Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vix64


Vix64
csendes tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni.
Januárban lett meg az első athlon64-es configom :socket 754 asus k8v-x via kt800, és egy 3200+ athlon64 (vga:asus geforce 6600 8xagp) . Első probléma: kijött nem is tudom mikor a gta san andreas. Mivel nem vagyok egy nagy játékos alkat, ezért csak évente 1-2 játék érdekel, de azok nagyon.
Valami miatt nem volt hajlandó elindulni. Via chipset..gondoltam magamban. 2 hét múlva lecseréltem egy nforce 3 chipsetes aopen alaplapra...eredmény: szintén nem indult el a game. Hát mind1.

1 hónappal később lehetőségem akadt az egész configot lecserélni, úgyhogy frissítettem a masinát egy socket 939es 3200+ra, asus a8n-sli deluxe-ra és egy ugyan ilyen asus 6600, ám de pci-express-es vgara. Namost san andreas nem indul és a legújabb nfs sem, ami kissé kezd dühíteni.

Szerintetek mi a fene baja lehet?
Elvileg semmilyen programot nem hiányolhat, 81.95ös nvidia driver van fent, 1gb ram, 2x 80gb samsung raid0ban.
Légyszi adjatok tippeket, hátha...

A hibajelenség meg a következő: elindítom az nfs-t, monitor kattan, feketeség, bal felső sarokban egér nyíl megjelenik (nem a windózos szabvány egér mutatója) majd szépen megint kattan monitor és visszajön a windóz, oszt' ennyi.

Vélemények?

(#2) Sanya válasza Vix64 (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

eredeti a játék?

nekem is athlon 64-em van, és csont nélkül mennek

[Szerkesztve]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) Vix64 válasza Sanya (#2) üzenetére


Vix64
csendes tag

Nem.
2 példányban lett letöltve, a cd-s és a dvds formában is.
Gta san andreas szintén ment másik gépemen(socket 462 sempron 2500+)

(#4) Wolverine válasza Vix64 (#3) üzenetére


Wolverine
félisten

Elvileg olvastad az Alapelveket - ezen a Fórumon nincs warez... ;] szal ne is nagyon kérdezz sztem.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5) Vix64 válasza Wolverine (#4) üzenetére


Vix64
csendes tag

Mi az a warez? :)

(#6) Vix64 válasza Wolverine (#4) üzenetére


Vix64
csendes tag

Bár az az igazság, hogy én ezeket a gameket nem játékra, hanem kipróbálásra szerettem volna megnézni. Így egy demo is elegendő lett volna, de valszeg az sem indul...

(#7) Hidi^ válasza Vix64 (#6) üzenetére


Hidi^
tag

Amikor a gépedet lecserélted 754-ről 939 re ramokat is cserélted?
A ram szokott ilyen csinálni nagyon ritkán esetleg a tápegység bár az nemhiszem...
probáld ki egy nagyobb teljesitményű táppal és egy más 400 as rammal

Hátha segit csak tippek voltak

Üdv Hidi^

''a Windows nem akar felemelkedni.MIERT?''

(#8) _cirmos_ válasza Hidi^ (#7) üzenetére


_cirmos_
őstag

ram/táp problémával fagyna vagy ujraindulna.

a topiknyitónak:
használsz valamilyen progit egyéni frissítési ráta beállításához? vagy esetleg lockoltad x hz-re a moncsit? ha igen akkor érdemes kikapcsolni és úgy próbálkozni. mivel proci/lapot/vga-t cseréltél, ezért biztos hogy nem ezekkel van a gond. legalábbis k*rva kicsi rá az esély. vmi szoftveres gond lesz szvsz. sok sikert!

(#9) Vix64 válasza Hidi^ (#7) üzenetére


Vix64
csendes tag

Ramot is cseréltem. Régebben ddr3200 samsung volt, most pedig 2db 500mhzes hardcore kingmaxom van.
Tápot illetöen chieftec 420W volt és azt most lecseréltem egy thermaltake fanless 350Wattra.

(#10) Vix64 válasza _cirmos_ (#8) üzenetére


Vix64
csendes tag

A monitor frekvencián én is gondolkoztam, vissza is vettem az alap felbontást 800x600ra (60Hz) de ugyan az. Kikapcsolva meg nem látok semmit :) csak hogy szintén nem indul el.

Nekem teljesen úgy tünik...régebben akkor csinált ilyen hibákat egy game, amikor nem volt fent a legújabb directx, vagy valami progi hiányzott. De az nfs dirjében volt egy ilyen minimum konfigurációs prog, amit végignéztem (hardware+szoftware) és minden ki volt pipálva. Úgyhogy tanácstalan vagyok.

Azt sem hinném, hogy az lenne a baj, hogy 220fsb-n megy a gép. Mivel hibákat nem generál semmi

(#11) _cirmos_ válasza Vix64 (#10) üzenetére


_cirmos_
őstag

azért próbáld meg tuning nélkül is. második lépésben pedig jöhet a prime95 és a memtest. de lehet érdemes lenne egy _eredeti_ játékkal is kipróbálni, a virágbolti verziók bizony trükkösek tudnak lenni...


p.s. vagy a játékok demóival is próbálkozhatsz

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.