Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) v.tom


v.tom
őstag

Eléggé megkésve ugyan, de szeretném feldobni egy új lappal a 939-es rendszerem, és láttam pár ati chipsetes példányt, de sajnos érdemi információt a teljesítményükről, tulajdonságaikról, támogatottságukról illetve tuninglehetőségeikről nem nagyon találtam.
Örömmel venném ha azok akik estleg ilyennel rendelkeznek/tek írnának pár véleményt.
pl.:
- elégedjek meg az nForce4 -es cuccokkal, vagy válasszak inkább valami ati-s lapot?

(#2) Thrawn válasza v.tom (#1) üzenetére


Thrawn
félisten

Üdv!

Nekem egy Asus A8R32-MVP-Deluxe lapom van. Egy nForce4-es chipsettel szerelt lapról váltottam, és nem bántam meg. A lap stabil, passzív hűtéses, könnyedén tuningolható minden jóval fel van szerelve, Crossfire ready (2 db 16X-os PCI-E). Vista-hoz minden driver a rendelkezésemre áll, csak ajánlani tudom. A hátrányáról is illik írni, nos, egy kicsit sokba kerül :)

Az ATI chipsettel szerelt lapokon a déli híd általában szintén ATI gyártmány (pl SB450), ezeknek van némi teljesítménybeli hátránya (kerülendők). A javított verzióval (SB600) sajnos egy S939-es lapot sem láttam, hogy készítettek volna, több gyártó inkább az ULI M1575 vezérlőt használta fel, amivel nincsenek problémák.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) v.tom válasza Thrawn (#2) üzenetére


v.tom
őstag

Köszi! Ez eddig jó hír, én Ati fanatikus vagyok :) . Sajnos ennek a lapnak nem is igazán az ára a gond, hanem hogy nem valami gyakori darab...
Találtam egy Dfi lanparty ut rdx200 lapot, de gondolom a régebbi chip és az sb450 miatt ennek lényegesen gyengébb a teljesítménye, mint az említett asusnak. Egy jófajta nforce4 laphoz képest (pl.: Abit AN8 Fatal1ty SLI) gondolom mindkettő teljesíménye elmarad.
Azért az érdekelne hogy milyen nagy a különbség. Lehet hogy a crossfire miatt a teljesítménykülönbség ellenére is inkább az ati-t érdemes választani?

(#4) Thrawn válasza v.tom (#3) üzenetére


Thrawn
félisten

Lehet még ilyen lapot találni, és szerintem nem lassabb mint egy nForce chipsettel szerelt lap.

Az a DFI lap még a régebbi chipsetre épül. Link
Az északi híd csak annyiban más, hogy a két 16-szoros PCI-E csatlakozónak összesen tud 16 sávot kiosztani, szóval Crossfire esetén 8x8 sávot kapnak a kártyák. Az újabb RD580 (XPress3200) már 32 sávot kezel a két 16-os PCI-E csatlakozóhoz. A déli hídnak pl az USB kezeléssel vannak problémái.

Itt van három teszt a lapokról:
Link
Link
Link

Talán a legutolsó lesz a legérdekesebb :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5) v.tom válasza Thrawn (#4) üzenetére


v.tom
őstag

Értem. Ezek szerint érdemes beruházni egy ilyenre, de ajánlott XPress3200-as chippel szereltet keresni.

(#6) Thrawn válasza v.tom (#5) üzenetére


Thrawn
félisten

:K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7) DeadMeat válasza Thrawn (#4) üzenetére


DeadMeat
veterán

meg sataval.Legalabbis az elso szerias uli 1575-nek.Elojon neha bizonyos hw kornyezetben :U

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8) v.tom válasza DeadMeat (#7) üzenetére


v.tom
őstag

Ez bizony nem jó hír, amikor manapság már csak a sata a nyerő. Remélem ha választásom ilyen cuccra esik akkor nem találkozok ilyen hibával. :W

(#9) Thrawn válasza DeadMeat (#7) üzenetére


Thrawn
félisten

Erről a SATA próblémáról olvastam, de csak a DFI topikban.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10) DeadMeat válasza v.tom (#8) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ha jol tudom egyedul a dfi kapott a rosz chipekbol,hameg megsem konnyen meglehet oldani a dolgot.Nem kell uli drivert telepiteni es jo lesz.Vagy nem az ulis vezerlot kell hasznalni.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#11) Thrawn válasza DeadMeat (#10) üzenetére


Thrawn
félisten

Vagy rossz chipeket kapott, vagy a DFI szúrt el valamit. Én Vista alatt nem használom az ULI drivert, nélküle semennyivel nem teljesít rosszabbul a rendszer.
Nem tudsz egy képet mutatni Everestről milyen revíziójú a déli híd a DFI-n? Tudom már lecserélted, de hátha valahol a merevlemezed legmélyebb bugyraiban kallódik egy ilyen kép.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12) DeadMeat válasza Thrawn (#11) üzenetére


