Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Ilyen nevetséges áramdíjak mellett mit várnak?

(#2) bambano


bambano
titán

"A North American Electric Reliability Corporation közleménye szerint az USA energiahálózatának megbízhatósága a következő években hatalmas kockázatot jelent az elektromos autók térnyerése és a kriptobányászat.": a megfelelő ragozás elmaradása miatt ebből a cikkből nem tudtunk meg semmit.

ha találgatnom kellene, én azt írtam volna, hogy az <...> energiahálózatának megbízhatóságÁRA kockázatot jelent...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) nyunyu


nyunyu
félisten

USÁban piaci áras a villany, pillanatnyi kereslet-kínálat függvénye.

Emiatt tavaly is sírtak, amikor a többi államtól nagyjából független hálózatú Texasban napokig nem volt villany egy hófúvás miatt, aztán amikor pár órára lett villany, azért többtízszeres árat kellett a lakosságnak is fizetni.

Nyilván, ha össze lettek volna kötve a szomszéd államokkal, akkor tudták volna pótolni az extrém viharban kiesett hálózati kapacitásokat, de nem volt redundáns a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4) nyunyu


nyunyu
félisten

Egyébként Texas híresen büszke arra, hogy nem szabályoznak semmit, majd a piac kirostálja alapon.
Másik véglet meg Kalifornia, ahol lassan már azt is szabályozzák, hogyan vehetsz levegőt, emiatt persze ott sokkal drágább minden.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) Necroman_Mk2 válasza nyunyu (#4) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

És még Kaliforniát tartják a liberalizmus fellegvárának...

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#6) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

A cikkhez is hozzászólva: ez várható volt, hogy több elektromos autó => otthoni töltés opciója => rohamosan nő a fogyasztás. Kérdés, hogy mivel tudnak itt a politikai döntéshozók ellensúlyozni, hasonlóan pl. a villanykörték esetét. (Nemnagyon lehet hagyományos izzót venni, csak energiatakarékosat.)

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#7) nyunyu válasza Necroman_Mk2 (#5) üzenetére


nyunyu
félisten

Tőke már menekül Kaliforniából, mivel Texasban jóval kevesebb adót kell fizetni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8) Hi!King válasza Necroman_Mk2 (#5) üzenetére


Hi!King
őstag

A társadalmi liberalizmus és a gazdasági liberalizmus nem azonos dolgok, bár szvsz a legjobb ha a kettő együtt jár.

[ Szerkesztve ]

(#9) Ivy.4.Ever válasza Necroman_Mk2 (#5) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Nyugat-Európában is liberális társadalmak vannak, de közben szociális újraelosztás van és többnyire erősen szabályozott piac.

[ Szerkesztve ]

(#10) troller válasza Necroman_Mk2 (#5) üzenetére


troller
senior tag

Manapság a vérkomcsik hívják liberálisnak magukat (meg haladónak, meg woke-nak), a konzervatívok meg azokat az eszméket tették magukévá, amit 50 évvel ezelőtt még liberálisnak hívtak...

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#11) Ivy.4.Ever válasza troller (#10) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Azt se tudod mit zagyválsz.

[ Szerkesztve ]

(#12) Hi!King válasza troller (#10) üzenetére


Hi!King
őstag

Nem nagyon hallom, hogy a Fideszesek liberálisnak mondanák magukat.

(#13) Ivy.4.Ever válasza Hi!King (#12) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Illiberális vagy liberális az egykutya. A fehér bőr keresztény érték. Akarom mondani liberális. Ja mégsem!.

(#14) Hi!King válasza Ivy.4.Ever (#13) üzenetére


Hi!King
őstag

Csak vicces, hogy manapság azok kommunistázzák a liberálisokat, akik az árstopoknak, államosításoknak, meg úgy egyáltalán az erős, atyáskodó, populista államnak tapsikolnak.

(#15) Ivy.4.Ever válasza Hi!King (#14) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Így van. A teljes mértékben állami egészségügyet meg már hagyjuk is, mert még a 3/3-as kommunista ügynök iratokat is feloldják a végén bosszúból. Ja hogy azt se :))
De persze én kérek elnézést mert én vagyok a komcsi f*sz.

[ Szerkesztve ]

(#16) k-adi


k-adi
nagyúr

ej ej megint a kriptobányászat... ;] :U

az elektromos autók térnyerése elkerülhetetlen arra készülni kell nyilván.. viszont a kriptó...

(#17) 1dude


1dude
aktív tag

Látványosan hanyatlik a nyugat :DD

(#18) Tasunkó válasza Necroman_Mk2 (#5) üzenetére


Tasunkó
senior tag

A texasi szabadság azt jelenti hogy a haszonért mindent szabad, az ölés szürkezónás csak. Ez a liberális gazdaságpolitika aminek mi is hódolunk politikai irányzattól függetlenül. Lényegében haszon barbarizmus.

Kérek egy számot a jútútú

(#19) Ivy.4.Ever válasza Tasunkó (#18) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

A helyes megnevezése a neoliberalizmus, Amerikában pedig neokonzervativizmus.

