Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) decs55


decs55
csendes tag

Hali!

Gépfelújítás elött állok, szeretném megtudni, hogy melyik a jobb választás a fent említett megoldások közül. Érdekelne, hogy mennyi a különbség a 800 Mhz-es Rambuszok és a DDR-es megoldások között.

Üdv.: Decs

(#2) Elrood válasza decs55 (#1) üzenetére


Elrood
őstag

Rambus és az Intel útjai már különváltak. Mivel Rambus sok lét kért:). Tehát, a mai inteles csipkészletek (i845/65/75), esetleg SiS-s csipkészletek már mind DDR-t használ.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#3) LukE válasza decs55 (#1) üzenetére


LukE
veterán

barton. Nincs benne 'h'
ha p4, akkor dual DDR, i865/875 a leggyorsabb mostanában. Rambus-t már az Intel sem támogatja, qrva drága, meg dual DDR-el el lehet érni nagyobb sebességet is.

Intel<>AMD témában meg mennyi pénzt szánsz rá? Mit akarsz vele csinálni? Akardo-e húzni/tuningolni?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#4) Snowman21 válasza decs55 (#1) üzenetére


Snowman21
tag

A kettő közül mindenképp az inteles megoldást választanám ,lehet az amd ocsobb és lehet gyorsabb is, de sztem a megbizhatoság és a stabilitás fontosabb, és hidd el egy 512caches p4 se lassu:)

(#5) Elrood válasza Snowman21 (#4) üzenetére


Elrood
őstag

Cache ebben az esetben nem számít mível a Barton is 512Kbyte-tal rendelkezik.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#6) Alvin_ti4200 válasza Snowman21 (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Csak azé nem ugatlak le, mert olyan rendes srác vagyok. Szerintem nincs értelme a Pentium IV-nek, mert az ilyen alaplapi chipsetekkel - amit említettél (Springdale/Canterwood) - szerelt alaplapok még nem igazán kaphatóak itthon, de ha bejönnek, akkor is qrva drágák lesznek. Az upgrade-en sem Intel sem AMD részen nem kell gondolkodni, ugyanis az Athlon64 és a Prescott is teljesen más foglalatot fog kapni a monstaninál. Szerintem, ha rám hallgattok, akkor valamilyen nForce2 Ultra ill. Via KT600-as alaplap és mellé egy 2500+os Barton vagy egy 2400+os T-Bred B. A PIV - ha jól tudom - bruttó 35 körül kezdődik szóval nincs éertelme megvenni csak azért, mert boot-olásnál a BIOS több MegaHertzet ír ki:( Rambusos alaplapot pedig rég nem gyártanak Intel procikhoz, mert szakítottak a Rambus-szal a magas árak miatt, Dual DDR asszem talán gyorsabb is már. Nem tudom, te milyen hardverelemekből raktál eddig össze AMD-s gépeket, de nekem ez a második és az ég adta világon semmi problémám nem volt egyikkel sem...

(#7) LukE válasza Elrood (#5) üzenetére


LukE
veterán

Barton 64+64 L1, és 512 L2 kessel rendelkezik, és már Bill gates is megmondta, hogy 640k mindenre elég (512+128=640kb:)) nem kell vacilálni a procin, csipszetten, hűtésen:))

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#8) Elrood válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


Elrood
őstag

Csak javítás:

A várhatóan szeptemberben megjelenő Prescott magos akármi (még nem döntötték el mi legyen a neve), a ''régi'' Socket478-s foglalatot fogja használni. Canterwood/Springdale pedig kezelni fogja. Új foglalat 2004 második negyedévében várható mikor megjelenik az új intel csipkészlet.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#9) Elrood válasza LukE (#7) üzenetére


Elrood
őstag

Snowman21 és én az L2 cache gondoltunk, persze jobb lett volna megemlíteni. Tehát nem számoltunk rosszul:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#10) Cathfaern válasza LukE (#7) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

egyébként meg VIA EPIA M10000 nem kell vacilálni a procin, csipszetten, hűtésen

Meg azon se, hogy honnan szedsz hozzá játékot, hisz már a pasziánsz is beszaggat :)

(#11) Elrood válasza LukE (#7) üzenetére


Elrood
őstag

''1ébként Intel/AMD-től fűggetlenül lehet vele szopni. Ha nme akar, akkor nem vesz noname cuccokat''

Ez teljesen igaz. Pl. szoptam inteles rendszerrel, és nem noname volt az alaplap:), és sokan vannak, akik AMD-s rendszerük egyszer se rosszalkodott.

