Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus p4p800-x topik (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Mr_Vercetti


Mr_Vercetti
őstag

Mindenkit ide várok, akinek P4P800-X alaplapja van!;)

(#2) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv!

Szeretnék ezzel a lappal kapcsolatban tapasztalatokat olvasni, ha lehet:)

Mivel az IC7 elszállt ez lesz helyette, mert csak 18K.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3) CocooN-z válasza Motion_Blur (#2) üzenetére


CocooN-z
őstag

jo lap,de ai7 et probalok beszerválni v iet ha minden kötél szakad

off:mizu van mósön, hogy megy a kari :B, sok sikert a gépépitéshez:C

[Szerkesztve]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#4) Motion_Blur válasza CocooN-z (#3) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Kari megy, a gép még nem akar összeállani igazán...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Most megyek lapot venni...

Vagy IS7, vagy AI7, vagy Asus P4P800-X lesz.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6) CocooN-z válasza Motion_Blur (#5) üzenetére


CocooN-z
őstag

hajrá hajrá salgotarján:DDD

majd aztán számojjá be, kiváncsi vok, mert énis vmeiket fogom ezek közül beszerválni.

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#7) Flashget


Flashget
félisten

Hi.

Ennek a deszkána az alaplapi hőmérője jó értéket mutat vagy fölé mér jócskán mint az IC7?

Realme GT Master Edition

(#8) Motion_Blur válasza CocooN-z (#6) üzenetére


Motion_Blur
félisten

IS7-E2, nagyon pöpec lap;) Nem butított.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9) Mr_Vercetti válasza Motion_Blur (#8) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Látom azért írtak ide :)

Kicsit régen nyitottam :DD

(#10) Ferger


Ferger
tag

sziasztok!

ne nézzetek totál amatőrnek, de a leírásában [link]
olvastam, hogy dual channel.
a kérdésem, egy darab 1GB-os RAMmal elindul?
vagy mindenképpen kettő kell bele?

Ha Isten a harmadik napon teremtette a Napot, a Holdat és a csillagokat, hogyan mérték az első két napot?

(#11) fireball7400 válasza Ferger (#10) üzenetére


fireball7400
tag

1 rammal is el kell neki indulnia.Én 512-vel néztem és simán elindult.

(#12) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

Sziasztok lenne 1 kérdésem!


Intel Pentium 4 630 [Prescott/64bit] 3.0GHz

/ LGA775 / 800 FSB / 2MB L2C / dobozos



P5VD1-X


Intel LGA775 Pentium 4 CPU
Két magos CPU
VIA PT880 Ultra
Kétcsatornás DDR 400/333
PCI Express és AGP 8X kombó megoldás
SATA RAID 0, 1, JBOD-dal


az lenne tehát h. passzol-e ez a konfig meg hogy ajánljátok-e ezt a hybrid/PCI-E,AGP/ lapot????Előre is köszönöm!

(#13) atoka1


atoka1
tag

Sziasztok van egy ilyen P4P800-x em és az Everest szerint a PAT le van tíltva, de bios-ba benyomtam a Memory Acceleration Mode-ot... mi lehet a probléme???

(#14) Cableguy válasza atoka1 (#13) üzenetére


Cableguy
tag

Semmi. Ha az eredményeket is nézted volna rájöhetnél, hogy a pat megy, csak az Everest nem érzi...


pat-tal az enyém (2x512):

OLVASÁS 4165
ÍRÁS 1670
KÉSLELTE 100,8

(#15) Cableguy válasza Ferger (#10) üzenetére


Cableguy
tag

Amatőr.
Ahoz hogy dual cannel legyen 2 memória szüxéges, de 1gyel is megy az a single channel NEM?
Az egészre azért van szüxség mert a proc 800 megán osztja az eszet, a memó meg csak 400-on kullog, de duálban a proc felváltva címzi a memóriákat és így ki van használva a 800 MHz.
Vágod?


[Szerkesztve]

(#16) jakewyler


jakewyler
senior tag

Sziasztok
Én is tervezek egy ilyen lapot annyi lenne a kérdésem hogy felismer minden vga karit??az enyém jelenleg: His 9600

(#17) bala.


bala.
csendes tag

sziasztok!

