelent a TES6 és fel se tűnt!

Szóval köszi, hogy végre az ellenkező irányba mutató tényeket nem üres fantazmagóriákkal cáfolta vki, hanem konkrét ténnyel, ami látható, tapasztalható! :DDD

(#88) Norb79 válasza kilua (#86) üzenetére


Norb79
őstag

Rengeteg játékot streamel a switch, főleg japánban, pl Assassin's creed odyssey, vmelyik resident evil, stb.

(#89) kilua válasza Norb79 (#88) üzenetére


kilua
senior tag

Az lehet, de én erről beszélek ezen már nem kell streamingel szórakozni:

[link]

Persze jöhet streamben is, de az még kicsit input lagos.

Habár régen a ps3/x360 codokat megcsinálták wiire sőt DSre is, úgy hogy teljesen újracsináltak mindent, ami szintén lehetséges. A switch csak ilyen doom eternal/witcher 3 szintű címeket visz úgy ahogy, rendes nextgen címekhez kevés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#90) Norb79 válasza kilua (#89) üzenetére


Norb79
őstag

A heti switch pro/switch2 pletykákból az első 200 vicces volt, de az utána jövő 250ét én már nem tudtam komolyan venni. :DDD
Mert nagyjából ilyen gyakran jön pletyka, hogy már mindjárt, és igaz, hogy ezeknek csak 60%-a alapul vmi nvidia chip design elemzésen, de azért uncsik már és semmiféleképpen nem komolyan vehetők.
Ugyanez 2020ból:
Nintendo's rumoured Switch Pro might not use Nvidia's Tegra X1+ chip (mobilesyrup.com)

(#91) kilua válasza Norb79 (#90) üzenetére


kilua
senior tag

Mondjuk switch pro tényleg jött volna, aztán a chiphiány miatt nem jött.

A helyzet az hogy a switch eladásai kezdenek csökkenni. Ha jön is rá jó exkluzív régebben azt mondták a Splatoon 2/Mario Odyssey/smash brosh ultimate idején hogy "teljesen jól néz ki és remekül fut" ma már minden teszt kiemeli ha jó is a játék pl Bayonetta 3/Xenoblade 3/fire emblem engage (jó ez vitatott de nekem bejött) hogy "2023ban nem túl kellemes ilyen öreg elavult hardveren" játszani.

Ha streamingre is akarna építeni akkor is a switch csak sima fullHDt tud, a geforce now 4K, HDR, 120fps streamet ad, jó lenne azt megjeleníteni TV módban.

[ Szerkesztve ]

(#92) sh4d0w válasza nonsen5e (#85) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szóval kibújt a szög a zsákból: teljesen mindegy, ki veszi meg az ActBlizzardot, Te akkor is a Sony ellen vagy. Lesz ebből még sírás...

Gondolom az nem kelt feltűnést, hogy ha anno 4 magnál többet akartál, akkor vagy i7 extreme, vagy Xeon CPU-t kellett venned nagyon drágán, drága alaplaba, ma meg bőven 100 rongy alatt kapsz 8 magos CPU-t...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#93) b. válasza kilua (#86) üzenetére


b.
félisten

Nyáron mutatnak be egy új Nvidia T szériás SOC-ot. Szerintem az lesz az új Switch ( és remélem az új Shield is)de szerintem csak jövőre lesz belőle valami.
A Cikkben pletykált Blackwell állítólag Compute, nem gaming.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#94) Raysen623 válasza Samott (#79) üzenetére


Raysen623
addikt

Azért rohadt nagy a különbség egy játékra vonatkozó exkluzivitást megvenni egy időre, mint a teljes fejlesztő stúdiót megvenni örökre...az elmúlt években annak lehettünk tanúi, hogy a hosszú távú exkluzivitás nem tartható, mert egy időn túl már nem növelhető vele a piaci részesedés. Ha az MS a COD-ra venne kb. egy éves exkluzivitást, de utána megjelenne a többi platformra, akkor még talán elfogadható lenne. Akkor sem teljesen korrekt az elv, mivel itt nem egy új címről van szó, aminek az első részét akarják kiadni, hanem egy eleve bejáratott multiplatformos címről. Ezért ennyire bonyolult a téma szerintem.