Ez egy régi mondás, ami nem törlődött ki a köztudatból, hogy AMD-s rendszer nem lehet stabil.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#12) LukE válasza LukE (#7) üzenetére


LukE
veterán

első AMD-s gépemet megvettem, összeraktam, fölinstalltam 1 fél délután alatt. De csak azért tartott ennyi ideig, mert 2 elég távoli boltból hoztam a cuccokat:)

Vegyél olcsó(ne gagyi) gépet, mert úgyis elértéktelenedik... És költs többet ház/táp-ra, bill/egér-re, monitorra. Székre(!) De komolyan.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#13) Protoss


Protoss
senior tag

Szívni mindennel lehet én már csak tudom! :D

Ár/teljesítményben Amd (gondolom nem szerver lesz belőle.) Asus vagy abit... stb nforce2 alaplappal.

A duálhoz illik a ramot párban venni.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#14) Alvin_ti4200 válasza Elrood (#11) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Él bennem az Intelesekkel szembeni bizonyítási vágy: majd egyszer szeretettel várok Inteles kollégákat egy többnapos LAN-partyra és meglátjuk, hogy mennyi az az annyi;]

(#15) LukE válasza Cathfaern (#10) üzenetére


LukE
veterán

E!
[L]http://www.barebone.hu/cikk/m10000.htm[/L]
Szóval annál azért jobb. Meg kis hely, meg kussba van, meg titkárnő nem tud majd HL2-t nyomni max grafon:)


Elrood : tudom, csak kötözködök:DDD
keress rá a seti@home-ra a topikok között, gergoke(?) esete a Xeon-os nagygépekkel:DD és még a pc gány.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#16) Phantom Lord válasza Snowman21 (#4) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Megbizhatoságal meg a satbilitással az AMD-nek sincs gondja, már majdnem két éve.

Ha P4-et veszel, akkor csak 800-as fsb-jüt vegyél.

(#17) Elrood válasza Alvin_ti4200 (#14) üzenetére


Elrood
őstag

Nem fikázom az AMD-t:).
Az a régi mondás viszont már nem érvényes, de sokakban még benne van HIBÁSAN. Pl. 2001-ben bennem élt mikor vettem a cerkás gépemet, azóta is szidom magam, hogy miért nem KG7-t vettem:). Abba most olcsón tudnék jó kis 266-s FSBjű procit venni:).

Elismerem AMD ár/teljesítmény arányát. Pl. Ha lesz pénzem új gépre, valszeg AMD-t fogok venni, mivel az adott pénzemért a legnagyobb teljesítményt tudom megvenni.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#18) Snowman21 válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


Snowman21
tag

Jól van nagyon okos fiu vagy!! nem is kötexek veled, csak annyi hogy bittos forrásbol tom hogy az 865/75 ös lapok pl az abit e sorozatai már lefele tendálnak árban és ki tudja hol lesz a vége?? mnapság egy jo kis 845 ös lap is semmi pénzbe nem kerül tán néhol már ocsobb is mint egy amd -s lap. de megrögzöt amd-sel ugyse érdemes vitázni sztem, szoval nem szolok be többet:)

(#19) tibz03 válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


tibz03
őstag

Nem igaz, hogy nem kaphatók 865 és 875 alaplapok, és az sem igaz, hogy drága lenne a 865!!! Én az Intelre szavazok akkor, ha legalább 70.000-ret rászán az alaplap+proci párosra, ugyanis ebből kijön egy 865-ös alaplap meg egy 2,4-es vagy 2,66-os 800MHz FSB-s proci! És ez a páros nagyon ütős tud ám lenni :)
Ha 70-nél kevesebbet szán rá, akkor AMD. Egy 2500+-os Barton meg egy nForce2-es alaplap 60 körül kijön (talán még kevesebből is), és ez se kutya, de a P4-et nem éri utol.
Nem azért kell P4-et venni, mert BOOT-olásnál nagyobb órajelet ír ki, hanem azért mert a drágább árkategóriában egyértelműen jobb. Ezzel nem az AMD-t fikázom, mert az olcsóbb kategóriákban egyértelműen ez viszi a pálmát.

