Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Nos a problémám a következő: a vadiúj , Ahlonos konfigot hidegen egyszerüen nem lehet elinditani, melegen is csak többszöri kisérletre.

Egész pontosan: Hátul főkapcsoló be, elöl power on, ventik, vinyó elindul, villognak a cd-k ledjei, de nem bootol be. Resetelni sem lehet. Elöl power gomb > 4 sec-ig nyomásával készenlétre vált. Ezután ismét power on.....3-4 szer ismételve a folyamatot a gép elindul, viszont többnyire a bioszban ébred. Minden beállitás korrekt, semmiféle húzás, minden alapon.
Tápra gondoltam, egy 2 hónapos 300W-os Solarmaxom van, igy szereztem egy vadiúj Mercury (szintén noname) 400W-ost . Többre nincs pénzem.
A hiba továbbra is fennáll.
Melegen ha wndowsból ''Kikapcsolom'', majd újra power on, akkor megy rendesen. Ha ''Újrainditom'', akkor BIZTOSAN nem indul el. Resetre is elborul, nem bootol újra.

Egyébként, ha elindul, akkor nem hibázik sohasem, nem fagyott még ki 4 nap alatt egyszer sem, pedig mindenféle tesztprogikkal, CpuBurn-nel kinozom folyamatosan. A kis cooler (Titan D5TB/4) ellenére eddig max 62 fokos volt, 2 órás procinyúzás után. Idle kb. 47-48 C. Szóval túlmelegedés kizárva, szvsz. (Hidegen meg pláne..:) )

Gondoltam a RAM-ra is, viszont Memtest86 többszöri teljes lefutása sem eredményezett hibát, ráadásul a 333-as memó csak 266-on van hajtva.

Ha esetleg valaki tud segiteni, nagyon megköszönném, mert az elmúlt 4 nap egy pokol volt a számomra, és teljesen kezdek kiábrándulni az AMD-platformból.

(Eddigi Inteles/Asusos cuccaimmal még hirből sem ismertem a szivást)

Alaplap Asus A7V8X-X, proci 2400+, 512 ram, 400W-os táp, mind vadiúj.....mégis csak a szopás...:(((
A gef3 Ti200, Vinyó, cd-k a régi konfigból átmentve, ezidáig hibátlanul üzemetek egy Cel 800@1066 társaságában, majdnem 2 évig.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2) Alvin_ti4200 válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Próbáld ki egyenként egy másik gépben! Egyébként az alaplapra minden jó helyre van dugva?

(#3) Bogyó bá' válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igen, úgy tünik......legelőször jó is volt, Windows-telepités közben is vagy 2x újra kell indulnia, akkor rendben is volt, aztán az első TELJES kikapcsolás után kezdett el szarakodni. Másnap vettem azt a bizonyos 400W-os tápot, mert minden jel arra mutatott, hogy a táp nem birja el rendesen......tévedtem...:(((
A Windows telepités, driverek, stb. előirásszerü felpakolása után a 3d-s progikkal voltak gondjaim, igy a LiveUpdateval biost kellett frissitenem. Ettől a 3d-s gondok megszüntek, ha elindul, akkor minden hiba nélkül fut.
Ha elindul.....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#4) Alvin_ti4200 válasza Bogyó bá' (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Legújabb BIOS-t próbáltál? Ha nem indul, akkor mit csinál pontosan? Ugyanazt, minthogyha bootolna csak nem kapcsol be a monitor?

(#5) Bogyó bá' válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A LiveUpdate a legújabb Bios-t pakolta fel, 1005. , az eredeti 1003-as volt a lapban.

#1 -ben nagyjából leirtam: Power on (ATX, elöl):
Vinyó, ventik szabályosan elindulnak, villan egy néhányat a 2 CD-meghajtó ledje, de a Speaker nem csippan, és a monitor nem éled fel....nem kap szinkronjelet, a Led-jeiről látom. Bármennyi ideig ebben az állapotban maradhat, nem változik semmi sem.

Ekkor pl. hiába resetelek, nem változik semmi....néhányat villannak újra a CD-k ledjei.

Ha a poweer gombot sokáig nyomva tartom, 4 sec után előirásosan leáll a gép, stdby.
Ha újra megnyomom, akkor van rá esélyem, hogy elindul, de nem sok.....3-4-5 ilyen játék után elindul, és müxik rendesen.
De Resetre, vagy winfos ''Újrainditás''-ra csak a leállásig jut el, nem bootol újra, melegen sem

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#6) dr_karcsika


dr_karcsika
tag

szerintem eléggé alaplap gyanus.