Feltenném én is a már korábban elhangzott kérdést. Tapasztaltatok olyat h a lap fölé mér?
Egyik haveromnál ugyanis a 2.8as cerka alapon 53, terhelve 65-70 fokon megy zalman 7700alcu alatt. Esetleg vmi megoldás h különösebb szerelgetés nélkül meg lehet e vhogy állapitani a tényleges hőmérsékletet?

válaszokat köszi.
bala

(#18) Cableguy válasza bala. (#17) üzenetére


Cableguy
tag

Azért az nagyon durva!
Szerintem nem jól érintkezik a hűtő és a proc, vagy rossz minőségű a kence alatta.
Vagy túl sok, az is baj!!! :(
A Zalman egyébként is tunning :R , úgyhogy 40 Cfok fölé nem is szabadna mennie ha maxon forog a venti :C . Külön mérni költséges, és ugyanúgy lehet pontatlan... :F

(#19) bala. válasza Cableguy (#18) üzenetére


bala.
csendes tag

szerintem is dúrva, de 2féle pasztával is megpróbáltuk (ebből az egyik tuti jó mert énis azt használom és nincsenek hőm. problémáim) és ezek után kezdtem gyanakodni a lapkára mert olvastam is fórumon, h az alap akár 10fokot is elmérhet.

(#20) Audiotourist


Audiotourist
tag

Sziasztok. Vettem egy ilyen lapot de oem, és nem volt hozzá cd. Az audio vezérlőt szerettem volna feltelepíteni de az asus honlapjárol letöltött driver nem jó neki. Tud valaki segíteni honnan tudnám letölteni? :R :R

Asus p4p800 se a lap pontos megnevezése, és AC 97 a2 vagy a3 driver köllene neki

(#21) Cableguy válasza Audiotourist (#20) üzenetére


Cableguy
tag

bocsi ez az x-es topik...
http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

[Szerkesztve]

(#22) Khelben


Khelben
nagyúr

üdv

memó sebességet hogy tudok állítani?
a celeron procinak adtam 170es fsb-t de a dram frequencynél akármit állítok be, mindig csak 170mhz lesz a ram sebessége (4x256 Dual mode)

(#23) Frequency


Frequency
csendes tag

Sziasztok nekkem lenne 1 problémám Most vetem ezt a Asus p4p800 X lapot mert a régim meghalt .. és 320 megy a ram nem tudom miért van igy pedig az fsb 800 szoval várom elöre a tanácsokat !! Csáztok :B

Play HARD GO PRO

(#24) fireball7400 válasza Frequency (#23) üzenetére


fireball7400
tag

Max annyit tudok tanácsolni próbáld másik rammal persze bios reset után.

(#25) baman


baman
csendes tag

Valamelyest élő topiknak látszik ez a hely, így belekiabálok, hátha :)

Nincs elég pénz új gépre, de valószínűleg volna processzorra, ezért azt szeretném megtudni, hogy pontosan milyen CPU-t vegyek, hogy maximálisan kihasználjam az alaplapom lehetőségeit (P4P800 Deluxe)? Tudom, nézzem meg a kézikönyvet, de az a baj, hogy ezen gép vásárlása óta (és ez akkor volt, amikor az alaplap megjelent a piacon) nem követtem az iparág eseményeit, és most hiába próbálok meg eligazodni a lehetőségek között, nem megy. Azt látom a manuáléban, hogy ''Socket 478 for Intel Pentium 4 up to 3.06GHZ+ supports intel hyper-threading technology and intel prescott CPU'', és ezt bővebben is olvashatni, miszerint ''... via a 478-pin surface mount ZIF socket. The P4 processor with 512Kb L2 cache on 0.13 micron processor includes a 800/533/400 MHzsystem bus and the FMB2 power design that allows up to 3.06+ GHz core frequencies and Intel future Prescott CPU.''

Nekem most egy 2.60-as HT CPU van 800-as FSB-vel. Röviden az a kérdés, mit vegyek, ami még jó ebbe az alaplapba, és aminél jobbat a későbbiekben már nem is kaphatok, lévén ez a vonal a múlté.

