Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) westcoastog válasza #19617792 (#4750) üzenetére


westcoastog
veterán

Nekem nincs sukárhajtómű hangom, és csak 3200 forintomba került. :))
Ez jó minőségű, olyan kussban van mintha nem is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#4752) #19617792 válasza westcoastog (#4751) üzenetére


#19617792
törölt tag

nekem jóminőségű 12 cm fan / <800 rpm a halk. ;] :DDD de pl. Xigmatek Gaia + Scythe venti megáll 7-8k-ból szóval a halkat meg tudom oldani relatíve olcsón is, de a HDT-s hűtők aljával nem igazán tudok megbarátkozni. egy jó, hagyományos talpú hűtő 10k+.

(#4753) F34R: hát, a PH!-n sokan alaposan odafigyelve vigyázva használják az SSD-ket, de nem hiszem, az új SSD-vel szerelt gépek felhasználói különösen ügyelnének rá, de így is több (esetleg sok) éves időtartamra tervezik őket, wear leveling alap, szóval azért bírják. én meg használnám, ahogy a vinyómat tenném. mondjuk az index az pl. kikapcsolható mert SSD-nél olyan nagy haszna nincs, latency ~0, olvasási tempó nagy, szóval hamar megtalálja amit keresek.

[ Szerkesztve ]

(#4753) F34R válasza #19617792 (#4750) üzenetére


F34R
nagyúr

jah bocs "mastah" :DDD nekem most nincs is fent windows szóval még egy 32 ssd- is elég lenne jelen helyzetben aztán persze majd meglátjuk. de írásodból kivevendően nem akarod kímélni a solid state drivet :)

(#4752) EarL 007

és az lehűti szerinted a cpu-t ?

[ Szerkesztve ]

(#4754) - = Zk = - válasza #19617792 (#4750) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem nem visít a hűtőm, vagy süket vagyok. hát igen, korral jár ;]
nosza, cseréld le néma hűtőre. bassz rá egy alutömböt, oszt kussba lesz:C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4755) #19617792 válasza F34R (#4753) üzenetére


#19617792
törölt tag

lehűti az, ha ritkás a borda, akkor nem kell neki nagy huzat, hogy szellőzzön. ellenben gyengébb, mintha sűrű borda + kicsit erősebb venti, de hát ez evidens. ezért is van, hogy a passzívra tervezett CPU hűtők lamellái között kb. feküdni lehetne.

ha jobban akarom hűteni hasonló hanggal, akkor egy 2 ventis, push-pull konfig jó megoldás, pár fokot hoz, esetleg hűtő alját polírozom (ezzel az a baj, hogy a proci kupakot is hozzá kell igazítani, viszont akkor rendkívül kényes lesz a proci, mert a csupasz réz kilátszik ha nem fedi a hűtő teljes egészében, emiatt oxidálódik, illetve ha van is gari az visszafordíthatatlanul bukta)... pláne, hogy i3/i5 lesz (mert lesz ;] egy dolgot nem tudok: mikor :DDD), azokra úgyse kell izom hűtő... 50 fok helyett 55 fok? hótmindegy... de azért 80 ne legyen, az nem fincsi. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4756) pckownz válasza - = Zk = - (#4746) üzenetére


pckownz
senior tag

Fűteni mindenképp fűt. Adott fesz/munka/felület mellett állandó hőmennyiséget produkál. Max azért "hidegebb" mert a jó hűtés azt elvezeti onnan, de attól függetlenül fűt. :K

(#4757) pckownz


pckownz
senior tag

(#4758) #19617792 válasza pckownz (#4757) üzenetére


#19617792
törölt tag

1 modullal könnyű. :P mondjuk ez nem is átlagos tuning, sőt, még a nitróstól is durvább. a folyékony hélium még nehezebben előállítható/beszerezhető, mint a nitrogén.

[ Szerkesztve ]

(#4759) pckownz válasza #19617792 (#4758) üzenetére


pckownz
senior tag

De látod, semmi cold bug.
Eddig a Celeron/Pentium D-k voltak ebben a kategban a királyok, most ez változni látszik :)

(#4760) #19617792 válasza pckownz (#4759) üzenetére


#19617792
törölt tag

azokkal is akarta Intel a 10 GHz-et meglépni, csak a Prescottal benézték. :DDD 22nm-en esetleg összejött volna. :DDD

(#4761) - = Zk = - válasza pckownz (#4756) üzenetére


- = Zk = -
félisten

így van.... :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4762) pckownz válasza #19617792 (#4760) üzenetére


pckownz
senior tag

Szakmai témáról jut eszembe.
Prog gyak. helyett ma hardware elmélet volt, mert át kellett adnunk a géptermet, és tanár a tabletekről beszélt. Majd felhoztam neki, hogy beszéljünk a Fusion-era -ról, ha már éppen generáció váltás közepén vagyunk. Persze egyből mindenki, hogy fujj kocka. Örülök, hogy még azt se tudják, hogy mi az a SB/NB vagy IGP, de műszaki infót tanulunk...
Bezzeg ha pl töriórán mondok be valami okosságot, senki se stréberez le...