(#7) Alvin_ti4200 válasza dr_karcsika (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ez ezer%, hogy alaplap, nekem így ment gajra egy Abit VH6-II:-(

(#8) lesaux válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Mondjuk, azt még kipróbálhatnád (ha eddig nem tetted), hogy CD-k, vinyók és flopi nélkül lehet-e hidegindítani. Meg esetleg a fölös kártyák eltávolítása után.

(#9) hobizoli válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Kukk....:DD... a speaker nem tutul esetleg valami indulot? Az a RESET madzag ize tuti jo helyre van tolva...? Huzz le/vegyel ki minden kartyat meghajtot, csak a VGA a CPU a RAM meg a deszka maradjon. Ha igy indul: tap gyenge...ha igy sem...akkor is, csak akkor meg gyengebb:DD. Avagy marad a kontakhiba... es a gyari hibas alkatresz esete.
De SZVSZ ez (is) tapegyseg csirasagi tenyezo lesz...vagy a kontakt hiba...ez utobbi nagyon genyo dolog...vmi havercsavo JO nevu tapja nincs keznel? Kolcsonbe, csak kiprobalni is eleg lenne 5 perc is, tobb ugysem kellene...ha egybol beroffen...




hobizoli

több drón kell ;P

(#10) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Ha tök új akkor vidd vissza gariba... szerintem amúgy alaplap. Táp lehetne még, de mivel azt már cserélted... Esetleg proci de az nem valoszinu.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#11) Bogyó bá' válasza lesaux (#8) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Természetesn próbáltam, igy sem mükszik,illetve az az érdekes, hogy először müködött, hiszen a windows minden gond nélkül feltettem, pedig abban van vagy 2-3 újrainditás......

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#12) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Nem lehet, hogy a cga-val van valami inkompatibilitása? Hiszen úgy tünik, hogy a reset félig meddig végrehajtódik (led-ek a cd-ken elkezdenek villogni, csak mikor odaér a vga-hoz, akkor nem történik semmi sem.
Hát nem tudom, vissza kell vinni garba, csak mivel Pestről vannak a cuccok (kiv. a táp), én meg kalocsai vagyok, legalább azt jó lenne kitalálni, melyik is a hibás.
Bár proci és ram szvsz kizárva, minden teszten gond nélkül mindig átmennek, valszeg tényleg az alaplap lesz a ludas......megbántam már ezerszer, hogy ''járt utat járatlanért'' (Intelről Amd-re váltás) elhagytam......:(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

VGA-ra gondoltam, na......:)
Az alaplap papirjában irják, hogy csak 1.5V-os kártyákat lehet bele tenni, ez viszont egy ócska Inno3d Gef3Ti200, régi, 4x agp-vel....
Viszont igaz, hogyha elindul, akkor soha semmi baj, a következő restartig
Érdekes, eleinte csak ritkábban sz*rozott, mostmár mindig következetes....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14) hobizoli válasza Bogyó bá' (#12) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ez nem ettol fugg...hidd el...en is leizzadtam mar AMD es Intel konfiggal is...VIA es Intel chipsettel is...markas RAM-l is...van akinek az Enermax tapja bedoglott...na bumm, van ilyen...semmi sem tokeletes



hobizoli

több drón kell ;P

(#15) Tapsi válasza hobizoli (#14) üzenetére


Tapsi
addikt

OFF
semmi sem tökéletes.

De igen,az a lány akit Csütörtök éjjel ismertem +.Egyszerűen tökéletes,csodálatos,és gyönyörű.:DD