MS szabadon fejlesztethetne külsős stúdiókkal is exkluzív címeket (mint Sony), na de itt a piaci független szereplők felszámolásáról van szó ha durván akarunk fogalmazni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#95) Sefter


Sefter
veterán

vihetik....a Blizzard már messze nem hoz olyan minőséget, mint régen.. :(

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#96) nonsen5e válasza sh4d0w (#92) üzenetére


nonsen5e
addikt

Jó, hogy így kiforgatod a szavaimat.
Nem Sony-ellenes vagyok, hanem "PC-ellenes cég ellenes". Arról nem én tehetek, hogy a Sony előszeretettel tölti be ezt a pozíciót, az MS meg nem. Ha azt lehetne tudni a felvásárlásról, hogy az MS első nap szed le minden Blizz játékot PC-ről és tesz Xbox exkluzívvá akkor MS-ellenes is lennék és azt sem támogatnám. :U

-------------------

1999-ben meg 1 magos procit vettek az emberek 100 rongyért, és örültek is neki. A kezdeti verseny amikor megjelent a Ryzen valóban nagyon jót tett a piacnak, de azóta kezd megszűnni az árverseny, és beállni a stabil drága duopólium.
7700x mint a legolcsóbb új generációs 8 magos processzor 130k.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#97) egyedülülő válasza Raysen623 (#94) üzenetére


egyedülülő
őstag

Final Fantasy is csak PS-en jelenik meg, pedig az is egy bejáratott cím.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#98) sh4d0w válasza nonsen5e (#96) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilvan az orrodra fogja kotni. De egyebkent minden egyes megszolalasoddal egyre melyebbre merulsz a godorbe, merthogy a Microsoftnal nagyobb fejlodesellenes ceggel meg nem talalkoztam a PC-iparban (pedig csak alig 35 eve ismerem ezt a piacot...).

Felreertes ne essek, nem allitom, hogy a Sony jotet lelkek gyulekezete, ok is viselkedtek ocsmany modon (meg meg fognak is), de azt mar sajat boromon megtapasztaltam, milyen az, ha a Microsoft monopolhelyzetbe kerul es nem hianyzik meg egyszer.

Az i7-4960x meg megjeleneskor $1250 volt, kicsit odebb van, plusz draga lap, plusz draga RAM. Nem folytassuk ezt a vonalat.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#99) nonsen5e válasza sh4d0w (#98) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nem megyek semmilyen gödörbe, első hozzászólásomtól az utolsóig végig ugyan amellett tartom magam.

Az meg továbbra is csak egy-két ember víziója itt, hogy az MS monopolhelyzetbe kerülne egy darab CoD miatt.

Szép lassan mégis közelítünk a régebbi állapothoz, mert megint csak a legolcsóbb AM5 alaplap indul 70k-nál, ahogy régebben processzorokból is léteztek belépő kategóriás termékek - nem csak az lett mondva, hogy ha olcsót akarsz venni akkor veheted a fél évtizedes ryzen modellt. Az Intel egyeduralkodós időkben továbbá meg tele volt a piac a 10k-s lapokkal 1155 és társaihoz ami tökéletesen megfelelt az átlag felhasználónak. És nem, nem a forint szállt el 700%-kal.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#100) sh4d0w válasza nonsen5e (#99) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nofene, dragabb egy ujabb technologia? Ki gondolta volna...?

https://www.coreinfinity.tech

(#102) Tin válasza sh4d0w (#98) üzenetére


Tin
veterán

Google, Facebook, Apple, soroljam?

