Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ati radeon vs kt600 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) skatezozo


skatezozo
csendes tag

Sziasztok!

Múlt pénteken vásároltam megrendelésre egy gépet, ami a következőképpen épült fel.
Abit KV7 KT600
Barton Xp 2500
512/400 DDR
Ati radeon 9200
Maxtor 80 GB+8 MB Cache
Stb.

Összeraktam, de Win Xp telepítéskor folyamatosan hibázott....
Lefuttattam rajta egy memóriatesztelő progit, ami a Microsoft oldalán van fent(mtinst a neve) és a stride6-os résznél hibát jelzett. Memória cserebere után az kizárva, utána az alaplapra gondoltam. Vissza gariba, még nem tudom az eredményt, csak hétfőn derül ki. A biztonság kedvéért visszavittem a procit is(belefért még a 3 napba) és azt kicserélték, mert el sem indult vele a tesztgép--ergo szar. Egyébként olvastam külföldi fórumokon, hogy ugyanilyen hibánál a procicsere volt a megoldás. Ez eddig szép és jó, ma viszont olyat hallottam, hogy ez az egész az ati videokártya miatt van, mert nem csípik egymást a KT600-zal. Tud esetleg ehhez az egész szíváshoz valaki hozzászólni?

Köszi

(#2) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A ramnak emeljél egy kis feszültséget (2,6-2,7V), és az időzítéseit rakd BY SPD-re. A videokártyának meg ehhez semmi köze.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) Yutani válasza fLeSs (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ahogy tapasztaltam, a KV7 a DDR400 (Samsung) ramommal csakis By Speed beállításban hajlandó működni, de feszt nem kell emelnem. Nem tudom, miért van ez...

#tarcsad

(#4) skatezozo válasza Yutani (#3) üzenetére


skatezozo
csendes tag

Ezzel nincs is gond, nekem is By spd van beállítva.

(#5) skatezozo válasza skatezozo (#4) üzenetére


skatezozo
csendes tag

Köszi a tippeket, megvan a megoldás...a kv7-es alaplap nem szereti a 2500-ös bartont..:-) Ezt a szívást.

(#6) Szeke válasza skatezozo (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

BIOS-t frissítettél? A legújabb BIOS már nem bugos, a legelső nagyon az volt.
Idehaza egy 9600XT megy a KV7-ben és semmi gond nincs vele.
A ramfeszültséget pedig tényleg emelni kell egy kicsit, nekem is segített.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#7) Szeke válasza skatezozo (#5) üzenetére


Szeke
senior tag

Legújabb BIOS tulajdonságai között:
Enhanced Compatibility with Barton 2500+(333) / 3000+(333).

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#8) kosztakurta válasza Szeke (#7) üzenetére


kosztakurta
csendes tag

Szia
Nekem nem megy fel a bios a kv7 re.Mindig azt irja ki,hogy part number does not match.

[Szerkesztve]

jj

(#9) mr_ricsi válasza skatezozo (#5) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a kv7-es alaplap nem szereti a 2500-ös bartont..:) Ezt a szívást.''
Ezt a garihely szervizében mondták?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10) hcol7


hcol7
senior tag

''Enhanced Compatibility with Barton 2500+(333) / 3000+(333).''

:( en azthittem kompatibilitas, mint fogalom egyfele letezik, es az az amikor valami kompatibilis :(

nemtudtam hogy vannak fokozatai :C

(#11) zsiga667 válasza mr_ricsi (#9) üzenetére


zsiga667
addikt

Enyhén Mistral-szervíz szaga van a dolognak... :DDD

(#12) aer válasza fLeSs (#2) üzenetére


aer
tag

Nekem nem megy, pedig 2,75-ig felnyomtam a feszültséget.

2500+ bartont raktam 11*200-ra. Egyébként a proc.alapbeállításokon se viszi a 400 MHz-et, 333-on viszont semmi probléma. Amikor azonban pl byspeedet állítok (400), a winfo$ ugyan elindul, de ha elindítok valami tesztet, vagy akár egy böngészőt, lefagy, vagy valami kékhalál üzenet (nem tom sose elolvasni), és ''biztonsági okokból'' újra indul a gép.