(#16) Tapsi válasza Tapsi (#15) üzenetére


Tapsi
addikt

ON

(#17) Bogyó bá' válasza hobizoli (#14) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez igaz. Csak nagyon rosszul esik a dolog. Eddig sohase volt igazán erős gépem, mindig a második vonalból kellett választanom, de az Intel procikkal, Asus alaplapokkal a 386-os korszak óta nem volt gyakorlatilag hardverproblémám.
(A 386-os alaplapom döglött meg 3 hetes korában, azt kellett gar-ba cseréltetni. Lehet persze, hogy csak én voltam szerencsés eddig :) )
Mivel pénzem az mindig kevés volt, a régi 800-as Cerkát meg már ideje volt leváltani, igy - elsősorban a PH fórumozóinak hatására - mertem AMD-re váltani.
Ez egyszer nem jött össze a dolog. Félek viszont attól, hogy az alaplap TIPUSÁVAL van a baj, nem véletlenül ilyen olcsó ez a deszka (A7V8X-X), garban viszont természetesen ugyanilyet kapok, már ha kicserélik egyáltalán. Na mindegy, kár ezen rágódni, majd egy-két hét múlva kiderül. Mindenesetre nem nőtt a bizalmam az Intelen kivüli világ irányában.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#18) Tapsi válasza Bogyó bá' (#17) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem kell kétségbe esni.Ha jó helyen vetted,bizti +oldják.

(#19) Szeke válasza Bogyó bá' (#17) üzenetére


Szeke
senior tag

Nekem is volt gondom mikor AMD-re álltam át bő egy éve. A gép állandóan fagyogatott, kivéve ha biosban a feszkókat max-ra vettem... Kissé érdekes volt, de igy ment. Aztán jött ki uj bios, felpakoltam, és voilá, eltűnt az instabilitás!!! Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne okold magad amiért váltottál, minden kezdet nehéz. De ha egyszer beindul a dolog, akkor nagyon megy. Én sem bántam meg :)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#20) HiperG válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


HiperG
addikt

Nekem is ugyanez a problémám :O :O :O

(#21) HiperG válasza HiperG (#20) üzenetére


HiperG
addikt

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=17041[/L]

(#22) sh4d0w válasza Bogyó bá' (#13) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A 4xAGP pontosan 1.5V-ot igényel, tehát valsz nem azzal lesz gond.

https://www.coreinfinity.tech

(#23) HiperG


HiperG
addikt

Sajnos ha másnak is gondja az omniózus alaplapppal, arra a következtetésre jutottam hogy sajnos az ASUS A7V8X-X egy hibás széria

(#24) Bogyó bá' válasza HiperG (#23) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igazad lehet, mert ha a procit módszeresen underclockolom, azaz 2000MHz helyett 1500 Megán hajtom, akkor simán elindul, és a reset is müködik.
Haverom 1700+ os procijával simán megy, egy másik srác x-nélküli A7V8X-ében viszont az én procim (2400+) hibátlan.
Ezt a tegnap délutáni LAN-party-n sikerült kideriteni.

Amúgy a két Asus deszkát összehasonlitva a legfőbb különbség, hogy az alaplapon levő kapcsolóüzemü táp-Fet-ek az enyémen sokkal kisebbek, és kisebbek a kondik is körülöttük.

Talán bootoláskor/induláskor nem tudnak elég áramot szállitani a procimagnak, ezért hibázhat.
Viszont akkor b@szhatom a garanciát is, mert ha ez a széria ilyen, akkor valszeg egy ugyanilyet adnak helyette is......:(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25) hobizoli válasza Bogyó bá' (#24) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ha tudod, csereld el egy Abit NF7-S -re :DD...


hobizoli

több drón kell ;P

(#26) HiperG válasza Bogyó bá' (#24) üzenetére


HiperG
addikt

Hát be kell cseréltetni, mondjuk ráfizetéssel egy A7N8X-ra...

(#27) CsendPenge válasza HiperG (#23) üzenetére


CsendPenge
őstag

''arra a következtetésre jutottam hogy sajnos az ASUS A7V8X-X egy hibás széria''
Ezt eléggé gyorsan sikerült levonnod. És eléggé megalapozatlanul.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#28) Bobojsza


Bobojsza
aktív tag

OFF

Szerintetek miert van az, hogy eladjak a gagyi ratyi szart mintha minden OK lenne? Vagy ez csak magyar kulonlegesseg ? :(

ON

En meg probalkoznek vele, es szerintem videokartya gyanus... Nekem csak PCI buszossal sikerult telepiteni, utana csere es minden ok, probald masik videokartyaval

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#29) Bobojsza válasza Bobojsza (#28) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Igaz nem errol az alaplaprol beszelek :)

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#30) warmaster válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


warmaster
aktív tag

Nekem is voltak gondjaim ezzel az ASUS szeriával, de ott egy BIOS reset megoldott mindent, én megpróbálnék egy resetet is, hiába frissítettél BIOS-t.
u.i. a 400W-os noname táp is legyet gyenge.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#31) lacimol válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


lacimol
csendes tag

Szia!