(#4763) No-kia válasza pckownz (#4762) üzenetére


No-kia
őstag

ismerős érzés. de úgyérzem ezt még majd átélem párszor a fősulin én is

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4764) westcoastog válasza pckownz (#4762) üzenetére


westcoastog
veterán

műszaki infón valaki kocka az gáz? LOOL

(#4765) #19617792 válasza pckownz (#4762) üzenetére


#19617792
törölt tag

"Bezzeg ha pl töriórán mondok be valami okosságot, senki se stréberez le..."

már ilyen is van? nálunk simán még az volt a hülye, aki okos, bármely óráról is legyen szó.

egyébként jellemző sajnos, hogy sokaknak műszaki infó = kockulunk a suliban WOW-tal... és nulla háttértudás. nálunk ÓE-n is pont ilyesmi miatt is van Infó elméleti alapok (de ami tudás kellene a biztos alapokhoz, elinduláshoz, ahhoz messze nem elég a heti 1x előadás), meg Bevezetés az infóba, gyakorlati óra, mert gyakran fordult elő, hogy ebben-abban úgy ahogy kikupálódtak a diákok, de az alapokhoz voltak bénácskák. mesélték a tanárok, hogy srác már bőven szakdolgozatát csinálta, beadta, aztán formai oldalról erősen bugzott. szövegszerkesztő nem igazán lett elsajátítva. :DDD pl. egyszer hallottam, hogy két srác beszélgetett router konfigolásról én meg röhögtem... :DDD mi lesz velük számháló 1-2-n? ahol akár komoly NAT-olás, meg sokgépes hálózat szimulálás van, IP kézi kiosztással, stb... ez az óra ilyen vicc-kategória. Windows fájl / hálózatkezelés, office, minimális prog, azt csók. de azért messze nem vészes a helyzet, kb. mindenki tisztában elég sok alap dologgal, max itt-ott vannak homályos foltok.

azért vannak nálunk hardcore emberek, pl. egy-két haverommal dumálgatok, nézegetünk prog videókat, effekt videókat, akkor éppen a Parallax mipmappingot fejtegettük, erre odajön egy srác, azonnali spanolás és lelkesen, sok infóval mesélt a megvalósításról. na mondom, ezt már szertem. i love OE. :DDD vagy jóöreg Gyula komám, Cryteknél dolgozik, de nálunk tanul estin.

[ Szerkesztve ]

(#4766) pckownz válasza #19617792 (#4765) üzenetére


pckownz
senior tag

Igen. A vicces, hogy 4srác folyamat WoW-ról, vagy Leauge of Legendsről beszél, hogy ki hogyan játszik meg mittudomén.
Engem megkérdeznek, hogy van egy ilyen álló gépem akkor abba mi kell hogy gyorsabb legyen, meg azért hádé monitor és egy kis játék is, de 6éve vettük és nem akarok sokat költeni. DE ha órán fölhozok valamit, ott borul a bili... :W
Komolyan, lassan már úgy vagyok vele, hogy EarL-ön kívül senkinek nem beszélek ilyen dolgokról, és akkor békében maradok :DDD

(#4767) No-kia


No-kia
őstag

érdekes, jópár helyen azt írják a laptopom olvassa az MS pro memkártyát, de hát beesik a kártyaolvasóba, akkor alyuk.... htc hez kapott mini USB kábel nem jó a kölcsön sony kamerához, emrt az egyik sarka a kábelnek derékszögű.. a memkarit beleraktam egy K750i-be, de azt meg lehetetlen működésre bírni win7 alatt

eszem megáll :W :W

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4768) F34R


F34R
nagyúr

(#4766) pckownz

nekem is mondhatod bár annyira nem vagyok kocka csak szeretnék,
egyébként az a gáz aki még netezni se bír normálisan az kibukik úgyis hamarosan.

példa rá rokonom most elsőéves és kérdezem tőle milyen nyelven fognak majd programozni ? hát azt se tudta merről induljon utánna , jó utánna való kérdésem akkor mit tanúltál szakközépben : hát végül megfejtettem hogy pascal-t tolták de inkább fifa ment a háttérbe lol :DDD .