(#20) Snowman21 válasza Snowman21 (#18) üzenetére


Snowman21
tag

arra akartam kilyukadni, azért még ezt leirom, hogy ami ma drága az holnap ocsobb lesz és legyen az ember türelmes és lesz jo gépe...:DDD Half Life2 :DDD csak jönne már:DDD és meg is látjuk mit tud vele.......

(#21) Elrood válasza Snowman21 (#18) üzenetére


Elrood
őstag

Ühüm.
P4 árakat is megnézted?:)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#22) Snowman21 válasza tibz03 (#19) üzenetére


Snowman21
tag

Recon a szivemből beszélsz!!!!!

(#23) Snowman21 válasza tibz03 (#19) üzenetére


Snowman21
tag

:DD

(#24) Snowman21 válasza Elrood (#21) üzenetére


Snowman21
tag

Mire gondolsz pontosan?? proci árak??

(#25) Elrood válasza tibz03 (#19) üzenetére


Elrood
őstag

OFF

Elmés az aláírás.:DDD

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#26) tibz03


tibz03
őstag

Énnekem egyértelműen az a véleményem az AMD vs. Intel vitákról, hogy tök fölöslegesek. És azt NEM kéne mondani, hogy az AMD jobb ár/teljesítmény arányú!!! Szerintetke mit vegyek, ha van csúcskategóriás gépet akarok??? Egy AMD 3000+-t vagy P4 3GHz/800MHz-et??? Hát még szép, hogy a P4-et veszem, ugyanis ebben a kategóriában OLCSÓBB és JOBB a P4! Tehát itt ár/teljesítményben jócskán megelőzi az AMD-t! Ha viszont egy 2GHz körüli proci kell, inkább AMD-t veszek, abban az árkategóriában ugyanis jobb. Szerintem nyugodtan abba lehet hagyni az AMD vs. Intel vitákat. Tök fölöslegesek. Akinek sok pénze van Intel-t vesz, akinek kevés, AMD-t. Ez ennyire egyszerű.

(#27) tibz03 válasza Elrood (#25) üzenetére


tibz03
őstag

OFF
Kösz. :DDD
Mindjárta kvázi-tag leszek! :D

(#28) Elrood válasza Snowman21 (#24) üzenetére


Elrood
őstag

Hát mimásra. P4 prociknak (nem celeron) még mindig elég húzós árai vannak az AMDhez képest.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#29) Alvin_ti4200 válasza tibz03 (#19) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Légyszi kérdezz már meg egy AMD-st (rajtam kívül), hogy mikor költött 60-70 rugót alaplap+CPU párosra! Én decemberben vettem a Gigabyte 7VAX és AthlonXP 2000+(palomino) párosomat 50 bruttóért!

(#30) Elrood válasza tibz03 (#26) üzenetére


Elrood
őstag

''Tök fölöslegesek. Akinek sok pénze van Intel-t vesz, akinek kevés, AMD-t. Ez ennyire egyszerű.''

Ebben egyetértek. Pl. ha sok pénzem lenne, azt vennék ami az aláírásodban szerepel:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#31) Snowman21 válasza Elrood (#28) üzenetére


Snowman21
tag

Igen, de a minőséget meg kell fizetni:)

(#32) Snowman21 válasza Snowman21 (#31) üzenetére


Snowman21
tag

Fuuu ezért mit fogok kapni mindjárt:DDD,:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD

(#33) tibz03 válasza Alvin_ti4200 (#29) üzenetére


tibz03
őstag

Jó, az te vagy. Én ha most saját léből gépet vennék, egy 2500+-t vennék kizárólag, és csakis egy nForce2-es lappal. Ezzel talán felveszi a versenyt a hasonló P4-gyekkel, mert az nForce2-nek van DualDDR támogatása (tudom, hogy tudod, ne is mondd :) ), és az ma kell (ha új gépet vesz az emer, már a DualDDR sztem alap.