Körülnéztem az Intel oldalán, de hamar elvesztem a tengerben. Az biztos, hogy szintén 800-as FSB kellene, de nem tudom, hogy ami az alaplap leírásában ''future Prescott'', azt hogyan nevezik manapság, hogy jó-e nekem 0.09 micronos technológiával gyártott, vagy csak a 0.13-as mehet bele, illetve hogy egyáltalán mire kell még figyelni, hol jelenhet meg az inkompatibilitás.

Szerintem nekem most ez van [link], és talán emez kellene [link], de ha már egyszer beruházok, nem szeretnék lemaradni semmiről, és ha van ennél erősebb processzor, akkor azt megvenni. De ehhez maximálisan pontos, precíz megnevezés kellene, hogy lehetőleg ne kérdezzen vissza az eladó, mert akkor jó eséllyel nem fogok tudni értelmesen reagálni. Azt meg nem igazán remélem, hogy mainapság van még, aki a boltokban ismeri ezt az alaplapot. Vagy elég az, hogy ''Socket 478'', és akkor nem lehet hibázni? Ennek a foglalattípusnak egyébként mi is a másik elterjedt neve? PGA ugye? Teljes nevén FC-PGA? Az FC-PGA2 és FC-PGA4 az már más foglalat?

Előre is köszönök minden segítséget.

i:baman

(#26) baman


baman
csendes tag

Hoppá, asszem az ASUS rulz maximálisan, mert valami linkajánló miatt odaugrottam (bár a BIOS verzióm a legutóbbi, már jóideje), és ott egy oldal, hogy ''CPU Support'', ami az adott alaplaphoz illeszthető összes processzort felsorolja, jelezve, hogy melyik BIOS verzió óta használható az adott CPU. Egyszerűen zseniális [link]!

Azért nyugodtan pampogjatok valamit/bármit, ha már annyit fáradtam az eredeti hozzászólásommal ;]

i:baman

(#27) baman


baman
csendes tag

Mert abban azért simán el tudok fogadni tanácsot, hogy a mutatott oldalon felsorolt CPU-k közül melyik jobb egy-egy GHz csoporton belül. Például a ''P4-3.40E GHz (800 FSB, L2 cache:1MB, HT, 90nm)'' vagy a ''P4-3.40 GHz Extreme Ed. (Socket478, 800 FSB, HT)'' esetleg a ''P4-3.40 GHz (800 FSB, L2 cache:512KB, HT, D1)''?

i:baman

(#28) fireball7400 válasza baman (#27) üzenetére


fireball7400
tag

Szerintem ha maxmimálisan ki akarod használni a lap adta lehetőségeket 3.2-es prescott magos procit választol. 3.2 Ghz/800/1M. 3.4 extreme editiont sztem nem érdemes venni hacsak nem jutsz hozzá jó olcsón.Ugyanis drága és azt a nagy teljesítménytöbletet nem tudja amit az ára ad.Amúgy elvileg alap bios-al a lap 3.2-ig kezel.Ja és ha ezt választanád nézd meg hogy a lapon vagy a dobozán van-e fmb1.5 jelölés, ugyanis a 3.2-es jól kajál és az ilyen minősítésű lapok tudják kiszolgálni tökéletesen.

(#29) baman válasza fireball7400 (#28) üzenetére


baman
csendes tag

3.2-esből van más is, vagy ez csak prescott lehet? a 3.4-esből gondolom van egyszerű is, nem csak extreme. azt miért ne? az is drága, mint az extreme edition? van annak jelentősége hogy a bios első verziója is kezeli a procsszort, vagy csak úgy megemlítetted? jobb az, ha már a gyári bios is ismeri? egyébként én úgy látom (vagy úgy értem azt, amit látok), hogy csak 3.06-ig mentek a cpu-k az eredeti bios-szal, mert egyrészt ez van a hozzáadott, nyomtatott kézikönyvben is, meg a hivatkozott asus oldalon is eddig a frekvenciaertekig szerepel a 'since bios' oszlopban az, hogy 'ALL', tehát hogy mindegyik, tehát hogy a legelső is. a 3.20-as mellett már minumum 1005 van (P4-3.20 GHz (800 FSB, L2 cache:512KB, HT, D1)), vagy nagyobb verziószám, mint 1012 (P4-3.20 GHz Extreme Ed. (800 FSB, HT) ez vajon miben több az előzőnél?) vagy 1017 (P4-3.20E GHz (800 FSB, L2 cache:1MB, HT, 90nm)), és te talán ez utóbbit ajánlod, ha jól tippelek. bár nem tudom, mit jelent a gyakorlatban a 90nm, ami minden bizonnyal 130 az összes többi processzornál, ahol nem írják oda külön az erre vonatkozó értéket.