[ Szerkesztve ]

(#103) Raysen623 válasza egyedülülő (#97) üzenetére


Raysen623
addikt

Akkor miért van Steam-en is?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#104) kilua válasza Raysen623 (#103) üzenetére


kilua
senior tag

A 16 egyelőre csak ps5re van bejelentve. (a dragon quest 12 jön több gépre is)

(#105) markknight


markknight
veterán

Én nem értem már a Sony-t mit vergődik. Legalább akkora röhej támadni a Microsoftot, mint mikor valami 3rd party hozzá nem értő tanács eldönti, hogy legyen külső app store az iphone-ban.. Semmi köze hozzá senkinek.

Na, de visszatérve a bizniszhez. Sonynak is van egy raklap exkluzív játékuk, ilyen módon Microsoftnak is lesz pár. Tessék leülni a japóknak és lerakni egy olyan multiplayert ami odavágja a COD-ot, mert azt valahogy nagyon senki nem akarja megtenni, de azért lássuk be, hogy COD-dal már mindenki csak megszokásból játszik meg mert nincs jobb/hasonló minőség a piacon.

Nekem idehaza PS5 van és a COD-ot is szeretem (most is éppen az új rész pörög) de tőlem vigyék, semmi köze hozzá a Sonynak.

(#106) LazaCCC


LazaCCC
tag

Az MS nyomoronc már nem tud 'alkotni', csak felvásárolni ... elég szánalmas.

(#107) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

A Sony állandóan csak hisztizni tud. :DDD
Megérdemelnék, hogy a seggükben lihegjen az MS, amilyen hulladék termékeket gyártanak csilliókért.. :U
Gyakorlatilag az elmúlt 10évben csak az ő termékeikkel szívtam meg.(TV,Telefon,Konzol,AVR)
PS5-nél is a Dualsense-et 1év alatt 3x cserélték, mindet driftelés miatt pedig nem is játszok olyan sokat ~800-900óra/év.

(#108) kilua


kilua
senior tag

Szerintem inkább az a baj a mai nyugati játékiparban, hogy minden a FIFA/COD körül forog.

Hol a GTA6, Fallout 5, half life 3, elder's scrolls 6, withcer 4? Telnek most már az évtizedek aztán az összes nagyobb cím halottnak tűnik. A legutóbbi a cyberpunk volt amit próbáltam de a bugok miatt el ment tőle a kedvem.

[ Szerkesztve ]

(#109) Sinesol válasza sh4d0w (#92) üzenetére


Sinesol
veterán

Almát a körtével hasonlitasz, amiről beszélsz, az I7 extreme/xeon only 4+ mag az régen high end top cucc volt, nyilván amiatt volt drága, mig a 6-8 mag ma kb. a középkategória...
Ha értelmes összehasonlitast akarsz, akkor egy mai high-end platformmal vesd össze az árakat...


[ Szerkesztve ]

(#111) Sinesol válasza #32839680 (#110) üzenetére


Sinesol
veterán

Tökmindegy hova próbálod terelni a dolgot, high end-et akkor is csak high enddel van értelme összahasonlitani árazás szempontjából, ugyanis a teljesitményszint, pozicionálás része az árképzésnek. Szóval nem sok értelme van mai középkategória árszintjét hasonlitani a régi high end árszinthez.

Egyébként meg nem igazán volt horror ár, a sweet spot 4 magos intelek 40-50k körül mentek, ami 6-8 éve sem volt sok...a csúcs az nyilván horror ár volt, de egyrészt az mindig is az lesz, másrészt meg nem is volt rá szüksége szinte senkinek, csak e pénisz növelésre volt kb.

[ Szerkesztve ]

(#112) GoldhandRent válasza nonsen5e (#96) üzenetére


GoldhandRent
őstag

de könyörgöm... miért kötelessége PC-re kiadni valamit ? a Te kedvedért ?
inkább hulljon a PC (hanyatlik is, köszi millás RTX xx50 kártyák hahi)

én be like, ha úgy gondolkodnék(?xd), mint te:
-szűnjön meg az XBOX és a PS is, mert nincs rájuk Stronghold Crusader
-rohadjon el a Mikrófo$ mert nincs PS-re forza, pedig én azzal AKAROK JÁCCANI PÉESSENNNN
-pusztuljon a PC, az XBOX és a PS is, mert nincs rá AirDrop

intézz már nekem egy audi quattro hajtásos alfa giuliát ferrari F50 motorral. mert nem vagyok hajlandó audit venni, nincs pénzem F50-re és a giulia formája tetszik :W