(#34) LukE válasza tibz03 (#33) üzenetére


LukE
veterán

szerintem mellé nyomtál a válasszal, nem?

szegény decs55 meg már el is menekült:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#35) Alvin_ti4200 válasza tibz03 (#33) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

1et értek, hogy alap, de szerintem játékokban majdnem hogy elhanyagolahtó a Single-lel szemben a sebességnövekedése:(

(#36) Snowman21 válasza LukE (#34) üzenetére


Snowman21
tag

:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD LEhetséges, szegény nem birta tovább a nyomást....

(#37) Snowman21 válasza Snowman21 (#36) üzenetére


Snowman21
tag

whoppppppááááá!!!!
Sortörés nuku:U

(#38) tibz03 válasza LukE (#34) üzenetére


tibz03
őstag

Nem, ezt Alvinnak írtam, vagy nem egyértelmű? Esetleg félreértettelek, és másra gondolsz? :D

(#39) tibz03 válasza Alvin_ti4200 (#35) üzenetére


tibz03
őstag

Ez a válasz megnyugtatott, mert single-ddr-es alaplapom lesz (nem én választottam!!!), valami i845GL vagy milyen chipset :) MÁR ALIG VÁROM A GÉPET!!!

(#40) Alvin_ti4200 válasza tibz03 (#38) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Egyébként én sem értem, én ezeket decemberben vettem, akkor még hol volt az nForce2? De ha kiszámolod, pl. Abit NF7 és 2500+ Barton kb. ennyi, ha nem olcsóbb.

(#41) tibz03


tibz03
őstag

Bocs mindenkinek, ha egy kicsit ''erélyes hangnemben'' szóltam volna, és azért megsértődött bárki is, de az az igazság, hogy unom az ilyen vitákat :)
Sztem teljesen lerágott csont, és a válasz egyértelmű. Igaz, régebben én is nyitottam hasonló topikot egy másik fórumban, de akkor sík hülye voltam a procikhoz (most se vagyok sokkal okosabb, csak jól tudok okoskodni :DDD ).

(#42) Alvin_ti4200 válasza tibz03 (#39) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Milyen géped is lesz? Nem az a Radeon9600Pro-s, amit egyik nap kérdeztél, hogy hangfalrendszerre vagy fejlesztésre költsd-e a pénzt? Bár lehet, hogy keverlek valaki mással, akkor 1000 bocs (mármint kismedve:DD)

(#43) tibz03 válasza Alvin_ti4200 (#40) üzenetére


tibz03
őstag

Hát talán kijön 55-ből, de azt írtam, hogy ''60, ha nem olcsóbb'' (nem szó szerint, de ez a lényege :) )

OFF
Elértem a 100 hozzászólást, miért nem vagyok kvázi tag?

(#44) tibz03 válasza Alvin_ti4200 (#42) üzenetére


tibz03
őstag

Nem kaeversz. Hát ejnye-bejnye! Ily nehéz engem megjegyezni egy ilyen aláírással? :DDD

(#45) tibz03 válasza tibz03 (#43) üzenetére


tibz03
őstag

OFF

Bocs. KVÁZI-TAG LETTEM!!! EMBEREK, MINDENKI A VENDÉGEM EGY SZARVASOS KÓLÁRA (HUBERTUS) !!! :))

(#46) Alvin_ti4200 válasza tibz03 (#43) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Már kvázi-tag vagy:D Egyébként végül mi lesz? Upgrade vagy hangfalrendszer?

(#47) tibz03 válasza Alvin_ti4200 (#46) üzenetére


tibz03
őstag

Egyébként ha lesz lóvé (legyen!), hangfalrandszer lesz. De csak pár hónap múlva. A gépem azonban 25-én meglesz!

(#48) LukE válasza tibz03 (#45) üzenetére


LukE
veterán

vigyázz, eddig 8352-en regeltek eddig a fórumon:)) sokba fog ez még kerülni neked:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#49) tibz03 válasza LukE (#48) üzenetére


tibz03
őstag

:DD

(#50) tibz03 válasza LukE (#48) üzenetére


tibz03
őstag

LukE, mit értettél a #34-es hozzászólásod alatt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.