a kézikönyvben ez olvasható: ''...and the FMB2 power design that allows up to 3.06GHz+ Core frequencies and Intel future Prescott CPU''. az FMB2 a jó, vagy kifejezetten FMB1.5 kell? és pontosan mit jelentenek ezek a kategóriák? bár talán mindegy, hiszen erre éppen annak kapcsán hivatkoznak, hogy támogatja a prescott processzorokat, bár ez akkor még csak jövőidő volt, így a gyakorlat éppenséggel mást is jelenthet.

szóval?

i:baman

(#30) Daweee válasza baman (#29) üzenetére


Daweee
őstag

Hy!
Az hogy hanyas BIOS-tól támogatja, teljesen mindegy amennyiben az vagy annál frissebb verzió van fönt neked.
A 130 és a 90nm között az alapvető külömbség hogy 130 helyett 90 nm a csíkszélessége és ebből adódóan kisebb a hőtermelése De a prescott attól még prescott :))

(#31) fireball7400 válasza baman (#29) üzenetére


fireball7400
tag

Nézd meg ezt az oldalt hátha segítséget nyújt.http://szamitogep.hu/show/read.php?id=16432 Én amit személy szerint ajánlani tudok az a 3ghz prescott ami jó árban is van 27900 huf.

(#32) Veritas


Veritas
csendes tag

van 1 asus p4p800-x alaplapom és 1 intel celeron d 2.6 procim szeretném felhúzni de apszolút kezdő vagyok ebben a témakörben szeretnék segítséget kérni és ha valaki segítene hálás lennék de úgy kéne leírnia hogy lépésről lépésre pl. biosba bemész ide látod ezt átállítod erre valami hasonlóra gondolta segítsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Előre is köszi!!De tényleg .Csak tényleg hozzá értők !!!!! :W

(#33) yakuza.tora válasza Veritas (#32) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Veritas!
Egy jótanács: Ha abszolút kezdő vagy, akkor vagy ne húzogasd a gépet, vagy ha mégis ragaszkodsz hozzá, nagyon óvatosan tedd! Könnyen elszállhat a proci, ram, alaplap! Ha nagyobb teljesítményre van szükséged, várj ki egy kicsit, hiszen a core magok miatt szinte óráról órára csökken az intelek ára. Ikább vegyél egy nagyobb órajelű p4-et, mert ha mellényúlsz a mutatványnál, sokkal többe fog kerülni! :Y

Alléz Olympique de Marseille!

(#34) Veritas


Veritas
csendes tag

Yakuza.tora!

Nagyon köszönöm a tanácsot akkor nem próbálkozom veleés annyira nem is életbe vágó!
Megfogadom a tanácsodat és inkább cserélek 1 picit komolyabbra.Mindenesetre jó tudni hogy valaki foglakozik az emberrel!!

Mégegyszer nagyon köszi!!!! :D

(#35) yakuza.tora válasza Veritas (#34) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Veritas!

Ugyan! Ez természetes.
Lehet, hogy sokan hülyének néznek, de én egyáltalán nem értek egyet azokkal, akik pusztán a Benchmark pontokért agyba-főbe berhálják a gépet és villognak, hogy mekkora teljesítményt hoztak ki belőle. :(((
Nézd meg, hogy az alaplapod milyen P4-est tud fogadni, és figyeld, hogyan alakul az ára! Most jönnek ki a négymagos CORE procik. Ezek lenyomják a Duo és a Dual magosokat. A még raktáron lévő sima Pentiumokról nem is beszélve.
Jó böngészést a boltok virtuális polcain! :C

Alléz Olympique de Marseille!

(#36) fireball7400 válasza yakuza.tora (#35) üzenetére


fireball7400
tag

Igazad van.Egyetértek az álláspontoddal.