DeadMeat
veterán

mar a hhd-m sem a regi :DDD ugyhogy sajna nemtudok mutatni semmit rola. :(

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#13) v.tom


v.tom
őstag

Pont a DFI? :O Pedig már szemet vetettem egy ilyen lapra:
[link]

(#14) v.tom


v.tom
őstag

És ennek is pont ilyen felépítésa van ezek szerint:

Chipset
ATI Xpress 3200 Crossfire
ATI RD580 Northbridge
ULI M1575 Southbridge

(#15) Thrawn válasza v.tom (#13) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem jársz rosszul vele, talán a legjobb S939-es lap :K
Csak az Uli drivert nem kell feltenni és kész.
Remélem HERR Z benéz ide és elmeséli milyen tapasztalatai vannak a DFI-ről.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16) DeadMeat válasza Thrawn (#15) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem talan :D Biztos hogy a legjobb. :R

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17) v.tom válasza Thrawn (#15) üzenetére


v.tom
őstag

Ez megnyugtat. :R
A mostani lapommal sincs igazán semmi probléma, de szeretnék valami exkluzívabb dolgot összehozni.

Egyébként találkoztam egy érdekes dologgal, kiváncsi vok nektek mi lesz erről a véleményetek.
Amikor vettem a mostani lapomat (Gigabyte GA-K8NF-9-RH) utánanéztem, képeket is nézegettem róla, és kicsit meglepő volt, hogy az én lapom teljesen más felépítésű. Ez igazából nem gond mert megegyezik a tudásuk, de még sehol nem láttam egy ilyen lapot se mint az enyém. Ezt nem igazán értem.

Így kéne kinéznie:
[link]

és így néz ki(bocs a rossz minőségért)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#18) Thrawn válasza v.tom (#17) üzenetére


Thrawn
félisten

Talán egy más revízió lehet, de nem találtam Gigabyte honlapon sem :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19) v.tom


v.tom
őstag

Igazából én sem értem miért más a lapom, mint ami az oldalon és mindenhol máshol van. Szerencsére semmilyen különbséget nem tapasztaltam a két verzió között, csak az enyémet kicsit nehezebb szerelni a kisebb méretei miatt.

(#20) v.tom


v.tom
őstag

Használja valaki Crossfire-el a lapját? Érdekelne hogy miként.

(#21) Thrawn válasza v.tom (#20) üzenetére


Thrawn
félisten

Erről nem tudok nyilatkozni, talán HERR Z tudna.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#22) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lapom: DFI infinity RS 482/G
Chipset: ATI RS482/G

Vélemény:
Teljessen passzív hűtésű, nem forrófejű, mint nf4-ek...
Tömve van a bios mindenféle tuningopcióval, egyenlőre 280-as fsb-vel el is tudtam használni a lapot, ha a többi cucc is tuningos lenne, szerintem tovább is lehetne...
Ram tuningnál bazi mennyiségű beállítás, ECC dolgokat is lehet variálni. Egyetlen problémám a visszaosztás, annak lehetnének kicsit szűkebbek az osztásközök...
Integrált X300-as video vezérlője van, digitláis csatlakozóval is ellátva.
Kb. az egyetlen matx-es 939-es lap, ahol a vidkari hűtése nem takar ki egy pci slotot...
Mostmár kb. beszerezhetetlen. Én is leértékelve vettem... ;]

Szóval hasít az ati chipset szépen!

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23) HERR Z válasza v.tom (#20) üzenetére


HERR Z
veterán

cfx3200 alatt télleg elő jön a hiba de csak ha feltelepíti az ember az Uli drivert, anélkül öröm az élet és nem lasabb. a cfx3200 télleg kb az egyik legjobb 939-es lap, hozzá pedig muszály 1gb-os a-data 400-as ramot használni azzal a legjobb
crossfire-t kipróbáltam, ha már van lap, x1900gt+x1900gt szoft cf is hibátlanul ment, és x1900gt+x1900 master is hibátlanul ment, logikusan a 2. verzió picit gyorsabb volt

(#24) v.tom válasza HERR Z (#23) üzenetére


v.tom
őstag

Ez a szoftveres cf azt jelenti hogy nem kell olyan karit venni aminek van cf híd csatlakozója, és nem kell összekötőkábel sem igaz? Vagy valami ilyesmi. a cf topicban meegnéztem de mindenki mást ír...

(#25) HERR Z válasza v.tom (#24) üzenetére


HERR Z
veterán

x1900 még master karisan támogatta a cf-et, ergo ha nincs master kari akkor marad a szofver cf és itt az adat pci-e-en megy a kártyák között nem külső/belső kábelen
ilyet tud az összes kisebb x1xxx-es kari is(x1950pro(gt)/x1650xt(gt)-nél ugye van belső kábel)

de kajakra egyszerűbb lenne ha leírnád milyen kártyákat akarsz cf-be kötni

[ Szerkesztve ]

(#26) v.tom válasza HERR Z (#25) üzenetére


v.tom
őstag

:) Jogos. Nos az egyik kari a mostani kártyám (Asus EAX1650pro Gamer Edition 256 Mb DDR3), a másik karit viszont csak akkor veszem meg ha tényleg működhet a dolog. Én egy kb x1300-as körüli kártyára gondoltam. Persze ha érdemes egyáltalán összepárosítani a kettőt. :R