-

(#113) Sinesol válasza GoldhandRent (#112) üzenetére


Sinesol
veterán

A Giulia-ban van Ferrari motor, ami ha nem is az F50-el egyezik meg, de akkor is elég kb mindenre is az a 2.9es 510 lovas cucc..a quattro hajtás részt meg nem értem, az csak annak kell, aki nem tud vezetni, az olyan meg ne vegyen sportkocsit.. :D

[ Szerkesztve ]

(#114) GoldhandRent válasza Sinesol (#113) üzenetére


GoldhandRent
őstag

azért legóztam így össze, hátha észreveszi, hogy az audi hajtásnak semmi keresnivalója az alfa alatt :B meg ha akarnád se menne bele egyik fél sem, nem azért fejlesztette ki MAGÁNAK
a SONY PS exklúzív címének semmi keresnivalója XBOX vagy PC alatt (LastOfUs, bármi más)
az XBOX exklúzív címének semmi keresnivalója PS alatt (Forza, bármi más)
a multiplatform címeknek semmi keresnivalója az exklúzívok között (Fifa, CoD, bármi más)

sztem amúgy tökéletes, hogy csak rwd, és a motorjával sincs semmi gond.
eyetlen problémája van: túl sok az ajtó ;] meg ha már itt tartunk, kevés a henger :U

[ Szerkesztve ]

-

(#115) Norb79 válasza GoldhandRent (#114) üzenetére


Norb79
őstag

Hát csak ugye ez fordítva van. Attól lesz vmi exclu, hogy nincs más platformra, és nem fordítva.
És igenis romboló bármilyen szempontból platform túszokat szedni.
Különösen gennyes kelések azok a cégek a géming piac arcán azok a kiadók, akik excluzív időt vásárolnak a 3rd party fejlesztőktől, ahogy a Sony vagy az Epicgames.
Ez ellen kellene fellépnie a versenyhatóságoknak, mert ezek a tényleges versenykorlátozó intézkedések.

(#116) GoldhandRent válasza Norb79 (#115) üzenetére


GoldhandRent
őstag

az exclúzív idő szerintem is ultra szánalmas, és büntetendőnek kéne lennie.

kicsit (nagyon) off
vergődés M$ módra - fizet is, csak pls használd az edget :O
izomsza--- zöldhasúszag amerre csak jár/néz

-

(#117) b.


b.
félisten

[Microsoft’s Activision deal likely to be approved by EU regulators, says Reuters]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#118) nonsen5e válasza GoldhandRent (#112) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nem kötelessége, ugyanakkor nekem meg szabad olyan céget támogatni aki viszont szokott PC-re day1 mindent kiadni, azzal szemben aki nem. ¯\_(ツ)_/¯

A PC-t kb. azóta temetik, mióta megvan, köszöni szépen jól megvan az. :B

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#120) Sinesol válasza #32839680 (#119) üzenetére


Sinesol
veterán

Ennek megint mi köze ahhoz, amiről beszéltem?

(#121) GoldhandRent válasza nonsen5e (#118) üzenetére


GoldhandRent
őstag

hát nem tudom.. RTX 20xx óta nem tudok VGA-t venni, mert vagy nincs, vagy irracionálisan drága.
öcsém vett 2070-et megjelenéskor rettenet jó áron, de nekem nem érte volna meg a 1070-et cserélni rá. :U

csak PC-n játszok, mégis temetem... semmi értelmes új cím, amit meg végre kihánynak, az egy bughalmaz :N

-

(#123) Norb79 válasza GoldhandRent (#116) üzenetére


Norb79
őstag

Na a Sony beterítheti a lapokat, hogyan kell tisztán játszani. A fagyi visszanyal!
https://www.gamesindustry.biz/microsoft-granted-access-to-sony-documents-the-ftcs-response-in-detail

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.