Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TIV


TIV
tag

Üdv!

Van egy ritka jó filmem, amit nagy nehezen meg tudtam szerezni külföldről AVI-ként. Jó a képminősége, de persze nem szinkronos ezért úgy döntöttem a több mint 14 éves VHS kazimról leszedem a magyar hangot és hozzárakom az AVI képét. A minőségrontást elkerülendő viszont szeretném, ha a képet nem kellene újra renderelni, vagyis lementeni, mert akkor romlana a minősége és valószínűleg nagyobb lenne a fájl, márpedig nagyon jól eltalálták a minőség/méret arányt. Régen volt egy programom, amivel megmutattam egy avi és egy mp3 fájlt és az összerakta pikk-pakk. Most is ilyen kellene, annyi különbséggel, h szeretném a magyar hangot, ami mp3 vagy wav lesz vagy tök mind1 mi szépen a filmre optimalizálni, h amikor nyílik az ember szája akkor menjen a hang és ne legyen hangcsúszás, késés.

Ehhez szükségem lenne valami jó kis szoftverre. Ismer valaki ilyet?

Néhány infó:
az AVI - XviD - 940 kb/s - 25.000fps - 0.191 bits/pixel
a hang wav vagy mp3 lesz ahogy a program támogatja.

Szóval mégegyszer röviden :P
AVI-hoz hozzá kellene illeszteni egy wav/mp3 vagy akármi hangfájlt és lementeni úgy, h a képminőség ne változzon..

ui: A film 60 éves, magyarországon 1992ben vetítették azóta soha, szóval ne írj olyat, h szerezd meg máshonnan magyarul, mert nincs :)

Előre is köszönöm a segítséget!
TIV

(#2) L3zl13 válasza TIV (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

virtualdub vagy virtualdubmod a barátod a demux/remux elvégzésére, de a kép-hang szinkrom megoldása szinte biztosan bajos lesz.

Vdubnak van saját topicja, ott asszem már le lett írva párszor

Aki hülye, haljon meg!

(#3) ssolitude válasza TIV (#1) üzenetére


ssolitude
őstag

1. Rögzítsd a VHS-ről a hangot. Lehet wav vagy mp3, de a film alá már nem teheted wav-ban(az majd akkora, mint maga a film).
2.NanDubbal megnyitod az avit, Video-nál kijelölöd a direct Strem copyt(így nem lesz újratömörítés!!!) Audio-nál kiválasztod a formátumot, a Compressionnál pedig a codecet, majd File/Save AVI.Ezt csak akkor, ha wav a mentett VHS-hang.
3. Ha a mentett VHS-hang már mp3, akkor VirtualDubModot használj.Megnyitod az avit, a Stream/Streamlist-en látod a hangsávot. Add, kijelölöd az mp3-at, majd Save avi. Ha nem számít a méret, akkor akár mindkét szinkron alatta lehet az avinak, ez lejátszáskor választható.Itt is DirectStreamCopy!!!!

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#4) polip válasza TIV (#1) üzenetére


polip
addikt

még annyi, hogy soundforge-al javítsd fel a vhs hangot...viszont összehozni, hogy stimmeljen a képpel, nem lesz népünnepély :|

jó melót hozzá :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5) daginyomigec


daginyomigec
csendes tag

Sziasztok Mindenki!

Nagyon hosszasan kutattam ezt a topicot. Remélem jó helyen járok. (Bár a prohardver-en mindig :) ) Kérlek segítsetek! :R

Egy születés napi videóval bajlódok... Szeretnék a filmen bizonyos hangokat felerősíteni és bizonyosakat némítani.

Esetleg valamilyen zenét vágni alá és betenni hozzá az eredeti hangot, benne bizonyos hangokat felerősítve, bizonyosakat némítva.

Bízom benne, hogy tud valaki segíteni nekem ebben.
Kérlek segítsetek!

Köszönöm! thimyy84

u.i: Irányítsatok át, ha problémám más témába vág.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.