(#27) HERR Z válasza v.tom (#26) üzenetére


HERR Z
veterán

nem érdemes, a 2 kari árából veszel egy értelmes kártyát amit ha nem jó a driver és nem megy a cf nem tud behozni
a 2 kari árából van egy hd2600xt az jobb ennél a 2nél együtt

(#28) v.tom válasza HERR Z (#27) üzenetére


v.tom
őstag

Mindenképp jobb lenne venni egy újabb kártyát. Engem csak kíváncsiság hajt hogy megnézzem a híres neves CrossFire-t. Szeretném megtudni mit is tud valójában. A HD2600xt tényleg nagyon jó kari. Már én is nézegettem magamnak korábban.

(#29) HERR Z válasza v.tom (#28) üzenetére


HERR Z
veterán

igazából nemtudom a 2 kari mennyire szeretné egymást
én 2 x1900gt-t néztem és ott a tuning elég körülményes volt, úgyhogy hanyagoltam az egész témát

(#30) v.tom válasza HERR Z (#29) üzenetére


v.tom
őstag

Kár hogy nem műkösik rendesen ez a dolog. Nem értem hogy azt hogy nem most kezdődött el ez a Crossfire meg sli dolog, szinte minden támogatja őket(elvileg persze), és mégsem működik rendesen...
Szerintem ha tényleg ennyire körülményes a dolog akkor csak ugy próbálom ki hogy ha kapok vkitől kölcsönarit. Nem érdemes kiadni pénzt rá hogyha kiderül hogy nem megy, és adhatom el veszteségesen a karit...

(#31) v.tom


v.tom
őstag

Na megjött a DFI LANParty UT CFX3200 DR/G lapom. Úgy néz ki hogy a procit rendesen tudom vele húzni, de viszont a ramok teljesítménye csökkent az előző Gigabyte GAK8NF-9-RH lapomhoz képest. Everestben átlag 1000 ponttal csökkentek az eredményeim, ráadásul ugyanolyan beállítások mellett.

(#32) Thrawn válasza v.tom (#31) üzenetére


Thrawn
félisten

Amennyi memóriaállítgató opció van abban a BIOS-ban szerintem simán behozod azt a lemaradást :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#33) v.tom válasza Thrawn (#32) üzenetére


v.tom
őstag

Remélem is :DD Kicsit furcsa nekem hogy nForce4 alatt 2400@2700 on minden gond nélkül stabilan ment a proci, itt pedig 2760nál 1,4 voltra kellett emelnem a feszt hogy stabil legyen.

(#34) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Sziasztok!

Iszonyatosan érdekes jelenséget tapastaltam mostanság, és épp egy ATI chipsetes lap kapcsán. A szenvedő alany egy AsRock ALiveXFire-eSATA2 típusú, AM2-es alaplap. Az északi hídja: RD480X, a déli híd pedig SB600. Egy ismerősömnek állítottam össze alacsony költségvetésű, de esetlegesen időtállóbb, ezért már AM2-es, DDR2 memóriás gépet. Az AMD-t preferálja az ismerős. Hogy ne kelljen integrált VGA-val szenvedni, ezért jutott a választás a fentebb nevezett lapocskára. [link]

Alapvetően megelégedettséggel tudok nyilatkozni róla, egyáltalán semmi gond vele, egyetlen apró :F kellemetlenséget leszámítva. A Samsung winchestereket nagyon nem szereti az alaplap (a déli híd esetleg?). Először egy paralell ATA (IDE) csatolós, SP0802N típusú vinyóval szereltem össze, és a windows telepítő legtöbbször még a grafikus részbe sem akart váltani, ha mégis megtette, rögtön, vagy előbb-utóbb kifagyott. Memtest, CPU teszt negatív. A HDD-re kezdtem gyanakodni. Vetettem velük egy 250-es SATA Samsungot. Feltelepült a windows, de csak sokadik nekifutásra. A sebességgel nem volt gond, de egy-egy művelet percekig tétlen "gondolkodásra" késztette a gépet. Egy Total Commander megnyitáskor is gondolkodott, gondolkodott, majd egyszer csak pikk-pakk megnyitotta. Összességében használhatatlan volt a gép. Mérgemben az otthoni kisgépből beletettem egy 30GB-os Seagate HDD-t, azzal semmi hiba. Szereztem egy PATA 160GB-s, már új sorozatú Samsungot, és lássunk csodát, azzal megint nem ment.
Azóta kipróbáltam WD SATA, és Maxtor PATA meghajtókkal is, mindegyikkel hibátlan a gép. Kérdezem a topiktársakat, Ti nem tapasztaltatok-e hasonló jelenséget, hogy az ATI déli híd csatolótól függetlenül érzékeny lenne a merevlemez gyártójára?
És talán kis segítséggel is tudok ezen hozzászólással szolgálni, ha valaki hasonló gondokkal küzdene!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.