Memtest megvolt, hiba nélkül. Egyszer ment a prime95 is vagy 1200 tesztig. Néha az Ati VPU recover vagy mi újraindítja a graf.vezérlőt. Proc húzás megy, ha nincs a ram 400on.

Mi a xar lehet, úja a ram és a guta megüt, ha nem megy.

(#13) aer válasza aer (#12) üzenetére


aer
tag

Most akkor ennek nyissak új topikot kt600 vs 400MHzDDR?

Amúgy everesttel qrv@kis értékek jönnek, 333on 590, 400on 200FSBvel 690 körüli írások.

Lap amúgy Albatron KX600Spro, conect3D9600np vga, PQI 512 PC3200 RAM.

Üdvös lenne újrarakni a vinfo$t, új driverek (memcsere volt csak, eddig 266os volt benn)? BIOS kábé fél éves, frissíteni nem szeretném... Hogy oldható meg?

Sokan új topikokat nyitnak, szájtépések ezerrel,émmeg télleg egy napja csak ezzel szarozok, csak szeretném használni amit végre meg tudtam venni... Segítség :(

(#14) mr_ricsi válasza aer (#12) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Proc húzás megy, ha nincs a ram 400on.''

Akkor nyilván a RAM nem bírja. (Milyen?)


Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#15) aer válasza mr_ricsi (#14) üzenetére


aer
tag

514 MB PQI PC3200 (CL3) - kéne mennie 400 Mhz-en. Megy is, ha nincs fönn videokártya driver. Minden lehetséges beállítással végigfutott a memtest, prime95 is catalyst nélkül (4.9-est, korábbit is próbáltam, egyik se).
Sztem valami a videokártyával van, és szoftveresen. Bár tény, hogy csak 400 MHzen hajtva a ramokat akad ki. De akkor a memtestnél (vagy a prime95-nél) miért nincs hiba? Egyenlőre nem tudok kipróbálni pl omega drivert.

(#16) aer válasza aer (#15) üzenetére


aer
tag

Folytatom a monológot.
Föltettem az omega drivert. 4,8 catalyst. Most má elindul a windows, jól elvan a prime95, de amint graf igényes programot futtatok(játék, de volt már, hogy csak egy böngésző), vagy VPU Recover újraindít,m vagy fagyás. Vmi truvectormonitor is panaszkodott.

Ja, és a fesz emelés sem segített.

[Szerkesztve]

(#17) Lajtorja válasza skatezozo (#1) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Barátnőmnek ugyanez a konfig van, csak abba nem baton magos cpu van. Ott kamáz mindent. Lehet, h ez most felesleges hozzászólás, csak in addition teszem az elöttem szólokéhoz.

--- ---

(#18) aer válasza Lajtorja (#17) üzenetére


aer
tag

Nem fölösleges. Legalább eccer fönnt volt a topik.

(#19) aer válasza aer (#18) üzenetére


aer
tag

up

(#20) aer válasza aer (#13) üzenetére


aer
tag

bios frissítés sem segített

(#21) aer válasza aer (#20) üzenetére


aer
tag

Kipróbáltam egy Ti4200-al, feszemeléssel is, szinkronban, aszinkronban, fagyás továbbra is 400 MHz-nél, ha graf igényes program fut.

(#22) aer válasza aer (#21) üzenetére


aer
tag

Kezd nagyon gyanús lenni ez a PQI ram, hibátlan memtest ide vagy oda. Abba bele sem merek gondolni, hogy az alaplap lenne a hibás.

(#23) aer válasza aer (#22) üzenetére


aer
tag

Kipróbáltam egy ECS KT600-A-ban, ott is uazt produkálta.
Visszavittem garba, holnap megyek egy újért.

(#24) aer válasza aer (#23) üzenetére


aer
tag

Azt mondták, a régi jó ram volt, de ennek ellenére kicserélték (írtam egy egyoldalas indoklást).

Az új ram CL2.5-es, eddig gond nélkül működik mindenféle beállításban.

Azt hiszem egyedi eset az enyém, tanulság annyi: 400MHz-es PQI ram CL2.5-es, ha nem, az hibás.

(remélem valakinek ez még hasznára lesz, hogy itt elmonologizáltam, ha más nem növeltem a hozzászólásaim számát

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ati radeon vs kt600 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.