Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dave™


Dave™
nagyúr

Sziasztok, mesterek. Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami módosított bios, esetleg hw mod, amivel egy asus p4c800-on 2.85V-nál nagyobb ram feszt tudnék beállítani. Mondjuk 2.9, 2.95-tel már ki lennék egyezve. d43-as hynixhoz kellene, az utolsó 10MHz már nem stabil (500ig). Köszi a segítséget!

(#2) c.zsolti válasza Dave™ (#1) üzenetére


c.zsolti
őstag

meg akarod sütni a ramjaidat? :)

...

(#3) Dave™ válasza c.zsolti (#2) üzenetére


Dave™
nagyúr

dehogy, csak kibírnak még 2.9et, csak bántja a szemem, mert a proc tudja a 250es FSB-t, de a memok miatt 240-en megy, mert ott atomstabil:(

(#4) Loretto


Loretto
veterán

Killerment keresd fel neki volt voltmodos c800-a.

Soirée...

(#5) Dave™ válasza Loretto (#4) üzenetére


Dave™
nagyúr

thx

(#6) Loretto válasza Dave™ (#5) üzenetére


Loretto
veterán

csak vmi 22 v 25k-ért árulta itt a fórumon.miért :F

Soirée...

(#7) Asusfan válasza Loretto (#6) üzenetére


Asusfan
senior tag

Eh az nem Westlake volt?:D

(#8) Loretto válasza Asusfan (#7) üzenetére


Loretto
veterán

hűűű az anyja.ott a pont. :DD
öreg vagyok én má

Soirée...

(#9) Gorneck válasza Dave™ (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Látod látod...vettélvolna max 3 vagy ai7et és most adhatnál feszt eleget!:)

Gorneck#1239

(#10) Asusfan válasza Gorneck (#9) üzenetére


Asusfan
senior tag

Vagy szerezzen vhonnan egy olyan memo tuningos cuccot.Már nem is tudom mi a neve de Abit készíti :beteszed egy memo foglalatba és ott beállíthatod hogy mekkora feszt kapjanak a ramok, asszem a max az 3,35.Csak találj egy példányt:D

[Szerkesztve]

(#11) Dave™ válasza Gorneck (#9) üzenetére


Dave™
nagyúr

#1-be elfelejtettem beírni, hogy okos ABITfanok kíméljenek. Nem véletlenül 2.85 a max az ASUSon, mert pisitke megkapja max3at apucitól karácsonyra, azt hallja értelmes barátjától, hogy feszemeléssel jobban lehet tuningolni, ráküld 3.3-at a memókra utána pedig szellőztetheti a szobát, nehogy megtudja apuci, hogy elfüstöltek a 40ezres memók:) Amúgy rájöttem, hogy elég nekem az a 2.85 a D43-akhoz:) De azért kösz:)

(#12) _Volkovy_ válasza Dave™ (#11) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Vegyél már vissza..
Az Abit tehet róla,hogy Pistike mit állít be benne?

(#13) ollie válasza _Volkovy_ (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nyílván nem, de attól még igaza van Pistikével kapcsolatban. :D

***

(#14) _Volkovy_ válasza ollie (#13) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Pistikével kapcs. igaza van,de nehogy már hibás legyen az Abit,mert nagyobb feszt lehet benne állítani,mint a nagy híres,''minőségi'' Asus-ban.

(#15) ollie válasza _Volkovy_ (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jó, de azért alapvetően nem szídta az Abitet.

***

(#16) Dave™ válasza ollie (#15) üzenetére


Dave™
nagyúr

ott a pont. tisztában vagyok vele, hogy egy ABIT lapon több a beállítási lehetőség, nekem is volt... De én maradnék az ASUSnál, ha megengede (_Volkovy_). Amúgy nagyon kevés memo profitál a 2.85 feletti feszből...

(#17) Dave™ válasza _Volkovy_ (#14) üzenetére


Dave™
nagyúr

Minőségi: az vmit mégis elárul, hogy a világ legnagyobb alaplapgyártója, a Gigabyte mellett a legmegbízhatóbb lapokat is ők gyártják, valamint gyárilag minden lapra 3 év gari van - más kérdés, hogy mire hozzánk elér már csak 1 lesz (többnyire). No flame, csak reagáltam!

szerk: flame

[Szerkesztve]

(#18) _Volkovy_ válasza Dave™ (#17) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Az,hogy ki miből mennyit csinál,még egy dolog,attól még lehet szar.Lásd:magyar Suzuki.
Legmegbízhatóbb lapok?Bahh,se az Asus,se az Abit nem tartozik a legmegbízhatóbb lapok közé.Megbízható a Tyan,meg az eredeti Intel,nem az Abit.:D
A 3év garival meg kitörölhetem a seggem,ha én csak egyet kapok rá.


ON

(#19) Dave™ válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


Dave™
nagyúr

Idézlek: ez nem az ASUS hibája... mármint az, hogy mire ideér 1év a gari... Megbíznak ennyire a termékükben. És nem véletlenül lett a világ legnagyobb alaplapgyártója... De én itt befejeztem, ez mind szigorúan az én véleményem volt:)

(#20) Dave™


Dave™
nagyúr

Inkább ötleteket kérnék, hogy melyek a leghatékonyabb időzítések, 500MHz elérése lenne a cél. 3-3-4-6 a mostani, kb 490ig megy el stabilan.

(#21) ollie válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet itthon 3 év garival is kapni. A helyzet, hogy sok kereskedő átvállalja a garanciát a magyar forgalmazótól, tehát házon belül intézik, cserébe olcsóbban kapják a cuccot. És máris 1 év lesz a 3-ból.

***

(#22) Dave™ válasza ollie (#21) üzenetére


Dave™
nagyúr

tudok róla, de sajnos nem ez az általános:(

(#23) Robi_73 válasza Dave™ (#22) üzenetére


Robi_73
őstag

Dave™, így próbáltad már?

2.5/5/4/4 (2.7v) vagy 3/5/4/4 (2.7-2.8v)

Robi73

(#24) Dave™ válasza Robi_73 (#23) üzenetére


Dave™
nagyúr

na az a helyzet, hogy: 480 körül már csak CL 3 a nyerő, 2.5-öt 400 körül szereti. 490en 3-3-3-5 okés, de instabil. 3-4-4-6, 3-4-4-7 jobb, de még mindig nem az igazi. Fesz ált 2.75, de próbáltam 2.65-ön és 2.85-ön is. Érdekes, hogy 3-3-4-6-on gyorsabb, mint 3-4-4-6-on:) 3-4-4-8-cal, 2.85-tel sem megy az 500:( nekem 490is elég lenne, csak stabil legyen. 2.75nek elégnek kellene lenni, igaz?

szerk: köszi a commentet!

[Szerkesztve]

(#25) Robi_73 válasza Dave™ (#24) üzenetére


Robi_73
őstag

Nálam IC7-ben, 261mhz-ig mennek stabilan, a #23-as hozzászólásom szerinti beállításokkal.Lehet hogy a lapodban, több fesszel sem menne többet. 2.9v fölött, már nem igazán szeretnek menni ezek a ramok,sőt még instabillak is lehetnek.

Robi73

(#26) Dave™ válasza Robi_73 (#25) üzenetére


Dave™
nagyúr

sztem nem a lap hibája, ezeknek a memoknak itt van a végük, ha hazaértem azért végigpróbálom azt, amit mondtál, köszi a segítséget. Ha nem megy megelégszem a 490-nel:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.