[ Szerkesztve ]

(#20) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Enyhe olajszagot érzek eme kijelentés mögött. Mármint nyilván megnövelik az elektromos autók az áramhasználatot (a bányászok meg csak ideiglenes problémák), de amióta ez létezik, azóta folyamatosan és nem lassan növekszenek az igények és növekedni is fognak, ha elektromos az autó, ha benzint éget, ezt csak a hülye nem látja be és készül fel rá.

Mondjuk az üzemagyagcellás autókat gyártók meglovagolhatnák ezt. Persze, ahhoz szinte még infrastruktúra sincs legtöbb helyen, de azt is ki kéne építeni, többfajta megoldás kicsit sem ártana hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#21) Ivy.4.Ever válasza Rickazoid (#20) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Nincs olajszag. Az usaban tényleg elmaradott az energia infrastruktúra. Többek közt azért olcsó a legtöbb helyen.

[ Szerkesztve ]

(#22) Noukoum válasza Rickazoid (#20) üzenetére


Noukoum
veterán

Tekintve hogy egyik gyártó sem gondolja komolyan az üzemanyagcellát, így aligha fogják meglovagolni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#23) borg25 válasza Rickazoid (#20) üzenetére


borg25
senior tag

Pár éve valami olyasmit olvastam, hogy erőművek ma már nem nagyon építenek, mert túl lassú a megtérülési ideje. Kell neki az állami támogatás.
Simán megértem hogyha kisbefektető vagyok és az a kérdés, hogy A vagy B cégbe fektessek be, akkor csak azt nézem, hogy hol milyen kockázat mellett milyen nyereséget ígérnek. Kit izgat, hogy 2 év múlva kell áram? Az mindenkinek a maga gondja, nekem profit kell.
Ebből pedig következik, hogy hiába látszik az, hogy egyre nagyobb az energiaigény, nem fog mindenki erőműépítésbe kezdeni. Ezt megspékeli, hogy nagy teljesítményű hagyomásost senki se akar építeni, amikor 10-20 év múlva be kell zárni. Naperőművel meg nem sokra mész, ha mindenki éjszaka akarja tölteni az autóját.

Energiatakarékos ízzókról meg annyit, hogy hurrá, fele annyi energiával működnek, úgyhogy használjunk 2x annyit 2x több ideig, mert ENERGIATAKARÉKOS, jah hogy összességében még nőt is az energiaigény, hát na, minden nem lehet tökéletes. Fogyókúrás fagyi is hízlal, ha 3x annyit eszel belőle, mert kalóriaszegény.

(#24) Ivy.4.Ever válasza borg25 (#23) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

A túlfogyasztáshoz mindnekinek joga van saját kontóra. Az energiahatékonyság lehetőség a többieknek.

(#25) borg25 válasza Ivy.4.Ever (#24) üzenetére


borg25
senior tag

Igazad van, csak mint a fogyókúrás fagyinál itt is az emberek arra gondolnak, hogy LED izzóm van = energiatudatos vagyok.
Jah, hogy a LED izzó 2x annyi helyen, 2x annyi ideig ég és az energiaigényem még nőt is? Nem baj, akkor is energiatudatos vagyok, mert nekem LED izzóm van.
Fagyinál ez így hangzik, hogy nem értem mitől hízok, hisz kalóriaszegény fagyit eszek. Igaz napjában 1 litert, de kalóriaszegény! Tehát biztos nem lehet ez az ok.

Persze mindenkinek a saját döntése, joga van hozzá, én csak azt mondom, hogy nem árt megvizsgálni, hogy azért mert van, fajlagosan kevesebb energiával működik, még kell-e működnie annak az izzónak?

(#26) Yeffy válasza Hi!King (#14) üzenetére


Yeffy
veterán

hát igen... :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#27) arnyekxxx válasza Hi!King (#14) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha ezt a gázársapkázós EU vagy a rezsilimitezős angolok megtudják...

(#28) Noukoum válasza arnyekxxx (#27) üzenetére


Noukoum
veterán

Sok köze van egymáshoz, hát rajtad sem segített a kor pedig könnyű lett volna valamerre haladni.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#29) arnyekxxx válasza Noukoum (#28) üzenetére


arnyekxxx
veterán

:)

(#30) ceia


ceia
őstag

Tiltsák be a kriptobányászatot, azzal azonnal csökkenne a fogyasztás, és időt nyernének több elektromos áram előállításának kiépítésére. Az elektromos autó a fejlődés következő lépése, teremtsék meg a feltételeit. Amikor a vasút megjelent, az sem ment sem könnyen, sem olcsón, mégis elterjedt. A mobilhálózatokat is kiépítették. Nem azt kell nézni, hogyan nem lehet.
Kalifornia az amerikai baloldal egyik fellegvára. Biden baloldali usa elnök, akinek az elnöksége alatt tört ki az orosz háború, és szakértők szerint a háborút amerika generálta. Ugyanakkor szintén szakértők szerint, ha Trump maradt volna az elnök, ma nem lenne háború.

        it's more fun to compute

(#31) Ivy.4.Ever válasza ceia (#30) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

A szakértőket egészítsd ki kamu szakértőkre és egyetértek.