#4767) No-kia

a sima mass storage nem elég mert azt felismeri , csaj a telefon mem-jét nem mert ahhoz kell a vacak szoftver :W

[ Szerkesztve ]

(#4769) No-kia válasza F34R (#4768) üzenetére


No-kia
őstag

á-á. haver azt mondta mindig kel hozzá progi, memkarihoz, bár nekem i súg yrémlett hogy nem kell

de a laptop leírásában ott van hogy olvassa ezt a karit, belenéztem alyukba, a végén van es ezzel megegyező olvasó rész, de fullra eltünik benne a mmemkari, nem merem bentebb tolni

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4770) F34R válasza No-kia (#4769) üzenetére


F34R
nagyúr

nekem sem kellet még anno xp-hez sem , de azt tudom hogy variálni kellett vagy kikapcsolt áltapotban ment vagy bekapcsoltan soft.nélkül nem tudom már rég volt :DDD

(#4771) No-kia válasza F34R (#4770) üzenetére


No-kia
őstag

most nézem a laptop oldalán is ot tvan hoyg ms pro, hát én beletuszkolom a kártyát xD van ráá 1 napom hogy kibányásszam onnan :D

jah hogy az ms pro rsokkal rövidebb mint aduo...fuck

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4772) No-kia válasza No-kia (#4771) üzenetére


No-kia
őstag

LOLLL
beltoltam egy tollal , beis olvassa, csak rögtön kiakarja dobni, szóval végig nyomnom kell befelé

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4773) #19617792 válasza No-kia (#4767) üzenetére


#19617792
törölt tag

nem tudom mit műveltél, de nekem K800i memkarival azonnal ment Win7 alatt, sőt, még flashelni is tudtam. mass storage módot kell kiválasztani, nem valami synces akármit.

(#4774) No-kia válasza #19617792 (#4773) üzenetére


No-kia
őstag

ne nézz már hülyének, egy az hogy semmi t nem kínált fel, 2 ez nem k800i

nah átmásoltam, de a kezem begörcsölt míg nyomtam befelé egy tollhegyével a memkarit :D

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4775) #19617792 válasza No-kia (#4774) üzenetére


#19617792
törölt tag

azé' lul lenne, ha egy K750 nem menne. :DDD

(#4776) No-kia válasza #19617792 (#4775) üzenetére


No-kia
őstag

itt a bizonyíték, hogy nem megy, ehet hogy a4gb-s kari volt a gond, de akkor se ment

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4777) westcoastog


westcoastog
veterán

hajnaltól tölthető a mostani windows build konferencián mutogatott win8, kíváncsi vagyok már nagyon. Asszem megy föl másodlagos rendszernek d-re. :C

(#4778) - = Zk = -
Bárki számára letölthető. :)
Holnap első dolgom lesz telepíteni, aztán majd valami beszámoló csak lesz. Hm hajnalban fel kéne kelni hogy elkezdhessem tölteni XD Remélem a d-re fel tudom úgy rakni hogy megmarad a steam mappa..
Így fog kinézni.

[ Szerkesztve ]

(#4778) - = Zk = - válasza westcoastog (#4777) üzenetére


- = Zk = -
félisten

tapasztalatokat kérnék megosztásra.
persze, ha ez nem sérti a topikot, csak akkor :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4779) pckownz válasza westcoastog (#4777) üzenetére


pckownz
senior tag

Sztem elsőkörben csak egy virtualbox gépre rakd föl, és ha ott stabilnak tűnik, akkor csinálj belőle dualboot-ot...

(#4780) westcoastog válasza pckownz (#4779) üzenetére


westcoastog
veterán

Nem hiszem hogy nagy baja lenne, a d-re ha fölteszem.

(#4781) ittakary
én mit szóljak? 200gigán élek 2006 óta. :DDD Most meg izgulhatok hogy ne kelljen a steamet a cs-vel együtt letörölni a d-ről. :D

[ Szerkesztve ]

(#4781) ittakary válasza westcoastog (#4777) üzenetére


ittakary
nagyúr

Bár lenne üres meghajtóm... Kéne venni egy kis 160/250-es HDD-t az ilyen alkalmakra :) Pl HackOSX-el is szívesen kísérletezgetnék :)

Majd rakj fel sok képet ;) Bár gondolom az egész net tele lesz a "gameplay" videókkal...