Nekem hajszálra ue. volt a prob:
''Egész pontosan: Hátul főkapcsoló be, elöl power on, ventik, vinyó elindul, villognak a cd-k ledjei, de nem bootol be. Resetelni sem lehet. Elöl power gomb > 4 sec-ig nyomásával készenlétre vált. Ezután ismét power on.....3-4 szer ismételve a folyamatot a gép elindul, viszont többnyire a bioszban ébred. Minden beállitás korrekt, semmiféle húzás, minden alapon.
''
''hidegen egyszerüen nem lehet elinditani, melegen is csak többszöri kisérletre.
''
Egy abit+750 duron+300W táp.

Nekem a tápban ment ki 1 kondi. Próbáltam cserélni, miután 3 bekapcsolásig működött, majd vettem egy újat és azóta is megy 2. gépként.

(#32) béla12


béla12
tag

Naszóval, VIA-s gépeknél mi az alábbi telepítési sorrendet szoktuk betartani.
1, Mindegy milyen alaplap, de azonnal felmegy a legújabb bios. (természetesen lemezről)
2, Kap tápot procit, ramot, vga-t oszt hajrá!
3, Win település után fel a 4in1, illetve most már Hyperion
4, Majd ezután directx, oprendszer és egyébb frissítések
5, Finomhangolás bios és oprendszer szinten.

Ha ez mind rendben ment, akkor már nem igazán lehet a géppel gond.
Esetedben én is azonnal a tápra gondoltam, és én azért kipóbálnám valami normálisabb 400W-os táppal is. Ezek a noname cumók csak matrica szinten 3-400W-osak, a valóságban néha még a 235-ös szintet sem ütik meg. A másik, hogy a deszkával van valami, akkor viszont sürgősen vidd vissza. Lehetőleg 3 napon belül. És ha csere lesz a dologból, akkor inkább egy A7N8X-re cserélj. Nem fogod megbánni. Nem írtad, hogy mi van még a gépben. Érdemes átmolyolni, ha több hdd, esetleg mobilrák van bent. Mi már szívtunk kontakthibás rákkal, mivel a mellette lévő winyónak nem volt mindegy, hogy masterként csak ő van vagy van slave is. Ja és tápellenőrzésnél nem ám rádugni mindent azonnal, csak 1 hdd és 1 optikai drive. Aztán majd szépen fokozatosan. Így elsőre ennyi...

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#33) HiperG válasza CsendPenge (#27) üzenetére


HiperG
addikt

Hát most mit szóljak? :(
A srácnak is ugyanaz a gond pedig neki 400 wattos tápja van, nekem meg noname 300 wattos.
Videokari is különböző, szerintem hibás a széria...

(#34) HiperG


HiperG
addikt

Amúgy az 1005-ös biostól az órajelek csökkenek :(
Most frissítettem vissza és az eredet 1916 Mhz az 1905 Mhz-re esett vissza. :(

(#35) HiperG


HiperG
addikt

Hétfőig el kéne má dönteni hogy a deszka vagy a táp-e a rossz, ugyanis mielőtt elutazom szeretném kicseréltetni a deszkát (ugye bevizsgálás stb. tökölések)

(#36) Bogyó bá' válasza béla12 (#32) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na szóval, ma a főnökömmel visszaküldtem Pestre az alaplapot, mellékelten leirtam a problémát. Lapot kipróbálták, náluk hibátlan volt, de becsületükre legyen mondva, ezek ellenére minden további nélkül lecserélték egy bontatlanra.

''Természetesen'' a problémák az új alaplappal is fennálnak, bár talán mintha vmivel enyhébb formában:
2000MHz-es default órajelen , 15x133 Megán, 333 memória-frekivel a windows már újrainditható, viszont 12x166 MHz-en, ami szintén 2000 MHz, már megint szaraxik.
A Reset fogalmát a default gyári beállitáson (1. eset) sem ismeri.
A két alaplap között mindössze annyi a különbség, hogy az 1,65 V helyett ez a második példány alapból 1.71 V-ot ad ki.

Szóval valszeg a 400W-os noname (Mercury) táp lesz a gyönge mégis......szóval vehetek majd valami rendesebbet, ha egyszer lesz rá pénzem.