(#37) Mety


Mety
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy P4S800S-x van majd' 2 éve (remélem nem gond, hogy ezzel ide írok, mivel ha jól tudom csak abban tér el a P4P800-X-től, hogy nem kezeli dualban a ramokat, ill. 2 ram foglalata van csak).
Szeretném a segítségetek kérni az USB-vel kapcsolatban. Ahhoz képest, h USB 2-es, csöppet lassúnak érzem a sebességét ugyanazon eszközre (pl mp3 lejátszó) történő másolásnál, más gépekkel összehasonlítva.
Gondolom az teljesen mindegy, hogy a ház elején lévő csatlakozót vagy az alaplap hátulján direktben csatlakoztathatót próbálom...
Egyszer használtam digitalizálót is, és az is vartyogott, h alacsony a sebesség... :F
A BIOS-ban az alapértékek vannak beállítva, próbáltam trükközni a HiSpeed/Full Speed opciókkal, nem sok eredménnyel...
Hogyan tudok meggyőződni róla, h épp milyen sebességgel működik? Mi az alap, amit egy USB 2.0-ástól el lehet várni? Léteznek erre tesztprogik?

Előre is köszi a segítő hozzászólásokat!

(#38) Mety


Mety
csendes tag

Senki??? :F

(#39) szlosi


szlosi
tag

Nektek nem nyikorog zizeg valami az alaplapon?
Mi lehet?

(#40) fireball7400 válasza Mety (#38) üzenetére


fireball7400
tag

Próbáltad összehasonlítani az előlapi usb-t az alaplapi sebességével?Néha a külön csatlakoztatott vacakol.

(#41) fireball7400 válasza szlosi (#39) üzenetére


fireball7400
tag

Eddig ilyen problémát nem vettem észre a lapnál.Kondik vagy tekercselt alkatrészek tudnak a lapon ilyet hallatni.

(#42) szlosi válasza fireball7400 (#41) üzenetére


szlosi
tag

Köszi!

Nem lehet valamit csinálni hogy ne tegye?

(#43) fireball7400 válasza szlosi (#42) üzenetére


fireball7400
tag

Alaplapi problémák topicnál mintha láttam volna valamiféle megoldást de sajnos pontosan nem emlékszem rá. :F

(#44) szlosi válasza fireball7400 (#43) üzenetére


szlosi
tag

Én azt hallottam de lehet baromság hogy körömlakkal le kell önteni a tekercseket és akkor nemfog nyikorogni zizegni... :F

Szerinted????? ;)

(#45) fireball7400 válasza szlosi (#44) üzenetére


fireball7400
tag

Igen én is a leöntős bekenős módszert hallottam bár én valamilyen szilikon alapú anyaggal.Megpróbálom megkeresni hátha meglelem.

[Szerkesztve]

(#46) szlosi válasza fireball7400 (#45) üzenetére


szlosi
tag

OK!

Köszi előre is!

Nagyon idegesít az a hang.... :R

(#47) fireball7400


fireball7400
tag

Na bocsi nem nagyon volt időm meg hírtelen nem is igazán találtam rá. :F Elvileg szilikon alapú anyag jó hozzá.A lényeg hogy ne vezesse az áramot a többi optikai szempont.

(#48) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Üdv Emberek!
p4p800x lapja van asszonynak.Eddig csak egy sima IDE vinyó ment benne,most viszont beleraktam egy sata-t tesztelés céljából,és az istennek se akarja felismerni.Azt vágom,hogy sata mellett csak egy ide csatornát enged,épp ezért a dvd-ket le is húztam.Még így sincs semmi.Valakinek van ötlete?(sp2-es xp-m van)

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#49) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Megnéztem,biosban lát valamit,de annyit ír rá,hogy bzbzbzbzbzbzbzbz,meg 520gb,pedig ez egy 74 gb-os raptor.Következö bootnál megint megnéztem ,akkor valami wnwnwnwnwnwn-t írt,meg 740 gb-ot.....Ez teljesen hülye,vagy van rá valami megoldás?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#50) hülyegyerek válasza hülyegyerek (#49) üzenetére


hülyegyerek
addikt

valaki?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus p4p800-x topik (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.