[ Szerkesztve ]

(#4782) #19617792 válasza westcoastog (#4777) üzenetére


#19617792
törölt tag

ezt nekem is le kell töltenem. virtualboxba rakd fel elsőként, egyszerűbb így. azt sem tartom kizártnak, hogy first public beta még Win7 drivereket eszik, akár mostani Win7 helyére is mehetne. :DDD

(#4783) westcoastog válasza ittakary (#4781) üzenetére


westcoastog
veterán

Lehet hajnalban kelni kéne, majd kialszom magam angolon meg infón. :DDD
(#4782) EarL 007
nem akarok én virtualboxoskodni, problem? :D
Az nem olyan, kb mintha guminőt dugdosnék, na érted. :D

[ Szerkesztve ]

(#4784) ittakary válasza westcoastog (#4783) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nehogy... :DDD

(#4785) #19617792 válasza westcoastog (#4783) üzenetére


#19617792
törölt tag

igaz, én Win7-es idők elején is betakat, RC-t használtam Vista helyett. :DDD

(#4786) westcoastog válasza #19617792 (#4785) üzenetére


westcoastog
veterán

na akkor feltudom telepíteni úgy a d-re hogy a steam mappám megmaradjon és win7 alól ugyanúgy működjön tovább?
(#4787) EarL 007
Mit értesz belerondítás alatt?

[ Szerkesztve ]

(#4787) #19617792 válasza westcoastog (#4786) üzenetére


#19617792
törölt tag

necces, de a D:-be eléggé belerondítana, ha megoldható, akkor csapj le neki egy partíciót.

(#4788) ittakary válasza #19617792 (#4785) üzenetére


ittakary
nagyúr

Amúgy sosem kedveltem a Beta-kat, sőt egyenesen féltem a használatuktól, egészen a Win7 első beta-jaig. Akkor kaptam meg a laptopomat, és nem akartam XP-t, se Vista-t rakni rá :)

(#4789) #19617792 válasza westcoastog (#4786) üzenetére


#19617792
törölt tag

há' telefossa a partíciót a saját mappáival, fájljaival. :DDD

(#4790) westcoastog


westcoastog
veterán

Remélem 1 óra alatt végez az új partícióval, bár most az e-n mókol valamit, remélem nem törli le 40 giga zenémet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4791) No-kia


No-kia
őstag

parancsoljatok, itt az első videóm tökölről,

hamarosan készül a pörgős, meg a külön ZK edition

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4792) - = Zk = - válasza No-kia (#4791) üzenetére


- = Zk = -
félisten

de éédes vagy :*
;]

jó a zene:C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4793) westcoastog


westcoastog
veterán

Kész is, szupcsi. Már csak települni kell. :C

(#4794) ittakary válasza No-kia (#4791) üzenetére


ittakary
nagyúr

Uhhh az a Camaro elég szigorú... Elég jó lett :)

Várjuk a többit is :) (Én személy szerint a ZK edisönt a legjobban :) )

(#4795) No-kia válasza ittakary (#4794) üzenetére


No-kia
őstag

lehet azt holnap összedobom, de olyan idegesítő hogy van egy tök fasza zeném, erre a videó meg ilyen retekminőségű... nah lefközelebb időben feltöltöm az én gépemet

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4796) westcoastog


westcoastog
veterán

irány feküdni, alig várom a holnapot hogy nyüstöljem a wint. :DD :C

(#4797) No-kia válasza westcoastog (#4796) üzenetére


No-kia
őstag

szerintem én is takarítok a laposon, majd csípek le neki egy partíciót :D

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4798) ittakary válasza No-kia (#4797) üzenetére


ittakary
nagyúr

Jééé tényleg! Laptopomat én is lezúztam múltkor, szóval van rajta egy rakat hely! Húúú még a végén csütörtökön én is felrakom :)

(#4799) No-kia


No-kia
őstag

nah én már töltöm, anyum 4:40 kor hívott hogy kelljek mert lekéste a buszt, vigyem már fel a 22km-re levő buszmeghez, hogy utolérjük, kivánszorogtam felöltöztem, 10 percen belül már a buszon volt :DD

asebesség határt picikét léptem át, a csel az volt hogy a legnagyobb kanyarokban is tartottam a sebességet :D padkától-padkáig, teljesen kihazsnáltam az utat :DD de anyum azt mondta hogy nem baj , látja hogy tudom, hogy mit csinálok ő nem fél :DD

a vicc az hogy ez még mindig a 37 literes budapesi tankolásból ment, már 520km-t mentem :Y :Y :Y igen, tessék csak kiszámolni, ez 7,1 literes fogyi, bár mostmár mintha picit a piros alatt lenne a mutató, tehát szippantott már a tank aljáról is, de tuti nem többet, mint 3 liter :Y

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4800) ittakary válasza No-kia (#4799) üzenetére


ittakary
nagyúr

Azannya :) Majd melléd is be kéne ülnöm egyszer :D

Én is töltöm ;) Jön max sávszéllel (7,3MB/s)... hihetetlen, hogy milyen szerverparkjuk lehet ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.