(#32) Reggie0 válasza ceia (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor amerikat kene villanymotorra szerelni, hogy aramot generaljon, ne haborut?

(#33) Tasunkó válasza ceia (#30) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Ez a Trump ez olyan mint a szélhámos autószerelő, csempéző...de hisz van ilyen a Mekk Elek. A Trump, amerika Mekk Elekje. McAllec. Aki annak elhiszi hogy valamit megakadályoz, vagy hogy megjavít azt nagy meglepetések fogják érni az életben.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#34) ceia


ceia
őstag

1. Nem kamu szakértők mondják, nem a baloldal pénzeli őket. Ajánlom Nógrádi György biztonsági szakértő videóit, ő kiváló a szakmájában. Nem kókler, mint akiket az atv-ben látsz. [link]
2. Igen, de elég lenne a demokratákat mókuskerékbe tenni, pénzt lógatni eléjük, és az hajtaná a generátort.
3. Örülök, hogy ilyen jól ismered Trumpot. Biztos szélhámos. Szerintem téged fognak meglepetések érni. Akkor sem ismernél fel egy nagy embert, ha rádlépne.

        it's more fun to compute

(#35) Tasunkó válasza ceia (#34) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Nógrádi a biztonsági szakértők Donald Trumpja :) A biztonsági szakértők meg a háború brit tudósai.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#36) Reggie0 válasza ceia (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Nogradi a legnagyobb kamu, osszevissza hazudozik meg sajat magarol is. A biztonsagpolitika dozsa laszloja.

[ Szerkesztve ]

(#37) Ivy.4.Ever válasza ceia (#34) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Nógrádi a vén komcsi kiváló a szakmájában na ne szopass már! Melyik szakmában? Mert a tudományos munkássága az zérus. Sehol sem lelhető fel, csak kamerák előtt beszél a nagy semmiről. Okfejtései nincsenek, csak kijelentései.

Tévedni Nógrádi dolog - YouTube

Öt éve az Index leplezte le Nógrádi György szélhámosságát, most már komoly szakértőként szerepel a megújult lapban (444.hu)

"Nem sokkal később a Magyar Narancs és megint csak az Index tárt fel újabb szórakoztató részleteket a nagy handabandázó életművéről, aki annyira független szakértő, hogy állami cégektől kap pénzt és kormánypárti rendezvényeken kampányol." :C
Kérdezem én kamu egyetemi diplomák, meg kamu munkahelyek mellett, éppen csak nem az ellenzék, hanem a fidesz pénzeli, akkor az már hiteles? Ennyiben áll a hitelesség? Ha hülyeséget beszél az emiatt elnézhető?

[ Szerkesztve ]

(#38) Ivy.4.Ever válasza ceia (#34) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

El is felejtettem a legjobb csemegét a hazaáruló féregről:
Kiderült, kik voltak az ügynökök Nagy Imre újratemetésén (origo.hu)

A médiában gyakran szereplő biztonságpolitikai szakértő, Nógrádi György is dolgozott a III/III-as osztálynak a honlap szerint. A kutatók szerint az újratemetés előtt az NSZK-ba utazott, és azt a feladatot kapta, hogy az NSZK kormánykörökben, illetve az ellenzéki pártok képviselőivel folytatott beszélgetéseiben hangoztassa aggályait a Nagy Imre újratemetés politikai demonstrációvá alakítása kapcsán. A Raguza fedőnevet viselő Nógrádi az intézkedési terv szerint kapcsolatban állt az amerikai hírszerzés, a CIA képviselőivel is - olvasható a honlapon.

[ Szerkesztve ]

(#39) azbest válasza Ivy.4.Ever (#21) üzenetére


azbest
félisten

Azért nem biztos, hogy elmaradtott az energia infrastruktúra.

Amit én olvastam és néztem videókat, aszerint már 70 évvel ezelőtt is 60-100A -es bekötése volt a családi házaknak ott. Manapság meg 200A a jellemző és 240V mellett értendő. Igen, jól írtam: a lakásban 240V is elérhető, és amellett 200A. A split-hase miatt a kapcsolószekrényben választható, hogy egy ágon 120 vagy 240V legyen. (társasházaknál máshogy van). 11kV hálózat megy az utcán és szinte mindenkihez tartozik egy kis trafó. [link]

Texas a már emlegetett különcsége miatt szívott a hideg télen, mert nincs összekötve a szövettségi rendszerrel.

Amúgy #3 nyunyu , nem feltétlenül piaci áras a szerződés. Lehet választani, hogy fizet drágábban átlagárast vagy kockáztat és piaci árast vesz. Általában a piaci árassal sokkal olcsóbbra jönnek ki, kivéve, amikor valami rendkívüli helyzet van. Viszont simán megéri ezért alternatív rendszert telepíteniük, generátort vagy napelemes akkus kiegyenlítő rendszert is és akkor máris kevésbé üt a piaci áras kisebb hullám.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.