Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati mobility m6 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) FastCatch


FastCatch
csendes tag

Ave! Megint jöttem Okosékhoz, mert nálam elfogyott az ész...

Szóval: HP Omnibook xe4500-as laptop-omban vala egy ATI Mobility M6-os video adapter. Ezen kívül a laptop-on van SVideo kimenet, meg egy XP professional. Azonban sehogy nem tudom a képet <i>színesben</i> kitenni egy TV-re. FF-ben kimegy (más kérdés, hogy nekem túl nagy felbontással, de már az is mindegy lenne), de nem bírok színeket varázsolni rá. (Igazából egy DVD-t néznék meg a TV-n, de ez már végképp túl soknak tűnik, mert az meg -- ilyen felbontás mellett -- rángatja csak a képet, és élvezhetetlen.)

Szóval képszínezésre vonatokzóan van valakinek tippje? A beállításokban a TV kép formátumánál az összesféle PAL és NTSC beállítást végigpróbáltam, de semmi nem változtatott a helyzeten. (Ja, a TV egy Sony Trinitron, és egy szintén Sony videómagnón keresztül van hozzákötve a laptop, de ezzel nem hinném, hogy baj lenne.)

Thx,

Miért van, hogy a vezetõknek nagy az ellenállásuk?

(#2) Vikthor válasza FastCatch (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Legújabb driver letöltése megvolt? DX 8.1 v. 9.0a fent van?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3) FastCatch válasza Vikthor (#2) üzenetére


FastCatch
csendes tag

Az a driver van fenn, amit a géphez adtak és a HP weboldaláról letölthető. Az ATI-nál egyáltalán nem találtam drivert. (Verziószámát tekintve: 6.13.10.6071, 2002.04.22). Ezt rendszeresen fel szoktam rakni, mert néha maga alá temeti a rendszert (ezért áll le). Olyankor felrakom, és ha szerencsém van, akár napokig is hibátlanul műkszik... ;-)

A DX-ről nem t'om micsoda, ezért nem t'om, hogy fenn van-e. Bocsi, kérnék még segítséget (közönség? számítógép? Vikthor? :-))

Miért van, hogy a vezetõknek nagy az ellenállásuk?

(#4) Den válasza FastCatch (#3) üzenetére


Den
veterán

tvbe svideón megy? Mert ha scart átalakítóval akkor lehet hogy az átalakító rossz.

vagy amcsiföldre gyártott notid van és ntsc a kimenet.

www.simson4t.hu

(#5) FastCatch válasza Den (#4) üzenetére


FastCatch
csendes tag

Hát, a scart átalakítót a MediaMarkt-ban vettem, lehet, hogy rossz, de gyanítom, nem. A tipp különben nem rossz, hogy tudnám kipróbálni? A kimenet svideo, de kipróbáltam az ntsc-t is, meg az összes pal-t. egyébként a video elvileg tud mit kezdeni ntsc jellel is, de a gép val. németföldre gyártódott, mert a gyári cd-k németek...

Miért van, hogy a vezetõknek nagy az ellenállásuk?

(#6) Den válasza FastCatch (#5) üzenetére


Den
veterán

Nézd meg a tv out haladóknak topicot.

www.simson4t.hu

(#7) Vikthor válasza FastCatch (#3) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Cső!

Ha WinXP vagy 2k oprendszered van, akkor a Run...-ba írd be a dxdiag parancsot és megtudod a pontos verziószámot. Nem árt a legfrisseb sp sem.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8) HEBI


HEBI
senior tag

Próbáld meg egyből a Tv-re kötni a gépet, ne a Videon keresztül nézd, mert akkor a video másolásvédelme okozhat hasonló tűneteket. A DVD-t nézni kell, nem másolni (A SONY szerint, többekközt).
:)

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#9) FastCatch válasza Den (#6) üzenetére


FastCatch
csendes tag

Kösz, ott rengeteg jó tipp van, kipróbálom őket!

Thx,

Miért van, hogy a vezetõknek nagy az ellenállásuk?

(#10) FastCatch válasza Vikthor (#7) üzenetére


FastCatch
csendes tag

Kösz a segítséget, a 8.1 van fenn. Amit a tv out topikban olvastam, könnyen lehet, hogy megoldja. Előbb kiprobálom, aztán törjük tovább a fejeteket :).

Ha nem műxik, visszajövök!

Tényleg kösz!

Miért van, hogy a vezetõknek nagy az ellenállásuk?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati mobility m6 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.