Ami igazán dühit, az az, hogy az anyagi lehetőségeim miatt váltottam AMD-re, és akkor már pontosan annyiban lesz a cucc, mintha egy 2.4GHz-es P4-et vettem volna olcsó ASUS deszkával, ugyanezzel a rammal......amelyek viszont a haverjaimnál gond nélkül mennek a gagyi 300W-os tápokkal is. :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#37) HiperG válasza Bogyó bá' (#36) üzenetére


HiperG
addikt

Énis valszeg visszaviszem az alaplapot, és kérek kölcsön és ha lehet becseréltetem egy A7N8X -ra...

(#38) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na szóval, a dologban annyi új fejlemény történt, hogy sikerült a pénzt összekaparni egy jobb tápra, szóval fogcsikorgatva lecseréltettem a noname 400-as Mercuryt egy tényleg agyondicsért 360-as Chieftekre. A problémák, bár enyhébb formában, de továbbra is fennállnak.
Többnyire(!) elindul a gép a névleges órajelén, de nem mindig. Resetet többnyire (!) végrehajtja, de itt sem mindig éled föl, csak 2-3. kisérletre.
Ha a szorzót visszaveszem 15-ről 12-re, az fsb-t meg 133-ról 166-ra állitom, (a proci órajele mindkét esetben 2000MHz ) akkor viszont el sem indul sohasem.
Memória 33-as, Elixir márkájú, a Memtest86 2 órás futása alatt nem jelez hibát.
Akkor most mi lehet a baj?!
Alaplap garban lecseréltetve, ez már másik példány. Először ez jónak tünt, de 2-3 nap múlva ez is elkezdett szarozni, előbb csak ritkán, utána már következetesen.
Már nem tudom, mire gondoljak, hol lehet a gond.

Ha valaki tud valami értelmes ötletet, ossza meg velem, legyen szives!
Thanx!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39) Szeke válasza Bogyó bá' (#38) üzenetére


Szeke
senior tag

Másik HÁZBAN próbáltad már? Nem lehet hogy a ház kapcsolói nem a legtökéletesebbek? Én jártam már igy pórul :) Egy próbát megér.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#40) maniac válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


maniac
senior tag

Lehet hogy az egyik kondi rossz az alaplapon! Neha sajnos elofordul. :(

(#41) maniac válasza Bogyó bá' (#38) üzenetére


maniac
senior tag

Bocs!

Most olvastam csak el! Akkor lehet hogy a proci tuning miatt. Ha a szorzozarat visszateszed akkor minden ok? Lehet hogy rossz labakat kotottel osssze (vagy kimeneteket vagy mit)

(#42) Bogyó bá' válasza maniac (#41) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Proci szorzózármentes, de NINCS tuningolva, minden default értéken. Elsősorban munkára használom, keveset játszom, már csak a korom miatt is (39 years old:( )

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43) Bogyó bá' válasza Szeke (#39) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Vinyó felpörög, ventik indulnak, cd-k ledje villog, csak nem csippan és nem bootol be, nincs a monitoron semmi sem. Szinte minden lehetőséget átrágtam már, mégsincs megoldás......

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#44) Xtreme


Xtreme
csendes tag

Nem tudom megoldódott-e már közben a gondod, de nekem ugyanez a probléma van. Nekem inteles Abit- ST6alaplapnál kezdődött a hiba, egy connect3d radeon videókártya megvásárlásával, júniusban. Azt hittem a lap a hibás mert már 3 éves volt. Lecseréltem az egész gépet, 2 napja, úgyis tervben volt már régóta. Abit Kv7+ Athlon2600+, de ennél is előjött hatványozottan a probléma, jött a táp csere ahogy a nagykönyvben meg van írva... Természetesen semmi változás. Tehát szerintem vagy a videókártya gázos, vagy a monitorommal nem szeret együttműködni a videókártya, lehet már túl régi a moncsim, 4és fél éves és kiöregedett benne valami. De a probléma végére járok az biztos. Amúgy ha már megy a gép akkor minden ok 2 napig ment megállás nélkül és fagyás nélkül, játék alatt is atomstabil.

(#45) Kabuto


Kabuto
csendes tag

Nem lehet, hogy ez ''hamis'' proci? Azt írtad, hogy 1.71 V-on megy, pedig 1.65-ön kéne mennie gyárilag.Mintha olvastam volna ilyen processzorokról régebben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.